Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Pakiet szybowy lżejszy o 30% umożliwiający konstrukcje o wiele większych przeszkleń przy zachowaniu energooszczędności.

 

Szkoda słów na tego typu manipulacje. Jeśli w kolejnym numerze napiszą że posiadacze ich okien mogą chodzić po wodzie to pewnie wielu spróbuje...

 

P.S. W Platinium Evo 2 bez problemu wykonalne jest jednoskrzydłowe RU 1400x1700. W tym nowym pewnie da się (no tak przecież piszą) większe? Proponuję sprawdzić osobiście czy chociaż takie samo wykonają czy powiedzą że za duże. Zrozumieć to wszystko? Rosjanie mawiają "biez pał litra nie razbieriosz". Polacy mawiają "marketing górom".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30% lżejszy pakiet...jasne, tylko dlaczego wszystkie firmy stosujące szyby 3mm (te o 30% lżejsze) mogą je zastosować tylko w małych oknach, bo ta lżejsza, cieńsza szyba jest po prostu mniej wytrzymała i bardziej podatna na pęknięcie / stłuczenie.

Ja tą reklamę rozumiem tak: szyba jest lżejsza, więc teoretycznie można ją zrobić większą, ale że wytrzymałość jej jest mniejsza (i tego większego skrzydła i tak się nie da zrobić), to o tym nie mówimy, bo przecież źle by wyglądało w reklamie! Nie cierpię takich manipulacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, temat tego forum jest już bardzo rozbudowany, wiec pozwoliłem sobie na zadanie pytania w postaci konkretnych przykładów nadesłanych ofert i proszę o opinie i pomoc w wyborze okien.

 

Z ofert nadesłanych wybrałem dwie które mnie przekonały swoją propozycją i ceną.

 

Oknoplast proponuje:

RUBIN PLUS

Kolor: Orzech, Uszczelki wew/zew :/CzarnaBrązowa

Oszklenie 4/16/4 TF THERMOLINE U=1,0 wg normy EN-673

Okucie: 1: RL, 2: RUP

Dodatki: Listwa przyszybowa STANDARD z czarną uszczelką

Słupek standard

Osłonki kolor Brązowy

Klamka okienna kolor Brązowy

Cena okien i rolet zewnętrznych wraz z montażem: 19905

 

Okna Kapica – Zawadzkie

SCHUCO CT70 CLASSIC

Kolor: OBUSTRONNY ORZECH

Oszklenie: UG - 1,1

Dodatki: Listwy przyszybowe OKRĄGŁE, USZCZELKI CZARNE

ODWODNIENIA Z PRZODU

Cena okien i rolet zewnętrznych wraz z montażem: 17732

 

jeszcze na szybko wkleję ofertę nadesłaną przed chwila:

 

Okna Eurocolor

System: Econo 70 mm Okna

Kolor: ORZE WŁ X2,225L - Obustronnie Orzech Wł

Szkło: LUX PLUS U=1.0 SS

Listwa: Okrągła-czarna uszcz

Uszczelka: Uszczelki Czarne

Rama: RAMA 68 EC 70

Skrzydło: SK 60 EC PRO OKNA

Okucie: ROZWIERNE,UR-MIKRO

Profile Monta#owe: Profil Mont.561013+Taśma Izolacyjna

Kotwy i Wkr#ty Mont.: Kotwy Montażowe (Standardowe)

Gabaryt Rama: Gabaryt OK

Gabaryt Skrzydło: Gabaryt OK

Klamki Okienne: Klamka Sec.Lux Tytan+Zaślepki Tytan

Nowość ramka Super Spacer w standardzie bez dopłaty w oknach i drzwiach zapewniająca lepszą o 15% izolacyjność termiczną, niższy hałas o 2dB, mniejszą o 60% kondensacje pary wodnej na szybie, żywotność szyby do 20 lat.

Cena okien i rolet zewnętrznych wraz z montażem: 19321

 

Może macie swoje praktyczne opinie na temat tych okien, które przekonają mnie, inaczej, pomogą podjąć decyzję. Dziękuję;)

 

Co do porównywania cen to trzeba by się zagłębić bardziej w temat co dany producent stosuje w roletach np. jakie napędy jak są uwzględnione.

