Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Brass, to się ciesz. 2,7 x 2,3 mkw to 6,21 mkw gdzie dla wszystkich systemów 6,0 mkw to wymiar graniczny jednego elementu w białym, w kolorze jeszcze mniejsza powierzchnia wymuszająca stosowanie dodatkowych profili statycznych - ale co tam, ja się nie znam.

Pomijam już kwestię wiszącego, ciężkiego, na dzisiejsze czasy, skrzydła na słupku powiązanym z ościeżnicą tylko śrubami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brass, to się ciesz. 2,7 x 2,3 mkw to 6,21 mkw gdzie dla wszystkich systemów 6,0 mkw to wymiar graniczny jednego elementu w białym, w kolorze jeszcze mniejsza powierzchnia wymuszająca stosowanie dodatkowych profili statycznych - ale co tam, ja się nie znam.

Pomijam już kwestię wiszącego, ciężkiego, na dzisiejsze czasy, skrzydła na słupku powiązanym z ościeżnicą tylko śrubami

 

Ja się oczywiście zgadzam z tym, że lepiej byłoby dla takiego okna, aby było skręcone w dwóch elementów. Piszę tylko, że moja praktyka potwierdza, że zrobienie takiego okna jako jednego elementu, nie powoduje automatycznych kłopotów z takim oknem. Osobiście wolę praktykę niż teorię. Okna jak każdy element w budownictwie jest mocno przewymiarowane w obliczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze rok temu też bym zrobił w jednej ramie ale po tegorocznych zimach Śląsk ponad -30 już nie :)

 

Tyle co się w tym roku napatrzyłem co się dzieje z pcw zdecydowanie odradzam :)

 

 

aksamitka jak byś bardzo chciała w jednej ramie to tylko top thermo wtedy masz ramę na profilu pośrednim.

 

Przy opcji z dwoma ramami Dziwi mnie tylko zastosowanie łącznika statycznego ,do tego po cholerę to poszerzenie w kolorze obustronnym, wystarczy białe np328 i mamy 500 zł w kieszeni

Edytowane przez sikorb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brass, to się ciesz. 2,7 x 2,3 mkw to 6,21 mkw gdzie dla wszystkich systemów 6,0 mkw to wymiar graniczny jednego elementu w białym, w kolorze jeszcze mniejsza powierzchnia wymuszająca stosowanie dodatkowych profili statycznych - ale co tam, ja się nie znam.

Pomijam już kwestię wiszącego, ciężkiego, na dzisiejsze czasy, skrzydła na słupku powiązanym z ościeżnicą tylko śrubami

 

wszystko dokładnie i jasno wyłożone. Jeżeli klient pomimo słabszych walorów estetycznych decyduje się na takie rozwiązanie, u mnie go nie zakupi :) całe szczęście mój dostawca nie jest gołosłowny w warunkach gwarancji - czego życzę konkurencji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przelotem, więc na szybko powiem:

od paru lat sprzedaję notorycznie wieloskrzydłowe okna o szerokosci 2,70, 3,6 czy 4,5mb i nie mam problemów. Ale w drewnie :D

Powody dla których wolałbym je w kilku elementach:

- łatwiejsze/ lżejsze w transporcie,

- w razie problemów do wymiany tylko mała część a nie całość / czyli tańsza reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aksamitka jak byś bardzo chciała w jednej ramie to tylko top thermo wtedy masz ramę na profilu pośrednim.

Przy opcji z dwoma ramami Dziwi mnie tylko zastosowanie łącznika statycznego ,do tego po cholerę to poszerzenie w kolorze obustronnym, wystarczy białe np328 i mamy 500 zł w kieszeni

 

chciałam thermo+ nie wiem czy na tym samym profilu co top thermo

 

czyli łącznik statyczny jest niepotrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam drobne zapytanie:

do otworu 3300szer na 2300 wys. w którym mają być 3 skrzydła symetryczne (Z pakietami trzyszybowymi P2 : 44,2-16-4-16-4)

-firma Dako profil Veka alphaline DPT-90 daje mi po bokach dwa fixy w skrzydłach bez okuć, a w środku przesuwne na okuciu Winkhaus SK100 (1100 fix w skrzydle + 1100 przesuwne + 1100 fix w skrzydle)

-natomiast firma Akrylplast inaczej w profilu Salamander Bluevolution to samo rozwiązuje dając po bokach dwa fixy w ramie (twierdząc, ze inaczej się nie da) , a w środku przesuwne na okuciu Winkhaus SK160 (1100 fix + 1100 przesuwne + 1100 fix)

które rozwiązanie jest lepsze i mocniejsze ?

Wolę osobiscie fixy w skrzydłach, żeby było optycznie jednakowo. Ale może się nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluplast nie jest zły ,całe zło polega na tym że sprzedawał i sprzedaje profile byle komu najgorszej firmie garażowej ,i tak sobie wyrobił renomę tanich okien garażowych.

 

Tak z innej beczki widział ktoś kiedyś krzywe skrzydła (wypatrzone) na profilu ideal 4000 ?

 

Ja w swojej dosyć długiej karierze nie widziałem :)

 

Masz rację. Aluplast sam w soebie nie jest zły, ale producenci potrafią tak popsuć im renomę, że szok. Ja właśnie skończyłam montaż ok.1100 sztuk okien na aluplaście. Pierwszy i ostatni raz z tym producentem. Na razie nie chcę pisać szczegółów, bo musimy się do końca rozliczyć:) Ale mam grubą dokumentację fotograficzną co można zrobić z oknami pcv. Koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma znaczenia czy to jest aluplast 4000, kbe, blue, avantgarde, schuco, czy cokolwiek innego - to tylko nazwy tego samego produktu - profila PVC ktory jest wytlaczany na identycznych urzadzeniach i z identycznych mieszanek - niczym te systemy sie nie roznia. Problem w tym ze tych profili mozna dokumentnie skopac okno

tak samo mozna skopac sernik, pieczen, schabowego czy bimber - to tylko zalezy jak sie podchodzi do produkcji

Aluplast nie jest zly - zli sa producenci okien a szczegolnie juz montazysci - ci to potrafia dokonac cudu.

Na biezaco mam chyba ze 20-cia skopanych montazy do oceny.

1100 sztuk okien nie moze byc skopane. Jak byly skopane to po cos je montowal / montowala - teraz wyszlo ze sa do kitu - nie polewaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacy montażyści taka pianka. Prawdopodobnie była "ręczna", bo te pistoletowe są zwykle niskoprężne.

A już niemal pewne, że "fachowcy" nie użyli odpowiednich mocowań i okna zwyczajnie pogięły się, ale dlatego że generalnie nie są tak mocne jak kiedyś (odchudzanie) i nie wybaczają najmniejszych błędów montażowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...