Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

3szyby to moje zdanie że to już taki standard przy wyborze!klient zawsze sam decyduje.

Rolety typ RZ na pewno cieplejsze warto pomyśleć nad ociepleniem nadproża.

oknoplast robi swoje rolety innych nie oceniam bo ja sam biorę rolety firmy Krispol.

Mimo tego że większość forumowiczów wie gdzie w rzędzie znajduje się oknoplast to i tak firma marketingiem bije inne na głowę!

Ja również skłaniam się do schuco

 

Coraz bardziej przekonuje się do 3 szyby...

Cieplejsze rolety, będę pamiętał.

Marketingowe zawroty głowy, już ktoś o tym wspominał;) a może by tak zrobić listę rankingowa?

Schuco, kolejne słowo na plus!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej przekonuje się do 3 szyby...

Cieplejsze rolety, będę pamiętał.

Marketingowe zawroty głowy, już ktoś o tym wspominał;) a może by tak zrobić listę rankingowa?

Schuco, kolejne słowo na plus!

 

Lista rankingowa?

w zależności od tego kto ją będzie robił jakie będzie kryterium itd itp miejsca na liście i pozycje nigdy nie będą takie same!

ale i tak forum chwali dobre a sztukę dla sztuki piętnuje:)

jeśli ktoś zadaje konkretne pytanie i chce uzyskać odp aby się do tego ustosunkować to ok,ale jeśli ktoś zadaje pytanie a odp "doradców" traktuje jako

chwalenie tylko swojego a inne beee to już jego sprawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak rewolucyjny system Wzmocnień Termicznych MS jakoś mnie nie przekonuje. Zachwycają na pierwszy rzut oka możliwości i propozycje S&M ale i szyba 3mm też daje do myślenia. Użytkownicy tych okien po 3 latach (na pewno nie wszyscy) zgłaszają reklamacje bo się wypatrzyły skrzydła w oknach. Natomiast większość zainteresowanych tymi oknami to tacy którzy w domach posiadają MW. Dzięki za wsparcie!

 

Jak interesuje Cię system BRUGMANN bo na tym produkuje MS to w EC też on jest dostępny. Może nie tak rozbudowany jak w MS bo EC produkuje w 3 systemach a nie 1. Od 23.05. właśnie ten system będzie rozbudowany w ofercie i można do niego wsadzić pakiet U=0,5 na SUPER SPACER w zespoleniu 4/16/4/16/4 i będzie on w promocyjnej cenie do tego systemu. Dostępny tylko na stalowym wzmocnieniu.

Wykonanie w BRUGMANNie również OK - właśnie maiłem kolejną dostawę tego sys. z EC i w poniedziałek następna dostawa a dziś poszły kolejne zamówienia do EC. Więc system dość popularny - ma bardzo dobry współczynnik jakości/właściwości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

W najbliższym czasie zamierzam zakupić okna do swojego domu (200m2 - 17 okien). Większość okien będzie miała wymiar 1500X1500,a 2 szt 1700X1800. Wszystkie ona mają być NIE dzielone.

 

Biorę na razie pod uwagę trzy firmy: M&S (okna tytanowetermo), oknoplast winergetic (3 szybowe), oraz oknodom Lublin(bluevolution salamandra)

 

M&S

zalety:

mają bardzo dobre opinie

są ładnie wykonane

dobry serwis

ciepła ramka z włókna szklanego wypełniona pianką

Wady:

przy przeszkleniach powyżej 1,5 m2 , a takie u mnie będą dają szyby 4T-16AR-4T-16Ar-4T o współczynniku zaledwie U szyby 1,0 Wm2K

Prawdopodobnie nie są całe barwione w masie ( ale tu znalazłem różne informacje)

 

OKNOPLAST KRAKÓW

Zalety

Bardzo ładny profil i stosunkowo "cienki" 82mm!

Dobry serwis

Wady

Troszkę zbyt wysoka cena

Kiepska ekipa monterów w moim mieście

Szyby 3 mm (moim zdaniem to troszkę za mało przy tak dużych przeszkleniach)

 

OKNODOM Lublin

Zalety

Współczynnik U szyby 0,5Wm2K przy szybach 4mm

Dość niska cena

Dokładne wykonanie

Podobno dobry serwis i dobra ekipa montująca w moim mieście.

Wady

Gruby profil 92mm

Bardzo mało opinii o tej firmie w internecie

 

I co wybrać? Może ktoś z Was użytkuje jakieś z tych okien i może się wypowiedzieć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie bardzo :)

 

szyba termo Ug=1.0 W/m2K wg PN-EN 674:1999, budowa 4-16Ar-4T, przepuszczalność światła L = 79%, współczynnik całkowitej przepuszczalności energii g=63%

NOWOŚĆ! Opcjonalnie szyba SUPERtermo Ug=0,5 W/m2K PN-EN 674:1999, budowa 3T-16Ar-3-16Ar-3T

 

szyba SUPERtermo Ug=0,5 W/m2K wg PN-EN 673:1999, budowa 4T-16Ar-4-16Ar-4T

 

 

 

Dla pakietu jednokomorowego owszem 1,0 W/m2K

Edytowane przez sikorb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry XYXX , ale chcesz kupić wygodną limuzynę z tym że stawiasz warunek - musi być mała. Czyli jedno z drugim się kłóci - ciepłe, mocne okno zwykle bierze się z solidnej budowy (więc szeroki profil). Poza tym Ty na codzień głębokości nie będziesz widziała, bo ona zwyczajnie będzie w murze (chyba że pomyłkowo traktujesz ją jako wysokość ram).

