Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Plonskij: chylę czółko przed guru.

 

Czym się różni okucie antywyważeniowe i okucie antywłamaniowe - tak z konstrukcji?

 

Czy dopłata za klamkę standardową a klamką z kluczykiem może wynosić nawet 60 pln?

 

No i okucia - firma Winkhaus - zanurzona w PVC VEKA Softline/Topline. Czy są lepsze od Roto czy GU/AUBI?

 

Nie ma okuća ntywłamaniowych - są tylko antywyważeniowe . Anwyłamaniowe to mogą być szyby .

 

Klamka z kluczykiem też są różne - najlepsze są z Hoppa .

 

W Winkhausie ( n.p. AutoPilot II ) możliwa jest blokada klamki i stopniowany uchył - Roto tego nie ma .

 

Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czym się różni okucie antywyważeniowe i okucie antywłamaniowe - tak z konstrukcji?...

Czy dopłata za klamkę standardową a klamką z kluczykiem może wynosić nawet 60 pln?///No i okucia - firma Winkhaus - zanurzona w PVC VEKA Softline/Topline. Czy są lepsze od Roto czy GU/AUBI?

 

Nie ma okuća ntywłamaniowych - są tylko antywyważeniowe . Anwyłamaniowe to mogą być szyby . ...Klamka z kluczykiem też są różne - najlepsze są z Hoppa . ..W Winkhausie ( n.p. AutoPilot II ) możliwa jest blokada klamki i stopniowany uchył - Roto tego nie ma . ...

konstrukcyjnie w wiekszosci okuc roznic miedzy antywywazeniowymi a antywlamaniowymi (sa tekie Thysen) nie ma - tylko ilosc i sposob mocowania zaczepu - w antywlamie minimum jedna sruba musi byc wznacniana i mocowana do wzmocnienia. Kl.IV np. to odleglosc miedzy zaczepami nie wieksza (o ile dobrze pamietam) niz 40cm.

Doplaty moga byc rozne - w HOPPie cirka 10 zl ale tez nie jest to regula - zalezy od kolorystyki itp, i moze dojsc nawet do 20euro,

A o okuciach juz tu bylo nie raz- sadze ze warto wrocic i poczytac poprzednie strony - tam takze poruszana byla kwestia okuc anty wlamaniowych i antywywazeniowych

 

Thysen - podoba mi sie ten plakacik :) :) :) :) jest suuuuper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Pytanko do delf(a) (wlasc. delfy)

 

no i co wybralas? Z ciekawosci pytam. Ale moze kto inny mialby podobny problem i Twoje przemyslenia w materii szprosow bylyby pomocne?

 

A moze to jest nisza na rynku, te "PVC ze szprosami"? Pomysl na biznes! Nowosc!!! Jedyni w Polsce! Tylko u nas! Do kazdego zestawu dolaczamy myjke w rozmiarze szybek! Przy wiekszym zamowieniu dodatkowe szprosiki gratis! ;)

 

Pozdrawiam

Pieczara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THYSEN - czyzby plakat sie nie spodobal adminowi? czy sam zmieniles w ramach autoreklamy? ;)

 

 

Admin nic nie pisał , więc myślę że nie miał nic przeciwko ;-)

 

Zmiana gifa miałą w sobie faktycznie coś z autoreklamy , ale skoro publika domaga się powrotu do poprzedniego obrazka , to będzie poprzedni - w sumie jakby nie patrzeć też jest ciekawy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Pytanko do delf(a) (wlasc. delfy)

 

no i co wybralas? Z ciekawosci pytam. Ale moze kto inny mialby podobny problem i Twoje przemyslenia w materii szprosow bylyby pomocne?

 

A moze to jest nisza na rynku, te "PVC ze szprosami"? Pomysl na biznes! Nowosc!!! Jedyni w Polsce! Tylko u nas! Do kazdego zestawu dolaczamy myjke w rozmiarze szybek! Przy wiekszym zamowieniu dodatkowe szprosiki gratis! ;)

 

Pozdrawiam

Pieczara.

