Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ech,

wszyscy chcą coś za coś :) Odpowiedziałeś to i ja się czuję zobowiązany:

trudno mi przychodzi polecanie konkurencji:) ale obie wymienione nazwy spotykam tu i na innych forach i raczej są w dobrym świetle.Więc może rzut monetą?

W obu przypadkach masz montaż fabryczny(tak chyba pisałeś..?) czy jest gdzieś bliżej sprzedawca?

Zobacz ich biel z bliska. To kolor wykonywany dwojako: jedni mają tak zalakierowane drewno, że kompletnie nie widać jaki to gatunek (tak grubo lakieru, że przypomina gładki plastik)Inni powłokę mają cieńszą (nie znaczy gorszą), że mimo bieli widać rysunek drewna.. i tu bym zdecydował okiem..

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damiancito - przez ostatnie chyba 5 lat nie mialem ekspertyzy okien drewnianych z sosny a z meranti bylo ich stanowczo za duzo

zywica w sosnie sie zdawrza choc niezwykle rzadko

sosna ma z zasady stala gestosc

meranti z lesnych upraw [ponic lesnych] potrafi miec gestosc i 450 kg i 250 - i tego nie sprawdzisz

meranti ma zawirowania gestosci i w tych rzadszych miejscach zle sie lakieruje - potem lakier zlazi

dwa razy widzialem zywice wyciekajaca z meranti [zywice mapraktycznie kazdy gatunek drewna] - to jest ich "klej" i "opatrunek" na skaleczenia

 

jak ktos wpadl na pomysl zamkniecia tego watku to odradzam - jestem jednym z jego ojcow [a moze matka] - nawet jareko do tej rodziny zaprosilem i namowilem - ku jego zgubie i niedoli

 

Moj post jest drugi na pierwszej stronie - od razu po propozycji otwarcia takiego watku - rok 2002 - nasze dziecko zaraz bedzie mialo 10 lat.

Edytowane przez pchelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo źle robisz, sorki, albo jesteś fachurą i montujesz dobrze albo odwalasz tandetę bo klienta masz głąba - sorki dla tych klientów co myślą inaczej ;)

A po jaką cholerę wogółe dajesz tą cenę? Skalkuluj sobie montaż, cenę ze średniej całorocznej, dodaj do tego koszt poszerzenia, wrzuć to w standard wykonania i cenę montażu - wyjdziesz na swoje a przede wszystkim pozbędziesz się problemów z przerzucaniem odpowiedzialności - kto spitolił montaż

Jak klient szuka ceny i tylko ceny - dla niego nic nie ma znaczenia, liczy się tylko cyferka na końcu oferty, i taki wiadomo gdzie pójdzie - ostro ostatnio się reklamuje w TV

 

idą idą aż gwiżdże. Obserwuję pewnego dealera DRUTEXU i widzę jak przyjeżdżają do niego całe tiry okien bo sprzedaje tanio i tanio montuje (czasami z marnym skutkiem bo poprawiałem). Koleś idzie przebojem i ludziom to pasuje. Nawet nie ma mowy o technicznych aspektach mont. Klient zadowolony bo tanio a kredyty drogie. Tak robią kasę. Oczywiście wiem również, że jak trafia do nich klient świadomy to tam na pewno nie zostaje i idzie gdzie indziej - szuka szuka aż znajdzie tam gdzie będzie odpowiadał mu poziom obsługi i wiedza. Chciałem tylko podkreślić, że takich klientów jest niewiele (taki ochłap) i z takich klientów i z takiej roboty w małym nie bogatym mieście czy na wsi nie wyżyje się. Klient nie potrafi uświadomić sobie gdzie leży różnica w cenie między nimi a np. mną (dlatego nie siedzę tylko w oknach bo bym głodował) bo obracają się mu w oczach tylko PLN-y. W dużych miastach zawsze znajdzie się klient mający więcej pln. i chcący je wydać na dobrą robotę ale w małych mieścinach szukanie takiego klienta to jak szukanie trufli w lesie. To tak jak bym otworzył salon Merca czy Jagu w Piotrkowie i liczył, że coś sprzedam - mało tego nawet te firmy nie chciałyby rozmawiać ze mną o takich salonach w Piotrkowie T.Tak jest w wielu branżach.

