Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

tylko jakos wszyscy producenci okien tak montuja te elementy by nie ocieraly o siebie

 

jedyne dobre rozwiazanie to slizgi !!!

 

Powiedziałbym jak Franz "co ty wiesz o okuwaniu?". Ile okien okułeś, ile zamontowałeś a ile serwisowałeś? Od ilu lat to robisz? Podnośnik (każdy) wymaga precyzyjnego ustawienia żeby działał poprawnie. Tak jak docisk dowrębowy wymaga umiejętnego szklenia żeby działał. To że wielu producentów pieprzy robotę nie znaczy że jeden czy drugi jest do niczego.

Pewnie byłbyś zachwycony narożnikami Siegenii z wślizgiem rolkowym, jakie to fajne. Zamontuj sobie i porozmawiamy za 3 lata.

 

P.S. Montowanie podnośnika do tak opuszczonego skrzydła że ociera o ościeżnicę to lanie oleju do zatartego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym jak Franz "co ty wiesz o okuwaniu?". Ile okien okułeś, ile zamontowałeś a ile serwisowałeś? Od ilu lat to robisz? Podnośnik (każdy) wymaga precyzyjnego ustawienia żeby działał poprawnie. Tak jak docisk dowrębowy wymaga umiejętnego szklenia żeby działał. To że wielu producentów pieprzy robotę nie znaczy że jeden czy drugi jest do niczego.

Pewnie byłbyś zachwycony narożnikami Siegenii z wślizgiem rolkowym, jakie to fajne. Zamontuj sobie i porozmawiamy za 3 lata.

 

P.S. Montowanie podnośnika do tak opuszczonego skrzydła że ociera o ościeżnicę to lanie oleju do zatartego silnika.

 

wybacz ale w tym konkretnym przypadku g.......o mnie interesuje twoje zdanie - poprostu moim zdaniem brednie wypisujesz i tyle

twoje wypociny odnoszace sie do tego konkretnego rozwiazania najlepiej oddaja slowa jareko

 

"Tym roznimy sie od pierwotniakow ze ponoc potrafimy myslec i taki marketing odbiezrzemy prawidlowo. Wiele podobnych glupot sie czyta - takie czasy"

 

nie musze montowac czy okuwac okien by miec wlasne zdanie na temat jakiegos przereklamowanego rozwiazania

dziwne ze jakos jareko ma zbliczone do mnie zdanie na temat tego rozwiazania a na oknach zeby zjadl - i to pewnie kilka kompletow

i jakos jemu bardziej wierze w praktycznosc tego bajeru :-)

Edytowane przez bombelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pewnie byłbyś zachwycony narożnikami Siegenii z wślizgiem rolkowym, jakie to fajne. Zamontuj sobie i porozmawiamy za 3 lata. ....
IVO - mówiłem o rolce najazdowej współpracującej z aluminiowym ślizgiem - kiedyś tu zamieszczałem tego zdjęcie - nie porównuj tego do marketingowego najazdu w Siegenii - nie wiem czy trzy lata wytrzyma gdy okno będzie wyregulowane tak, że ciągle będzie pracować

 

i niesamowite - bombelo w czynmś się z mną zgadza :) Sadzą w kominie zapisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVO - mówiłem o rolce najazdowej współpracującej z aluminiowym ślizgiem - kiedyś tu zamieszczałem tego zdjęcie - nie porównuj tego do marketingowego najazdu w Siegenii - nie wiem czy trzy lata wytrzyma gdy okno będzie wyregulowane tak, że ciągle będzie pracować

 

i niesamowite - bombelo w czynmś się z mną zgadza :) Sadzą w kominie zapisać :)

 

bombelo lubic rady jareko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem brednie wypisujesz .....

"Tym roznimy sie od pierwotniakow ze ponoc potrafimy myslec i taki marketing odbiezrzemy prawidlowo. Wiele podobnych glupot sie czyta - takie czasy"

nie musze montowac czy okuwac okien by miec wlasne zdanie na temat jakiegos przereklamowanego rozwiazania

dziwne ze jakos jareko ma zbliczone do mnie zdanie na temat tego rozwiazania a na oknach zeby zjadl - i to pewnie kilka kompletow

i jakos jemu bardziej wierze w praktycznosc tego bajeru :-)

 

Podobny dystans jaki Ciebie dzieli od pierwotniaków mnie dzieli od Ciebie. Dlaczego? Ja dopiero kiedy coś dokładnie poznam wtedy mogę publicznie to skrytykować lub pochwalić. Ty nie musisz czegoś znać żeby pisać że to goowno. A Jareko po prostu uważa że lepszym rozwiązaniem jest wślizg Winkhausa i ma do tego prawo.

