Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Test - nie będę zabierał głosu w dyskusji - nie ma o czym dyskutować, z marketingiem się nie wygra a podawanie jako kontraargumentu podstawowego błedu montażowego jest ciosem poniżej pasa - ale co mi tam

Klient uwierzył, nie ma sprawy, zamontujemy na kształtce styropianowej, bez żądnego dodatkowego mocowania

Tylko powiem Ci inaczej, na takim montaż dam krótszą gwarancję, bo ja nie wierzę w trwałośćczegoś takiego mocowania - kilku piszącym tu Forumowiczo o balkonach postawionych na cegłąch, niewiele, 180 cm, pozostawione same sobie, żmija złamałaby sobie kręgosłup jakby się po profilu przespacerowała

Tak, jestem, kiep bo nie idę ślepo w nowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test - nie będę zabierał głosu w dyskusji - nie ma o czym dyskutować, z marketingiem się nie wygra a podawanie jako kontraargumentu podstawowego błedu montażowego jest ciosem poniżej pasa - ale co mi tam

 

Jareko, wydaje mi się, że trochę nazbyt często próbujesz ubrać niektóre rozwiązania techniczne wyłącznie w marketingowe buty. To, że Ty byś czegoś nie zastosował wcale nie oznacza, że jest to niestosowalne. Ty to Ty, a technika okienna, to technika okienna. To tyle na rozgrzewkę i w temacie "nie zabieram głosu".

Brak mocowania dolnego ramiaka wcale nie musi być kwalifikowany jako błąd montażowy. To, że tak się przyjęło w Polsce, to niestety wina wybiórczych i fragmentarycznych tłumaczeń obcej literatury. Instrukcja RAL, na której oparte są wszystkie dalsze krajowe, a nawet europejskie wytyczne montażu dopuszcza możliwość montażu okna bez jego mocowania w części progowej oraz nadproża. Oczywiście to dopuszczenie ma swoje warunki. Tak można zrobić pod warunkiem, że... . Jeśli warunek zostanie spełniony brak mocowania nie jest błędem.

 

Klient uwierzył, nie ma sprawy, zamontujemy na kształtce styropianowej, bez żądnego dodatkowego mocowania

Tylko powiem Ci inaczej, na takim montaż dam krótszą gwarancję, bo ja nie wierzę w trwałośćczegoś takiego mocowania

 

Jasne, tak właśnie powinno być. Nie jesteś do czegoś przekonany, to tego nie stosujesz albo ograniczasz swoją odpowiedzialność jeśli zastosować każą. Pełna zgoda i zrozumienie dla stanowiska.

 

kilku piszącym tu Forumowiczo o balkonach postawionych na cegłąch, niewiele, 180 cm, pozostawione same sobie, żmija złamałaby sobie kręgosłup jakby się po profilu przespacerowała

 

Jareko, szanuję Twój dorobek i osiągnięcia, ale proszę nie rób zamieszania w niektórych głowach mieszając wszystko z wszystkim. Czym innym podparcie konstrukcji, czym innym jej mechaniczne połączenie z murem. Podparcie przenosi siły pochodzące od ciężaru konstrukcji, mocowanie mechaniczne siły pochodzące od obciążeń działających prostopadle do konstrukcji, czyli wiatru. Pierwotnie (wyżej) odnosiłeś się do braku mocowania w progu okna jeśli używa się "ciepłego parapetu". Jak już pisałem według mnie i RAL brak mocowania nie musi być błędem. Co do stabilności podparcia, to już policzyli nawet forumowicze, a jeśli to za mało, to takie coś jak "ciepły parapet" zostało uznane przez DIBt (Deutsches Institut für Bautechnik) za pełnowartościowy produkt (materiał) budowlany dopuszczony do "ruchu". Uważasz, że w kwestii stosowania materiałów budowlanych DIBt uprawia marketing?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesympatyczny kolego Test - moje zdanie już znasz.