BluEvolution ma skrzydło grubości nawet 103mm i aktualnie jest moim faworytem.

Ps. okno 170x180 niedzielone? I jeszcze otwierane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co specjaliści okienni powiedzą o systemie DSG stosowanym w sys. SALAMANDER ???

 

O systemie DSG nie powiem nic (widać słaby ze mnie specjalista). Mógłbym coś o DGS, czyż nie tak mistrzuniu? Jeśli to o wklejaniu szkła mówimy, to DSG podobne jest ideowo do technologii STV, więc o ewentualne wady i zalety pytaj w GEALANIE, który wdrożył swoją technologię o rok wcześniej niż Salamander.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno 1800X1700 ma byc w fixie (nieotwieralne) a pozostałe normalne czyli rozwierno uchylne. Czy jesteście pewni że im grubsze tym na pewno lepsze parametry? W Bluevolution zastosowano zwykłą metalową wkładkę natomiast w m&S tytan jest ona z włókna szklanego i dodatkowo wypełniona pianką. Parametry okien są niby takie same, współczynniki podobne, maksymalne wymiary okna dla rozwierno uchylnych (1500X1500)również takie same. Więc napiszcie w czym tkwi ta różnica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

W najbliższym czasie zamierzam zakupić okna do swojego domu (200m2 - 17 okien). Większość okien będzie miała wymiar 1500X1500,a 2 szt 1700X1800. Wszystkie ona mają być NIE dzielone.

 

Biorę na razie pod uwagę trzy firmy: M&S (okna tytanowetermo), oknoplast winergetic (3 szybowe), oraz oknodom Lublin(bluevolution salamandra)

 

M&S

zalety:

mają bardzo dobre opinie

są ładnie wykonane

dobry serwis

ciepła ramka z włókna szklanego wypełniona pianką

Wady:

przy przeszkleniach powyżej 1,5 m2 , a takie u mnie będą dają szyby 4T-16AR-4T-16Ar-4T o współczynniku zaledwie U szyby 1,0 Wm2K

Prawdopodobnie nie są całe barwione w masie ( ale tu znalazłem różne informacje)

 

OKNOPLAST KRAKÓW

Zalety

Bardzo ładny profil i stosunkowo "cienki" 82mm!

Dobry serwis

Wady

Troszkę zbyt wysoka cena

Kiepska ekipa monterów w moim mieście

Szyby 3 mm (moim zdaniem to troszkę za mało przy tak dużych przeszkleniach)

 

OKNODOM Lublin

Zalety

Współczynnik U szyby 0,5Wm2K przy szybach 4mm

Dość niska cena

Dokładne wykonanie

Podobno dobry serwis i dobra ekipa montująca w moim mieście.

Wady

Gruby profil 92mm

Bardzo mało opinii o tej firmie w internecie

 

I co wybrać? Może ktoś z Was użytkuje jakieś z tych okien i może się wypowiedzieć?

Pozdrawiam

 

Jak jechać grubo i innowacyjnie to może GENEO ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz sam już nie wiem. Czy Salamander Bluevolucion z Oknodomu czy MS tytanowetermo. Jak zrobili mi wycenę M&S o 2tyś tańszy.. Z jednej strony mam M&S sprawdzone i chwalone na wielu forach z drugiej OKnodom (bluevolucion) - gruby i chyba porządny profil ale praktycznie brak o tej fabryce opinii. No i co tu wybrać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,,

 

Gabaryt: 1800 x 1500

System: Brillant 70 mm Okna

Kolor: ORZE WŁ X2,225L - Obustronnie Orzech Wł

Szkło: DWUK.ENERG.U=0,8 SS

Listwa: Okrągła-czarna uszcz

U = 1.11

Uszczelka: Uszczelki Czarne

Rama: RAMA 68 BRILL

Skrzydło: SK 60 BR OKR OKNA

Okucie: UR-MIKRO,ROZWIERNE

Profile Montażowe: Profil Montażowo Transportowy

Kotwy i Wkręty Mont.: Kotwy Montażowe (Standardowe)

Gabaryt Rama: Gabaryt OK

Gabaryt Skrzydło: Gabaryt NOK

Klamki Okienne: Klamka Sec.Lux Złota+Zaślepki Złot

 

 

Gabaryt: 1800 x 1500

System: Econo 86 mm Okna

Kolor: ORZE WŁ X2,225L - Obustronnie Orzech Wł

Szkło: DWUK.ENERG.U=0,6 SS

Listwa: Okrągła

U = 0.83

Uszczelka: Dobrana z Profilem

Rama: RA 66/86 MM EC86

Skrzydło: SKRZ 57 OKNA PROSTE

Okucie: ROZWIERNE,UR-MIKRO

Profile Montażowe: Profil Mont.561013+Taśma Izolacyjna

Kotwy i Wkręty Mont.: Kotwy Montażowe (Standardowe)

Gabaryt Rama: Gabaryt OK

Gabaryt Skrzydło: Gabaryt OK

Klamki Okienne: Klamka Sec.Lux Tytan+Zaślepki Tytan

 

pytanie mam takie czy w zestawieniu Brillant 70 da sie zamontowac szkolo - DWUK.ENERG

 

czekam jeszcze na propozycje - szklo 3 szyby na sucho plus rolety z firmy Portos, silniki albo z firmy Portos lub Somfy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...