Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Napisz proszę jakie okna sugerujesz, skoro DRUTEX i ALUPLAST to tanie rozwiązanie, które z perspektywy czasu zaowocuje dodatkowymi kosztami.

 

Mogę Ci tylko doradzić czym ja bym się kierował przy wybieraniu okien do swojego domu. Dla mnie okno to nie tylko "zapchajdziura" ale element budynku który musi spełniać kilka bardzo istotnych cech: np ochrona przed startami ciepła, ochrona przed zimnem, wiatrem, deszczem, nieproszonymi goścmi. To też bardzo istotny element decydujący o wygladzie elewacji i całego budynku, liczy sie też komfort użytkowania i funkcjonalność

Z tych wszystkich cech postawiłbym przede wszystkim na energooszczędnosć, bo dla mnie to jest najbardziej istotne. Na chwilę obecną wybrałbym okna PCV, producenta który zagwarantuje mi współcznnik U dla całego okna na poziomie nie większym niż 0,9 W/m2k, oraz wybrałbym przedstawiciela tego producenta kóry zapweni mi właściwy montaż tych okien. Sądze, że wtedy przez najbliższe 25 lat nie myślałbym o wymianie okien na nowe.

 

P.S nigdzie nie pisałem, że "okna Aluplast" to tanie rozwiązanie które zaowocuje dodatkowymi kosztami, poza tym Aluplast nie produkuje okien tylko profile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do okien PCV na profilu Veka Alphaline 90 można w jakiś prosty sposób dołożyć kontraktrony? Producenci okien krzyczą sobie za taką przyjemność 100-160 zł za kontraktron, a w sklepach z osprzętem do alarmów można to kupić za parę złotych. Czy ktoś probował to wykonac na własną rekę, lub może dało by się to zamonotwać podczas montażu okien zamiast na lini produkcyjnej? Nie wiem ile ingerencji wymaga to w okno...czy wystarczy odkręcic okucie i wsunąć z jednej strony kontraktron a z drugiej magnes? czy to bardzo skomplikowana sprawa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci tylko doradzić czym ja bym się kierował przy wybieraniu okien do swojego domu. Dla mnie okno to nie tylko "zapchajdziura" ale element budynku który musi spełniać kilka bardzo istotnych cech: np ochrona przed startami ciepła, ochrona przed zimnem, wiatrem, deszczem, nieproszonymi goścmi. To też bardzo istotny element decydujący o wygladzie elewacji i całego budynku, liczy sie też komfort użytkowania i funkcjonalność

Z tych wszystkich cech postawiłbym przede wszystkim na energooszczędnosć, bo dla mnie to jest najbardziej istotne. Na chwilę obecną wybrałbym okna PCV, producenta który zagwarantuje mi współcznnik U dla całego okna na poziomie nie większym niż 0,9 W/m2k, oraz wybrałbym przedstawiciela tego producenta kóry zapweni mi właściwy montaż tych okien. Sądze, że wtedy przez najbliższe 25 lat nie myślałbym o wymianie okien na nowe.

 

P.S nigdzie nie pisałem, że "okna Aluplast" to tanie rozwiązanie które zaowocuje dodatkowymi kosztami, poza tym Aluplast nie produkuje okien tylko profile.

 

Nie chcę się czepiać "słówek", ale autor pytania wyraźnie wskazał dwie alternatywne możliwości z prośbą o poradę dot. który wybór lepszy. Dodał, że nie ma więcej funduszy, bo "się nie mnoży". Odpowiedziałeś, że skoro "że nie masz kasy to tym bardziej nie szukaj tanich rozwiazań, z perspektywy czasu one na pewno nie wyjądą tanio" - to jak to odczytać? Dla mnie to wyraźna wskazówka, że zarówno alternatywa 1 - Aluplast jak i 2 - Drutex - to tanie rozwiązania, które po jakimś czasie nie bedą już takie tanie jak się wydawało.