Jeśli klient chce miec zamontowane okno 250/150 dwuskrzydłowe na kształtce i niczym nie zamocowane do podłoża - nie ma sprawy. Zmieniam się powoli. Zaprzestałem walki z klientem - chce - ma - tylko dokładnie jego życzenie dokumentuję w załączniku do umowy

Mam gdzieś co sobie Niemcy wymyślają - może i na pewno u nich rynek nie jest taki bandycki jak u nas. Może tam jak wychodzi że wzmocnienie ma mieć 3mm grubości to ma. U nas jest totalny dziki zachód i robienie a klientów kretynów w myśl zasady - damy dobrą cenę to kupi a za dwa lata ... a co nas to, po gwarancji czy rękojmi za oddany do użytku budynek. Ty o tym wiesz, ja o tym wiem, ludzie z branży dokładnie wiedzą na czym najłatwiej producent zaoszczędzi a że później pod wpływem temperatury i miejscowych obciążeń poziomej dolnej ościeżnicy na wysokości słupków pionowych okno zacznie się wykrzywiać, wyskakiwać z tych Twoich "zamków" w kawałku styropianu, że taśma rozprężna nie będzie już tego uszczelniać i będzie efekt taki jak wydłubanie piany spod okna - mam ciągnąć dalej ?

U Niemców są pewne realia wykonania stolarki - u nas jest po prostu bandytyzm w 60% przypadków producentów podchodzący pod prokuratora i wyroki skazujące

a poza tym ja się na oknach i montażu nie znam - sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesympatyczny kolego Test - moje zdanie już znasz.

 

Dzieki:-). Znam.

 

Jeśli klient chce miec zamontowane okno 250/150 dwuskrzydłowe na kształtce i niczym nie zamocowane do podłoża - nie ma sprawy. Zmieniam się powoli. Zaprzestałem walki z klientem - chce - ma - tylko dokładnie jego życzenie dokumentuję w załączniku do umowy

 

Bardzo rozsądnie. Tak trzymaj:-)

 

Mam gdzieś co sobie Niemcy wymyślają - może i na pewno u nich rynek nie jest taki bandycki jak u nas. Może tam jak wychodzi że wzmocnienie ma mieć 3mm grubości to ma. U nas jest totalny dziki zachód i robienie a klientów kretynów w myśl zasady - damy dobrą cenę to kupi a za dwa lata ... a co nas to, po gwarancji czy rękojmi za oddany do użytku budynek. Ty o tym wiesz, ja o tym wiem, ludzie z branży dokładnie wiedzą na czym najłatwiej producent zaoszczędzi a że później pod wpływem temperatury i miejscowych obciążeń poziomej dolnej ościeżnicy na wysokości słupków pionowych okno zacznie się wykrzywiać, wyskakiwać z tych Twoich "zamków" w kawałku styropianu, że taśma rozprężna nie będzie już tego uszczelniać i będzie efekt taki jak wydłubanie piany spod okna - mam ciągnąć dalej ?

U Niemców są pewne realia wykonania stolarki - u nas jest po prostu bandytyzm w 60% przypadków producentów podchodzący pod prokuratora i wyroki skazujące

 

Przemiły kolego jareko, wszystko co powyżej, to niestety smutna prawda. Nie mniej pozostanę trochę okiennym idealistą zakładającym, że do zastosowania nowinek technicznych potrzebny jest kumaty inwestor i kumaty wykonawca, a to jakby wyklucza bandytyzm i udział w inwestycji prokuratora, ale...

 

a poza tym ja się na oknach i montażu nie znam - sorki

 

Mnie nie przepraszaj, raczej swoich klientów, których od bez mała 20 lat naciągasz na swoje "niefachowe" usługi:-):-):-). Ale kto by pomyślał, że Ty też się nie znasz, ech... :-):-):-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No ładnie Sobie "słodzicie" Panowie :D

 

U Niemców są pewne realia wykonania stolarki - u nas jest po prostu bandytyzm

 

jareko nie opieraj całej Swojej filozofii na tym, że nasi producenci robią "buble" i aby te "buble" zamontować trzeba robić tak a nie inaczej. Co na to Twój dostawca stolarki ? wykonuje z tego co wiem raczej okna na wysokim poziomie - i co też bierzesz na ten towar "poprawkę" ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda moja wypowiedź jest natury ogólnej - inaczej moja tu i innych obecność mijałaby się z celem

Mojego producenta tak jak wielu innych zostawmy i nie powołujmy do wykazania faktu iż jest znacząca liczba dostawców mających w dupie zalecenia systemu jaki sprzedają. Mam sypać nazwami firm z którymi klienci mają problem i później okazuje się co było tego powodem?

