Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

fin, a kto ci powiedział że to forum konsumenckie? ;)

Jak nikt nie zadaje pytań to z nudów po...lić o czymś trzeba by z wprawy w stukaniu w klawisze nie wyjść ;)

Często zdzwaniamy się ze starym i pada na początek tekst - ja tylko po...szyć chciałem ;)

 

Charlie - a skąd ta kicha na rynku? Ja jej nie widzę - niebawem kolejne święto rozpierniczające kolejny tydzień w robocie, później Euro - też cyrk na kółkach - czyż nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaek, to nie takie śmieszne. Sam dobrze wiesz, że część twych "dochodów" to zwrot i teraz wyobraź sobie że ci go pod byle pretekstem wstrzymują. POmijam już kwestię że na zwrot musisz czekać 60 dni a nie oddają ci go od razu

 

Ja wcale z tego nie szydzę!

Rozumiem człowieka a o podatkach zusach i innych poje... rzeczach nawet się nie wypowiadam!szkoda nerwów.

Z czekaniem na zwrot 60dni dla mnie też chore ,ale zawsze można napisać o zwrot w 30dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nikt nie zadaje pytań to z nudów po...lić o czymś trzeba by z wprawy w stukaniu w klawisze nie wyjść ;)

 

No to ja mam Panowie pytanie, a nawet kilka - żebyście z wprawy w klikaniu nie wyszli :p

 

1. W projekcie mam drzwi tarasowe: dwa razy po 160cm obok siebie, czyli w sumie 320cm. Jak zrobić żeby to fajnie wyglądało i było praktyczne? Zaznaczam, że chciałabym żeby były suwane - nie wiem jak to się fachowo nazywa. Czy faktycznie robić te cztery tafle, przy czym dwie boczne na stałe a środkowe suwane na boki? Czy też może zrobić trzy tafle, wtedy każda o szerokości 1m i tylko środkowa suwana? Tylko czy wtedy przejście nie będzie zbyt wąskie? To może niech jedna będzie na stałe a dwie suwane? Czy może jeszcze inaczej? Jak będzie dobrze, ładnie i finansowo nie zabije?

 

2. Czy ma ekonomiczny sens robienie rolet zewnętrznych/okiennic w przypadku domu powiedzmy energooszczędnego? Okna będą energooszczędne, tzw. "ciepły montaż", styropian szary - 20cm lub 25cm zwykłego (zobaczymy co będzie bardziej opłacalne). Czy zatem warto dziurawić ten styro? Czy to skórka nie warta wyprawki?

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

Edytowane przez Sylwia_LBN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Osobiście zrobił bym przesuwkę niskoprogową na jedno skrzydło szerokości 160 cm + obok fix na 160 cm.

W.g mnie to najbardziej ergonomiczna konstrukcja.

 

Ad.2. Uważam, że rolety czy okiennice nie spełniają się jako elementy ochrony przed utratą ciepła. Natomiast mają charakter podwyższonej dźwiękochłonności + walor odstraszania przed złodziejami + element estetyki elewacji ( dotyczy to okiennic ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Charlie :)

Idea "niskoprogowa" podoba mi się bardzo! Już doczytałam i oblookałam jakie to te cuda niskoprogowe są, tyle że... podobno drogie jak diabli :(

Czy jesteś w stanie powiedzieć ile mniej - więcej procentowo takie okno będzie droższe od "zwykłych"? 20, 30, 50%? Zaczynam kombinować na czym by tu przyoszczędzić żeby mieć na te niskie progi :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeetam... od razu nie zje:) Ja to i tak mało jem, tylko jak tu rodzinie racje żywieniowe pomniejszyć???

A tak zupełnie na poważnie to przejrzawszy w trybie przyspieszonym wątek ponownie odnalazłam Wasze rozmowy z Madeleine, mniej więcej sprzed półtora roku - no i jak zobaczyłam cenę tego okna to chyba jednak zostanę przy jedzeniu chleba i oknie "zwykłym". Ja nie z tych co muszą mieć za wszelką cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym ja ci mogę pomóc Sylwio ?

Mając szerokość otworu 3200 masz kilka możliwości

najtaniej i chyba funkcjonalnie dobrze byłby:

-całość z trzech elementów gdzie po bokach fixy zaś w środku dwuskrzydłówka z ruchomym słupkiem, maksymalnie szeroka na tyle na ile pozwala system wybranych profili

Najfunkcjonalniej ale nie najtaniej - to podnoszone-przesuwane (HS)

no i uchylno-przesuwne (PSK) z Heki można zrobić przy tej szerokości w podziale na 2/2 (inny profil na ościeżnicę i sanki do 200 kilo) ale mimo standardowego wyposażenia w mechanizm wspomagania ruchu w klamce na tyle ciężko to chodzi, że takie duże skrzydło bedzie kłopotliwe dla dzieci lub osób mających mniej siły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej nie musi być ale nie chciałabym też żeby było jak najdrożej. Ile ten HS w moim przypadku może kosztować?

 

Słuchaj - jesteś z Lublina w związku z tym masz 2 fabryki okien drewnianych u siebie pod nosem. Są to http://www.bas.lublin.pl i Pol-Skone na Herca 8.

 

Ogarnij się z zapytaniem ofertowym ( szerokość x wysokość ) i dostaniesz odp. w ciągu 48 godzin.

Jak je dostaniesz na maila to zapraszam do dyskusji.

 

P.S drogo to ma Palikot drzwi do swojej kamienicy na Statówce lubelskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...