Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jeżeli ruch w branży jest taki jak na forum, to współczuję tym co się z tego utrzymują.

hahaha dziekuje za pocieche - moze powiem ci ze tutaj przynajmniej jest gdyz u mnie ........ tupot bialych mew o poklad pusty

na chleb juz mi zbraknie niebawem :(

i by na bieżaco byc - rozszerzyłem swa dzialalnosc o drzwi PORTY - ciekawe - moze z tego da sie wyżyc? Jak sadzisz Qura? Pozdrawiam milego weekendu zyczac :)

To proponuję jeszcze drzwi Gerdy. Wydają się znacznie solidniejsze od Porty.

Gerde mam juz od kilku lat - Porta jako wejsciowe antywlamaniowe to nieporozumienie - ale to znow tylko moja opinia. Jako wewnatrzlokalowe z oscieznica obejmujaca w sumie ladnie wyglada i sluzy - zwlaszcza ze oferte poszerzyli i teraz jakosc takze sie poprawila - widocznie Polskone deptalo im po pietach i klientow zabieralo :D. Mam nawet ich autoryzacje na montaz :lol: wiec jakbym po latach wracal do korzeni ;)

 

 

W Bolszewie i okolicach co 200 metrów ktoś żyje z Porty, więc nie sądzę żebyś stracił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ruch w branży jest taki jak na forum, to współczuję tym co się z tego utrzymują.

hahaha dziekuje za pocieche - moze powiem ci ze tutaj przynajmniej jest gdyz u mnie ........ tupot bialych mew o poklad pusty

na chleb juz mi zbraknie niebawem :(

To proponuję jeszcze drzwi Gerdy. Wydają się znacznie solidniejsze od Porty.

Gerde mam juz od kilku lat - Porta jako wejsciowe antywlamaniowe to nieporozumienie - ale to znow tylko moja opinia ;)

W Bolszewie i okolicach co 200 metrów ktoś żyje z Porty, więc nie sądzę żebyś stracił ;)

Dzieki za slowa otuchy :) potrzebne mi gdyz zastoj jest przeeeeeogrooooomny :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykamy stan surowy domu. Poszukujemy obecnie okien. Najlepiej drewnianych w kolorze brazu, może może jasny brąz, orzech. Firm jest tak dużo, ze trudno wybrac. Może ktos poleci mi dobrą i sprawdzoną firme , najlepiej w okolicach Śląska.

krystyna

 

mój szwagier ma fabryke okien moge ci dać namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nasz wątek straaaaaasznie nisko upadł.... Chyba w Unii straciliśmy chęć do dyskusji o oknach :lol:

 

No tak. To ja proponuje podyskutowac na nigdy nie konczace sie tematy :D :

 

    - czy lepsze okna drewniane czy plastikowe?
    - czy okna drewniane/PVC sa ekologiczne?
    - ktory profil PVC (ew. okucia, nawiewniki etc.) jest lepszy i dlaczego?
    - jakie zabezpieczenie antywlamaniowe jest najlepsze i czy alarm jest potrzebny?
    - czy w ogole warto miec okna? (a na cholere te okna?!)

I szereg innych (lepsze Audi czy Mercedes? czy bedzie nam leppej? ...)

 

A moze podyskutujemy o tym, o czym warto by podyskutowac, jesli akurat nie ma o czym dyskutowac? :D

 

Pozdrawiam

Pieczara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ,

Pytanko do fachowców

Montowano mi okna drewniane na kotwy. I te kotwy były do glifu przymocowane na jedna srubę i to wkrecana w szczelinke w kotwie nie punktową a taka podłuzą. Mam jakies wrazenie że jakby pchnąc takie okno to sie przesunie ze wzgledu na taki typ mocowania bo szczelinka jest prostopadła do okna i w ramach wielkosci tej szczelinki sruba ma margines ruchu. No ale moze sie mylę bo jest jeszcze pianka.