 

MMichał- nie opieram na bublach swojej filozofii - ukazuje tylko ryzyko jakie niesie ze sobą ślepe i bezmyślne przenoszenie na rodzimy rynek rozwiązań któe wymagają uczciwości na etapie produkcji i jakości wykonania ścian i ich przygotowania do montażu.

Przejedź się na pierwszą lepszą budowę, obejrzyj mury, pomierz sobie poziomy, popatrz na przygotowanie otworów do normalnego montażu a co tu mówić o montażu warstwowym,w warstwie ocielenia czy zastosowaniem "ciepłych parapetów"

Do momentu kiedy nie zmieni się mentalności budujących, nie wypleni się oszustów i partaczy będę dalej opowiadał o REALIACH budowania w POLSCE

I tak naprawdę TO MY mamy wpływ na świadomość i jednych i drugich. Klient mając już choć minimalną wiedzę podejmuję decyzje - czy jakość czy cena - bo do tego tak naprawdę się to wszystko sprowadza. Popatrz sobie na pojawiające się tu zdjećia z przygotowanych otworów, w dziennikach na ściany, na burdel na budowach, na to czy tamto

 

 

A co do Hekaplastu i nie tylko jego. Nigdy nie kierowałem się ceną jako kryterium wyboru dostawcy. Dla mnie ważniejsza jest jakość produktu. Dlatego nawiązałem współpracę z producentem, który daje mi gwarancję prawidłowo wykonanego okna i nie tylko to.Kiedyś sprzedawałem okna Adamsa - wśród okien na Aluplaście chyba najdroższy producent w kraju w tamtych czasach ale wyrób końcowy był (i jak słyszę) ciągle jest najwyższej jakości.

Zapewne byłbym dalej dealerem Jezierskiego ale nie tylko że okradł mnie i wielu innych dealerów to jakość jego wyrobów uległa zmianie wraz z jego kłopotami jak i kłopoty z prawnym umiejscowieniem firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko daj se luzu

 

inni tez czasem cos dobrego wprowadza (cieply parapet)

 

z drugiej strony

ja nie wiem wszczyscy na tym forum rozumy pozjadali (tasmy rozprezne, folie paraizolacyjne) i inne bzdety marketingowe

tak jak mega super hiper system jb-d

 

zapomniales juz jak na twojej starej stronie wkleiles zdjecia montazu w scianie 3W z welna i uzywales zwyklych kotew (po 2 skrecone razem) i jakos to sie trzyma

sam chwaliles sie ze w swoim domu jak ci braklo kolkow przy montazu okien to na gwozdie pomontowales

 

i co trzyma sie jest ok? ok !

wiec nie ma co usrywac sie na ten marketing i te mega kosmiczne technologie

wystarczy troche poczytac, przeanalizowac i logicznie zamontowac i da sie na zwykle kotwy nawet w scienie 3W przy uzyciu zwyklej piany i zwyklych klinow przy wlasciwym podparciu

 

 

kolega T12345T przezywa ten parapet moze z tego wzgledu ze okna ich montaz to jego praca, badz pasja

trzeba wyjasnic ludziom ze okna to material budowlany i jak ze wszystkim trzeba do nich podejsc logicznie a nie spuszczac sie na wszystko co nowe

 

prawda jest taka ze wszyscy dzis patrza tylko na wspolczynnik U okna, kompozytowe wzmocnienia, jakies tytanowe, plastikowe, wklejane szyby

a kazdy w dupie ma wytrzymalosc trwalosc i potem do takich wiotkich badziewi trzeba stosowac mega systemy bo to sie od slonca gnie, wygina, ociera lub wieje zima

 

wszystko to trzeba wyposrodkowac: jakosc, wzmocnienia, wage okna, okucia, profil, zgrzewy moga byc nawet 2mm, materialy do montazu i inne

tylko po to by okna byly w miare cieple ale i trwale przez wiele lat przy sredniej cenie !

