Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Niestety, ale jestem pewny. Poruszałem już ten temat kilka miesięcy temu, tylko wtedy byłem rozczarowany jakością samego okna. Konkretnie nie podobały mi się zgrzewy i uszczelki. Był już u mnie serwis fabryczny, który część uszczelek ponaciągał i posklejał :D Mam już też uszczelkę przeciwkurzową. W protokóle reklamacyjnym mam zapis, że okno jest w jakimś tam standardzie, stąd moje wcześniejsze pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale jestem pewny. Poruszałem już ten temat kilka miesięcy temu, tylko wtedy byłem rozczarowany jakością samego okna. Konkretnie nie podobały mi się zgrzewy i uszczelki. Był już u mnie serwis fabryczny, który część uszczelek ponaciągał i posklejał :D Mam już też uszczelkę przeciwkurzową. W protokóle reklamacyjnym mam zapis, że okno jest w jakimś tam standardzie, stąd moje wcześniejsze pytanie.

 

posklejał ? :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem okazje widzieć serwisanta H. z klejem typu superglue poprawiającego osadzenie uszczelek.

 

ano taki kraj

 

w ulotkach to jest wszystko stal 2mm - bajeranckie zgrzewy

15 zaczepow :-)

 

najbardziej mnie smieszy w ROTO NT w reklamach okien blokada blednego polozenia klamki/podnosnik skrzydla

 

blokada to moze ona jest ale podnosnik skrzydla :-) to juz przegiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posklejał ? :lol2::lol2::lol2:

 

Nie czepiaj się słówek, Skleił teraz lepiej ? Sens jest ten sam, czytaj co innego w salonie co innego przyjeżdża do klienta :bash: Komu należałoby nakopać za ten stan rzeczy do du...

1. Producentowi, który ewidentnie wprowadza klientów w błąd ?

2. Dealerowi cwaniaczkowi, który dla jakiś dziadowskich oszczędności zamawia gorzej wyposażoną w dodatki ( niby standardowe ) wersję okna ?

Edytowane przez Semper_Idem
dopisanie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiaj się słówek, Skleił teraz lepiej ? Sens jest ten sam, czytaj co innego w salonie co innego przyjeżdża do klienta :bash: Komu należałoby nakopać za ten stan rzeczy do du...

1. Producentowi, który ewidentnie wprowadza klientów w błąd ?

2. Dealerowi cwaniaczkowi, który dla jakiś dziadowskich oszczędności zamawia gorzej wyposażoną w dodatki ( niby standardowe ) wersję okna ?

 

źle mnie zrozumiałeś. współczuję Ci takiego serwisu po prostu....

"sklejanie" uszczelek to granda - tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że tak :) Też byłem tym sposobem ich naprawy nieco zdziwiony. Na moje pytanie czy tak powinna wyglądać naprawa, otrzymałem odpowiedź, że tak się to robi. Dodatkowo, że mam 5 lat gwarancji. Zimę wytrzymały co będzie latem ... zobaczymy. Najwyżej za 6 lat udam się do jedynego słusznego salonu z oknami i znów pełen nadziei i optymizmu w udany zakup, kupię nowe okno Heki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."sklejanie" uszczelek to granda - tyle
a to ciekawostka - wytłumacz dlaczego granda gdzie w wielu systemach wielu producentów tak właśnie łączone są naroża uszczelek... gdzie jest to czynność upierdliwa i pracochłonna i długo by opowiadać jak to produkuje się okna - i powiem ci jeszcze coś, klejenie uszczelek jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż uszczelki będące na stałe połączone z profilem i w procesie zgrzewania łączone ze sobą

I wypowiadam się nie jako handlujący oknami Heki tylko ogólnie, jako ktoś kto widział nie jedną grandę zaś to grandą nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawostka - wytłumacz dlaczego granda gdzie w wielu systemach wielu producentów tak właśnie łączone są naroża uszczelek... gdzie jest to czynność upierdliwa i pracochłonna i długo by opowiadać jak to produkuje się okna - i powiem ci jeszcze coś, klejenie uszczelek jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż uszczelki będące na stałe połączone z profilem i w procesie zgrzewania łączone ze sobą

I wypowiadam się nie jako handlujący oknami Heki tylko ogólnie, jako ktoś kto widział nie jedną grandę zaś to grandą nie jest

 

a gdzie jest napisane, że zostały one sklejone w narożach ?

w twojej opinii lepsze są te klejone od zgrzewanych na stałe ? czy możesz poprzeć czymś wyższość jednych nad drugimi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak ustawiony, że podnosi to równocześnie skrzydło zaczyna się z oporem zamykać. Jakoś nigdy nie miałem potrzeby korzystać z blokady klamki jako podnośnika skrzydła.