Odnosząc się do oferty EC to:

- w oknach zastosowano ramkę Super Spacer - uwierz spełnia swoje zadanie (osobiście wizytowałem produkcję szyb, widziałem jakość wykonania - nie ściemniają na ilości argonu w zespoleniu, dają więcej niż powinni)

- poza tym jak chcesz to w ECONO 70 nasz do wyboru skrzydło proste i skrzydło półzlicowane bez dopłaty - to tak jak by porównywać wizualnie do CT70 RONDO

- za niewielką dopłatą możesz mieć 3 szyby

- możesz w EC wykonać wycenę na CT70 CLASSIC bo też na tym produkują ale ja osobiście i tak wolałbym ECONO 70 niż CT70 - prywatne zdanie

- cena w CT70 do dnia 22.05 powinna być zbliżona jak na ECONO 70 potem będzie drożej - aktualizacja cen

- czy to będzie CT70 czy ECONO70 to wyposażenie okien będzie takie samo czyli klamki HOPPE SECUSTIC w twoim przypadku w kolorze tytan, osłonki na zawiasy również w tym kolorze, wypełnienie dolnego wrębu okuciowego, blokada błędnego położenia klamki z podnośnikiem skrzydła, dwa zaczepy antywyważeniowe w każdym skrzydle R i RU, komorową listwę podokienną z uszczelnieniem taśmą rozprężną

- co do rolet to EC stosuje napędy SELVE więc OK.

 

Oczywiście ważny jest montaż takich okien - tu można popsuć wszystko.

Poza tym nie wiem jak wygląda zestawienie stolarki bo może trzeba by zastosować jakieś inne rozwiązania coś pozmieniać.

Rolety zewnętrzne - też nie wiadomo jakie: podtynkowe, nadstawne itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim Muratorze napisali że jest to najnowszy model. Energooszczędne okno o współczynniku przenikania ciepła na poziomie zaledwie U=0,78 W/m2K. Pakiet szybowy lżejszy o 30% umożliwiający konstrukcje o wiele większych przeszkleń przy zachowaniu energooszczędności.
Musicie mieć świadomość, że większość tekstów w muratorze to albo artykuły sponsorowane (a tam takie głupoty są wypisywane że żal d... ściska) albo piszą to redaktorzy realnie nie mający wiedzy budowlanej i tak samo podatni na wciskanie kitu jak każdy laik

żenujące jest to, niestety, ale takie są realia każdego pisma specjalistycznego

Ciekawe te 0,78 - z jaką szybą to osiągnięto i jakiego okna dotyczy ?

O tych 30% lżejszych szybach i wielkościach już Fin napisał - totalna bzdura !!! i dobrze by było, gdyby jednak Redakcja zatrudniła sobie kogoś z branży by takie głupoty wychwytywał i prostował od razzu

Świadomie nie wybrałem opcji z 3cia szybą bo będą rolety ale czy to dobra oszczędność kasy? nie wiem. W opcji najtańszej montaż rolet gratis. Jeśli nowe okna to tylko w wersji 3 szyby?

Ktoś ci wyjątkowych głupot naopowiadał. NIGDY roleta nie da ci takich oszczędności na kosztach ogrzewania jak zwiększona izolacyjność całego okna o 20-30 % a tyle się osiąga zmieniając szybę z dwuszybówki o Ug=1,0 na trzyszbówkę o Ug=0,5

I najsmutniejszy jest ton twej wypowiedzi - mówisz jakbyś był tego pewien na 100% - zachowaj trochę dystansu do głupot jakie ktoś ci chce wcisnąć. Ja wiem, że są osoby wyjątkowo podatne na marketing - postaraj się nie być w tym gronie

 

Fin - nie próbuj, ja kiedyś próbowałem, nie da się, po wodzie nie da się chodzić, utopisz się a szkoda by było fachury, tak mało ich w branży

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wzmocnienia profilu.

 

Jaką różnicę dla jakości okna (wytrzymałości i izolacyjności) stanowi zastosowanie stali otwartej w profilu - w kształcie U.

Oknoplus stosuje takie rozwiązanie w profilu Thermoplus. Tu widac to dokladnie:

 

profil-termo.jpg

 

Nigdzie też nie pisze się o ilości komór, jeśli dobrze widzę, to są 4.