A może powinno sie mocować kotwe na dwie sruby jedną w podłużnej szczelince a druga w punktowej?

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Montowano mi okna drewniane na kotwy. I te kotwy były do glifu przymocowane na jedna srubę i to wkrecana w szczelinke w kotwie nie punktową a taka podłuzą. Mam jakies wrazenie że jakby pchnąc takie okno to sie przesunie ze wzgledu na taki typ mocowania bo szczelinka jest prostopadła do okna i w ramach wielkosci tej szczelinki sruba ma margines ruchu. No ale moze sie mylę bo jest jeszcze pianka.....

wiec odpowiem ci prosto z mostu - spieprzyli cala sprawe !!!

otwor podluzny jest po to by malo doswiadczeni montazysci, lub w innych (sporadycznych) sytuacjach, nim sobie okna zamocowali "tymczasowo" i po dokladnym ustaleniu go w pionie DODAJE sie drugi kolek!!! Niektorzy montujacy okna wykorzystuja ten twor do wstepnego zamontowania i zamiast klinami pozycjonowac okno za pomoca tych "fasolek" to czynia. Masz wbrew pozorom racje - zanim pojawia sie tynki i bedzie wial silny wiatr to mimo pianki takie okno moze sie przesunac!!!

Poza tym - wielokrotnie juz tu powtarzane - PIANA NIE JEST ELEMENTEM MONTAZOWYM !!!!jej zadaniem jest tylko uszczelnic miejsce styku okno - mur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje. Musze się pocieszyc że kotwy sa mocowane do muru a nie do "pustki" i ze na glify poszedł tynk który bedzie blokował "wypchniecie" przez wiatr.

I tu mi przychodzi do głowy refleksja ogólniejszej natury.

A swoja droga dlaczego jest tak że w tej całej branży budowlanej mnóstwo "fachowców" partoli robote i mówi że robi zgodnie ze sztuka budowlana. Po trzech miesącach remontu mam powoli dość "braci budowlanej" Niby powazne firmy, autoryzowane, itp, itd a i tak człowiek nie może ufać. Z róznymi ludzmi dziele się spstrzeżeniami i wszyscy z jakąs ekipą jak nie od okien to od hydrauliki, albo wykończeniówki maja problem. Wiem jedno że trzech ekip z czterech jakie przewineły sie przez "fron robót" nie polecę nikomu ( wyobraźcie sobie ze niektórzy partacze zgłaszaja sie po referencje)

Pozdrawiam i miłego dnia zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nasz wątek straaaaaasznie nisko upadł.... Chyba w Unii straciliśmy chęć do dyskusji o oknach :lol:

 

- czy okna drewniane/PVC sa ekologiczne?

hmmm..... ekologiczne? Drewno nasaczone chemia a PVC w razie jakby co mozna zmielic i ponownie wykonac z niego np. strzykawki (i nie jest to zart - krew takze pobieraja nam za pomoca PVC)

- ktory profil PVC (ew. okucia, nawiewniki etc.) jest lepszy i dlaczego?
ten watek proponowalbym przestudiowac cofajac sie wstecz - calkiem mila lektora - kazdy tu swoj profilek chwali :)

- jakie zabezpieczenie antywlamaniowe jest najlepsze i czy alarm jest potrzebny?
podobnie - temat juz walkowany - najlepsze jest polaczenie antywlamu z alarmem rozsadnie zrobionym - ale musisz miec jednak swiadomosc ze nie zabezpieczysz sie przed desperatami na twa walsnosc czychajacymi - w razie jakby co z Toba do domu wejda i nic nie pomoze :(
- czy w ogole warto miec okna? (a na cholere te okna?!)
tez sie czasem zastanawiam czy warto ;)

I szereg innych (lepsze Audi czy Mercedes? czy bedzie nam leppej? jakie szprosiki lubimy?)

