Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

OknoPlusa z Krakowa mam wyglądają na solidnie wykonane niestety szyby w połowie okien są porysowane i bujam się teraz z gwarancjami (podobno część okien się kwalifikuje do wymiany część nie i zostanę o ile wymienią mi część wkładów z porysowanymi oknami). Podobno mój przypadek nie jest pojedynczy tylko jest sporo takich reklamacji odkąd biorą szyby z Jaroszowca. Także nie polecam bo cena jest z wyższej półki i takich rzeczy nie powinno mieć miejsca.

 

Jeśłi są to rysy od wewnątrz pakietu ( nie wyczuwalne pod paznokciem ) to ewidentna wina producenta czyli formy Glaspol. Bezdyskusyjnie do wymiany.

Niestety, jeśli rysy są wyczuwalne to się zaczyna problem z identyfikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy mogę prosić o ‘malutką’ podpowiedź bo nadal błądzę i szukam TYCH właściwych okien…

 

Okna aluminiowe

Otrzymałam kolejną ofertę na okna z pakietem 3-szybowym, szklenie 4 Planibel TopN+ /18Ar/ 4 Planibel Clear /18Ar/ 4 Planibel TopN+ U=0,5 i na HS’y: 4 Planibel TopN+ /12Ar/ 4 Planibel Clear /12Ar/ 4 Planibel TopN+ U=0,7. Najwyższa deklarowana maksymalna wartość dla całych konstrukcji wraz z wypełnieniem kształtuje się na poziomie Uw = 1,46 W/m2K.

 

Moje obawy związane są z firmą/producentem, o których nie mogę znaleźć żadnych opinii oraz z proponowanymi rozwiązaniami: system Hercules i profil Apollo… czy macie może jakieś opinie na temat takich rozwiązań, słyszeliście o czymś takim… może być na prv :yes: Jest sens bawić się w takie rozwiązania?

 

Druga oferta – firma znana… system profili Yawal, z dodatkową uszczelką = ‘pseudo-ciepła listwa’ :)

Szklenie 33.1/16/4/16/33.1 U dla szyby podane jest 0,5, ale to chyba jakiś błąd dla ramki 16?!? I powinno być U=0,6; max podane Uw = 1,41 W/m2K.

 

 

Bardzo dziękuję za podpowiedzi…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

powoli kończę SSO i szukam okien. Byłem w trzech firmach (SocChaczew) i polecają tam firmę Drutex.

Powiedzcie mi prosze czy warto? szukam okiem z tworzywa.. NIe chcę nic wygórowanego i drogiego.... na co powinienem zwórcić uwage zeby nie dac się naciągnąć? wszędzie jak wchodze z projektem to od razu "wciskają" pakiety wieloszybowe, poszerzone komory między szybami itd...

 

Jestem laikiem w tym temacie - a nie chce pchać się w bezsensowne koszty....

 

z góry dziękuje za informację i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

powoli kończę SSO i szukam okien. Byłem w trzech firmach (SocChaczew) i polecają tam firmę Drutex.

Powiedzcie mi prosze czy warto? szukam okiem z tworzywa.. NIe chcę nic wygórowanego i drogiego.... na co powinienem zwórcić uwage zeby nie dac się naciągnąć? wszędzie jak wchodze z projektem to od razu "wciskają" pakiety wieloszybowe, poszerzone komory między szybami itd...

 

Jestem laikiem w tym temacie - a nie chce pchać się w bezsensowne koszty....

 

z góry dziękuje za informację i pomoc

ważne jest z czego budujesz jak budujesz i czego oczekujesz?

Jeśli wszędzie wchodzisz i ci to proponują to coś w tym musi być! Ja osobiście uważam że 3szyby tak!

aby nie było wygórowane warto pomyśleć nad jakąś 5 komorówką z pakietem 3szybowym i tu zwróć uwagę jaki ci proponują.

masz rozbieżność od k=0,7 do k=0,5 więc różnica znaczna.Na pewno warto zainwestować w ciepła ramkę bo nie wszyscy mają w standardzie.

Drutex'u ja osobiście bym nie brał pod uwagę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha a nie mają podobnej na wszystko? jeśli masz w ofercie kilka firm to chyba nie wszystkie wychodzą tak samo? tylko zastanawiające jest to że jeśli okno to okno to po co taki sprzedawca ma w ofercie droższe firmy?