 

 

Prześmiewca! :p

 

W temacie szprosów wiem już prawie wszytsko 8) Mój sprzedawca , który zadeklarował zrobienie 3 cm szprosów w KBE nie odzywał się 2 dni, a potem ze skruchą powiedział, że obdzwonił pół Polski i nikt nie chce sie podjąć zrobienia tego :cry: Myślę, że w grę wchodzą trudności technologiczne, o których była mowa powyżej. Przegrałam więc bitwe, ale nie wojnę :wink: Na razie zrobiłam sobie wolne i starałam się nawet nie myśleć o oknach (nie pytaj, czy się udało :-? ) Vatu już nie prześcignę, ale z moich rozeznać wychodzi, że może wcale na tym nie stracę, tylko muszę poczekać jeszcze około miesiąca, żeby się wszyscy wyrobili ze swoimi zamówieniami, a wtedy, gdy nastanie cisza o rabacik będzie łatwo :wink:

 

W każdym razie będę informować na bieżąco i ewentualnie dopytywać na NIEOMYLNYM, OBIEKTYWNYM I SZCZERYM DO BÓLU FORUM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześmiewca! :) Vatu już nie prześcignę, ale z moich rozeznać wychodzi, że może wcale na tym nie stracę, tylko muszę poczekać jeszcze około miesiąca, żeby się wszyscy wyrobili ze swoimi zamówieniami, a wtedy, gdy nastanie cisza o rabacik będzie łatwo :wink:

Zycze ci pozytywnych efektow poszukiwan tych rabacikow ;) Nie zamierzam Cie do niczego namawiac ale przestrzeglbym tylko przed jednym - ceny zostaly w wiekszosci wypadkow na ne zmienionym poziomie mimo ze szyby, okucia, euro - poszlo w gore. Nie raz byl tu poruszany temat jakosci wyrobu finalnego - nie trzeba miec wyobrazni by dojsc do wniosku ze skoro wszystko poszlo w gore a okno jako takie ma cene bez zmiany to gdzies musi byc jakis haczyk - poki co - przynajmniej mi - lekko zmniejszono dealerke (efektem jest brak mozliwosci udzielania rabatow - w koncu ja tez musze na czyms zarabiac i z czegos zyc ;)) producenci z ktorymi wspolpracuje zmniejszyli narzuty bez zmiany jakosci wyrobow - ale jesli tak bedzie jak to widze, to rynek zostanie zalany oknami tanimi gdzie po roku czy dwu nadawc sie beda do wymiany gdyz - to jest najpewniejsze - nie bedzie w nich wzmocnien lub wstawione kawalki blaszki by wykryl ja wykrywacz metalu - dobre firmy trzymajace jakosc swych wyrobow beda albo zmuszone "oszczedzac" w ten sposob albo beda sie zamykac przegrywajac z nieuczciwymi

Bardzo czarno widze przyszlosc tej branzy zwlaszcza ze nie sposob cenic jakosc okna w dniu zakupu - dopiero wychodzi wszystko w eksploatacji

Tym co maja jeszcze jakies watpliwosci co do tego polecam lekture bardzo ciekawego watku tutaj - "odradzam firme MIROLET z Bydgoszczy" Pomijam kwestie sposobu obslugi klientow - tam jak sie okazalo takze okna bez wzmocnien wykonano - a firma wciaz prosperuje nabijajac kolejnych klientow w butelke

A co do szprosikow :) - sadze ze warto z nich jednak zrezygnowac niz pozniej ich estetyke przeklinac

Obawiam sie ze takich firm niedlugo bedzie na peczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Winkhausie ( n.p. AutoPilot II ) możliwa jest blokada klamki i stopniowany uchył - Roto tego nie ma .

 

Pozdrawiam ;-)

 

Radzę najpierw dobrze sprawdzić zanim się coś napisze.

 

http://okna4you.w.interia.pl/forum/dodatkowe%20roto.jpg

 

1. blokada błędnego położenia klamki z podnośnikiem skrzydła Roto,

2. stopniowanie uchyłu na zasuwnicy Roto,

3. stopniowanie uchyłu na rozwórce Roto.

 

Myślę, że jak byś dobrze poszukał to byś znalazł nie jedno czego jeszcze nie ma, ale w Winkhausie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak byś dobrze poszukał to byś znalazł nie jedno czego jeszcze nie ma, ale w Winkhausie :lol:

Dzieki - jak widze mimo ze Pchelek gdzies tam za spodniczkami sie rozglada trzymasz reke na pulsie :)

pozdrawiam Gosciu :) tak trzymac - ja ostatnio tutaj sporadycznie a widze ze ktos hmmm.... kampanie reklamowa sobie robi hehehehe na dodatek nie znajac sie dokladnie na rzeczy :lol:

A moze mial na mysli to ze mozna te obie funkcje "pożenic" - ciekawi mnie tylko jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja coś zapytam 8)

 

 

Czy ma ktoś doświadczenie z sosnowymi oknami? Mam na myśli ich miękkość, która jest wadą przy podłodze, ale czy przy oknach zasada jest taka sama? No i kto robi dobrze okna sosnowe?

jest jedna jedyna firma godna polecenia - niestety Pchelka nie ma by to potwierdzic - firma ta - to znany i uznany Urzedowski - reszta to polsrodki niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja coś zapytam 8)

 

 

Czy ma ktoś doświadczenie z sosnowymi oknami? Mam na myśli ich miękkość, która jest wadą przy podłodze, ale czy przy oknach zasada jest taka sama? No i kto robi dobrze okna sosnowe?

