Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

3 szybówka, grubości 48mm mało efektownie wygląda w profilu 68 mm przez listwę przyszybową.....

Bardzo wątpię, aby ktoś wykonywał standardowo trzyszybówkę z pakietem 48 mm w profilu 68 mm - chyba na wyjątkowo specjalne zamówienie :rolleyes:

W tym ramiaku jest to zwykle przedział 36, max 40 mm dla grubości szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo spękań masz wyraźnie zaznaczone.

 

Tu nie ma żadnego gniazda spękań, pofałdowana naklejka je udaje. Przyczyna może być nie do ustalenia, swego czasu sporo takich niewyjaśnionych pęknięć oglądałem , zawsze na wewnętrznej szybie i najczęściej pojawiały się przy temperaturach na zewnątrz około 0 st. Celowała w tym pewna firma robiąca własne pakiety na szkle Guardiana ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... :rolleyes:

Hmm...ja widzę wyraźnie cień rzucony przez pęknięcia na szybę oklejoną, która jest na zewnątrz bo fota wykonana jest od wewnątrz pomieszczenia.

Gniazdo widzę od dołu foty a pęknięcia a`la wulkan wychodzą z jednego punktu - sądzę, że od listwy przyszybowej. To są pęknięcia pierwotne - wtórne to te, które powstają po jakimś czasie "użytkowania" szyby już popękanej. Porównać to można do pękania szyby samochodowej przedniej - uderzenie od kamienia ( gniazdo ) a po jakimś czasie "użytkowania" dalsze pęknięcia idące w stronę brzegów szyby.

 

STARY - nie rozumiem dlaczego nie zapodajesz dalszych fot - bo co - nie chcesz przyjąć do wiadomości innej interpretacji tylko taką jaką sobie sam założyłeś ? To po jaki ...uj zaczynasz temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"48 mm w profilu 68 mm - chyba na wyjątkowo specjalne zamówienie"

 

To ile zostaje na listwe przyszybowa i wrab po drugiej stronie - 20 mm.

wrab ma 10 co najmniej i na listwe zostaje tez 10 - to nietechnologiczne bo listwa przyszybowa musi miec co najmniej 15 - inaczej nie jest listwą.

 

Na upartego można zastosować tzw. listwę fajkową. Wychodzi ona wtedy poza obrys profilu. Nie wygląda to efektownie oraz nie do końca spełnia wymogi jakie stawia się listwą przyszybowym - za słabe mocowanie szkła we wrębie skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim za wypowiedzi nt. 3 szyb w profilu 68. Dam sobie z tym w takim razie spokój, nawet jeśli jest to gratis, w ramach promocji. Rozumiem, że to nie tylko kwestia wyglądu (wąska listwa przyszybowa), ale także niepoprawnej technologicznie (osłabionej?) konstrukcji okna!? Nie sądzę jednak, żeby Gebauer stosował dziadowskie rozwiązania technologiczne. Może sprzedawca nie do końca wiedział, co mówi...

 

PYTANIE (może głupie) - jaki kolor silikonu jest najlepszy do białych okien - bezbarwny (de facto mleczny), czy biały? Rozumiem, że współczesne silikony są jak guma i da radą zmyć z nich brud (wtedy biały byłby chyba najładniejszy)?

Dzięki za wszelkie wypowiedzi!

 

PS. Pchelek, myślałem o zamówieniu wywietrzników (problemy z ciągiem dla piecyka gazowego), ale po pierwsze, problem z wentylacją jest na tyle duży, że nie ma pewności, że to wystarczy do prawidłowego ciągu (samo otwarcie okna w kuchni na 1 cm nie wystarcza), po drugie w najbliższych latach mają te piecyki demontować (woda z ciepłowni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - masz moze norme BN-86/6844-02 albo moze przynajmniej wiesz co zawiera

 

I ciekawi mnie zawartosc tresci punktu normy 14179-1 punkt 12-ty. Znakowanie szyb hartowanych - czy musi byc na szklanych drzwiach, balustradach, ekranach, szklanych przegrodach [nie sa to meble]

 

Biegly stwierdzil w ekspertyzie ze mozna szklo hartowane: ciąć, szlifowac, wiercic w nim otwory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja decyzja o rezygnacji z nawiewników nie jest lekceważeniem bezpieczeństwa. Idiotą nie jestem. O moje bezpieczeństwo dba piecyk z czujnikiem ciągu. Jak zapomnę otworzyć okna przed wejściem pod prysznic, piecyk się automatycznie wyłączy po ok. 1-2 min. Można powiedzieć, że poprzedni lokatorzy mieli szczęście (ja przez pewien czas też), bo stary piecyk (z 1979 r. bodajże) czujnika oczywiście nie posiadał, a okna były jeszcze szczelniejsze, bo w lepszym stanie...

 

Jestem wręcz pewny, że nawiewnik nie zapewni mi ciągu. Uchulenie okna będzie wciąż konieczne. Doszedłem do takiego wniosku po "eksperymentach", które polegały na uruchamianiu piecyka przy różnych "poziomach" otwarcia okna. Mało tego, ja chyba nawet nie powinienem twierdzić, że mam problemy z wentylacją. Od starych okien dmucha czasami, że wręcz firanka faluje. Piony wentylacyjne przechodzą kontrole bez problemu, itd. To chyba przewód kominowy jest winowajcą, bo jak się okazało ktoś inny się do niego podpiął z piecykiem. Na szczęście współnota zabiera się do porządkowania tych spraw. Mój przypadek nie jest jedyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - masz moze norme BN-86/6844-02 albo moze przynajmniej wiesz co zawiera

 

Słuchaj - to Branżowa Norma, która dawno wyleciała z obiegu czyli została zastąpiona postępem cywilizacyjnym. Nie mam pojęcia co w niej jest :)

 

Biegly stwierdzil w ekspertyzie ze mozna szklo hartowane: ciąć, szlifowac, wiercic w nim otwory

 

Biegły nie nadaje się na biegłego - nie da się wymienionych czynności zrobić ze szkłem hartowanym bo pęknie w drobny mak -dosłownie.

Ja pierdykam co za ćwoki zostają biegłymi !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet 3-szybowy w profilu 68, który proponuje mi sprzedawca Gebauera z Komorowa w cenie standardowych 2 szyb (promocja), to: 4/10/4/10/4 (U=0,8 ). Listwa przyszybowa ma być retro.

 

Brać czy nie brać!? :) i dlaczego...

 

Tak to może być ale co do ceny to niechce mi się wierzyć w tego typu promocje - szklarze nie dają takich upustów bo się nie opłaca. To indywidualna akcja Gebauer - nakupił kantówki 68 mm i próbuje rozładować magazyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

I ciekawi mnie zawartosc tresci punktu normy 14179-1 punkt 12-ty. Znakowanie szyb hartowanych - czy musi byc na szklanych drzwiach, balustradach, ekranach, szklanych przegrodach [nie sa to meble]

 

....

 

Musi być ale Inwestor ma prawo zrezygnować ze znakowania np. ze względów estetycznych odpowiednim pismem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być ale Inwestor ma prawo zrezygnować ze znakowania np. ze względów estetycznych odpowiednim pismem.
tylko musi o tym wiedzieć, lub zostać poinformowanym, że będzie miał takie paskudztwo - jak ja kiedyś z Piotrkowskiej Huty Szkła "Kara" - i była to dla mnie kara,że tam zamówiłem cokolwiek - myślałem że od końca lat 80-tych coś się zmieniło a tu widzę, że.... po staremu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...