Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

witam ponownie,,

 

Gabaryt: 1800 x 1500

System: Brillant 70 mm Okna

Kolor: ORZE WŁ X2,225L - Obustronnie Orzech Wł

Szkło: DWUK.ENERG.U=0,8 SS

Listwa: Okrągła-czarna uszcz

U = 1.11

Uszczelka: Uszczelki Czarne

Rama: RAMA 68 BRILL

Skrzydło: SK 60 BR OKR OKNA

Okucie: UR-MIKRO,ROZWIERNE

Profile Montażowe: Profil Montażowo Transportowy

Kotwy i Wkręty Mont.: Kotwy Montażowe (Standardowe)

Gabaryt Rama: Gabaryt OK

Gabaryt Skrzydło: Gabaryt NOK

Klamki Okienne: Klamka Sec.Lux Złota+Zaślepki Złot

 

 

Gabaryt: 1800 x 1500

System: Econo 86 mm Okna

Kolor: ORZE WŁ X2,225L - Obustronnie Orzech Wł

Szkło: DWUK.ENERG.U=0,6 SS

Listwa: Okrągła

U = 0.83

Uszczelka: Dobrana z Profilem

Rama: RA 66/86 MM EC86

Skrzydło: SKRZ 57 OKNA PROSTE

Okucie: ROZWIERNE,UR-MIKRO

Profile Montażowe: Profil Mont.561013+Taśma Izolacyjna

Kotwy i Wkręty Mont.: Kotwy Montażowe (Standardowe)

Gabaryt Rama: Gabaryt OK

Gabaryt Skrzydło: Gabaryt OK

Klamki Okienne: Klamka Sec.Lux Tytan+Zaślepki Tytan

 

pytanie mam takie czy w zestawieniu Brillant 70 da sie zamontowac szkolo - DWUK.ENERG

 

czekam jeszcze na propozycje - szklo 3 szyby na sucho plus rolety z firmy Portos, silniki albo z firmy Portos lub Somfy.

 

pozdrawiam

 

Troszkę dziwne pytanie o BRILLANT 70 - przecież takie szkło tam jest wsadzone tylko o innym współczynniku niż w ECONO 86

Jak mogę doradzić to zapytaj o ECONO 86 z szybą U=0,5 i listwą przyszybową prostą - będzie ciut taniej i ciut cieplej niż to co w załączonym opisie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz polepszyć parametry BRILLANTA to max pakiet jaki tam wsadzisz to 40mm więc szyba U=0,6 i do tego listwa przyszybowa prosta albo dla zachowania ceny i zyskaniu na parametrze U całości zapodaj szybę U=0,7 z listwą przyszybową prostą - koszta powinny być podobne jak do zamieszczonego opisu.

Jak chcesz troszkę taniej a nie przeszkadza szyba U=0,8 to zmień listwę przyszybową z okrągłej na prostą.

 

Trochę to zakręcone - mam nadzieję, że sam się nie zakręciłem.:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na to, że ona Drutex zamówiłam w styczniu i do dziś ich nie mam!!!!! Dwa tygodnie temu powiedziano mi, że zostałam wpisana na listę montażu na tydzień między 21 a 26 maja a dziś dowiedziałam się, że zmiana planów - po czterech miesiącach czekania wydzwaniania i słuchania o problemach jakie mają....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz sam już nie wiem. Czy Salamander Bluevolucion z Oknodomu czy MS tytanowetermo. Jak zrobili mi wycenę M&S o 2tyś tańszy.. Z jednej strony mam M&S sprawdzone i chwalone na wielu forach z drugiej OKnodom (bluevolucion) - gruby i chyba porządny profil ale praktycznie brak o tej fabryce opinii. No i co tu wybrać?

Przecież MS produkuje też na Bluevolution. Zapytaj o taką wersję i będziesz miał połączenie dobroci z dobrocią. Tylko cena może być mniej fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostałem dziś atrakcyjna oferte na okna z firmy Stollar z Suwałk. Nie znalazlem zbyt dużo informacji na temat tych okien.

Oto oferta :

System :Ideal 4000

Listwy przyszybowe : Soft -Line

Oscieżnica: ID4000 140 001 - 65 mm, Standart ECO COEX

Skrzydło : 140 002 77 mm Round - Line Ideal 4000

SZyby i panele 4/16AST/4LE Ciepła ramka Stal U= 1.0 STRD

 

Może ktoś napisac coś o tych oknach. Czy sa warte uwagi?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orzecho bardziej ekonomicznie się nie da :)

 

To tak wycena jakby ci powiedzieć , w latach 2001 to by była super jak na dzisiejsze czasy to troszkę mało i słabo.

 

Nie wiem czego oczekujesz?

 

Masz najsłabszy i najwęższy ale za to firmowy profil,Podstawowy jednokomorowy pakiet szybowy i pewnie okucia roto.

