Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Proszę o pomoc :

mam dwie oferty na okna Veka Alphaline do domu z pakietami 3 szybowymi oraz częśćowo z 3 szybowymi P2;

 

Witraż Białystok daje pakiety : 4-16-4-16-4 ARG wsp. K= 0,6 oraz 44,2-12-4-16-4 ARG wsp. K=0,8 Okucia ROTO

Dako Nowy Sącz daje pakiety : 4-14-4-14-4 ARG wsp. K= 0,6 oraz 44,2-14-4-14-4 ARG wsp. K=0,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc :

mam dwie oferty na okna Veka Alphaline do domu z pakietami 3 szybowymi oraz częściowo z 3 szybowymi P2 z ciepła ramką;

 

Witraż Białystok daje pakiety : 4-16-4-16-4 ARG wsp. K= 0,6 oraz 44,2-12-4-16-4 ARG wsp. K=0,8 Okucia ROTO

Dako Nowy Sącz daje pakiety : 4-14-4-14-4 ARG wsp. K= 0,6 oraz 44,2-14-4-14-4 ARG wsp. K=0,6 Okucia Winkhaus

 

Obie firmy biorą szyby z fabryki Piklington

Pytanie kto mnie robi za "Wojtka" ? Dlaczego pakiety szybowe od tego samego producenta maja różne współczynniki K ?

i dlaczego pakiet szybowy o mniejszych odległościach miedzy szybami ma lepszy współczynnik?

W Witrażu poinformowano mnie, że maksimum co można osiagnąć na pakiecie trzyszybowym P2 to k=0,7 , a inny spokojnie oferują 0,6 ?

A może wynika to z innej metody liczenia wsp. K ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc :

mam dwie oferty na okna Veka Alphaline do domu z pakietami 3 szybowymi oraz częściowo z 3 szybowymi P2 z ciepła ramką;

 

Witraż Białystok daje pakiety : 4-16-4-16-4 ARG wsp. K= 0,6 oraz 44,2-12-4-16-4 ARG wsp. K=0,8 Okucia ROTO

Dako Nowy Sącz daje pakiety : 4-14-4-14-4 ARG wsp. K= 0,6 oraz 44,2-14-4-14-4 ARG wsp. K=0,6 Okucia Winkhaus

 

Obie firmy biorą szyby z fabryki Piklington

Pytanie kto mnie robi za "Wojtka" ?

To jeszcze posługują się literą K ? :rolleyes:

Dlaczego pakiety szybowe od tego samego producenta maja różne współczynniki K ?

Mają różne U (stare K ) ponieważ są różne ramki międzyszybowe, jednak nie wiem czy ktoś czegoś nie pomylił :rolleyes:

Dlaczego Witraż nie proponuje dwóch ramek po 14 mm tylko 12 i 16 mm ?

i dlaczego pakiet szybowy o mniejszych odległościach miedzy szybami ma lepszy współczynnik?

Przy takiej samej budowie szkła i użytego gazu pakiet na ramkach 12 mm jest zimniejszy -U=0,7- od tego na '14" - U=0,6 , zwłaszcza od tego samego producenta. Nie wiem, czy ktoś badał pakiet na ramkach 12 i 16 mm .

W Witrażu poinformowano mnie, że maksimum co można osiagnąć na pakiecie trzyszybowym P2 to k=0,7 , a inny spokojnie oferują 0,6 ?

Pakiet o budowie 44,2t/14a/4/14a/4t osiąga 0,6 i ma grubość 46 mm, więc spokojnie można go "zapiąć" do Alphaline. Niech zastosują obie ramki po 14 mm i po kłopocie.

A może wynika to z innej metody liczenia wsp. K ?

Raczej nie w tym przypadku. Tutaj najpierw trzeba wyjaśnić szerokość tych nieszczęsnych ramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz sprzedawcy wprost o swoim dylemacie i poproś o jakiś papier na te szyby. Niedawno szukałem dla Klienta danych dot. pakietów Effectora - jeśli dobrze pamiętam to mają deklaracje dla ok 400 różnych zespoleń, więc znalezienie właściwego papierka bez pomocy kogoś od producenta szkła graniczyłoby z cudem:)

W sumie to chodzi mi tylko o to, iż jest zbyt dużo kombinacji by jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje wątpliwości.

