Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

 

No to jak, zapewne zgodzą się ze mną montażyści, montaż w porotermie to jeden z "trudniejszych" do wykonania więc szczególną uwagę zwróć na ekipę, która się tym będzie zajmować.

Co do samych Twoich propozycji to wszystkie trzy są zbliżone: ilość komór ta sama (no chyba, że Davex daje 6k), szerokość zabudowa również, pakiety szybowe praktycznie te same, różne okucia ale , które lepsze nie wiem.

Skoro produkt wejściowy jest "taki sam" to pozostaje zwrócić uwagę na sprzedawcę / producenta; zarówno Davex jak i Drutex są na rynku od lat (nie wiem kto produkuje tego Zendowa w sensie gotowego okna) ja bym wybrał tego do którego mam bliżej zawsze to łatwiej jeżeli wyjdą kwestie regulacji itp. Drutex`a kupisz zapewne od pośrednika warto sprawdzić czy firma może rok temu nie handlowała marchewką.

I to chyba na tyle.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli w okolicy Malborka i Elbląga nie ma przedstawicieli HEKAPLAST , pozostał VETREX z Tczewa.

Ostatnio znalazłem przedstawiciela VETREXU w Nowym Dworze Gdańskim ale tylko w necie, jeszcze tam nie dzwoniłem.Proszę o podanie przedstawicieli Vetrexu w rejonie Elbląg ,Malbork ,Nowy Dwór Gdański.Ewentualnie inna firma produkująca okna PCV na profilu Schuco lub Veka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

po kilku tygodniach poszukiwań stoję przed wyborem 1 z 2 producentów okien.

 

A. Sokółka Style 68 Alu (drewniane + nakładka aluminiowa z zewnątrz)

B. Okna drewniane z Fabryki Okien w Warce (Stolpol)

 

Za opcją A przemawia wielkość firmy oraz nakładki, na niekorzyść opinie internautów, którzy skarżą się na jakość i serwis.

Za opcją B przemawia fakt, że rodzina ma te okna od kilku lat i są zadowoleni. Okna na okuciach Roto, wyglądają na solidnie wykonane. No i firma mniejsza, więc liczę że z klientem będą się obchodzić lepiej niż duży moloch.

 

Macie jakieś opinie, doświadczenia? Ktoś użytkuje okna z nakładką aluminiową? Jak to się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co chcesz uzyskać i jak takie okna będą "grały" w elewacji domu.

Tak naprawdę okien się nie otwiera tylko uchyla - to warto o tym pamiętać, więc odpada argument otwierania skrzydła i "wjeżdżania" na pół pokoju ;)

okno jednoskrzydłowe będzie tańsze

okno jednoskrzydłowe będzie cieplejsze

okno jednoskrzydłowe w wielu profilach nie wytrzyma 5 lat użytkowania :(

To moje subiektywne zdanie, podobnie jak w dzisiejszych czasach montować sobie okna dwuszybowe to cofanie się w mroki średniowiecza ;)

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obraź sie ale odpowiem ci tak

Nie wiem w jakim wieku masz rodziców - ale jest coś takiego jak przyzwyczajenie - przy tym reszta nie ma znaczenia

Okna szerokości >150 zawsze były jako dwuskrzydłowe i takie swym rodzicom zrób

 

Jak rozumiem budujesz Letniaka - dlaczego Schuco i Veka? Tu chyba cena winna być najważniejszą a ta gwarantują dwie firmy do D....

Ooooo przepraszam, na D....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie dom całoroczny,a rodzice mają około 75 lat, a drutexa nie chcę ,chcę normalne okna bez żadych cudów .Chodzi mi o okna dobrze wykonane żeby trochę wytrzymały.Muszą być dobre.

 

Odwiedź salon Makarskiego na ul. Broniewskiego, dobrze Ci radzę. W mojej opinii to jedne z najlepiej wykonanych okien na rynku, a cena jest konkurencyjna. Napisz do mnie kolego na priv to się umówimy i sobie u mnie pooglądasz i Heke i te od Makarskiego.

Edytowane przez Semper_Idem
błąd w opisie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... że najtańszych to prawda, ale najuboższych ? :no: Słynne jesienne badanie ITB i Związku Pracodawców pokazało, że te tańsze okna wykazują się wyższymi parametrami niż te droższe. A chyba nie o nazwy chodzi, a o parametry.. pzdr

 

blokno nie manipuluj, tabela pokazała, że Drutex wprowadza w błąd klientów zawyżając wyniki swoich okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blokno nie manipuluj, tabela pokazała, że Drutex wprowadza w błąd klientów zawyżając wyniki swoich okien

 

Nie jest grzeczne to, co napisałeś - to tak, jak bym ci napisał "nie kłam" albo delikatniej "nie siej plotek"... Wyniki badań laboratoryjnych są niezależne od deklaracji składanych przez producentów i od późniejszych ich komentarzy - to zupełnie inne zagadnienie.

A co do wprowadzania w błąd, to sorka, ale nie jesteś na bieżąco w tym temacie. Związek Producentów, który twierdził to co ty, zawiesił już na swojej stronie oficjalne przeprosiny dla tej firmy. Przeprosił też firmę Petecki, a w kolejce do przeprosin czekają już kolejni, pomówieni w ten sposób producenci. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...