A co do uzębienia versus okna u mnie z tym pierwszym też nie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważa że rolka najazdowa Schuco i aluminiowy wślizg to rozwiązanie najlepsze - jak wrócę z urlopu zdjęcia poszukam i wkleję tu lub na swoją stronę

Jareko, ja to ustrojstwo znam. Ma przewagę nad podnośnikiem przy już mocno opuszczonych skrzydłach. Sztuka w ty żeby tak wyszklić zamontować okna i na montażu poprawnie ustawić podnośnik żeby do tego opuszczenia nie doszło. Wtedy każdy podnośnik, czy to Roto, Maco czy Winkhaus spełni swą rolę i nie ma konieczności montowania wślizgów. Ale bombelo wie lepiej że to ściema marketingowa, wystarczy mu zdjęcie. Taki Antek M. okniarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVO, uważam że przy ciężkich skrzydłach, nawet przy prawidłowym wyszkleniu w fabryce, podnośnik sobie nie poradzi. Skrzydło po wyjściu z fabryki pracuje od temperatury znacznie i ewentualne odkształcenia mogą się pojawić mimo prawidłowego wyregulowania podnośnika

Nie jest t złe rozwiązanie ale w mej, subiektywnej ocenie popartej obserwacjami sprzed kilku lat, gdy był to dodatkowo płatny gadźet, bardziej marketing niż faktyczna pomoc i zabezpieczenie przed zaczepianiem rolki okucia o ościeżnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ziomale - "wiadomo kogo" atak - ciag dalszy.

Olany calkiem przez forum Muratora

Wybanowany za oszczerstwa i belkot o montazach.

Za belkot ze najpierw domy sie ociepla a potem dopiero wstawia okna.

Za belkot ze kotwy stalowe to same straty ciepla

 

Szuka pocieszenia i sle donosy

 

I jeszcze obraza w sposob skandaliczny i chamski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam pomocy dotyczącej okien. Mianowicie będę teraz zmieniał ocieplenie domu i zależy mi, żeby okna dachowe były bardzo szczelne, wysokiej jakości, tak by ciepło przez nie, nie uciekało. Co możecie polecić, oczywiście, żeby przetrwało na wiele, wiele lat? Czekam na podzielenie się ze mną waszymi doświadczeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny dystans jaki Ciebie dzieli od pierwotniaków mnie dzieli od Ciebie. Dlaczego? Ja dopiero kiedy coś dokładnie poznam wtedy mogę publicznie to skrytykować lub pochwalić. Ty nie musisz czegoś znać żeby pisać że to goowno. A Jareko po prostu uważa że lepszym rozwiązaniem jest wślizg Winkhausa i ma do tego prawo.

A co do uzębienia versus okna u mnie z tym pierwszym też nie najlepiej.

 

Oj widze ze duma ucierpiala

 

czlowieku ja ciebie nie obrazam napisalem tylko ze gowno mnie twoje zdanie obchodzi w tym przypadku

przestan brnac w ten marketingowy belkot

 

jareko juz napisal wczoraj a ty nadal swoje 3 grosze jakie to cud malina rozwiazanie

 

pomimo wielu sporow z jareko w tym przypadku on jest dla mnie wyrocznia

 

co do tego dystansu masz racje

to podobny dystans - nawet taki sam bo po tym poscie zaliczam cie do pierwotniakow

 

moje zdanie na temat tego rozwiazania nie czerpie ze zdjec jak probujesz mi wcisnac

 

wiec daj na luz guru od okuwania

Edytowane przez bombelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o takich okienkach:

 

http://www.optiwin.net/tl_files/bilder/querschnitte/querschnitt-alphawin.jpg

 

to okno jest na 2 wieki !

Żaden plastik nie wytrzyma 200 lat !!!

 

Dlatego w pewnych środowiskach o PVC mówi się jako o produkcie chwili - tak na 10 max 15 lat żywotności a później ...jeszcze koszta utylizacji :):)

 

HOLZ UBERALLES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykamy stan surowy domu. Poszukujemy obecnie okien. Najlepiej drewnianych w kolorze brazu, może może jasny brąz, orzech. Firm jest tak dużo, ze trudno wybrac. Może ktos poleci mi dobrą i sprawdzoną firme , najlepiej w okolicach Śląska.

krystyna

 

Mogę zaproponować 20% rabatu. Profesjonalną wycenę z montażem,gwarancję popartą badaniami. Posiadamy rekomendacje techniczną ITB . Produkujemy okna i drzwi od 25 lat. Polecam także innym. [email protected] tel. 531 691 239

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zaproponować 20% rabatu. Profesjonalną wycenę z montażem,gwarancję popartą badaniami. Posiadamy rekomendacje techniczną ITB . Produkujemy okna i drzwi od 25 lat. Polecam także innym. xxx

 

Szkoda że nie możesz zaproponować okien, a tylko rabat.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...