Czasem najprostszym błędem jest robienie szybkiej oferty i pomyłka u sprzedawcy (co np. mi się zdarza, więc nie cierpię robić ofert;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko mi forum pokazuje że mam ostatnią stronę a jak coś odpowiem, to okazuje się że po mnie było kilka innych postów .. czas na szybszy komputer?

 

Jareko, Stary - byliście na Torwarze, więc.. czy warto tam jechać z perspektywy Klienta? Można /było/ zobaczyć jakieś fajne okna?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam parę ofert na profilu Veka Alphaline V90 z pakietem dwukomorowych z szybami P4 gdzie dostawcy podają iż dla pakietu 44.4x14x4x14x4 Ar Ug=0.6 a dla pakietu 44.4x12x4x12x4 Ar Ug=0.7 I tutaj na początek parę moich pytań:

 

1.Czy przy takim pakiecie z szybami niskoemisyjnymi i antywłamaniowymi do okien od strony południowej w salonie o wymiarach 270x235cm (szer x wys) (dwa okna dzielone na poł z szybami montowanymi na stałe, jedno okno typu HST) należy jeszcze mysleć o ochronie przeciw słonecznej?

Znalazłem troche informacji na stronie http://www.pilkington.com/europe/poland/polish/products/bp/bybenefit/solarcontrol/default.htm

Chciałbym zabezpieczyć się przed nadmiernym nagrzewaniem salonu w lecie stosujac szklo przeciwsloneczne zapewniajace ochrone przed słońcem. Wynika z tego iż najlepiej było by ten pakiet szybowy zbudować w oparciu o Pilkington Suncool. No chyba że szanowni grupowicze stwierdzicie ze przy takim pakiecie z P4 nie ma to już sensu bo współczynik przepuszczalności całkowitej dla takiego pakietu (w sumie to już 4 tafle po 4mm) wychodzi około g=50% No i nie wiem w sumie ile jeszcze dodatkowo podnosi koszt zakupu okien wyposażenie ich dodatkowo w ochorne przeciwsłoneczna, a w sumiem mam 35m2 okien.

 

2. Chciałbym również wrócić do wcześniejszego wątku o WK2 i ruchomym słupku w moim oknie balkonowym o wymiarach 200x235 (szer x wys). Czy mając na uwadze iż może to być jeden ze słabszych elementów zabezpieczeń, warto mysleć o tym aby zamówić takie okno ze słupkiem stałym, nie otwieranym? Bo wydawało mi się iż skoro producent daje na niego WK2 (fakt poskładane kaskadowo osobno z dokumentów na profil, okucie, szyby) to wszystko jest ok. Może zastosowanie dodatkowo kontraktronu rozwiąze częściowo problem ruchomego słupka?

 

3. Czy okno tarasowej na profilu DPP-70 HST VEKASLIDE o wymiarach 270x235cm (szer x wys) może mieć klasę WK2? Bo tutaj też różnie twierdzą różni sprzedawcy mimo iż wszyscy wyceniają ten sam profil i typ okuć HS 300 Schemat A VEKASLIDE. Powstaje w tym przypadku również problem z uzyskaniem Uw poniżej 0.9 ze względu na ograniczenie grubości pakietu szybowego, mieści się tylko 44.4x12x4x12x4 Ar z Ug=0.7 co daje dla tego okna Uw=1,1. Może macie jakiś pomysł jak to można by polepszyć, bo sprzedawcy rozkładają ręce.

 

4. Czy jeśli chodzi o profil Veka Alphaline V90 to wyroby takich firm jak Oknoplast, Vertex, Dako można uznać za równoważne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 - praktycznie zamiast inwestować w szyby pomyśl o markizach lub innej metodzie ograniczenia nagrzewania wnętrza lub... klima do salonu

ad.2 - w tych wymiarach oba skrzydła otwiera się.... tylko przy odbiorze prac, ja bym zamienił na Fix + RU i kłopot z głowy

ad.3 - i słusznie rozkładają - jedyne wyjście - nie mieć HS-a. Tylko tak się zastanawiam - Ty dla domu czy dom dla Ciebie?

ad.4 - nie można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aad1. tak, już o klimie i markizie tarasowej już pomyslałem, tylko jesli to nie jest jakaś wielka dopłata do szyb to może warto?

