Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Tak naprawdę nie wiem o co Ci chodzi ?

Drewno ci się nie sprzedaje ? Przecież drewnem nie handlujesz wiec o co kaman? Że Veka ci się rozpierniczyła, tak naprawdę nie wiadomo z jakiego powodu - bo moja KBE ma już 20 lat i żyje i cieszy się dobrym zdrowiem, Rehau 19 letnie podobnie, Schuco pełnoletnie i to w wypasie po włamaniu cięzkim jak cholera bo szyba P-4 i WK-2 i jakość to cholera, na przekór twym doświadczeniom i nagonce na PVC działa. Ach zapomniałem Aluplast mający tyle lat co mój syny - czyli 11 - też nie ma zastrzeżeń a żyje w tym samym kraju co ty, zimą mam takie same temperatury więc.... wiec daj już spokój .

A gadanie o biedocie co PVC kupuje jest z twej strony ... sorki za ostre słowa - chamstwem. Jakim autem jeżdzisz ? Bo jeżeli nie RR to biedak i g...jad jesteś

Czujesz bluesa czy jeszcze nie.

Wielokrotnie PVC wychodzi drożej od gównianego drewna które wytrzyma może z 5 lat, dobre okna drewniane też często wychodzą odrobinę taniej niż PVC z najwyższej półki i wyposażenia - więc nie mów o biedocie bo wszystkich nas obrażasz a podejrzewam że wielu Inwestorów może Ciebie kilka razy kupić wraz z całym twym dobytkiem

A już tekst OKNA firmy Heka (najdroższe na rynku ) jest jawnym kłamstwem i manipulacją - idziesz w ślady Krzysztofa49 ?

Charlie... nie idź tą drogą ;)

przypominając słynne już słowa Kwaśniewskiego :p

 

Nie rozumiem - to moje zdanie na temat plastykowych okien. Ty masz takie same na temat drewnianych.

Każdy ma prawo prezentować swoją opinię na temat tego co uważa za stosowne.

 

A co do cen to sam mówiłeś na forum, że okna Heki są droższe od Jezierskiego - niewiele co prawda ale tłumaczyłeś to tym, że lepsze są.

Zresztą wszystko co ma markę Schucco - czy PVC czy Aluminium jest z wyższej półki ze względu na jakość.

Osobiście nie znam droższego profilu PVC od Schucco !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie, jeśli to cena detaliczna to OK. Czasem klient jak przeczyta na jakimś forum ile płacą firmy za szyby zespolone i zechce to później uzyskać, to może być srodze zawiedziony :) Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze uwazam iz drewwno to badziew nie oznacza zw wale po ludziach i im wymyslam od golodupocow czy cwokow. Treraz rozumiesz czy dallej nie ? A co do Schuco jek zawsze obaj jestesmy zgodni :) mimo ze plastik

Równo pojechane po ludkach dla których okna drewniane to rzecz bezcenna ! nic dodać , nic ująć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równo pojechane po ludkach dla których okna drewniane to rzecz bezcenna ! nic dodać , nic ująć...

 

O`k wziąłem pod uwagę Wasze uwagi co do stratyfikacji finansowej Klientów w dedykowanej grupie plastykożerców i postanowiłem zmienić dotychczasową nomenklaturę. Zapominam określenia BIEDNY i wprowadzam nowy określnik na tę grupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..edit by stary:

Reklamy naklejone na szkło nie mają tu nic do pękania szkła :):):) ...

A tego stwierdzenie wcale nie jestem taki pewien.

Spotkałem się już kilkakrotnie z pękaniem szyb ( niekoniecznie moich produktów :p) , na których były naklejki.

Utwierdzam się w przekonaniu, że takie działania hamują rozpraszanie światła, dochodzi do zbytniej absorpcji ciepła przez szybę wewnętrzną, a co za tym idzie - różnicy temperatur pomiędzy dwiema szybami w pakiecie - i bęc !

 

W wolnej chwili :rolleyes: poświęce jakąś szybę i wykonam pewne doświadczenie, gdzie zauważyłem, że trzaskają jeszcze częściej.

Znalazłem jakąś fotkę, więc proszę o interpretację zjawisk tam widocznych....;)

 

p.s.Tak, tak, wiem, że przy hartowaniu rozgrzewa się do większych temperatur i nie pęka :rolleyes:

2011041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego stwierdzenie wcale nie jestem taki pewien.

Spotkałem się już kilkakrotnie z pękaniem szyb ( niekoniecznie moich produktów :p) , na których były naklejki.

Utwierdzam się w przekonaniu, że takie działania hamują rozpraszanie światła, dochodzi do zbytniej absorpcji ciepła przez szybę wewnętrzną, a co za tym idzie - różnicy temperatur pomiędzy dwiema szybami w pakiecie - i bęc !

 

W wolnej chwili :rolleyes: poświęce jakąś szybę i wykonam pewne doświadczenie, gdzie zauważyłem, że trzaskają jeszcze częściej.

Znalazłem jakąś fotkę, więc proszę o interpretację zjawisk tam widocznych....;)

 

p.s.Tak, tak, wiem, że przy hartowaniu rozgrzewa się do większych temperatur i nie pęka :rolleyes:

 

STARY - wesołych Świąt Wielkanocnych :)

P.S. rozumiem, że we wszytkich Biedronkach oklejone witryny nie pękają tylko w tej jednej, na Pradze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STARY - wesołych Świąt Wielkanocnych :)

P.S. rozumiem, że we wszytkich Biedronkach oklejone witryny nie pękają tylko w tej jednej, na Pradze :)

Również życzę wszystkim dużo zdrowia i radości :)

 

p.s. prosiłem o diagnozę dla takich pajęczynowatych pęknięć.:rolleyes:

Dodam, że nie było tam żadnych uszczerbień krawędzi, krzywo włożonych podkładek, przesuniętych szyb względem siebie, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pijaczek któremu nie chcieli piwa sprzedać i.... :)

 

...albo jakiś młody ADHD walnął w ramiak.

