Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

jareko

tylko ze firmy juz nie ma - zwineli sie

 

klient sie dowiedzial ode mnie jakie ma szyby

klient sie dowiedzial ile ma tego dachu i scian

 

orżneli go na ok 10 % pow. scian i 50 % pow dachu

w kosztorysie jest kosztorys na 60m kw dachu i 50m kq scian

w dokumentacji projektowej jest 45 m kw scian i 40 m kw dachu

dokumentacja projektowa niepodpisana !!!! - teraz juz wiem dlaczego - robi sie zawyzony kosztorys wstepny potem sie robi dokumentacje ale bez podpisow - sklada sie obiekt - kasuje mamone - klient tego nie mierzy bo sie nie zna - a jak dojdzie to nie ma kogo scigac bo dokumentacja jest niepodpisana]

 

Wpadlbys na takie cos. Zawyzyc kosztorys, wstawic 30 % mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zniżki na ubezpieczeniu to zależy oczywiście od towarzystwa ale można uzyskać z 15%. Tylko oczywiscie jest tak jak napisał kolega pchelek "Mozecie sobie "ekstrapolowac" az przyjdzie Pan z ubezpieczenia i odrzuci wnisek o odszkodowanie. " I to znam z autopsji, naszczescie nie swojej ale kolegi. Dlatego chce wiedziec na czym stoje i za co place. Niestety z tego co już zdąrzylem przeanalizowac i sie dowiedziec to nigdzie nie znajde okna HST z certyfikatem. I uwazam ze duzi producenci powinni miec kwity na wszystkie okna w swojej ofercie, nie przesadzajmy znowu ze to koszt ktory ich zabije.

 

Pchelek, to okno HST o wymiarze 270x240 (szer x wys) jest oczywiscie przedzielone na połowe, bo przeciez HST sie musi odsuwac :) Wiec moze ten pakiet z szybami 44.4x12x4x12x4 da rade?

 

ps. "Rudof ma racie ze żąda i żadac powinien. A ja mu pomoge te ządania od producenta wyrwac. A dokumenty sprawdzic."

Trzymam za słowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - zbawco.

czy jest jakis sposob na sprawdzenie szczelnosci szyb zespolonych.

Badanie suchym lodem i denaturatem. Pol "szklanki" przyklejane do szyby plastelina, do szklanki denaturat i suchy lod - wychladza szybe] to znam.

Ale nie mam suchego lodu, denaturatu i szklanki.

czy jak psikne gasnica na CO2 na szybe [a wiem ze mocno wychladza] to wyjdzie mi mgielka na szybach, czy peknie szyba ???

Myslalem o woreczku z lodem i sola - szyba jest poziomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyną metodą jaką znam na badanie szczelności szyby zespolonej to fakt, że nie wykraplają się cząsteczki pary wodnej w komorze szyby.

Jak się wykroplą tzn., że szyba jest nieszczelna albo brak adsorbentu w ramkach dystansowych.

 

Para wodna na powierzchniach szyb od wewnątrz komory jest elementem świądczącym o wadzie szczeliw lub braku adsorbentu w ramkach dystansowych . Do wymiany konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - wiem - i zastanawiam sie jak schlodzic te szybe.

Chyba kupie ten zamrazacz

 

i pytanko Charlie

 

czy szyba 4T/12/4/12/4T wypeniona argonem - szyba z roku 2010 miala szanse miec 0,5 [czy raczej to bylo 0,7]

Pytam sie by potwierdzic ze 0,5 wymaga wypelnienia kryptonem a pzry argonie bedzie to 0,7

 

mam serie tak porabanych ekspertyz ze az odlatuje.

Np w systemie SAPA slupy grubosci 20 cm o rozpietosci 700 cm i rozstawie 130 cm to zdecydowanie za malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące montażu drzwi ale drzwi wejściowych stalowych ok 120kg.

Wiem że to forum dotyczy okien ale nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji, natomiast wiem że w tym miejscu można takowe uzyskać.

 

Z jakich warstw powinna się składać podłoga tzn. kolejne warstwy podłogi tak aby uniknąć mostka termicznego pod progiem drzwi wejściowych.

 

Na ten moment jestem przed wylewkami, montażem drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - wiem - i zastanawiam sie jak schlodzic te szybe.

Chyba kupie ten zamrazacz....

 

 

...nie mam iluminacji co Ci da ten zmrażacz ????

Szyba zespolona jeśli się rozszczelnia to przez wadliwe szczeliwa - szczeliwo pierwotne (ono jest najważniejsze ) czyli wąski pasek butylu na rancie ramki dystansowej i szczeliwo wtórne czyli masa, którą widać de facto (thiokol lub inne świństwo poliuretanowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

czy szyba 4T/12/4/12/4T wypeniona argonem - szyba z roku 2010 miala szanse miec 0,5 [czy raczej to bylo 0,7]

Pytam sie by potwierdzic ze 0,5 wymaga wypelnienia kryptonem a pzry argonie bedzie to 0,7

 

.....

 

4Tehrmofloat / 12 Argon / 4 Float / 12 Argon / 4 Thermofloat ma współczynnik Ug = 0,7 W/m2xK gr. pakietu 36 mm MASA = 38 KG/m2

4Thermofloat / 16 Argon / 4 Float / 16 Argon / 4 Thermofloat ma współczynnik Ug = 0,5 W/m2xK gr. pakietu 44 mm MASA = 40 kg/m2

 

Wystarczy zwiększyć ilość ARGONU w komorach i podkręca się Ug.

KRYPTON jest dużo lepszym izolatorem i dzięki niemu można zmniejszyć grubość pakietu szybowego poprzez zmniejszenie grubości ramek dystansowych - mniej więcej o połowę.

KRYPTON jest bardzo drogim gazem szlachetnym z powodu kosztów uzyskania - trzeba skroplić około 200 000,00 m3 powietrza aby uzyskać 1 m3 kryptonu.

Gazy typu ARGON, KRYPTON czy XENON pozyskuje się w procesie skraplania powietrza - koszta tego procesu są wprost proporcjonalne do zawartości % tych gazów w powietrzu. Myślę, że w Polsce nie ma instalacji do pozyskiwania Kryptonu czy Xenonu.

W związku z tym, że XENONU jest najmniej w powietrzu żarówki xenonowe są bardzo drogie.

W Rosenheim doświadczelnia przebadano szybę z xenonem 4T/8x/4/8x/4T i uzyskano Ug =0,22 W/m2xK - koszt orientacyjny około 350 Euro/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...