A moze podyskutujemy o tym, o czym warto by podyskutowac, jesli akurat nie ma o czym dyskutowac? :D Pozdrawiam Pieczara.

w takiej sytuacji najlepszym tematem jest wyzszosc Swiat Wielkiej Nocy nad Swietami Bozego Narodzenia ;)

 

A swoja droga Pieczara - cofnj sie kilka stron - tak cirka 7 tam watek profili i nawietrzakow byl juz omawiany - jeszcze raz przypomne tylko ze - wierzcie lub nie - nawietrzaki sa konieczne w wyjatkowych sytuacjach - przy normalnym uzytkowaniu okien rzecz calkowicie zbedna i szkoda kasy na nie wywalac - a jesli juz okaze sie ze lubimy brak swierzego powietrza i nie wietrzymy i nie rozszczelniamy okien to zawsze nawietrzak zamontowac mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee...

 

Jareko, zle mnie zrozumiales :oops: . Ja tylko chcialem podsunac pomysly tematow, nad ktorymi mozna dyskutowac i dyskutowac, i dyskutowac, i dyskutowac, i dyskutowac, i dyskutowac... To nic, ze tematy byly walkowane 100 razy na roznych formach - wracaja jak bumerangi! (I dobrze, bo nie wszyscy maja czas czytac cale Forum :D )

 

Ja tylko odpowiedzialem na postulat redyeti :) A Ty tak od razu na powaznie... Az tak zle zaczal sie maj w interesach?

 

Pozdrawiam i zycze tabunu klientow, cobys nie mial czasu nawet tu zajrzec na Forum!

Pieczara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje. Musze się pocieszyc że kotwy sa mocowane do muru a nie do "pustki" i ze na glify poszedł tynk który bedzie blokował "wypchniecie" przez wiatr.

I tu mi przychodzi do głowy refleksja ogólniejszej natury.

A swoja droga dlaczego jest tak że w tej całej branży budowlanej mnóstwo "fachowców" partoli robote i mówi że robi zgodnie ze sztuka budowlana.....

 

bo widzisz - ja mam swoj poglad na te kwestie - moze prawdziwy moze nie

Handluje oknami od lat - stykam sie z roznymi klientami - mialem okazje poznac Pchelka i kilku innych specow od okien jak ITB robilem i wiesz co? nasuwa mi sie takie spostrzezenie co jest tego powodem

KASA!!!! nic dodac nic ujac

szukamy najtanszych i to sie msci - nie tylko wsrod okniarzy - gdzie nabic klienta w butelke wbrew pozorom najlatwiej - ale i w calym budownictwie.By zatrudnic fachowca pracodawca musi mu placic - i to nie malo.Jak zatrudnia sie byle kogo, by jakos firma utrzymala sie na rynku, w dobie, w wiekszosci nieuczciwej, konkurencji - tak sie ma

W budownictwie coraz wiekszy regres, spadaja obroty, spadaja zamowienia.Coraz trudniej dobrym wytrwac, utrzymac dobrych pracownikow ktorzy odchodza na swoje (bo sa dobrzy i dobrze o tym wiedza) - w ich miejsce przyjmuje sie innych - zanim sie ich wyszkoli - czas uplynie

Kolejna sprawa to uczciwosc - tak rzadka cecha w dzisiejszych czasach ale tez zauwazylem ze uczciwi w d... dostaja gdyz znizaja cene w slad za konkurencja by sie utrzymac a ceny materialow (by dobrze usluge wykonac) rosna - zysk coraz mniejszy i dylemat - zamknac firme czy poczekac az ci "inni" na co innego sie przerzuca i znikna z rynku?

Tak ja to widze

I coraz czesciej zastanawiam sie czy branzy nie zmienic - bo jakos czarno widze przyszlosc budownictwa - w sumie galezi nakrecajacej gospodarki wielu krajow - tylko do ch..... jakos nie u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje. Musze się pocieszyc że kotwy sa mocowane do muru a nie do "pustki" i ze na glify poszedł tynk który bedzie blokował "wypchniecie" przez wiatr.

