Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Charlie - szybiany zbawco i znawco problemow.

szyba zespolona w ukladzie 6/16/44.2 gdzie 6 jest hartowana a 44.2 klasy P4 [trudno uwierzyc ale chyba przekrecik maly]. 6 od zewnatrz.

 

problem jest taki ze te 44.2 pekaja od krawedzi. Zdiagnozowalem "lezki" po zdjeciu listew przyszybowych. Znaczy sie uszczerby szyby.

Producent twierdzi ze ktos wali w te szyby i je rozbija.

Ja twierdze ze szyby pekaja od poszczerbionych krawedzi.

 

I tu mam pytanie - czy te szyby 44.2 nie powinny byc zaszlifowane na krawedziach.

I czy mozliwe by warstwa niskoemisyjna co jest na szybie 44.4 "matowiala| i jakby sie odspajala [szyba jest odkryta bo pekla i wyleciala ta hartowana] - jest w takie drobne cetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - szybiany zbawco i znawco problemow.

szyba zespolona w ukladzie 6/16/44.2 gdzie 6 jest hartowana a 44.2 klasy P4 [trudno uwierzyc ale chyba przekrecik maly]. 6 od zewnatrz.

 

problem jest taki ze te 44.2 pekaja od krawedzi. Zdiagnozowalem "lezki" po zdjeciu listew przyszybowych. Znaczy sie uszczerby szyby.

Producent twierdzi ze ktos wali w te szyby i je rozbija.

Ja twierdze ze szyby pekaja od poszczerbionych krawedzi.

 

I tu mam pytanie - czy te szyby 44.2 nie powinny byc zaszlifowane na krawedziach.

I czy mozliwe by warstwa niskoemisyjna co jest na szybie 44.4 "matowiala| i jakby sie odspajala [szyba jest odkryta bo pekla i wyleciala ta hartowana] - jest w takie drobne cetki.

 

Cześć,

 

Ad.1 szyba o budowie 44.1 - klasy oporu P1A grubość 8,38 mm ; szyba o budowie 44.2 - klasa oporu P2A grubość 8,76 mm ;szyba o budowie 44.3 - klasa oporu P3A (nie stosowana w Polsce ) ; szyba o budowie 44.4 - klasa oporu P4A grubość 9,52 mm. Przemierz suwmiarką grubość laminatu - masz ją w teczce z tego co wiem :)

Ad.2 jeśli po zdjęciu listwy przyszybowej występują wyszczerbienia łezkowate na krawędzi jakiejkolwiek szyby ( minimum 2mm w głąb szkła od jego krawędzi ) ale NA PODKŁADCE DYSTANSOWEJ lub W JEJ BEZPOŚREDNIM SĄSIEDZTWIE to szkło ma prawo pękać i to robi szczególnie od strony zawiasu na wysokości podkładki podszybowej !!! Te łezki szklarze nazywają czipsami.

Te wyszczerbienia łezkowate na krawędzi są spowodowane złą głębokością nacięcia ( za mała ) lub tępym nożem/kółkiem tnącym lub jego awarią ( niekręci się albo z przerwami ) - zanim się chłopaki zorientują na stole, że coś nie gra to trochę natną szkła. ALE JEŚLI łezki krawędziowe WYSTĘPUJĄ na szkle TYLKOW STREFIE PODKŁADKI to POWSTAŁY Z WINY FABRYKI OKIEN gdzie gość brudną łopatką lub za mocno wyparł szkło aby podłożyć PODKŁADKĘ !!!!!!!!! To się bardzo często zdarza !!!!!!!!

AD.3 inne powody pękania szkła w szybie zespolonej - za wąska podkładka podszybowa ( tylko jedna szybka opiera się krawędzią na podkładce ) ; szerokość podkładek dobra ale w fabryce okien za głęboko ją wsunęli i dalej tylko jedna szyba opiera się na podkłądce ; szkło laminowane jest za duże w stosunku do szyby 6 mm i to tylko ono opiera się na podkładce przenosząc na siebie wszystkie naprężenia ( sprawdzamy małym kątowniczkiem ze stali pozycjonowanie się szyb względem siebie ) - to jest bardzo częsty przypadek spowodowany rozkalibrowaniem się stołu do cięcia laminatów. Stoły docięcia szkła powinno się od czasu do czasu kalibrować.

Ad. 4 warstwa tlenków metali w szkle niskoemisyjnym ( termofloat ) utlenia się ( degraduje ) wskutek dostępu powietrza i dlatego jej miejsce w środku komory szyby zespolonej gdzie egzystuje w klimacie braku tlenu a obezności argonu i innych gazów. Tlen jest absorbowany przez 2 ramki dystansowe, w których znajduje się specjalny granulat. To co się Tobie stało z szybą naktórej znajduje się warstwa tlenków metali jest jak nabardziej prawidłowym zjawiskiem fizykochemicznym :)

 

P.S szkło fazuje się krawędziowo przed hartowaniem. Jeśli szkło popękało na drobne kawałki ( szklana kasza ) tzn., że było hartowane.

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem kasowania wątku dlatego bo to jest nas wszystkich zarchiwizowany fragment historii życia. Takie nasze małe IPN :):):)

P.S. wyszło, że jestem najbardziej z Was refleksyjny a to znaczy, że najbardziej inteligentny :)

co do pierwszej Twej tezy - pełna zgoda, to kwał naszego życia :)

Pchełek po co mnie tu ściągałeś? Zycie mi zwichrowałeś tym Forum ;)

A co do drugiego.... bufon ;) bez urazy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam. Panowie powiedzcie czy do montażu warstwowego używa się teraz taśm duo illbrucka czy jednak innych do zewnątrz i innych do wewnątrz?