 

Pęknięcia wychodzą ewidentnie z jednego punktu i są na wewnętrznej szybie, nie oklejonej.

Gdyby przyjąć Twój tok myślenie to powinna pęknąć szyba oklejona od termicznych naprężeń. Na pewno nie pęknie szyba od wewnątrz pomieszczenia w momencie kiedy Słońce atakuje szybę zewnętrzną.

W mojej opinii to szyba wewnętrzna pękła z powodu uderzenia w ramiak lub szybę tuż nad ramiakiem ale fota nie obejmuje tej strefy.

Gniazdo spękań masz wyraźnie zaznaczone. Reszta linii pęknięć to tzw. wtórne pęknięcia. Poza tym to szyba pękająca to laminat i prawdopodobnie 33.1. Jeśli to witryna sklepowa to jestem pewien, że zastosowanie 33.1 było wbrew statyce ( 1100 x 1800 ). De facto powinno stosować się minimum 44.1 czyli klasę P1A. Szyba 33.1 jest BEZKLASOWA na dzień dzisiejszy w związku z tym nie powinno jej się stosować w obiektach użyteczności publicznej !!!

 

P.S. podaj adres Biedronki to wyślę Inspektora NB to zamknie tę budę do czasu wymiany wszystkich szyb na pełnowartościowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam okna drewniane u polecanego przez Was producenta (wcześniejszy dylemat: Wiktorczyk vs Gebauer) i zostałem zapytany przez sprzedawcę, czy w cenie standardowych 2 szyb nie chciałbym mieć 3, przy zachowaniu profilu 68. Odpowiedź,jak na razie, nie wydaje mi się oczywista. Chodzi bowiem o mieszkanie w powojennej kamienicy, gdzie wentylacja nie należy do sprawnych (grawitacyjna) i z tego względu nie zależy mi na bardzo szczelnych oknach. Już teraz, przy starych, nieszczelnych 60-letnich oknach, nie mogę wziąć prysznica bez lekkiego otwarcia okna w sąsiadującej z łazienką kuchni (w łazience jest okienko otwarte do kuchni). Czujnik ciągu wyłącza piecyk...

 

Pytanie jednak, czy przepływ powietrza przez okno z 2 szybami, w porwaniu z tym samym oknem z 3 szybami, jest różny (przy niezmienionych innych parametrach)? Różna jest przenikalność cieplna, co oczywiste, ale wydaje mi się, że przepływ powietrza jest identyczny (ten następuję bowiem głównie przez styk okna z ramą i przez drewno teoretycznie :) ). CZY MAM RACJĘ? ...bo jeśli tak byłby sens wziąć gratis te 3 szyby. Nie ma teraz liczników na kaloryferach, ale podejrzewam,że w przyszłości będzie to wręcz wymóg...

 

PS. Życzę Wszystkim Wesołych Świąt!

Edytowane przez damiancito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 szybówka, grubości 48mm mało efektownie wygląda w profilu 68 mm przez listwę przyszybową.

Tak jak JAREKO potwierdzam - na szczelność okna szyba nie ma wpływa. Natomiast żeby uniknąć kłopotów podczas brania prysznicu musisz zamontować sobie nawiewniki - dodatkowy koszt, niestety, ale komfort atmosfery wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo jakiś młody ADHD walnął w ramiak.

 

Pęknięcia wychodzą ewidentnie z jednego punktu i są na wewnętrznej szybie, nie oklejonej.

Gdyby przyjąć Twój tok myślenie to powinna pęknąć szyba oklejona od termicznych naprężeń. Na pewno nie pęknie szyba od wewnątrz pomieszczenia w momencie kiedy Słońce atakuje szybę zewnętrzną.

W mojej opinii to szyba wewnętrzna pękła z powodu uderzenia w ramiak lub szybę tuż nad ramiakiem ale fota nie obejmuje tej strefy.

Gniazdo spękań masz wyraźnie zaznaczone. Reszta linii pęknięć to tzw. wtórne pęknięcia. Poza tym to szyba pękająca to laminat i prawdopodobnie 33.1. Jeśli to witryna sklepowa to jestem pewien, że zastosowanie 33.1 było wbrew statyce ( 1100 x 1800 ). De facto powinno stosować się minimum 44.1 czyli klasę P1A. Szyba 33.1 jest BEZKLASOWA na dzień dzisiejszy w związku z tym nie powinno jej się stosować w obiektach użyteczności publicznej !!!

 

P.S. podaj adres Biedronki to wyślę Inspektora NB to zamknie tę budę do czasu wymiany wszystkich szyb na pełnowartościowe :)

Który to jest ten ewidentny punkt w tym przypadku?? A które to pęknięcia wtórne?

Oklejona jest szyba wewnętrzna i ta szyba jest popękana.

Budowa szyby to 4t/16a/4, bez żadnych laminatów.

Mam jeszcze parę fotek, lecz na razie nie widzę powodu aby je zamieszczać - po takich werdyktach ....:rolleyes:

p.s. Montaż nie był również w żadnej Biedronce, i skończ z tym inspektorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...