Wszystko trzeba umiejętnie dopasować do potrzeb! widzisz zaoszczędziłeś a można było wybrać HS'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne jest z czego budujesz jak budujesz i czego oczekujesz?

Jeśli wszędzie wchodzisz i ci to proponują to coś w tym musi być! Ja osobiście uważam że 3szyby tak!

aby nie było wygórowane warto pomyśleć nad jakąś 5 komorówką z pakietem 3szybowym i tu zwróć uwagę jaki ci proponują.

masz rozbieżność od k=0,7 do k=0,5 więc różnica znaczna.Na pewno warto zainwestować w ciepła ramkę bo nie wszyscy mają w standardzie.

Drutex'u ja osobiście bym nie brał pod uwagę!

 

Rozbieżności też sa w przepuszczalnosci światła. Szyba k=0,5 jest szybą ciemniejszą niż k=0,6 (nie wiem o ile procent) i może sie okazać, że otwór jest zbyt mały żeby doświetlić powieszczenie w sposób wystarczający. Może ktoś sie zabawi w porównanie pod kątem przepuszczalności światła a współczynnika przenikania ciepła, o ile procent musi być większe okno z szybą k=0,5 żeby pozyskać taką samą ilość światła jak z szybą k=0,6 (czysta ciekawość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Drutex wygrał w przedbiegach. Za trzecią szybę na cały dom dopłaciłem tylko 2000zł (warto). Otwieram je sporadycznie (do mycia), więc okucia nie za bardzo popracowały. Po trzech latach nie mam z nimi problemu. Mój błąd to tylko duża, ciężka suwanka.

Pzdr

Wygrał ceną. Jak widać przegrał po czasie "suwanką". I np. tym różnią się producenci. Inny przegra ceną ale wygra działaniem okien. A dopłata 2000zł za szybę to za jaką powierzchnię? Bo kwotowo nie wydaje się niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet mnie nie denerwujcie...

Mam zaliczkowane Tytanowe...

Chociaż Pani z salonu w zeszłym tygodniu dzwoniła i pytała się czy można już przyjechac na pomiar.

 

Witam, oficjalnych słów kilka na temat wątku dotyczącego MS.

Zeszły rok zakończyliśmy na plusie, I kwartał tego roku zamykamy z dosyć sporym wzrostem obrotowym w stosunku do lat poprzednich. Z chęcią dowiedziałbym się jakie dokładniej plotki krążą o MS.

Zaliczka 100% to istniejące już od dłuższego czasu rozwiązanie, które pozwala zmniejszając marżę, pozyskać zamówienia w teoretycznie martwym okresie. To rozwiązanie stosuje sporo firm w branży. Niestety w przypadku firm o bardzo kiepskiej kondycji może to być rzeczywiście "rzut na taśmę". Z drugiej strony, taki "rzut na taśmę" może być zrealizowany przez dealera, który nie był w stanie dobrze pilnować swoich finansów (takie przypadki niestety się zdarzyły w naszej sieci sprzedaży). Jeżeli więc ktoś nie jest pewny swojej inwestycji, rzeczywiście warto zadzwonić do producenta w celu sprawdzenia dealera i do np. dostawcy profili w celu sprawdzenia producenta.

Dziękuję bardzo za zauważenie naszej ekspozycji na targach w Norymberdze. Rzeczywiście HS był spory, z automatem i działał bez zarzutu, od początku do końca. Pokazaliśmy też kilka ciekawych rozwiązań jakie wprowadzimy do seryjnej produkcji w tym roku :

- HFL - zgrzewanie PVC w sposób imitujący z zewnątrz drewno (na prosto a nie pod kątem 45 stopni)

- Mamut - okucia do rzeczywiście dużych gabarytów

- wkład dwukomorowy z szybą Stadip 43 dB

- wklejanie na taśmę

Jeżeli coś z powyższego tekstu zostanie odebrane jako reklama, prosiłbym moderatora o usunięcie. Dziękuję za zainteresowanie naszą kondycją i ciekawą wymianę głosów. Jeżeli ktoś miałby ochotę się dopytać - proszę pisać śmiało.