Ale - tak jak pisałem - nie chodzi o czepianie się słówek.

Od siebie dodam, że sam obecnie poszukuję okien do mieszkanie i okazuje się, że:

- oferta na profilu Aluplast - to cena ok. 4,5 tys. - (Aluplast 4000)

- oferta Drutex - to cena ok. 4,7 tys. (Iglo 5)

- oferta Oknoplast (profil Koncept 5. komorowy VEKA) to ok. 5,9 tys.

 

Wszystkie oferty mają U~1,0.

 

Te magiczne U poniżej 0,9 nie ma żadna z ofert.

Co byś wybrał?

Edytowane przez Lapeno
poprawki pisarskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U=1.0 dotyczy szyb w tych oknach, przekłada się to na Uw (całego okna) w granicach 1,2 - 1,4. Do 0,9 bardzo daleko.

 

Hmm, wychodzi, że to co do tej dostałem to standardowy szut (nie mam zamiaru nikogo obrażać - z góry przepraszam).

Możesz w takim podpowiedzieć czego szukać, żeby te 0,9 dla całego okna mieć?

 

Wszystkie firmy proponują właśnie standard z szybą 1,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do okien PCV na profilu Veka Alphaline 90 można w jakiś prosty sposób dołożyć kontraktrony? Producenci okien krzyczą sobie za taką przyjemność 100-160 zł za kontraktron, a w sklepach z osprzętem do alarmów można to kupić za parę złotych. Czy ktoś probował to wykonac na własną rekę, lub może dało by się to zamonotwać podczas montażu okien zamiast na lini produkcyjnej? Nie wiem ile ingerencji wymaga to w okno...czy wystarczy odkręcic okucie i wsunąć z jednej strony kontraktron a z drugiej magnes? czy to bardzo skomplikowana sprawa?

 

Dobra firma od alarmu spokojnie da sobie rade z zamontowaniem! czy to będzie veka schuco aluplast burgman itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać "słówek", ale autor pytania wyraźnie wskazał dwie alternatywne możliwości z prośbą o poradę dot. który wybór lepszy. Dodał, że nie ma więcej funduszy, bo "się nie mnoży". Odpowiedziałeś, że skoro "że nie masz kasy to tym bardziej nie szukaj tanich rozwiazań, z perspektywy czasu one na pewno nie wyjądą tanio" - to jak to odczytać? Dla mnie to wyraźna wskazówka, że zarówno alternatywa 1 - Aluplast jak i 2 - Drutex - to tanie rozwiązania, które po jakimś czasie nie bedą już takie tanie jak się wydawało.

Ale - tak jak pisałem - nie chodzi o czepianie się słówek.

Od siebie dodam, że sam obecnie poszukuję okien do mieszkanie i okazuje się, że:

- oferta na profilu Aluplast - to cena ok. 4,5 tys. - (Aluplast 4000)

- oferta Drutex - to cena ok. 4,7 tys. (Iglo 5)

- oferta Oknoplast (profil Koncept 5. komorowy VEKA) to ok. 5,9 tys.

 

Wszystkie oferty mają U~1,0.

 

Te magiczne U poniżej 0,9 nie ma żadna z ofert.

Co byś wybrał?

 

Aluplast to nie Davex nigdzie nie pisałem, że Aluplast to tanie rozwiazanie. Aluplast robi profile podobnie jak wiele innych firm typu Veka, Rehau itp. Nie można obiektywnie porównać np. Aluplasta i Oknoplastu. Z ofert które porównujesz ja wybrałbym Oknoplast, dopytałbym jeszcze o wsołczynik U dla CAŁEGO OKNA a nie dla szyby (chyba, ze chcesz kupić tylko sama szybę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy do mieszkania w bloku polecają własnie okna 2. szybowe.

 

Również tak bym Ci polecił.