 

moge polecic okna b. dobrego producenta okien drewnianych z wielkopolski. podawalem juz namiary na forum. poszukaj firmy Arex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ruch w branży jest taki jak na forum, to współczuję tym co się z tego utrzymują.

hahaha dziekuje za pocieche - moze powiem ci ze tutaj przynajmniej jest gdyz u mnie ........ tupot bialych mew o poklad pusty

na chleb juz mi zbraknie niebawem :(

i by na bieżaco byc - rozszerzyłem swa dzialalnosc o drzwi PORTY - ciekawe - moze z tego da sie wyżyc? Jak sadzisz Qura? Pozdrawiam milego weekendu zyczac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko - czym podyktowana była twoja opinia o oknach drewnianych: mianowicie, że sosne najlepiej robią Urzędowscy, a machoń Welet? Prosze o szczegóły...

 

pchelek -czyli chwilowo znowu jareko :D

pchelek wypowiadal sie swego czasu na temat okien sosnowych, że moga z czasem cimniec i zmieniać kolor, czego nie obserwuje się w oknach machoniowych. Czy to prawda? A jak sie ma machoń malowany na sosnę?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko - czym podyktowana była twoja opinia o oknach drewnianych: mianowicie, że sosne najlepiej robią Urzędowscy, a machoń Welet? Prosze o szczegóły...
jak widze przeczytalas/es poprzednie posty wiec po koleii

Pchelek ostatnio badal sosne Urzedowskiego i jego slowa - cytuje: "..Urzedowski i dlugo dlugo nic..." pozostawie bez komentarza

dlaczego Welet w Mahoniu? jest 6 klas twardosci tego drewna - jedyna firma jaka znam nie mijajaca sie z uzyta klasa - dzieki temu sa idealne - tez jak sadze komentowac dalej nie trzeba

A Merantii? hmmm.... polecam kobiecy paznokiec by twardosc jego zobaczyc. Swoja droga do czego to nie moga byc przydatne kobiece dlonie i paznokcie ;) jesli kiedykolwiek bedziecie mieli okazje - porownajcie mahon ta metoda Weleta i jakikolwiek inny

pchelek -czyli chwilowo znowu jareko :D

pchelek wypowiadal sie swego czasu na temat okien sosnowych, że moga z czasem cimniec i zmieniać kolor, czego nie obserwuje się w oknach machoniowych. Czy to prawda? A jak sie ma machoń malowany na sosnę?

nie zauwazylem tego zjawiska u Urzedowskiego - mam klienta pod wawa co zamontowal te okna 7 lat temu - wciaz kolor nie zmienny. Co do malowania na sosne - wybacz nie moge sie autorytatywnie wypowiedziec a w blad wprowadzac nie chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ruch w branży jest taki jak na forum, to współczuję tym co się z tego utrzymują.

hahaha dziekuje za pocieche - moze powiem ci ze tutaj przynajmniej jest gdyz u mnie ........ tupot bialych mew o poklad pusty

na chleb juz mi zbraknie niebawem :(

i by na bieżaco byc - rozszerzyłem swa dzialalnosc o drzwi PORTY - ciekawe - moze z tego da sie wyżyc? Jak sadzisz Qura? Pozdrawiam milego weekendu zyczac :)

To proponuję jeszcze drzwi Gerdy. Wydają się znacznie solidniejsze od Porty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ruch w branży jest taki jak na forum, to współczuję tym co się z tego utrzymują.

hahaha dziekuje za pocieche - moze powiem ci ze tutaj przynajmniej jest gdyz u mnie ........ tupot bialych mew o poklad pusty

na chleb juz mi zbraknie niebawem :(

i by na bieżaco byc - rozszerzyłem swa dzialalnosc o drzwi PORTY - ciekawe - moze z tego da sie wyżyc? Jak sadzisz Qura? Pozdrawiam milego weekendu zyczac :)

To proponuję jeszcze drzwi Gerdy. Wydają się znacznie solidniejsze od Porty.

Gerde mam juz od kilku lat - Porta jako wejsciowe antywlamaniowe to nieporozumienie - ale to znow tylko moja opinia. Jako wewnatrzlokalowe z oscieznica obejmujaca w sumie ladnie wyglada i sluzy - zwlaszcza ze oferte poszerzyli i teraz jakosc takze sie poprawila - widocznie Polskone deptalo im po pietach i klientow zabieralo :D. Mam nawet ich autoryzacje na montaz :lol: wiec jakbym po latach wracal do korzeni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...