 

aad2. nie wiem czy dobrze zrozumialem, tzn zamowic to okno z otwieranym słupiem, a na etapie montażu kazać go zablokować na stałe?

 

aad3. ok, bede się musiał pogodzić z Uw= 1.1 :)

 

aad4. Trochę płytka odpowiedz, mogłbyś rozwinąć, w przypadku Dako i Oknoplastu wszystkie materiały są identyczne (profil, okucie, nie wiem jak z szybami), w przypadku Vertex oni mają okucia Roto NT Design. Jak dla mnie "laika" wszystkie te firmy mają produkty na porównywalnym poziomie...

 

Jareko - Jaki profil z konkurencji bedzie odpowiednikiem Veka Alphaline V90

 

Nowe pytanie:

5. Dlaczego dla WK2 trzeba klamke z kluczykiem a nie wystarczy klamka z przyciskiem? Nie ukrywam że przy paru oknach jest to mało praktyczne zeby gonić z kluczykami, więc wszyscy pewnie je trzymają w okna (więc co to wtedy daje ze jest kluczy a nie przycisk) a nie wiem czy można zamówić np. 10 szt. klamek z zamkami które potem otworzyć jednym kluczykiem? W mojej ocenie analogiczną funkcję pełni klamka z przyciskiem, i tą i tą można zablokować co w efekcie powoduje niemożliwość otworzenia okna. Wyprowadzcie mnie z błędu jeśli się myle bo mocno zastanawiam się nad tym aby w oknach ktore chce zamowić wybrać jednak klamki z przyciskiem chodz jak narazie nie znalazłem takowych z funkcją Secustik tak jak ma to model z kluczykiem Klamka Hoppe 099S Secu100+Secustik z kluczykiem

 

6. Co wogole sądzicie o stosowaniu WK2 z P4 przy założeniu że nie montuje rolet, a część tej kwoty przeznaczam na podniesienie antywłamaniowości okien? Jest to warte swoich pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaad.2 - nie, zamówić po prostu okno balkonowe gdzie słupek będzie stały i będziesz miał jedno skrzydło jako fix (nieotwierane) zaś drugie normalnie RU lub tylko R

aaad.4 - nie odpowiem prost, taka odpowiedź z mych ust powinna ci wystarczyć - jeśli nie - sorki. Poszperaj w sieci, zbierz opinie, sam podejmij decyzję

bez numeru - w Schuco parametrami izolacyjności cieplnej - CT70 CAVA

ad.5 - klamka, nie ma znaczenia z przyciskiem czy z kluczykiem, powinna z automatu wchodzić przy WK-1 czy WK-2. Użytkowo jest tak, że klamki z przyciskiem gość który cię odwiedzi nie zauważy i otworzy klamkę niszcząc bolec przycisku, wbrew pozorom nie wymaga to wielkiej siły

ad.6 - nie montujesz rolet jako zabezpieczenia antywłamaniowego ?

No wiesz, klient, co za pomysł ;)

A na serio - kto ci wcisnął kit, że roleta realnie pełni jakąkolwiek funkcję antywłąmaniową? Decyzją - nie wiem, słuszna czy nie - zależy czego oczekujesz. A czy warte swoich pieniędzy - jeden z klientó powiedział mi tak: Panie Jarku, wszystko jest warte spokojnego snu mojej żony gdy jestem w trasie, poza domem - i bez mrugnięcia okiem zamówił WK-2 i P-4 płacąc prawie drugie tyle za całe zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Czy jeśli chodzi o profil Veka Alphaline V90 to wyroby takich firm jak Oknoplast, Vertex, Dako można uznać za równoważne?