Więc przeżycie w tej branży (samych okien) robiąc fachową robotę jest niemożliwe - przynajmniej u mnie. Dlatego ja odpuściłem i okna to dodatek do tego co robię - choć lubię robić to co ty Jareko - taki fetysz. I też drażni mnie to, że przychodzą tacy wyciągacze wiedzy i słuchają, zapisują, rysują i znikają nie odbierając tel. bo pewno znaleźli taniej.

Polskie realia biednego społeczeństwa. A jak skalkulujesz mont. wrzucając w niego np. poszerzenia itp. to i tak wychodzisz na IDIOTĘ bo to też przeliczają z metra i dziwują czemu taka kwota i że jesteś złodziej naciągacz. Tłumaczysz gadasz wyjaśniasz i co znikają. Świadomi zostają i przybijają grabę.

Przykładowo przegrałem przed wczoraj developerkę na jedyna 200 okien - przegrałem ceną produktu (producent na ALUPLAŚCIE dał niżej niż DOBROPLAST i cenę za zamontowanie położył 6zł/mb - aż mi się śmiać zachciało no ale takie realia są dziś.

Tandeta jest w modzie - wszyscy chodzą do sklepów po 4 ZŁ więc tandeta musi im odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy mogę prosić o ‘malutką’ podpowiedź bo nadal błądzę i szukam TYCH właściwych okien…

 

Okna aluminiowe

Otrzymałam kolejną ofertę na okna z pakietem 3-szybowym, szklenie 4 Planibel TopN+ /18Ar/ 4 Planibel Clear /18Ar/ 4 Planibel TopN+ U=0,5 i na HS’y: 4 Planibel TopN+ /12Ar/ 4 Planibel Clear /12Ar/ 4 Planibel TopN+ U=0,7. Najwyższa deklarowana maksymalna wartość dla całych konstrukcji wraz z wypełnieniem kształtuje się na poziomie Uw = 1,46 W/m2K.

 

Moje obawy związane są z firmą/producentem, o których nie mogę znaleźć żadnych opinii oraz z proponowanymi rozwiązaniami: system Hercules i profil Apollo… czy macie może jakieś opinie na temat takich rozwiązań, słyszeliście o czymś takim… może być na prv :yes: Jest sens bawić się w takie rozwiązania?

 

Nieśmiało przypominam się z moim pytaniem:) czy ktoś z was mógłby mi pomóc w temacie okien aluminiowych - profilu i systemu?

 

P.S. Mi nie przeszkadza formuła tego wątku, zazwyczaj znajduje odpowiedzi na swoje pytania a jak nie to się dopytuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo przegrałem przed wczoraj developerkę na jedyna 200 okien - przegrałem ceną produktu (producent na ALUPLAŚCIE dał niżej niż DOBROPLAST i cenę za zamontowanie położył 6zł/mb - aż mi się śmiać zachciało no ale takie realia są dziś.

Tandeta jest w modzie - wszyscy chodzą do sklepów po 4 ZŁ więc tandeta musi im odpowiadać.

 

KuboN rozumiem Twoje rozżalenie z... przegranej, ale jako profesjonalista mógłbyś już zlecić druk eleganckiego zawiadomienia kierowanego, do nabywców tych mieszkań, że mają źle zamontowane okna, (co w świetle zacytowanego fragmentu Twojej wypowiedzi jest nieuchronne), a płacąc po XXXX,- zł od m2 dali YYYY:-). Tak myślę, że gdyby coś takiego przeczytali to byliby też "trochę rozżaleni":-). A im większa grupa rozżalonych, tym żal droższy:-), ale tym razem od m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"system Hercules i profil Apollo"

 

Jest to system Blyweert [chyba tak sie pisze] - jak kazdy inny system okien aluminiowych.