 

A jak inaczej wyobrażasz sobie działanie podnośnika (niezależnie od producenta okuć) ?? Ma podnosić siłą woli? Jeśli skrzydło jest opuszczone to musimy mocniej docisnąć przy zamykaniu a podnośnik tą siłę przekierowuje na uniesienie skrzydła. Fizyka i tyle. Na pewno lepsze rozwiązanie niż różne rolkowe i ślizgowe najazdy albo brak czegokolwiek. A tak naprawdę podnośnik nie tyle ma unosić opuszczone skrzydło co maksymalnie opóźniać jego opuszczenie. Poprawnie ustawiony na montażu tak działa i to skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak inaczej wyobrażasz sobie działanie podnośnika (niezależnie od producenta okuć) ?? Ma podnosić siłą woli? Jeśli skrzydło jest opuszczone to musimy mocniej docisnąć przy zamykaniu a podnośnik tą siłę przekierowuje na uniesienie skrzydła. Fizyka i tyle. Na pewno lepsze rozwiązanie niż różne rolkowe i ślizgowe najazdy albo brak czegokolwiek. A tak naprawdę podnośnik nie tyle ma unosić opuszczone skrzydło co maksymalnie opóźniać jego opuszczenie. Poprawnie ustawiony na montażu tak działa i to skutecznie.
no i nie zgodzę się, Podnośnik skrzydła zaczyna działać za późno, jak już skrzydło jest w ościeżnicy i tu ewidentna wyższość rolek najazdowych współpracujących ze ślizgaczem - zaczyna działać od samo początku. Podnośnik nie ustrzeże nas przed zaczepem w opuszczonym skrzydle

Najważniejsza rola i niedoceniana podnośnika polega na tym że zapobiega opuszczaniu się skrzydła - ale tą funkcję także pełni ślizgacz z rolką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie podnosi? Gdzie to przegięcie??

 

to ma podnosic ???

 

3 zdjecie

http://www.okna.grupasolo.pl/oferta/okucia

 

nie rozsmieszaj mnie

 

a tak to wspaniale reklamuja

"Okucie Roto NT to również komfort w użytkowaniu. Już w podstawowym wyposażeniu znajdziemy min. wygodne rozwiązania w postaci blokady błędnego położenia klamki, która dodatkowo służy jako podnośnik skrzydła unosząc je delikatnie podczas zamykania. To rozwiązanie powoduje, że górny zawias na którym spoczywają największe obciążenia w momencie zamknięcia kwatery jest odciążony"

 

to jedynie pelni funkcje blokady blednego polozenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie zgodzę się, Podnośnik skrzydła zaczyna działać za późno, jak już skrzydło jest w ościeżnicy i tu ewidentna wyższość rolek najazdowych współpracujących ze ślizgaczem - zaczyna działać od samo początku. Podnośnik nie ustrzeże nas przed zaczepem w opuszczonym skrzydle

Najważniejsza rola i niedoceniana podnośnika polega na tym że zapobiega opuszczaniu się skrzydła - ale tą funkcję także pełni ślizgacz z rolką

 

tylko jakos wszyscy producenci okien tak montuja te elementy by nie ocieraly o siebie

 

jedyne dobre rozwiazanie to slizgi !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czepiasz sie. Jak widac w slad za Winkhausem kolejni daja jeden, wielofunkcyjny element. Kosztuje to niewiele a jest. O co ci chodzi? Nie masz na to wplywu a funkcjonalnosc tego rozwiazania jak widze obaj oceniamy podobnie jesli chodzi o podnoszenie, faktyczne podnoszenie skrzydla. A to co zacytowales... Tym roznimy sie od pierwotniakow ze ponoc potrafimy myslec i taki marketing odbiezrzemy prawidlowo. Wiele podobnych glupot sie czyta - takie czasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...