 

Z kolei lepszy wąski aluplast niż szeroki dobroplast :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę dziwne pytanie o BRILLANT 70 - przecież takie szkło tam jest wsadzone tylko o innym współczynniku niż w ECONO 86

Jak mogę doradzić to zapytaj o ECONO 86 z szybą U=0,5 i listwą przyszybową prostą - będzie ciut taniej i ciut cieplej niż to co w załączonym opisie:)

 

A jak chcesz polepszyć parametry BRILLANTA to max pakiet jaki tam wsadzisz to 40mm więc szyba U=0,6 i do tego listwa przyszybowa prosta albo dla zachowania ceny i zyskaniu na parametrze U całości zapodaj szybę U=0,7 z listwą przyszybową prostą - koszta powinny być podobne jak do zamieszczonego opisu.

Jak chcesz troszkę taniej a nie przeszkadza szyba U=0,8 to zmień listwę przyszybową z okrągłej na prostą.

 

Trochę to zakręcone - mam nadzieję, że sam się nie zakręciłem.

 

Autentycznie jak dla laika trochę już tego za dużo. Pewne informacje widziane na stronach www producentów są połączone ze zdjęciami a ja nie ma takiej bujnej wyobraźni ze można łączyć opcje do woli - na ile oczywiście pozwala program komputerowy czy fachowa wiedza.

Ale przechodząc do sedna sprawy to dziś widziałem ECONO 86 z szybą U=0,5 - to kawal solidnego okna. Szerokość skrzydła daje do myślenia a i akurat kolor grafitowy uwidacznia solidną ramę jak i całe okno. Poprosiłem o wycenę EC 86 na rehau. Jestem ciekaw czy mnie przekona:)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"2 szt 1700X1800. Wszystkie ona mają być NIE dzielone." i na kompozytowych usztywnieniach"

 

to jakies szalenstwo - widocznie sa producenci co maja ciezko - oferuja mrzonki i badziewie technologiczne

szyba 0,5 - ostroznie z taka szyba - to albo 4/16/4/16/4 argon albo 4/12/4/12/4 krypton - jedna i druga dwukomorowa - askudna

 

ale widze ze szalenstwo w osiaganiu U na poziomie o,0000001 sie nie konczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz najsłabszy i najwęższy ale za to firmowy profil,Podstawowy jednokomorowy pakiet szybowy i pewnie okucia roto.

 

Z kolei lepszy wąski aluplast niż szeroki dobroplast :D

 

Nie Roto tylko Siegenia od tej Dobropaszowej różniąca się tylko zaczepami. Stollar od Dobroplastu niewiele dzieli, poszukaj może czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"2 szt 1700X1800. Wszystkie ona mają być NIE dzielone." i na kompozytowych usztywnieniach"

 

to jakies szalenstwo - widocznie sa producenci co maja ciezko - oferuja mrzonki i badziewie technologiczne

szyba 0,5 - ostroznie z taka szyba - to albo 4/16/4/16/4 argon albo 4/12/4/12/4 krypton - jedna i druga dwukomorowa - askudna

 

Po pierwsze czemu piszesz że niby to szaleństwo. Przecież chyba taka firma jak m&S nie pozwoliła by sobie na wystawienie bubla. Tym bardziej że okna m&S tytanowe są ich produktem flagowym. Pozatym podobno profile z włókna szklanego wcale nie są mniej sztywne niż stalowe a tym bardziej mniej trwałe ( ja mam wędke z włókna szklanego z lat 60 i nic się z nią nie dzieje :) )

Po drugie czemu piszesz że pakiety 3-szybowe to paskuda. Co prawda wyglądają może troche gorzej niż 2 szybowe ale jak ma się na tym zaoszczedzić kilka tyś rocznie to chyba warto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co się lepiej sprawdza w usuwaniu zaschniętej pianki z profili okleinowanych: lampa UV (jeśli tak to jakiej mocy? 100W?) czy może lepiej od razu kupić profesjonalny zestaw naprawczy np. OTTIMO?

 

http://www.soudal.pl/index.php/produkty-diy/pianki-poliuretanowe/pu-remover-preparat-do-usuwania-utwardzonej-pianki-pu.html

bardzo dobre:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współczynnik E sztywności włokna szklanego jest 10 razy mniejszy niż stali

zeby spelnic wymaganie sztywnosci na obciazenie wiatrem, obciazenia eksploatacyjne [ale glownie wiatrem] to usztywnienia z wlokien musza miec przekroje 10 razy wieksze niz te ze stali - a sa wieksze ok. 3 razy

 

Ze to ich produkt sztandarowy - to taki czerwony sztandar co powiewa na wietzre i sciaga klientow - ktorych coraz mniej

 

szyby dwukomorowe te bardzo cieple lubia sobie pekac bo sie przegrzewaja - ale o tym producent nie mowi - wciska kolejny wynalazek - moze za kilka lat uszlachetnia tak szklo ze nie bedzie pekac

 

na razie ci lepsi stosuja w szybach dwukomorowych w srodku szybe hartowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...