Natomiast te szyby na ramkach 18 mm to dosc szerokie sa.

jak duze przeszklenia - bo szyby grubosci 4 mm moga sie okazac niewysztarczajace i sie ugna zima do srodka.

czy 0,5 czy 0,7 - to nie mato roznicy - dla okna bedzie to roznica 0,05 - niezauwazalna

 

y tego co montuje po 6 zeta zakapowal do inwestora czy aby montaz jest zgodny z zasadami montazu

a producenta zahaczyl czy aby znaluje okna znakiem B - wymaganym prawem budowlanym

za 6 zeta nie ma montazu - chyba ze na sama piane i tynk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat niech zostanie jak jest jak ktoś chce osobno zapytać i tak zakłada nowy wątek!

Co do taniochy to przykładem tanich rozwiązań jest budowa szeregowców!

inwestor stawiał 3 ciągi domów szeregowych po 10 w każdym. pierwszy postawił stal deweloperski zamknięty ,następne już klienci nie chcieli tych okien drzwi i bramy jaką wstawiał tylko dogadywali się że sami załatwiają .ok nie ma problemu kolor tylko ma być taki sam. zwrot kosztu okien które wstawił by inwestor 2000zł:D

haha brama ,drzwi wejściowe 2tarasy i 4okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek, a co jeśli jestem pewny, że producent stosuje meranti o gęstości 450 (taki Gebauer nie powinien oszukiwać, w mailu o tym zapewniają), a różnica w cenie w porównaniu z sosną to raptem 11%. Czy nawet przy tych założeniach, obstawiałbyś sosnę do białego koloru?

 

PYTANIE DO WSZYTSKICH (podobnie jak to wyżej): znacie sprzedawce Geabuera w Komorowie (WADEX)??? Kiedyś przeczytałem o nim niepochlebną opinię na forum, ale były też pozytywne...

 

PS. Wybrałem okna drewniane, bo kuchnia ma być w stylu angielskim (biała, fronty z litego drewna -buk, trochę retro). A żeby te białe okna odróżniały się od plastików (przy białych to nie takie oczywiste z większej odległości), stwierdziłem, że struktura meranti, ruchomy słupek i listwa przyszybowa retro mi to zagwarantują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"system Hercules i profil Apollo"

 

Jest to system Blyweert [chyba tak sie pisze] - jak kazdy inny system okien aluminiowych.

Natomiast te szyby na ramkach 18 mm to dosc szerokie sa.

jak duze przeszklenia - bo szyby grubosci 4 mm moga sie okazac niewysztarczajace i sie ugna zima do srodka.

czy 0,5 czy 0,7 - to nie mato roznicy - dla okna bedzie to roznica 0,05 - niezauwazalna

 

Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedź :D

 

Szyby na ramkach 18 nie są szczególnie duże, mają od S100-150xW80 do S100xW210-235 (przewaga okien o szer. 100cm wys. 235).

 

Okna HS (obie ruchome kwatery) mają wymiar w świetle S 300xW 235cm.

Producent drzwi udzielił mi informacji, że do drzwi HS sugeruje szybę 4/12/4/12/4 o U=0,7 ponieważ do takiej konstrukcji może zapiąć maksymalnie pakiet o gr. 36mm... cokolwiek to znaczy:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w oknach drewnianych ze słupkiem ruchomym, 2 klamki są opcją dostępną u każdego producenta? Pytam, bo w salonie Gorana na Bartyckiej widziałem kiedyś okno ze słupkiem ruchomym i 2 klamkami, a wcześniej myślałem, że zawsze jest jedna klamka + zasuwnica.

 

Jeśli tak, które rozwiązanie jest praktyczniejsze?

 

Czy szerokość słupka ruchomego przy 2 klamkach jest większa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w oknach drewnianych ze słupkiem ruchomym, 2 klamki są opcją dostępną u każdego producenta? Pytam, bo w salonie Gorana na Bartyckiej widziałem kiedyś okno ze słupkiem ruchomym i 2 klamkami, a wcześniej myślałem, że zawsze jest jedna klamka + zasuwnica.

 

Jeśli tak, które rozwiązanie jest praktyczniejsze?

 

Czy szerokość słupka ruchomego przy 2 klamkach jest większa?

 

zależy od producenta a bardziej od okuć jakie mają.

np winkhaus robi i 2 klamki i klamka + zasuwnica ja osobiście biorę 2klamki ale np w oknoplaście na maco masz juz jedna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...