I tu mi przychodzi do głowy refleksja ogólniejszej natury.

A swoja droga dlaczego jest tak że w tej całej branży budowlanej mnóstwo "fachowców" partoli robote i mówi że robi zgodnie ze sztuka budowlana.....

 

bo widzisz - ja mam swoj poglad na te kwestie - moze prawdziwy moze nie

Handluje oknami od lat - stykam sie z roznymi klientami - mialem okazje poznac Pchelka i kilku innych specow od okien jak ITB robilem i wiesz co? nasuwa mi sie takie spostrzezenie co jest tego powodem

KASA!!!! nic dodac nic ujac

szukamy najtanszych i to sie msci - nie tylko wsrod okniarzy - gdzie nabic klienta w butelke wbrew pozorom najlatwiej - ale i w calym budownictwie by zatrudnic fachowca pracodawca musi mu placic - i to nie malo

jak zatrudnia sie byle kogo by jakos firma utrzymala sie na rynku w dobie, w wiekszosci nieuczciwej, konkurencji - tak sie ma

W budownictwie coraz wiekszy regres - spadaja obroty - spadaja zamowienia - coraz trudniej dobrym wytrwac - utrzymac dobrych pracownikow uciekajacych w szara strefe - w ich miejsce przyjmuje sie innych - zanim sie ich wyszkoli - czas uplynie

Kolejna sprawa to uczciwosc - tak rzadka cecha w dzisiejszych czasach ale tez zauwazylem ze uczciwi w d... dostaja gdyz znizaja cene w slad za konkurencja by sie utrzymac a ceny materialow by dobrze usluge wykona rosna - zysk coraz mniejszy i dylemat - zamknac firme czy poczekac az ci "inni" na co innego sie przerzuca i znikna z rynku

 

No właśnie nie moge sie z Toba do końca zgodzić w kwestii "KASY" Wynająłem do różnych prac firmy renomowane, droższe od przecietnej rynkowej a fuszerki sa takie jak przy tych tańszych - wszystkiego trzeba pilnować, wręcz stać nad głową a nie mam na to czasu, tylko jak wrócam wieczorem do domu to wpadam w furię i dzwonie do wykonawców i już spokojnym głosem pytam dlaczego tak wyszło i ze prosze o poprawke i przyznaja że rzeczywiście powinno być tak i tak ale cos tam i wyszło tak i tak, no ale ostatecznie poprawia. Czy nie można od razu zrobic jak trzeba? . I to mnie wkurza że jak nawet jestem gotów zapłacić wiecej w myśl zasady lepsza praca - wyższa cena ( nawet z fakturą) to i tak relacja jakosci do ceny jest nijaka - to sie po prostu nie opłaca bo można zatrudnić panów za wschodniej granicy i zrobią lepiej bo im zalezy na pracy i wiedzą że nie znajdą jej jak nie bedą mieli polecenia bo przecież do gazety ogłoszenia nie dadza. Coraz bardziej skłaniam się do tego pomysłu zeby zatrudniać obcokrajowców za niskie stawki i w mysl starej leninowskiej zasady ufaj ale kontroluj bacze na prace ale nie przeplacam i mam jakośc jaką chcę, choć przyznaje że musze się na wielu rzeczach znać, doczytać, dopytać. Musze jednak przyznać ze jedna ekipę mam na 4+ i jestem z nich zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie można od razu zrobic jak trzeba? . I to mnie wkurza że jak nawet jestem gotów zapłacić wiecej w myśl zasady lepsza praca - wyższa cena .....

