Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ciepla ramka nie zmniejsza wytrzymalosci szyby zespolonej? Podobniez ciepla ramke stosuje sie tylko do pewnej wielkosci szyby, bo im ciezsza, tym wieksze ryzyko rozszczelnienia.

słyszałem, że na księżycu ziemi, na jego ciemnej stronie, żyją dinozaury, które kosmici kolonizujący naszą planetę, wywieźli bo im gabarytami nie pasowały do wizji życia na naszej planecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarkazm mi niewiele pomoze :p Domyslam sie, ze nie ma ograniczen, co do wielkosci okna i zastosowania plastikowej ramki. Czy zastosowanie cieplej ramki w takim razie faktycznie polepsza parametry okna o ok. 5%, jak podaja strony oknonet.pl i oknotest.pl?

 

Tak, jest to bardzo istotny parametr dla polepszenia U okna (zwłaszcza patrząc na jego niską dopłatę). Na prawdę warto - choćby tylko dlatego, żeby zimą nie biegać ze ścierką by zbierać wodę z szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o raaaaany

a doczytałaś się dlaczego tak napisałem o Si82 Cava?

Si82 Clasic i Rondo istnieje na rynku dobrych kilka lat i dzieckiem ;) już nie jest, na dodatek ma pełną gamę profili umożliwiających wykonanie prawie wszystkiego - bo w PVC wszystkiego wykonać się nie da ;)

 

Si82 Cava dopiero się pojawił i na dodatek nie ma pełnej gamy niezbędnych profili by wykonać np. drzwi balkonowe z ruchomym słupkiem, nie ma też profila pośredniego by wykonać drzwi balkonowe np. 90/250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarkazm mi niewiele pomoze :p Domyslam sie, ze nie ma ograniczen, co do wielkosci okna i zastosowania plastikowej ramki. Czy zastosowanie cieplej ramki w takim razie faktycznie polepsza parametry okna o ok. 5%, jak podaja strony oknonet.pl i oknotest.pl?

 

Tak dla jasności, nie sądzę bym kiedykolwiek napisał, że stosowanie "ciepłej ramki" polepsza parametry okna o 5%. Z pewnością "ciepła ramka" istotnie wpływa na zmniejszenie wartości liniowego mostka cieplnego na styku oszklenia z kształtownikiem. W zależności od typu ramki wartość Psi może zmniejszyć się o wartość znacznie przekraczającą 5% w odniesieniu do ramki aluminiowej, co wcale jeszcze nie oznacza zmiany wartości współczynnika przenikania okna o 5%. Ergo, w różnych typach okien, w zależności od ich konstrukcji % zmiana wartości Uw przy zastosowaniu "ciepłej ramki" będzie różna zatem podawanie sztywnej wartości 5% może być mylące. Zalecam ostrożność. Nie mniej jeśli uważni czytelnicy naszej strony znaleźli taki passus mówiący o 5% proszę o kontakt, abyśmy mogli zweryfikować poprawność podanej informacji. Z góry dziękuję:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze zle interpretuje wyniki:

 

http://www.oknonet.pl/szklo/producenci_szklo_budowlane/news,11815.html

 

Tabela 4. Wartości współczynnika Uw i zmiana w porównaniu do Uw dla ramki aluminiowej.

dla okna drewnianego i szyby jednokomorowej z Ug = 1,15:

Ramka aluminiowa Uw = 1,37

Ramka z tworzywa Uw = 1,3

Zmiana Uw = 5,11%

 

Dla dwukomorowej i okna aluminiowego nawet 11,19%. Oczywiscie to dla przykladowych rozmiarow okna.

 

Podobny artykul:

http://oknotest.pl/1/news/artykuly/ciepla-ramka.php

 

Uw okna dla ramki aluminiowej: 0,997, dla chromatech 0,926, dla TPS 0,898 i dla Swisspacer V 0,885. I cytat:

W zależności od rodzaju „ciepłej ramki” dystansowej użytej do wykonania szyby zespolonej okna energooszczędnego i wartości liniowego współczynnika przenikania ciepła Ψ, współczynnik przenikania ciepła Uw ulega obniżeniu od 7,7% do 11% w stosunku do tego samego okna wyposażonego w taką samą szybę zespoloną tylko ze standardową ramką aluminiową.
Edytowane przez Olleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze zle interpretuje wyniki

 

Może nie tyle źle co dość jednoznacznie i na podstawie tylko jednego przykładu, (choć rozumiem, że on Tobie najbliższy). W obu artykułach pokazano, że "ciepła ramka" ma pozytywny wpływ na wartość Uw, ale jest to wpływ dość zróżnicowany, dlatego pozwoliłem sobie delikatnie oprotestować Twoje 5%, bo może być i mniej i więcej:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zupełnie z innej beczki.