Tylko odp na pytanie jak zrobić abyś miał Uw okna poniżej 1

Przy mieszkaniach ekonomicznie nieopłacalne (moje zdanie) choć nie raz klient chciał to miał.

Przy wymianie okien w mieszkaniach chyba ważniejsze od samego okna(wykluczając okna typ CCC) jest firma która będzie zajmować się taką operacją!

Pomiar przygotowanie zamontowanie obrobienie i jak pozostawią ci mieszkanie po całym tym "zamieszaniu" a widziałem już różne cuda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również tak bym Ci polecił.

Tylko odp na pytanie jak zrobić abyś miał Uw okna poniżej 1

Przy mieszkaniach ekonomicznie nieopłacalne (moje zdanie) choć nie raz klient chciał to miał.

Przy wymianie okien w mieszkaniach chyba ważniejsze od samego okna(wykluczając okna typ CCC) jest firma która będzie zajmować się taką operacją!

Pomiar przygotowanie zamontowanie obrobienie i jak pozostawią ci mieszkanie po całym tym "zamieszaniu" a widziałem już różne cuda:)

 

Czyli wracamy do punktu wyjście, bo tak:

- DRUTEX - sprzedaje firma, która robili wiele realizacji głównie blokowiska. Wg mnie robią normę krajową w montażu - niczego szczególnego się po nich nie spodziewam

- ALUPLAST - tutaj brak wiedzy o jakości montażu

- OKNOPLAST - najdroższe okna, a dla całego okna U= 1,3

- BUDVAR - sprzedają i montują panowie z polecanej firmy (na montaze.info.pl są jako polecani).

 

U dla całego okna będzie przy 2 szybach takie same, jakość najtańszej oferty porównywalna - to chyba należy się kierować jakością montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Piszę tu ze świadomością że będziecie mi odradzać wybór jednej lub drugiej firmy. Ale Wiecie koszty są kosztami i kasa sięnie mnoży na zawołanie.

Dostałam od nich dwie oferty cenowe któe odpowiadaja mojej kieszeni.

 

Ale co do techniczności to niemam pojęcia co lepsze.

 

profil pięciokomorowy ALUPLAST IDEAL 4000, kolor dwustronny -

skrzydło półokrągłe (Round Line)

- szyby 4-16-4 k = 1,0

- okucia WINKHAUS AUTOPILOT to Davex

 

 

Drutex Igloo5 grubość 7 cm profilu.szyby 1,0 i reszta mniej więcej to samo chyba

 

 

Doradzicie?

 

jak nie masz kasy to i tak z pustego w pełne nawet Salomon nie naleje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dziwne. Wyglada na to że prawie każdy tu zarejestrowany budujący, buduje dom z najlepszych materiałów- najdroższych- a społeczeństwo niby nie zamożne.

Blachodachówka ble, okna takie ble,itp.. Brak zrozumienia dla osób mniej zamoznych- można by doradzić co i jak zrobić- prawda? Gdybym miał kasę to nie budowałbym domu 80 m!Tutaj nikt takim nie pomaga.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może to nie ten wątek, ale spróbuję: przy montowaniu okien pvc u mnie zastosowano ciepły montaż. Niebawem wchodzą tynkarze. Proponują ościeża okienne wewnątrz domu obrobić styropianem, klejem i siatką zamiast zwykłego tynkowania tam gdzie jest przyklejona taśma paroprzepuszczalna. Czy to prawidłowe rozwiązanie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może to nie ten wątek, ale spróbuję: przy montowaniu okien pvc u mnie zastosowano ciepły montaż. Niebawem wchodzą tynkarze. Proponują ościeża okienne wewnątrz domu obrobić styropianem, klejem i siatką zamiast zwykłego tynkowania tam gdzie jest przyklejona taśma paroprzepuszczalna. Czy to prawidłowe rozwiązanie ?

 

przejęzyczyłem się, taśma paroszczelna, nie paroprzepuszczalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...