Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

jestem ciekawy jakie zda egzaminy ten zgrzew.... mam nadziej ze bedzie w porządku bo mój producent równiez to wprowadził... atak po prawdzie to coś nowego wprowadzają by klienta który wizualnie podchodzi do tematu bardziej przyciągnąć ;))

pozdr

 

ps. jeszcze szyby będą kleić na taśmach... oj widze ze wymiana szkła to juz nie bedzie bułką z maslem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład tak zgrzanego okna zwrócił moją uwagę na targach w ub. r. Sprzedawca maszyn mi to rozjaśnił.

Czego się nie robi by przyciągnąć Klientów:) - okno jeszcze bardziej przypomina drewno.. Szyba wklejana na taśmie - też od dawna stosowane w drewnie.

Dla równowagi powiem, że parę ładnych lat temu widziałem na Zamojszczyźnie okno drewniane łączone pod kątem 45st.

 

Wracając do listwy - na tamtym rysunku widać wyraźnie dwie uszczeleczki na listwie podparapetowej. Na pewno nie zaszkodzą.

Oczywiście przy prawidłowo zrobionym oknie nie są potrzebne, ale wystarczy by fachowcy montujący parapet wsunęli go na maxa pod okno - już wtedy nie ma ideału.. a to sytuacje na porządku dziennym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna HFL faktycznie wygląda jak okienka drewniane . Nowa koncepcja wykonania - bardzo mi się podoba.

Co do postów Pchełek :

wystarczy mi reklama ze okna jego maja okucia 1,4 razy trwalsze niz inne okucia a profile 2,3 x lepsze
- to jakoś nigdzie tego nie słyszałem .

CO do :

Wystarczy mi przerobka profili trojkomorowych w pieciokomorowe - przez dorysowanie dwu kresek na przekroju
- to jakoś piszesz chyba o starych oknach - ja kupiłem KBE Energy Line 88 i tam chyba nie dorysowali 2 kresek , a profil wygląda tak :

 

http://www.kbe-online.com/ecomaXL/index.php?site=kbe_de_en_88mm

 

Tego też nie rozumiem :

wystarczy mi przegrana z forma VEKA o kradziez ich znaku towarowego
ba jak widzę aktualnie Budvar produkuje okna z profili KBE i Trocal - chyba ,że było to kilka lat temu. Edytowane przez pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład tak zgrzanego okna zwrócił moją uwagę na targach w ub. r. Sprzedawca maszyn mi to rozjaśnił.

Czego się nie robi by przyciągnąć Klientów:) - okno jeszcze bardziej przypomina drewno.. Szyba wklejana na taśmie - też od dawna stosowane w drewnie.

Dla równowagi powiem, że parę ładnych lat temu widziałem na Zamojszczyźnie okno drewniane łączone pod kątem 45st.

Wklejanie "na taśmę" to żadna nowość. Chociaż w Polsce wklejanie szyb do PVC jest ogólnie mało popularne a szkoda. Wklejanie szyby na taśmę w drewnie? Jesteś pewny finlandia, że to chodzi o wklejanie? Zazwyczaj stosuje się taśmę/piankę jako dystans od strony zewnętrznej by zrobić miejsce na silikon ale nie jest ona dwustronnie klejąca Za to HFL zaczyna robić się bardzo popularny. Dam jeszcze dwie fotki:

okno_hfl_thermo.jpg hflzotydb2.jpg

okno_hfl_thermo.jpg

hflzotydb2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jakiej max bezpiecznej (pod względem technologicznym) wysokości może być okno balkonowe w kolorze jasnym trójdzielne (trzy jednakowe szerokości, jedna część to fix, dwie pozostałe to drzwi z ruchomym słupkiem) o szerokości ok. 242-248cm?

Biorę pod uwagę profil schuco, gdyż mają profile pośrednie, czyli "troszkę" więcej można pewnie wyciągnąć, choć nie wykluczam też innych, np. firmy MS lub Salamander.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...