 

A dodając kamyczek do ciekawego wątku o dogrzewaniu przez wkład szybowy - teoretycznie zaleca się od strony południowej sadzić wokół domu drzewa liściaste. W lecie zacienią, a zimą po utracie liści będą przepuszczać światło.

 

pozdrawiam

Artur Romanik

MS więcej niż OKNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich budujących lub remontujących!

 

To mój pierwszy post na tym forum, ale z pewnością nie ostatni, bo zaczynam remont mieszkania, a w przyszłości budowa domu...

 

Chciałbym Was prosić o radę - które okna z meranti wybralibyście (muszą być białe – kamienica z ‘54, listwa retro): Gebauera czy Wiktorczyka? Różnice:

 

GEBAUER:

okucia: Roto NT

lakier: Gori (technologii malowania nie znam)

okapniki: Aluron

siedziba: Tarnów Opolski (315 km od miejsca montażu)

sprzedawca: WADEX (Komorów)

 

WIKTORCZYK:

okucia: GU

lakier: Sikkens

okapniki: Gutmann (szyna deszczowa i parapecik przyszybowy)

siedziba: Czarków k. Pszczyny (330 km od miejsca montażu)

sprzedawca: PARTNER (Bartycka).

drewno: Dark Red Meranti Seraja MAJAU (ale przy buałych nie wiem, czy to atut).

 

Cena właściwie identyczna.

 

Prosiłbym o posty osoby, które widziały wyroby obu producentów i na zasadzie porównania, mogłyby któreś polecić. Liczę też na forumowych guru! :)

 

Mile widziane posty także od osób, które korzystały z montażu jednej z ww. firm. Po lekturze niemal całego wątku o oknach, wiem, że montaż to więcej niż połowa sukcesu.

 

PS. Widziałem okna innych renomowanych producentów, ale ci ww. zaoferowali najlepszą cenę (nie licząc upadającego Adpolu).

 

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezierskiego OMIJAJMY szerokim łukiem. Pan (nazwisko na stronie jezierskiego)z działu reklamacji pół roku temu obiecał serwis do stwierdzenia gdzie tkwi błąd - na obietnicy się skończyło. OKNA MRÓZ w Łdzi też OMIJAMY - od roku nie potrafią doprowadzić okien do stanu zgodnego z zamówieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne jest z czego budujesz jak budujesz i czego oczekujesz?

Jeśli wszędzie wchodzisz i ci to proponują to coś w tym musi być! Ja osobiście uważam że 3szyby tak!

aby nie było wygórowane warto pomyśleć nad jakąś 5 komorówką z pakietem 3szybowym i tu zwróć uwagę jaki ci proponują.

masz rozbieżność od k=0,7 do k=0,5 więc różnica znaczna.Na pewno warto zainwestować w ciepła ramkę bo nie wszyscy mają w standardzie.

Drutex'u ja osobiście bym nie brał pod uwagę!

 

Buduję z Porothermu,

 

jakie oczekiwania? zapewne małe straty ciepła to podstawa.

 

Jaką firmę osobiście byś polecił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Drutex wygrał w przedbiegach. Za trzecią szybę na cały dom dopłaciłem tylko 2000zł (warto). Otwieram je sporadycznie (do mycia), więc okucia nie za bardzo popracowały. Po trzech latach nie mam z nimi problemu. Mój błąd to tylko duża, ciężka suwanka.

Pzdr

 

Wszystkie suwanki Druta jakie spotkałem były na okuciu bez automatu i zwłaszcza te większe po jakimś czasie paskudnie pracują. Mają w ofercie automaty ale chyba sprzedawcy którzy wygrywają argumentem "u nas taniej" nie potrafią sprzedać lepszych ale droższych rozwiązań. Ja przynajmniej takiej nie spotkałem. Na pracę każdej suwanki zresztą ma duży wpływ dobry montaż i serwis a z tym u Druta dealerów różnie bywa. Taki segment rynku i już. Gdybym chciał dobrą terenówkę Toyocie czy Nissanowi bym zaufał ale nie Dacii. Niech ona robi małe miejskie pierdopędy a trudne konstrukcje zostawi tym którzy to potrafią. Podobnie z oknami, nieskomplikowane niewielkie konstrukcje można w Drucie kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...