Rozumiem Ciebie, to byly moje przemyslenia ktore powstaly przy obserwacji moje branzy - choc nie ukrywam ze miom pracownikom takze wpadki sie zdarzaja - ale na szczescie sporadycznie. Nie zamierzam nikogo tu tlumaczyc - ale widze jak reeaguja klienci na podawane ceny np. montazu - i nic nie jest ich w stanie przekonac ze czasem taniej sie juz nie da. Przynajmniej tak jest w wawie - moze dlatego ze okna juz przetrzebione? i teraz ci ktorzy musze a kasy nie maja szukaja najtanszych ofert? Poza tym tez oczekiwania klientow sa czasem z sufitu - "uzupelnianie ubytkow tynkow powstalych przy demontazu starych okien" czesto zleceniodawcy chca zamienic na totalny remont wneki okiennej

Nie zawsze mam mozliwosc nadzorowac prace - ale swoich wyszkolilem tak ze jak pojawia sie jakis problem to zamiast glowkowac (a moga zle wyglowkowac) maja do mnie dzwonic - przyjezdzam i problem rozwiazuje i moze dlatego (mam taka nadzieje :) ) klienci nie narzekaja na mnie

To jest w sumie trudny temat - ale jak sadze sa firmy ktore wiedza o tym ze zadowolony klient moze przyniesc wicej korzysci od niezadowolonego - staram sie tez trzymac zdewaluowanej w czasach komuny maksymy iz klient ma zawsz racje - chocby jej nie mial ;) Ale nerwy tez mnie czasem ponosza - coz jestesmy ludzmi - jak sadze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro, a właściwie dzisiaj, przychodzi do mnie ekipa wymieniać okna. W związku z tym wgłębiłem się nieznacznie w ten temat.

 

Przeczytałem tekst Pchełka "wady montażu i wykonania okien" oraz artykuł Jareko "tajniki montażu" w oknonecie. I mam pewien dyskonfort bo nie wiem kogo się "słuchać", a w obydwu tekstach są istotne różnice dotyczące sposobu montażu okien. Najistotniejsza różnica jest w sposobie zapewnienia szczelności połączenia. Według Pchełka (rozumiem to jako wytyczne ITB) pianka poliuretanowa stanowi jedynie wypełnienie, a szczelność zapewniają folie paroprzepuszczalna i paroszczelna lub taśma z gąbki poliuretanowej + sznut pouliretanowy + silikon. Według Jareko rolę całego uszczelnienia spełnia pianka PU + tynk. I jak to rozumieć? Czego wymagać od ekipy?

 

Są jeszcze inne, pomniejsze różnice spowodowane jednak pewnie krótkością artykułu Jareko i stopniem jego wgłębiania się w szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie można od razu zrobic jak trzeba? . I to mnie wkurza że jak nawet jestem gotów zapłacić wiecej w myśl zasady lepsza praca - wyższa cena .....

Rozumiem Ciebie, to byly moje przemyslenia ktore powstaly przy obserwacji moje branzy - choc nie ukrywam ze miom pracownikom takze wpadki sie zdarzaja - ale na szczescie sporadycznie......... Poza tym tez oczekiwania klientow sa czasem z sufitu - "uzupelnianie ubytkow tynkow powstalych przy demontazu starych okien" czesto zleceniodawcy chca zamienic na totalny remont wneki okiennej

 

Jeśli chodzi o wymagania dotyczące obróbki wnęki okiennej - czasem klienci oczekują nie tylko remontu wnęki okiennej ale wręcz calego mieszkania :)

 

Qura - według mnie można zamontować okna bez listwy parapetowej czy profila montazowego - jak zwał tak zwał, ale korzystniej jest jeśli ten profil jest. 1. - podczas transportu mniejsze ryzyko uszkodzenia okna od dołu 2. - dużo wygodniejszy montaż parapetów. Wciąż jeszcze wiele firm, zwłaszcza niewielkich nie sprzedaje okien z listwą, a niektóre wręcz nie wiedzą o jej istnieniu :)

A jeszcze - moim zdaniem obydwa sposoby montażu okna są prawidłowe, z tym że do obydwu potrzebni są kompetentni wykonawcy.

Powodzenia przy wymianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...