Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Bardziej winił bym sprzedawce niż producenta bo to że okna "słabe" to jedno ale robić robią i to sporo więc jeśli tylko sprzedawca wpłacił pieniądze to okna powinny być!

no chyba że ma az tyle zamówień :)

Problem w tym,że coraz więcej sprzedawców zaczyna łatać swoje budżety pieniędzmi z zaliczek . Zaliczka nie idzie do fabryki, ale na spłatę kredytu mieszkaniowego, rat za samochody itp, itd .

Klientów coraz mniej, marże coraz niższe, a wydatki nie maleją . Nie jest to tylko problem dotyczący okniarzy . Ostatnio klientka kupująca drzwi skarżyła się,że dostawca kompletu wypoczynkowego ma 6 tygodniowe obsunięcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca tak tłumaczy dlaczego unika sprzedawania okien z szyba 0,5, więc postanowiłem zapytać
I wyszło jak zawsze, poszła w świat informacja że "ciepła ramka" powoduje spadek Lt do 55%

Ludzie - błagam, zanim zaczniecie coś pisać - pomyślcie, to nie boli

 

A Ty Witku czasem lepiej nic nie pisz gdyż do wiedzy starego czy innych jednak ci chwilami daleko - lepiej przemilczeć niż się ośmieszyć, sorki że tak piszę bo fajny z ciebie chłop ale naprawdę czasem warto trzymać ręce daleko od klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyszło jak zawsze, poszła w świat informacja że "ciepła ramka" powoduje spadek Lt do 55%

Ludzie - błagam, zanim zaczniecie coś pisać - pomyślcie, to nie boli

 

A Ty Witku czasem lepiej nic nie pisz gdyż do wiedzy starego czy innych jednak ci chwilami daleko - lepiej przemilczeć niż się ośmieszyć, sorki że tak piszę bo fajny z ciebie chłop ale naprawdę czasem warto trzymać ręce daleko od klawiatury

Tylko nikt tu nie mówił nic o ciepłej ramce a o współczynniku przepuszczalności światła!

i jaki wpływ ma na to szerokość ramki!!

dzięki za słowa krytyki i komplement:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okucia MACO Multi-Matic, w każdym skrzydle UR mikrowentylacja, narożnik antywyważeniowy, mechanizm podnośnika palcowego ułatwiający zamykanie okna, blokada niewłaściwej obsługi klamki, klamka Hoppe Secustic z zabezpieczeniem antywłamaniowym, ciepła stalowa ramka międzyszybowa w standardzie.

Szklenie szybą termo u=1,0,okna w profilu MSline.

Producent MS,czy ktoś jest szczęśliwym posiadaczem takich okienek??Prosiłbym o jakieś opinie i sugestie,gdyż jestem na ostatniej prostej co do wyboru okien:p

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest zalecany do miękkiego betonu komórkowego (odmiana 350) montaż okien ?

Ekipa przyjdzie niebawem (montują na kołki wbijane np. do pustaków Porotermu), jakie powinni mieć kołki, co mogę im zaproponować, żeby dobrze się trzymało i było trwałe?

Pamiętam, że do uchwytów z z rur spustowych z dachu stosowałem kołki wkręcane kluczem imbusowym, tylko to pracochłonne i dla śrub o dużych średnicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam fishera takie świdry wiercisz wiertłem 8mm i wbijasz świder 25mm trzyma to jak cholera ale drogie :/

 

kołki szybkiego montażu nie trzymają prawie wcale nie .Powiem tak jak ma to iść na zwykłe kołki lepiej użyć gwoździ kręconych 10cm długie

 

znalazłem filmik

 

Edytowane przez sikorb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie : Co myślicie o oknach Jezierski Exclusive - to klasa lepsza czy gorsza od okien takich jak bluevolution, czy platinium oknoplastu. Zastanawia mnie to bo piszą na stronie że ich ona spełniają kryteria donów pasywnych a są tylko dwuszybowe. Ale wyglądają fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...