Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Rozczaruję Cię, nigdy w swoim życiu nie kupiłem samochodu używanego. Zawsze kupuję nowe w salonie. Więc może i mam wymagania wykraczające poza wymagania standartowego klienta. Uważam, że wydając kilkadziesiąt tysięcy za tak prymitywny twór jak okna do małego domu mam prawo wymagać braku fuszerki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne - tylko pokaż mi tu realnie fuszerkę ? Obiektywnie - wskaż. Pamiętaj o jednym, to co jest ukazane to skrzydło widziane od zewnątrz, zewnętrzna jego część, którą będziesz oglądał może cztery razy w roku jak będziesz mył okno na dodatek zdjęcie zrobione "makro" nitkę masz maksimum 1mm i porównaj to z łukiem. Bądź obiektywny

W salonie z odległości -30 cm oglądasz lakier? W salonie z suwmiarką sprawdzasz szczelinę między nadwoziem a drzwiami czy maską ? I jak masz różnicę 1 mm żądasz zwrotu pieniędzy czy też rabatu ? Chłopie - zastanów się czego się czepiasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdyby zdjęcia pokazywały stan 1:1 łatwiej byłoby o tym mówić. A tak pozostaje tylko to co widać. W stanie jak na zdjęciu (np. nr2) okno wygląda jakby je robił "Czesio" w garażu po szóstym browarku. Jeżeli to coś ma rzeczywiście 2mm szerokości to nie ma to większego znaczenia. Dla mnie to wyglądało jakby miało przynajmniej z 6mm szerokości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz powtarzam, wrzucane są tu nagminnie zdjęcia robione "makro" wyglądają jak apokalipsa. Weź sobie to zdjęcie na ekran, zmierz szerokość podziel przez współczynnik tak by wyszła ci szerokość zdjęcia 8 cm (chyba w 4 klasie szkoły podstawowej uczono o skali, no na pewno 4 klasa - mój syn własnie o skali się w tym roku uczył ), zmierz szerokość tej "nitki" itd itd i spojrzysz na zdjęcie z innej perspektywy

Niestety nie mogę znaleźć zdjęcia już tu publikowanego, też makro, też nagle stało się problemem na skalę światowej klęski żywiołowej - a tam jest szerokość zgrzewu 1,0-1,5 mm. Rozumiesz ? 0,5 mm i teksty w stylu - gdybym wiedział, gdybym widział, i tym podobne bzdury byleby odzyskać ode mnie jakąś kasę - w dwa lata po montażu okien !!! to tak na marginesie i na dodatek chamstwo chyba największe - Jak Pan mi tego nie wymieni albo nie odda XXXX zł opiszę cała sytuację na Forum Muratora.

Niektórzy naprawdę żałośni są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio dostarczyli mi okna, zamontowali, oglądam a tu takie zgrzewy. Co wy na to? Poza tym podobno jak na szybach wewnątrz są wady - jakieś rysy, to huta szkła nie uznaje jak nie widać ich z odległości 1,5 metra. Chyba jakaś bzdura? Czy mogą się tak bronić przed wymianą takich szyb?

Zgrzewy normalne, nitki w tym miejscu nikt nie uzyska. Zastanawia mnie coś innego, Mandy napisała "podobno......" a wy tu burzę rozpętujecie. A może jak na złość szyby okażą się bez wad? Wyluzujcie trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego szersze jak 150 to integro???

 

Tych systemów się nie łączy ponieważ jeden system się nawija lewostronnie ,drugi prawostronnie i wtedy masz inny kształt pancerza od zewnątrz i wewnątrz

 

w intego pancerz od strony zewnętrznej będzie tak )) a w naokiennej od strony zewnętrznej tak ((

 

różnica w cenie nie wielka ale na korzyść integro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!

 

Jakiś czas temu pomogliście mi bardzo w wyborze okien i producenta, za co raz jeszcze dziękuję! Teraz chciałbym prosić Was, nieocenieni forumowi spece, o dokładną informację (z pewnością już macie taką opracowaną), jak powinien wyglądać prawidłowy montaż okien DREWNIANYCH o wymiarach szer. 1500 x wys.1680 (dwuskrzydł, 68 ale z 3 szybami 4/10/4/10/4, Red Meranti, słupek ruchomy, białe, Gebauer). Montaż w kamienicy z 1952 r.

 

Chciałbym wiedzieć, czy montujący robią to zgodnie ze sztuką i nie stosują dziwnych technologii. Montaż bez obróbek tynkarskich, więc będzie możliwość wrzucenia foto i ocenienia, czy dobrze pilnowałem ...a Wy czy dobrze podpowiadaliście... :))

 

Będę wdzięczny za przesłanie takiego info! Nie śmiem prosić o odp. jutro, bo montaż już w środę... DZIĘKI WIELKIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...