 

Moim zdaniem jeśli chodzi o ten profil to Vetrex jeśli chodzi o wykończenie okna i zastosowane pakiety trzyszybowe/dwukomorowe jest bezkonkurencyjny, Dako i Witraż Białystok trochę odstają „wykończeniowo” -jeśli patrzy się na detale (np montaż słupka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Jareko, Stary - byliście na Torwarze, więc.. czy warto tam jechać z perspektywy Klienta? Można /było/ zobaczyć jakieś fajne okna?:)

 

również byłem - jeżeli pytasz o Murexpo - i powiem krótko, nigdy więcej, strata czasu 4 sprzedawców na krzyż :p z ofertą wszystkich wystawców można było się zapoznać w ... 30 min - SZCZEGÓŁOWO :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - skarbnico wiedzy

 

Pytanie one - czy mozna "na budowie" dopelnic szybe gazem z butli - argonem sie znaczy

 

Pytanie two

 

Klient zapodal ze w jednym z okien szyba zespolona od strony wewnetrznej [i pozycja] jest jakby brudna. Szybe wytarl szmatka z dodatkiem ludwika i szmatka stala sie srebrna - znaczy sie starl cos co jest srebrne, metaliczne. Podejrzewam ze to odwrocona szyba niskoemisyjna - no bo co mozna zetzrec z szyby ???

 

Ponadto mam sprawe - ale to bedzie na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

również byłem - jeżeli pytasz o Murexpo - i powiem krótko, nigdy więcej, strata czasu 4 sprzedawców na krzyż :p z ofertą wszystkich wystawców można było się zapoznać w ... 30 min - SZCZEGÓŁOWO :D

 

Pozdrawiam

 

To prawda... Generalnie mniej wystawców względem roku ubiegłego, dobrze, że wystawialiśmy się z innym-nowym produktem, bo jeżeli chodzi o okna - w zeszłym roku było więcej zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś od razu ten profil z fabryki O przypomina mi ten system http://www.oknonet.pl/img/newsy/eko-okna/_big/111014eko_sun1.jpg

Skojarzenie z designem Decco Thermicco oczywiste ;-) Pewnie niedługo Alphaline wyleci z oferty żeby się nie kanibalizowały. Pomijając estetykę (kwestia gustu, mi się podoba) i dość zrozumiałą chęć O do oferowania tylko autorskich profili może ktoś jest w stanie wyjaśnić małketingowe pisanie bo chyba za ciemny jestem; zastosowania szkła 3mm ze względu na niższą wagę umożliwi produkowanie większych konstrukcji.

Jeśli przyjąć za MS (bo nie wiem gdzie jeszcze 3mm uświadczyć) że max powierzchnia pakietu to 1,5m2 a ograniczeniem jest realnie statyka profili (1500x 1500 albo 950x2400 już przekracza możliwości szkła 3mm a w tej chwili bez problemu wykonywane na 4mm) to gdzie to zwiększanie możliwości wymiarowych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie wnikasz w treść. Zapamiętaj hasła i będziesz w zgodzie z przekazem :)

Chyba że nie czujesz sie grupą docelową: czyli zaślepieni przez co chwilowo niemyślący, klękający przed czymś specjalnie dla nich..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - skarbnico wiedzy

 

Pytanie one - czy mozna "na budowie" dopelnic szybe gazem z butli - argonem sie znaczy

 

Pytanie two

 

Klient zapodal ze w jednym z okien szyba zespolona od strony wewnetrznej [i pozycja] jest jakby brudna. Szybe wytarl szmatka z dodatkiem ludwika i szmatka stala sie srebrna - znaczy sie starl cos co jest srebrne, metaliczne. Podejrzewam ze to odwrocona szyba niskoemisyjna - no bo co mozna zetzrec z szyby ???

 

Ponadto mam sprawe - ale to bedzie na priv.

 

Ad.1. można

Ad.2. źle zespolili szybę - do wymiany z ceną "0".

 

P.S. ten srebrny nalot to tlenek srebra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwie metody badawcze współczynnika przenikalności cieplnej - metoda 674 i 673 obie uznawane w RP ale w UE tylko jedna.

Jedna jest znana pod nazwą "metody obliczeniowej" a druga pod nazwą "metody badwczej ".

Wyniki są rózne dla odpowiednich metod i stąd w Polsce mamy szyby U=1,0 W/m2xK a na tzw. zachodzie ta sama szyba ( budowa identyczna) ma współczynnik U= 1,1 W/m2xK

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...