Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam serdecznie.

Właśnie jestem na etapie wyboru stolarki do domu. Odwiedziłem już wszystkie punkty oferujące okna w mieście i najczęściej polecane to Drutex oraz Aluplast. Dzisiaj dowiedziałem się jeszcze o Brugmannie. Wszystkie okna 2-szybowe oraz 5 komorowe. Wycena każdej z marek różni się bardzo niewiele. Chciałbym zapytać, które z tych profili polecacie i dlaczego. I kilka dodatkowych pytań:

1) czy listwa podparapetowa jest konieczna i czy jest tym samym co transportowa?

2) Jaki wybrać sposób montażu - dyble czy kotwy?

3) Jaka powinna być wartość współczynnika U dla całego okna?

4) Co jest jeszcze istotne przy wyborze stolarki?

Byłbym bardzo wdzięczny, za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam serdecznie.

Właśnie jestem na etapie wyboru stolarki do domu. Odwiedziłem już wszystkie punkty oferujące okna w mieście i najczęściej polecane to Drutex oraz Aluplast. Dzisiaj dowiedziałem się jeszcze o Brugmannie. Wszystkie okna 2-szybowe oraz 5 komorowe. Wycena każdej z marek różni się bardzo niewiele. Chciałbym zapytać, które z tych profili polecacie i dlaczego. I kilka dodatkowych pytań:

1) czy listwa podparapetowa jest konieczna i czy jest tym samym co transportowa?

2) Jaki wybrać sposób montażu - dyble czy kotwy?

3) Jaka powinna być wartość współczynnika U dla całego okna?

4) Co jest jeszcze istotne przy wyborze stolarki?

Byłbym bardzo wdzięczny, za pomoc ;)

 

Skoro odwiedziłeś Wszystkie punkty w mieście i zadajesz takie pytania, proponuję może poszukać punku w którym będzie pracował jakiś fachowiec.

 

ale to na marginesie :p

 

ad1 - dobre powinny posiadać na całej szerokości okna

ad2 - można stosować i dyble i kotwy i konsole i ... itd wszystko zależy co gdzie i jak trzeba zamontować

ad3 - im mniejsza tym lepiej ale na oknach 2 szybowych rewelacji nie będzie

ad4 - sporo :D ja bym zapytał siebie "co chcę osiągnąć" i po odpowiedzi zakupił okna, które spełnią moje oczekiwania, ale jak bym miał wybrać 1 WAŻNĄ sprawę - wybieram MONTAŻ

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Właśnie jestem na etapie wyboru stolarki do domu. Odwiedziłem już wszystkie punkty oferujące okna w mieście i najczęściej polecane to Drutex oraz Aluplast. Dzisiaj dowiedziałem się jeszcze o Brugmannie. Wszystkie okna 2-szybowe oraz 5 komorowe. Wycena każdej z marek różni się bardzo niewiele. Chciałbym zapytać, które z tych profili polecacie i dlaczego. I kilka dodatkowych pytań:

1) czy listwa podparapetowa jest konieczna i czy jest tym samym co transportowa?

2) Jaki wybrać sposób montażu - dyble czy kotwy?

3) Jaka powinna być wartość współczynnika U dla całego okna?

4) Co jest jeszcze istotne przy wyborze stolarki?

Byłbym bardzo wdzięczny, za pomoc ;)

 

Co to za miasto że takie polecają:)

Może miało być najtańsze polecane ?

Jeśli domek to sobie te firmy odpuść na małych oknach do mieszkania nie zobaczysz różnicy znacznej na profilu ale już przy domku.

Jeśli pytasz o listwę to odp na ostatnie pytanie brzmi bardzo wiele rzeczy.

Ewidentnie w twoim mieście jest jak wszędzie cena a później się zobaczy jeśli ty też tak masz to śmiało możesz brać drutex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

1) czy listwa podparapetowa jest konieczna i czy jest tym samym co transportowa?

 

Konieczna nie jest ale przy stanie surowym jest ogromnym ułatwieniem przy prawidłowym montażu kolejnych elementów (parapety zewnętrzne, wewnętrzne).

Transportowa jest znacznie słabsza od pod parapetowej i posiada mniej komór.

 

2) Jaki wybrać sposób montażu - dyble czy kotwy?

 

Zapewne chodzi o nowy budynek i montaż okien równo z licem zewnętrznym ściany, więc polecam kotwy. Zdecydowanie bardziej estetycznie.

 

3) Jaka powinna być wartość współczynnika U dla całego okna?

 

Współczynnik U maleje proporcjonalnie do wzrostu ceny jaką zapłacisz za okna :) Przy standardowych oknach 5 komorowych U wynosi ok 1,25 - 1,4

Wybierając pakiet 3 szybowy U będzie wynosiło ok 1 - 1,1. Natomiast stosując 6 komorowy profil + 3 szyby można zejść do okolic 0,7 - 0,8.

Poza tym im większe okno i lepszy stosunek ilości szkła do pcv, tym współczynnik U będzie mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna w mieszkaniu a okna do domku to dwie różne sprawy,dla mnie budwar(moja opinia o lokalnym sprzedawcy) słabaaaa

 

Co sprzedawca to opinia niestety w większości tendencyjna. Zobacz opinie i testy Okien - Budvar wypada całkiem Dobrze , a nawet Bardzo dobrze. Może kupiłeś inne - więc mozesz mieć inna opinię . A profil KBE jest tłoczony w Niemczech więc mam do niego zaufanie + 88 mm więc mi on pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sprzedawca to opinia niestety w większości tendencyjna. Zobacz opinie i testy Okien - Budvar wypada całkiem Dobrze , a nawet Bardzo dobrze. Może kupiłeś inne - więc mozesz mieć inna opinię . A profil KBE jest tłoczony w Niemczech więc mam do niego zaufanie + 88 mm więc mi on pasuje.