 

trzeba myslec logicznie i praktycznie i nie wierzyc w kazdy bzdet marketingowy

Edytowane przez bombelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze trabisz

i dajesz dobre rady

 

nie ma co przeginac i usrywac sie

smiac mi sie chce jak slysze ze ktos ma okna za 15 tys. do domu i ma jebca z energooszczednoscia i chce wydac na kotwy jb-d 7tys i ten smieszny cieplu-SZCZELNY montaz

 

tylko takze jareko nie dasz sie przekonac ale to moim zdaniem prawda

ze okna drewniane sa stabilne, znacznie wytrzymalsze statycznie i nie ma z nimi takich problemow z montazem i potem wyginaniem sie

okna plastikowe to byl jeden z najwiekszych moich bledow na budowie pomimo ze trzy szyby i producent calkiem ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko takze jareko nie dasz sie przekonac ale to moim zdaniem prawda

ze okna drewniane sa stabilne, znacznie wytrzymalsze statycznie i nie ma z nimi takich problemow z montazem i potem wyginaniem sie ...

Czy ja kiedykolwiek tak kategorycznie mówiłem że okna drewniane są beeee? Są beeee ale zupełnie z innych powodów jakie tu przytoczyłeś. NIGDY nie negowałem większej sztywności przy zakupie ;) i nie negowałem nie wyginania się ... w pierwszym okresie eksploatacji ;) A że rynek okien drewnianych ja słyszę od Pchełka ma też wiele na sumieniu to ja już wolę sprzedawać te swoje "gorsze" plastiki, dobrze je montować, i dalej spokojnie sobie żyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne byłbym dalej dealerem Jezierskiego ale nie tylko że okradł mnie i wielu innych dealerów to jakość jego wyrobów uległa zmianie wraz z jego kłopotami jak i kłopoty z prawnym umiejscowieniem firmy.

Oj Jarku,

czyżby Jezierski tak dalej Cię bolał? Nie wiem jak fabryka może kogoś okraść? Rozumiem zawód, rozgoryczenie itp. ale zdecydowanie przesadzasz i jest to już niesmaczne. To może przedstawisz tą "grupę", w imieniu której występujesz?

Jak dla mnie fabryka zachowała się OK, chociaz uważam, że mogła w ub.r prowadzić lepiej politykę informacyjną.

Chcesz siebie reklamować (przepraszam - promować dobre produkty i montaż) to skup się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem przeczytać, ale wyłączyli mi prąd, bo przeczytałbyś już odpowiedź;)

Ten stary kotlet pojawia się właśnie w Twoim menu. Proponuję skoncentrować się na swoim a nie konkurencji.

Bądź dobrej myśli, bo z tego co mi wiadomo, wszyscy którzy uwierzyli i wytrwali są już na zero(słyszałem publiczne zapewnienie). Mam nadzieję, że teraz czas na kolejnych. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. W ilu standardach HeKaPlast produkuje swoje okna ?
Tzn? Bo nie rozumiem pytania.

Standardowym wyposażeniem jest:

- 4 zaczepy antywyważeniowe

- blokada błędnego położenia klamki

- podnośnik skrzydła

- uszczelka antykurzowa

- stopniowanie uchyłu

- szyba 4/16/4 k=1,0

Standard wykończenia jest jeden :) i nie ma rozgraniczenia towaru na Polskę czy Europę. Tzw. cienki zgrzew jest wszędzie tam gdzie występuje okleina. Przy białym PVC pozostaje stary sposób zagarniania czyli zgrzew szeroki.

Sprecyzuj lepiej swoje pytanie jeśli chodzi o fabrykę

 

U mnie, do ww standardu jest kilka jeszcze dodatków, które u mnie są standardem :) czyli np. szyba 4/16/4/16/4 k=0,5 lub 4/18/4/18/4 k=0,5 ale g=71% (o ile dobrze pamiętam bo z głowy i komórki odpowiadam).

Standardem montażowym w mojej firmie są profile bazowe i poszerzenia pod drzwiami

Standardem jest także zatrzask balkonowy - chyba że klient go nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewniłem się na stronie Winkhausa jak wygląda zaczep antywyważeniowy i podnośnik skrzydła :D

 

1. Moje okno nie ma żadnego podnośnika skrzydła ?

2. Zaczepy mam po trzy na każdym skrzydle i drzwiach balkonowych.

3. Nie miałem też uszczelki antykurzowej

4. Nie mam stopniowanego uchyłu- może to wina, że mam okucie activPilot Select ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...