Napiszcie co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem przykłady ofert prosząc o pomoc w podjęciu decyzji i tyle, super ze mogę liczyć na Wasze odpowiedzi, a to że przepisałem fragment tekstu z muratora mając świadomość że to tekst reklamowy, ale nikogo nie stawia to w świetle głupka podatnego na reklamę. Jareko, przeszło 15tys. napisanych postów i taka klasyfikacja forumowiczów - szkoda. Wiadomo że chodzi o szukanie oszczędności przy kupowaniu czegokolwiek podczas budowy domu a "forum" jak dla mnie pomaga w podejmowaniu decyzji:) pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie mieć świadomość, że większość tekstów w muratorze to albo artykuły sponsorowane (a tam takie głupoty są wypisywane że żal d... ściska) albo piszą to redaktorzy realnie nie mający wiedzy budowlanej i tak samo podatni na wciskanie kitu jak każdy laik

żenujące jest to, niestety, ale takie są realia każdego pisma specjalistycznego

Z żalem, ale muszę tu przytaknąć .. czasem pod wpływem silnego PR róznych firm wychodzą informacje tak dalekie od rzeczywistości, że mam wrażenie egzystowania w innym świecie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale nikogo nie stawia to w świetle głupka podatnego na reklamę. Jareko, przeszło 15tys. napisanych postów i taka klasyfikacja forumowiczów - szkoda. ...
Klasyfikacja każdego, kto jest podatny na marketingowe pranie mózgów, nie obruszaj się, mnie czasem także w wała potrafią zrobić w dziedzinach na których totalnie się nie znam i w uśmiechem patrzę później na swoje odbicie w lustrze, ze dałem się zrobić. Uśmiechnij się z tego wszystkiego :) jak ja to czynię :)

Natomiast szkoda wielka, że MURATOR, pismo do którego większość sięga by sie czegoś nauczyć takie babole puszcza bez sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porównywania cen to trzeba by się zagłębić bardziej w temat co dany producent stosuje w roletach np. jakie napędy jak są uwzględnione.

Odnosząc się do oferty EC to:

- w oknach zastosowano ramkę Super Spacer - uwierz spełnia swoje zadanie (osobiście wizytowałem produkcję szyb, widziałem jakość wykonania - nie ściemniają na ilości argonu w zespoleniu, dają więcej niż powinni)

- poza tym jak chcesz to w ECONO 70 nasz do wyboru skrzydło proste i skrzydło półzlicowane bez dopłaty - to tak jak by porównywać wizualnie do CT70 RONDO

- za niewielką dopłatą możesz mieć 3 szyby

- możesz w EC wykonać wycenę na CT70 CLASSIC bo też na tym produkują ale ja osobiście i tak wolałbym ECONO 70 niż CT70 - prywatne zdanie

- cena w CT70 do dnia 22.05 powinna być zbliżona jak na ECONO 70 potem będzie drożej - aktualizacja cen

- czy to będzie CT70 czy ECONO70 to wyposażenie okien będzie takie samo czyli klamki HOPPE SECUSTIC w twoim przypadku w kolorze tytan, osłonki na zawiasy również w tym kolorze, wypełnienie dolnego wrębu okuciowego, blokada błędnego położenia klamki z podnośnikiem skrzydła, dwa zaczepy antywyważeniowe w każdym skrzydle R i RU, komorową listwę podokienną z uszczelnieniem taśmą rozprężną

- co do rolet to EC stosuje napędy SELVE więc OK.

 

Oczywiście ważny jest montaż takich okien - tu można popsuć wszystko.

Poza tym nie wiem jak wygląda zestawienie stolarki bo może trzeba by zastosować jakieś inne rozwiązania coś pozmieniać.

Rolety zewnętrzne - też nie wiadomo jakie: podtynkowe, nadstawne itd

 

Rozpoznaje i porównuje, wpatrując się w fotki okien i ich profile. Rolety zewnętrzne będą w systemie INTEGRO jak w przypadku informacji z Oknoplastu lub INTERMO według wskazań pozostałych. Mam nadzieje ze chodzi o to samo bo skrzynki rewizyjne maja mieć dojście serwisowe od zewnątrz a nadproża okien stanowią ich cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wiadomo że chodzi o szukanie oszczędności przy kupowaniu czegokolwiek podczas budowy domu a "forum" jak dla mnie pomaga w podejmowaniu decyzji:) pozdr

Główne oszczędności powinniśmy czynić na etapie projektu a nie na wykończeniu ;)

Rzuć jeszcze zapytanie do MS na Tarnogórskiej,ja wybrałem tam tytanowe termo,cena konkurencyjna na pewno do EC na Econo86,Oknoplastu na Platinum Evo i Schuco na CT-70 nie mówiąc o Si-82,skąd miałem wyceny

