Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Aluplast nie jest zły ,całe zło polega na tym że sprzedawał i sprzedaje profile byle komu najgorszej firmie garażowej ,i tak sobie wyrobił renomę tanich okien garażowych.

 

Tak z innej beczki widział ktoś kiedyś krzywe skrzydła (wypatrzone) na profilu ideal 4000 ?

 

Ja w swojej dosyć długiej karierze nie widziałem :)

Edytowane przez sikorb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jakie potezne mostki sa pomiedzy listwa poodkienna a oknem - tam nie ma uszczelek i sie ich nie daje - zaden system okien nie pzrewiduje takich uszczelek

Pchełku, ależ świat idzie do przodu i ciężko za nim nadążyć. Przynajmniej jeden znany mi system przewiduje uszczelki - i to przy listwie poszerzającej jak i poszerzeniach:

bluEvolution od Salamandra.

widać to na grafice na stronie oknotest.pl :

http://oknotest.pl/images/obrazy-abc-art/21Montaz_prog1.png

 

Wielokrotnie mówiłem, że listwa jest szczelna kiedy dobrze zapięta, czyli jeśli okno jest dobrze zrobione, bo zdarza się w taniej produkcji, że dół okna nie jest frezowany /czyszczony/ po zgrzewaniu i ta listwa wówczas odstaje - wtedy może wiać.

 

Ps. Test, nie hniewasz sie za wykorzystanie obrazka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fin - a dalszym ciągu nie ma taśmy rozprężnej miedzy profilem ościeżnicy a podparapetowym - bo tego wymogu nie ma w żądnej znanej mi dokumentacji - i o tym także pisze Pchełek.

A to co pokazujesz to przykład PRAWIDŁOWEGO zamontowania dołu okna, parapetu zewnętrznego i wewnętrznego - a to zupełnie inny temat

Listwa, nawet niedokładnie zapięta, gdy reszta montażu wykonana jest prawidłowo - jak choćby na twoim a właściwie kolego Testa, rysunku - nie ma znaczenia dla przedmuchów, szczelności, mostków itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pchełek Piszesz o przewinieniech BUDVARU - bardzoooo konkretnieeeee !"

 

Wystarczy mi przerobka profili trojkomorowych w pieciokomorowe - przez dorysowanie dwu kresek na przekroju

Wystarczy mi twierdzenie w reklamie ze profile z ktorych korzysta z pewnoscia nie sa tloczone z odpadow i smieci [na reklamie sugestywny kubelek na smieci]

Wystarczy ze nie informuje ze profile z ktorych korzysta tez sa tloczone z udzialem recyklingu

wystarczy mi przegrana z forma VEKA o kradziez ich znaku towarowego

wystarczy mi podszywanie sie pod jedna z istytucji

wystarczy mi reklama ze okna jego maja okucia 1,4 razy trwalsze niz inne okucia a profile 2,3 x lepsze

wystarczy mi "reklama" ze slupki wgzrewane to jedyne poprawne rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ciekawe jakie potezne mostki sa pomiedzy listwa poodkienna a oknem - tam nie ma uszczelek i sie ich nie daje - zaden system okien nie pzrewiduje takich uszczelek

ugiecia skrzydel nie maja nic wspolnego ze sposobem mocowania - dyble czy kotwy

a co to jest 'cieply montaz" to juz kompletnie nie jarze

kazdy montaz jest"cieply"

i co to jest "montaz tradycyjny" - na gwozdzie !!!

 

tloczony w Niemczech - KBE jest juz zamkniete od dawna - tloczy ich inna firma

czy w Niemczech czy w Polsce to jest to to samo

 

Co do doszczelnienia listwa - profil już pokazano, że można to zrobić jak należy.

Co do "ciepłego montażu" - nie jestem absolutnie zwolennikiem tego określenia jednak jak mają TO sprzedać zwykłemu Kowalskiemu, zwykli Sprzedawcy?

Wy Panowie Experci wiecie, że to po prostu montaż PRAWIDŁOWY ale Kowalski?

I do czasu kiedy taki właśnie PRAWIDŁOWY montaż nie stanie się NORMĄ uważam, że wszystkie sposoby na jego wprowadzanie są dobre, może nie do końca uczciwe, może moralnie naganne ale ... cel słuszny :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "ciepłego montażu" - nie jestem absolutnie zwolennikiem tego określenia jednak jak mają TO sprzedać zwykłemu Kowalskiemu, zwykli Sprzedawcy? Wy Panowie Experci wiecie, że to po prostu montaż PRAWIDŁOWY ale Kowalski?

 

Kowalski powinien się tego dowiedzieć właśnie od sprzedawcy. Taki montaż jest prawidłowy, ale nie jest ciepły.

 

I do czasu kiedy taki właśnie PRAWIDŁOWY montaż nie stanie się NORMĄ uważam, że wszystkie sposoby na jego wprowadzanie są dobre, może nie do końca uczciwe, może moralnie naganne ale ... cel słuszny :D

 

Norma? Cel uświęca środki? Bzdury! Szkodliwe!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...