Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

"3mm ze względu na niższą wagę umożliwi produkowanie większych konstrukcji"

 

pitu pitu chlastu plastu - sie klienta robi w bambus - tylko szyby 4 mm

 

niedlugo w ramach postepu i nowoczesnosci dojda do szyb 2 mm

Charlie - dzieki - jak zbiore dane odnosnie tego co mam dla Ciebie to wysle - jest to wyzwanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo beda same komory

szalenstwo trwa a profile sa coraz bardziej gibkie

juz roznica temp 20 o sprawia ze sie gna w beczki

okna zima wstawione - przyszlo cieplej i sie pogly - stal jest a jakze

 

Apropo komor w profilach

Byl taki ze Zd....W... co w cudowny sposob zamienil profil 3-komorowy w pieciokomorowy [thysena tak uszlachetnil]

Bo w przetargu mialy byc 5 komorowe profile

dorysowal scianki poprzeczne w tych komorac zewnetrzych i mial a jakze 5 komor.

Potem prokurator go scigal a on dowodzil ze sie liczy wszystkie komory.

 

Charlie - dzieki za potwierdzenie. Bylem pewny i tego ze mozna wlac gaz w szyby i tego ze szyba byla odwrocona i warstwa zeszla.

Jedna to sprawa na policji - przekombinowali szyby - ponoc sa bez gazu i firma obiecala dolac w ramach poprawy.

Sprawa druga to nasz znajomek Dobry......... - takie szyby wstawia.

 

Dzis znowu mialem sciecie z producentem okien. Powstawial szyby 44.2/16/4 niskoemisyjne raz szyba 4 do pomieszczenia a raz od pomieszczenia. Dowodzil ze to bez znaczenia. Tez bym tak dowodzil jak do sprawdzenia jest 600 okien a polowa ma szyby odwrotnie.

 

Po prostu rece mi opadaja razem z gacmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy na tym forum, choć już od dłuższego czasu wiele czytam i naprawdę wiele się dowiedziałem z porad od stałych bywalców tego forum za co b.dziękuje.

Znalazłem odpowiedz na moje pytanie. Co pod drzwi tarasowe/balkonowe( link poniżej)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-OKNA-szukam-dobrych-okien-jakie-okna-polecacie&p=419649#post419649

 

Spodobało mi się to rozwiązanie i właśnie takie zastosuje- tyle że co dalej? Tzn. na zewnątrz? Na ostatnim zdjęciu po prawej, gdzie już jest piankowanie styropianu widać że jest on na równo z ramą okna... jak to dalej wykończyć? Dać jeszcze jedną warstwę styropianu tak żeby zachodziła na ramę i była zlicowana z ociepleniem cokołu? Jakieś wykończenie blacharskie? Chodzi o drzwi tarasowe przy których nie będzie wylewanego tarasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykończenie blacharskie wpuszczone w pierwszy rowek profilu

a co poniżej - nie wiem, bo nie wiem jaki masz mieć taras

W ukazanym na zdjęciach przypadku doszedł jeszcze styropian na 5 cm ponad poziom ławy fundamentowej, pojawiła się blacha aluminiowa pionowo opadająca do dodanego styropianu, wygięta i nachodząca na niego by znów wygięta iść w dół a co dalej wykonano - nie wiem, zastałem później efekt końcowy - kostkę pod same drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo beda same komory

szalenstwo trwa a profile sa coraz bardziej gibkie

juz roznica temp 20 o sprawia ze sie gna w beczki

okna zima wstawione - przyszlo cieplej i sie pogly - stal jest a jakze

 

juz kilka razy o tym pisalem ze nie potrzeba -20 na zewnatrz by PVC wyginalo sie w banany

ale jak zwykle jareko mnie wysmial

gna sie i beda sie giely coraz bardziej

 

pchelek dobrze pisze !

Edytowane przez bombelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykończenie blacharskie wpuszczone w pierwszy rowek profilu

a co poniżej - nie wiem, bo nie wiem jaki masz mieć taras

W ukazanym na zdjęciach przypadku doszedł jeszcze styropian na 5 cm ponad poziom ławy fundamentowej, pojawiła się blacha aluminiowa pionowo opadająca do dodanego styropianu, wygięta i nachodząca na niego by znów wygięta iść w dół a co dalej wykonano - nie wiem, zastałem później efekt końcowy - kostkę pod same drzwi

Jareko, dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale giąć sie gnie jak niektóre inne profile... widziałem osobiście... generalnie to jakość tworzywa - grubosć scianek i poprawny montaż to najważniejsze a i drewno potrafi cuda zrobić... a co do profila 10 komorowego to juz ponad 10 lat temu widziałem takie cudo bodajże Plustec miał taką nowość ale widze że to upadło i nie wdrożono go na większą skale...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...