Co do montażu,jako jedyni z okolicy zaproponowali montaż na poszerzeniach,chociaż bez tego też bym tak zrobił ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to zadowolenie po zakupie , a nie oszczędności przed , a zgrzytanie zębów po. Znajomy kupił kilka miesięcy temu okna i jak się okazało między szybami była wklejona wklejka o nisko emisyjności szyb i z tym tematem walczył ponad pół roku . Sprawa głupiej naklejki prawie nie skończyła się w sądzie. Firma , w której kupił okna zniknęła - pewnie był jej ostatnim klientem , a firma produkująca okna olała jego i kierowała do firmy(dystrybutora) gdzie je kupił . I tak przez ponad 6 miesięcy wysyłał maile listy i olew. W końcu napisał przez prawnika porządny list z paragrafami i producenct się ocknął. Szyba była wymieniona po 10dniach od wysłania listu .Każdy szanuje klienta do póki kasa nie pojawi się na stole , a potem ........ ma sie jego w d.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Każdy szanuje klienta do póki kasa nie pojawi się na stole , a potem ........ ma sie jego w d.....

 

Kompletnie się z tym nie zgadzam! Może są takie przypadki, może nawet dość częste, ale nie można uogólniać. Gdyby mi Klient tak powiedział w twarz, to byłaby dla mnie najgorsza obelga. Inna sprawa, że serwis w tej branży - ogólnie mówiąc - jest do d... Ale w żadnym wypadku nie wiązałbym tego z faktem zapłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z polskimi oknami nie jest jeszcze tak źle jak np. z włoskimi.

Szczerze mówiąc to jakość mamy o wiele wyższą.

Myślę też, że te kilka osób, które co miesiąc pisze o swoich problemach reklamacyjcnych z oknami to nie jest nawet promil całej puli Klientów w Polsce.

 

P.S. widziałem włoskie i francuskie szyby - w Polsce co druga byłaby reklamowana przez Nowaka czy Kowalskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich obserwacji wnioskuje że ci co kupią tańsze okna i im firma wstawi aby była sztuka to nawet jak widzi że jednak źle wybrali nic z tym nie robią.

jest tylko kiwanie głową i "ehh się pożałowało kasy" i tyle!

Przypadek sąsiadów którzy tyle chodzili pytali wyceniali,tłumaczyłem na co zwrócić uwagę itd itp a i tak CCC

Teraz jak pokazałem palcem co jest nie tak to właśnie pozostało kiwanie głową i oczy w ziemie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem przykłady ofert prosząc o pomoc w podjęciu decyzji

 

3szyby to moje zdanie że to już taki standard przy wyborze!klient zawsze sam decyduje.

Rolety typ RZ na pewno cieplejsze warto pomyśleć nad ociepleniem nadproża.

oknoplast robi swoje rolety innych nie oceniam bo ja sam biorę rolety firmy Krispol.

Mimo tego że większość forumowiczów wie gdzie w rzędzie znajduje się oknoplast to i tak firma marketingiem bije inne na głowę!

Ja również skłaniam się do schuco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Każdy szanuje klienta do póki kasa nie pojawi się na stole , a potem ........ ma sie jego w d.....

 

w wypowiedzi zamienił bym wyraz "każdy" na "sporo firm"

bo z czystym sumieniem mogę poddać się ogólnej krytyce ale nawet najbardziej upierdliwy klient nie jest odstawiany na bok z myślą a może zapomni albo da spokój!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne oszczędności powinniśmy czynić na etapie projektu a nie na wykończeniu ;)

Rzuć jeszcze zapytanie do MS na Tarnogórskiej,ja wybrałem tam tytanowe termo,cena konkurencyjna na pewno do EC na Econo86,Oknoplastu na Platinum Evo i Schuco na CT-70 nie mówiąc o Si-82,skąd miałem wyceny

Co do montażu,jako jedyni z okolicy zaproponowali montaż na poszerzeniach,chociaż bez tego też bym tak zrobił ;)

 

Jednak rewolucyjny system Wzmocnień Termicznych MS jakoś mnie nie przekonuje. Zachwycają na pierwszy rzut oka możliwości i propozycje S&M ale i szyba 3mm też daje do myślenia. Użytkownicy tych okien po 3 latach (na pewno nie wszyscy) zgłaszają reklamacje bo się wypatrzyły skrzydła w oknach. Natomiast większość zainteresowanych tymi oknami to tacy którzy w domach posiadają MW. Dzięki za wsparcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...