 

Tylko jak wrócisz na FM z problemem okiennym to zmień nick bo pod tym nikt nie będzie z Tobą gadał.

 

Nie chcesz się słuchać mądrzejszych to na cholerę popisujesz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie_G co się się tyczy pkt pierwszego to listwa podparapetowa jak najbardziej potrzebna ułatwia wiele, ale trzeba zwrócic uwage czy jest uczszelka która w jakims stopniu zaizoluje przestrzen między listwą a oknem - mimowszystko radze to zrobic bo tam wystepują potęzne mostki a przy zle osadzonych ( zaizolowanych) parapetach będziesz miał duży problem z przemarzaniem (zwłaszcza przy montażu tradycujnym) co do montaz czy kotwy czy dyble to sugeruje przy kolorze białym wystarczy kotwa ale przy kolorach 1 str a zwłaszcza 2 str zdecydowanie dybel lepiej trzyma ramiak przy ewentualnym niedaj Boże ugięciu skrzydła masz asekuracje zeby producent nie odrzucicł ci gwarancji ze skrzydło ugieło sie bo rama jest ugięta bo żle zakotwiona (niedotyczy ciepłego montażu bo to najlepiej na kotwach specjanych) reszta pkt juz opisana wyzej

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jakie potezne mostki sa pomiedzy listwa poodkienna a oknem - tam nie ma uszczelek i sie ich nie daje - zaden system okien nie pzrewiduje takich uszczelek

ugiecia skrzydel nie maja nic wspolnego ze sposobem mocowania - dyble czy kotwy

a co to jest 'cieply montaz" to juz kompletnie nie jarze

kazdy montaz jest"cieply"

i co to jest "montaz tradycyjny" - na gwozdzie !!!

 

tloczony w Niemczech - KBE jest juz zamkniete od dawna - tloczy ich inna firma

czy w Niemczech czy w Polsce to jest to to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jakie potezne mostki sa pomiedzy listwa poodkienna a oknem - tam nie ma uszczelek i sie ich nie daje - zaden system okien nie pzrewiduje takich uszczelek
- widać na zdjęciu, taśma jednak pojawia się przy profilach bazowych

a co to jest 'cieply montaz" to juz kompletnie nie jarze, kazdy montaz jest"cieply"

i co to jest "montaz tradycyjny" - na gwozdzie !!!

Jak to nie jarzysz ? Cudowna manipulacja twórców systemu montażu warstwowego, nie jest to żaden "ciepły montaż" ale jak ładnie brzmi i jak niektóre firmy montażowe ten fakt wykorzystają.

Si-82 dokumentacja.jpg

Si-82 dokumentacja.2.jpg

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... co do montaz czy kotwy czy dyble to sugeruje przy kolorze białym wystarczy kotwa ale przy kolorach 1 str a zwłaszcza 2 str zdecydowanie dybel lepiej trzyma ramiak przy ewentualnym niedaj Boże ugięciu skrzydła masz asekuracje zeby producent nie odrzucicł ci gwarancji ze skrzydło ugieło sie bo rama jest ugięta bo żle zakotwiona (niedotyczy ciepłego montażu bo to najlepiej na kotwach specjanych) reszta pkt juz opisana wyzej

pozdr

Hmmm... Rama, bez względu w jaki sposób (dyble czy kotwy) nie ma prawa odkształcić się pod wpływem czy temperatury, czy ciężaru skrzydła

Zamocowanie ościeżnicy to podstawa a z tym różnie bywa

ITB-podparcie_okien.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budvar - ostatnia firma gdzie bym kupowal okna

takiego gangstera to nie bylo na rynku i nie bedzie

lista przewinien jest bardzo dluga

a okna - przecietne

 

Dla wielu liderem jest profil Aluplast szczególnie w wersji 2000 i 3000 lub DECCO . Cena czyni cuda.

 

Pchełek Piszesz o przewinieniech BUDVARU - bardzoooo konkretnieeeee !

 

Przed wyborem okien miałem oferty chyba z 20 oferentów i sam osobiście odwiedziłem kilkanaście firm i patrząc na ich ofertę i produkty doszłem do jednego najprostszego wniosku - proponują albo towar najtańszy albo taki ,który ciężko sprzedać bo nie cieszy się wielkim zainteresowaniem .A jak doszło do pytania o montaż to tylko montaż standardowy czyli tandeta byle szybko skasować i wio dalej.

Zresztą przed wyborem konsultowałem temat z kolegą ,który ponad 15 lat pracował w oknach i wg. jego opinii warto jest zainwestować w profil : TROCAL , KBE . A Budvar nie jest małą firmą i w porównaniach i innymi oknami jakie widziałem w necie i w gazetach wypadają zdecydowanie w w górze porównań. Ale pewnie ktoś napisze ,że płacą i są na górze w testach - wybrałem i jestem zadowolony .

Kuzyn też ma okna z tej firmy od 4 lat i też nie zauważa problemów .

Edytowane przez pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...