 

Są dostępne taśmy Uniwersalne i można je stosować jednak... jest jedno ale.

Zazwyczaj taśma tak z tz "inteligentną membraną" o zmiennym współczynniku SD (paroprzepuszczalności) są w swoich parametrach gorsze niż taśmy dedykowane do konkretnego celu. Taśma uniwersalna nie jest ani tak dobrze paroszczelna ani tak dobrze paroprzepuszczalna. Ja uważam, że jeżeli masz wybór to zastosuj taśmy dedykowane do odpowiedniego celu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z tego samego założenia wychodzę. Coś jest do wszystkiego, czyli do niczego.Może tu jest mała przesada, ale nie widzę powodu by oszczędzać ( o ile w ogole ta taśma duo jest tańsza?). Jest tylko jedna zaleta - montażyści nie pomylą taśmy zewn. z wewnętrzną (a widziałem takie cudo nawet w wykonaniu Tych Naj).

Charlie, oj dobrze by było byś skupił się na szkle - chylę czoła, a ostatnią wypowiedź gdzieś sobie zapiszę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że trafiłeś na uczciwego sprzedawcę. Ja z tego powodu nie biorę kasy przed pomiarem, bo... w razie konieczności zmiany ceny (w górę) obawiałbym się, że zostanę posądzony o naciągactwo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artur niech ci dadzą na papierze że to coś pod oknem to listwa podparapetowa a nie transportowa-koniecznie

i niech ci wytłumaczą dlaczego w tych listwach muszą zrobićpodcięcia pod klocki dolne.

 

jeszcze jedno niech ta listwa będzie uszczelniona na styku z ramą[wiadomo jak będzie transportówa to niczego nie dadzą.

 

mam nadzieję że nie masz dużych gabarytów -przeginają pałę żeby tylko łyknąć zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - dzieki - bys o tym napisal do Swiata Szkla - twoja wiedza jest bezcenna. ja dopiero raczkuje - ale zaklad sie wykruszyl na emerytury i mnie pozostal caly ten bajzel. Tak wiec mam: okna, drzwi, bramy, fasady, oszklenia wszelkiego typu, zaluzje, rolety, deski podlogowe, kraty drewniane, drewniane elewacje, drewniane ekonstrukcje, szyby zespolone, szyby hartowane, laminowane, ogrody zimowe, swietliki, luksfery - obled.

Wracajac do tematu. Jako ciekawostke powiem ze pekaja te szyby laminowane i to w oszkleniu stalym. Z pieciu szyb pekly trzy z naklejonymi od strony pomieszczen papierowymi reklamami - i producent na to zwala wine. Sek w tym ze sa to okna od polnocy i w podcieniach i nie ma zakazu naklejania reklam.

Okna sa wysokie na 320 cm i waskie na 100-120 cm. Dwa przypadki - pekly szyby skrzydel otwieranych. Ciekawostka ze na wysokosc 320 sa trzy zaczepy tylko. Sprzedali "okna antywlamaniowe" okucia sa standard - to taki "blad" w umowie jak stwierdzili.

Aha - lezki sa na calej dlugosci krawiedzi szyb. No i szyby sa porysowane - widac nawet z odl 2 m.

 

szyby to "wdzieczny" temat - niech je cholera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że tego się nie robi to jedno ale przy 3szybówkach i wiekszych rozmiarach i byle jakiej listwie ciężar potrafi zrobić swoje

akurat w tej firmie w razie kłopotów to jest podstawa do stwierdzenia wadliwego montażu

to że wstawiają gównianą listwę to żle to chociaż zdają sobie sprawę z tego problemu to jakiś plus

 

jeśli chodzi o uszczelnienie - - jeżeli niektórzy producenci stosują uszczelnienie w tym miejscu a reszta nie to o czym to świadczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężaru okna nie planujesz opierać na piance?

co z tego że zastosujesz np o odpowiedniej nośności konsolę jeśli wytrzymalość tych listw powoduję dziwne osiadanie ramy

 

to powinno być robione przez producenta okna skoro stosuję taki bajer a wychodzi jak zawsze - montażysci kombinuja na budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o listwach parapetowych i transportowych i ich różnicach(chyba:) )

podcięcia to zapewne miejsca wycięte w listwie aby podeprzeć okno na ramie nie na tej listwie.

Taśma izolacyjna pomiędzy listwą a ramą nie potrzebna? tu się nie zgodzę, to tak jak przy montowaniu rolety nadstawnej albo łączeniu zestawów

 

P.S. Skromność i uczuciowość niektórych jest nie do zmierzenia nawet suwmiarką :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o listwach parapetowych i transportowych i ich różnicach(chyba:) )

podcięcia to zapewne miejsca wycięte w listwie aby podeprzeć okno na ramie nie na tej listwie.

No właśnie ja tez nie jestem pewien, malux takimi zagadkami mówi.

Te "ciężkie" okna przecież montujemy na porządnych systemowych bazówkach.

Takie wycinki, jaki to ma sens. Albo pod listwę te kotwy, albo pod ościeżnicę jak ktoś się boi.

 

Teraz mnie malux sprowokował i będę się przyglądał, kto jakie listwy zapina pod oknem.

Że o taśmach już nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...