Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

P.S drogo to ma Palikot drzwi do swojej kamienicy na Statówce lubelskiej :)

 

Ha! Ale za to jakie drzwi! :)

 

Okna drewniane nie wchodzą w grę Charlie. Kiedyś miał być Jezierski, ale straciłam jakoś serce do tych okien po tej całej aferze. A że te okna to od Jarka właśnie miały być to i przy Jarku zostanę :) Dobrze mu z paszczaka patrzy :) I nie brać mi tego za podlizywanie się! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się jeszcze nie widzieliśmy - ale faktycznie gębę mam niewyjściową ;)

tak przed rabatem z 12 tysięcy białe by kosztowały - ale naprawdę to nie jest sposób na poznawanie cen

Już na wstępie będę droższy od konkurencji - 720,- ekstra za dojazd, bandycka stawka 4 zł/km, wiem.... bandytą jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się jeszcze nie widzieliśmy

 

Nooo, Ty mnie to nie - za to ja Ciebie na zdjęciu i owszem :) Za to trochę pisaliśmy - wtedy jeszcze o oknach J.

 

Już na wstępie będę droższy od konkurencji - 720,- ekstra za dojazd, bandycka stawka 4 zł/km, wiem.... bandytą jestem ;)

 

To taka osobliwa reklama czy w ten sposób klientów odstraszasz? :D

Edytowane przez Sylwia_LBN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kłopot z oknem balkonowym: w tej chwili otwór ma wysokość 262cm po wylewkach ma być 235cm , 1,5cm jest na luzy montażowe i pozostaje mi 3,5 od góry... co z tym fantem zrobić? nie chce zmieniać wymiaru okna 230cm bo nie chce poprzeczki Edytowane przez aksamitka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio dostarczyli mi okna, zamontowali, oglądam a tu takie zgrzewy. Co wy na to? Poza tym podobno jak na szybach wewnątrz są wady - jakieś rysy, to huta szkła nie uznaje jak nie widać ich z odległości 1,5 metra. Chyba jakaś bzdura? Czy mogą się tak bronić przed wymianą takich szyb?

DSC02039.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpg

DSC02040.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpg

DSC02041.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą i po to zostały stworzone metody wizualnej oceny szyb by wyeliminować "nawiedzonych" którzy chcą reklamować szybę za 5mm niewidoczny sznyt uwidaczniający się tylko pod pewnym kątem w pełnym świetle słonecznym - sorki - ale takich "nawiedzonych" jest coraz więcej, szukających realnie dziury w całym i tak naprawdę nie wiadomo po co

A swoją drogą zrób jeszcze większe makro - to dopiero będzie tragiczny zgrzew ;)

 

Fakt, nie jest wysokich lotów ale nie dajmy się zwariować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wyeliminować "nawiedzonych" którzy chcą reklamować szybę za 5mm niewidoczny sznyt uwidaczniający się tylko pod pewnym kątem w pełnym świetle słonecznym - sorki - ale takich "nawiedzonych" jest coraz więcej, szukających realnie dziury w całym ...

 

Sorry, ale dlaczego to akurat np. kupujący ma zostać przypadkowym "nawiedzonym" skoro to akurat jemu trafiła się taka a nie inna rysa na szkle;) czy kiepski zgrzew. Nawiedzonym powinien zostać kontroler jakości, który przymyka oko i wciska jeśli nawet tylko mało estetycznie wykonane okno czy szybę. Z punktu widzenia kupującego, uważam ze to mało śmieszny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wypełnienie styrodurem nie może być?
35mm + 15mm czyli mamy dziurę 50 mm hmmm.... ja bym pozostawił gdy wyszło to w trakcie montażu, bo różnie to bywa jak już dochodzi do montowania okien i dopasowywania ich do jednego poziomu (chyba że poziom nie ma znaczenia ;) ) - ale przy zamówieniu, gdy wiadomo co i jak to dodałbym poszerzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio dostarczyli mi okna, zamontowali, oglądam a tu takie zgrzewy. Co wy na to? Poza tym podobno jak na szybach wewnątrz są wady - jakieś rysy, to huta szkła nie uznaje jak nie widać ich z odległości 1,5 metra. Chyba jakaś bzdura? Czy mogą się tak bronić przed wymianą takich szyb?

 

mogą i po to zostały stworzone metody wizualnej oceny szyb by wyeliminować "nawiedzonych" którzy chcą reklamować szybę za 5mm niewidoczny sznyt uwidaczniający się tylko pod pewnym kątem w pełnym świetle słonecznym - sorki - ale takich "nawiedzonych" jest coraz więcej, szukających realnie dziury w całym i tak naprawdę nie wiadomo po co

A swoją drogą zrób jeszcze większe makro - to dopiero będzie tragiczny zgrzew ;)

 

Fakt, nie jest wysokich lotów ale nie dajmy się zwariować

 

Szczerze powiedziawszy nie rozumiem wypowiedzi Jareko dotyczących tych zdjęć. No coż, widocznie Jareko jest typem człowieka idącego do salonu samochodowego, który kupując nowy samochód machnie ręką na rysę po zarysowaniu gwoździem na drzwiach, która została potraktowana zaprawką. Uzna, że wpadki wszystkim się zdażają i zapłaci bez szemrania pełną kwotę.I nawet nie pomyśli o odmówieniu przyjęcia takiego auta.

Czyżby to były "niezwykłe okna"( amazing windows).

Już kiedyś też było o nitkowych zgrzewach w "niezwykłych oknach", a potem Jareko zgrabnie tłumaczył że kilkumilimetrowej szerokości zgrzew w tych oknach to tylko problem kosmetyczny.

Super podejście super fachowca. Aż strach iść zamawiać okna do jakiegoś lokalnego sprzedwacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firewall - pomerdalo ci się.

 

Ani razu nie było tu zastrzeżeń do zgrzewów Hekaplastu - to nad czym kilkakrotnie debatowano, dotyczyło zgrzewów jakie otrzymał marcin sz w oknach wykonanych przez Jezierskiego - to po pierwsze i chyba najważniejsze. Ja na tym zdjęciu dostrzegam zupełnie inną potencjalną wadę - ale o tym nie będę się rozpisywał

 

Kolejne - ty wyobraż sobie wielkość. Przyłóż sobie linijkę i jeśli znasz się na skalowaniu przyjmij że w lewym skrajnym zdjęciu ma ono szerokość ok 8 cm. Czyli tzw. zgrzew cienki (na który nie ma dokładnych wymagań co do szerokości tylko są wymagania co do wytrzymałości zgrzewu) na prostej części profila ma ok 1mm zaś na zaokrągleniu ok 2mm.

 

I jakby ostatnia

Wiem, że wielu osobom wydaje się, że kupuje się dzieło sztuki ale uświadomcie sobie że nie. Kupujecie normalny materiał budowlany, okno nie jest niczym innym.

 

A stosując Twoje motoryzacyjne porównanie, pokaż mi salon który spuści Ci z ceny za lekką rysę na feldze aluminiowej.

I chyba nie kupowałeś nowego samochodu w salonie skoro takie głupoty wypisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...