Nie rozumiem jednego. Ogląda się projekty, porównuje, wybiera, 90% a może i więcej potencjalnych budowniczych nie śmierdzi groszem na tyle by już na tym etapie nie myśleć perspektywicznie.

Na przestrzeni ostatnich dwu dni dostałem trzy zapytania gdzie ściana, kawałek domu - nie ma to w tej chwili znaczenia - realnie musi być z racji swej wielkości, wykonane w aluminiowych profilach fasadowych.

Nagle okazuje się że wymarzony dom ma mieć "okno" warte 100- 200 tysięcy !!!

Nie rozumiem, doprawdy nie rozumiem, czy architekci o tym nie wspominają? Nie przestrzegają przed kosztami?

O wyobraźni własnej nie mówię bo za chwilę do takiej konstrukcji zorientowanej na południe trzeba będzie zakupić żaluzje elewacyjne - bo latem tropik mamy wewnątrz a na golasa nie wypada przed sąsiadami latać....

I co teraz? na siłę przeróbka pięknego projektu byleby uciec od drogiej fasady choć.... choć ostatecznie fasada nie jest tak droga jak się wydaje. Zaobserwowałem pewne zjawisko - fasady maja zawsze (powinny mieć ;) ) szyby obustronnie albo laminowane albo hartowane - w tych wszystkich zamiennikach daje się szyby zwykłe - brak wyobraźni? Czy może zapomina się jak działa choćby nawet mały kawałek szkła spadający z kilku metrów - toż to gilotyna !!!

To tak na marginesie - wszak sezon ogórkowy wokoło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zupełnie z innej beczki.

Nie rozumiem jednego. Ogląda się projekty, porównuje, wybiera, 90% a może i więcej potencjalnych budowniczych nie śmierdzi groszem na tyle by już na tym etapie nie myśleć perspektywicznie.

Na przestrzeni ostatnich dwu dni dostałem trzy zapytania gdzie ściana, kawałek domu - nie ma to w tej chwili znaczenia - realnie musi być z racji swej wielkości, wykonane w aluminiowych profilach fasadowych.

Nagle okazuje się że wymarzony dom ma mieć "okno" warte 100- 200 tysięcy !!!

Nie rozumiem, doprawdy nie rozumiem, czy architekci o tym nie wspominają? Nie przestrzegają przed kosztami?

O wyobraźni własnej nie mówię bo za chwilę do takiej konstrukcji zorientowanej na południe trzeba będzie zakupić żaluzje elewacyjne - bo latem tropik mamy wewnątrz a na golasa nie wypada przed sąsiadami latać....

I co teraz? na siłę przeróbka pięknego projektu byleby uciec od drogiej fasady choć.... choć ostatecznie fasada nie jest tak droga jak się wydaje. Zaobserwowałem pewne zjawisko - fasady maja zawsze (powinny mieć ;) ) szyby obustronnie albo laminowane albo hartowane - w tych wszystkich zamiennikach daje się szyby zwykłe - brak wyobraźni? Czy może zapomina się jak działa choćby nawet mały kawałek szkła spadający z kilku metrów - toż to gilotyna !!!

To tak na marginesie - wszak sezon ogórkowy wokoło ;)

 

to bardzo ciekawy temat - Jareko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pakowanie szyby dwukomorowej do drewnianego profilu DJ68 ma sens? Wg okniarza niektorzy sobie zycza i on robi, ale lepiej w 78cm, a najlepiej 88cm. Ja sie bardziej sklaniam ku jednokomorowej z DJ68, choc tamten wariant jest nieduzo tylko drozszy.

 

Wg okniarza roznice dla przykladowego okna 1500x1400mm to:

73 vs. 59kg

Uw 1,09 vs. 1,274

1739zl vs. 1557zl

Edytowane przez Olleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

68 i trzyszybówka? Możliwe, ale tak jakoś na siłę. Niech Ci pokażą takie okno i uznasz, czy Ci się podoba, bo listewkę będzie miało to cienkutką. Tak jak Veka Alphaline z szybą U 0,5. Moim zdaniem to coś nie wygląda nic a nic!

Dawno nie puszczałem tu bezpośredniej reklamy, więc.. napiszę ją w Twoim wątku o jakości nowych okien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...