Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

miałem kiedyś klienta, stara, poniemiecka chałupa, piękne stare cegły, no po prostu bajka, okna ok 120/160 i podobny dylemat - jak zrobić by całości wyglądu nie schrzanić a by więcej światła i wygodniej było

Stanęło na oknie jednoskrzydłowym z środkowa 11 cm przewiązką, do tego poziome szprosy naklejane jak w oryginale i .... zaje.isty wynik końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz odbierasz to jako atak na siebie :p

A mówiąc oryginał miałem na myśli fakt, że stare drewniane okna miały solidną futrynę i dwie pary delikatniejszych skrzydeł, przez co dawały poczucie lekkości, były "widne". Dziś każde nowe okno (drewniane czy PCW) zwykle zajmuje więcej światła. Uważam, że w takich starych domach najwyższą klasą jest wierna rekonstrukcja stanu poprzedniego, chociaż kłóci się to z dzisiejszą myślą techniczną.

Inna sprawa, że ja bym nie chciał mieszkać w muzeum :D

Wracając do tematu ZBYCHA:

- okno o szerokości 120cm spokojnie można robić jako dwuskrzydłowe. Słupek stały zajmuje ze skrzydłami na ogól ok 18cm, ruchomy ma mniej - ok 14cm.

Ale to i tak zależy od stylu domui jego ogólnego wizerunku : - tradycyjny - zdecydowanie dwa skrzydła lub odpowiedni podział imintujący skrzydła.

Dom nowoczesny - okna jednoskrzydłowe. To moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedno nudne pytanie. Czy okno o szerokości 120 - 130 cm nie jest zbyt wąskie na dwa skrzydła z ruchomym słupkiem ???

 

można też pomyśleć nad "ściętym skrzydłem" i będzie więcej światła jutro właśnie takie coś montujemy i klientka miała taki sam dylemat

zrobię fotki to sobie zobaczysz czy ci się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o raaaaany

a doczytałaś się dlaczego tak napisałem o Si82 Cava?

Si82 Clasic i Rondo istnieje na rynku dobrych kilka lat i dzieckiem ;) już nie jest, na dodatek ma pełną gamę profili umożliwiających wykonanie prawie wszystkiego - bo w PVC wszystkiego wykonać się nie da ;)

 

Si82 Cava dopiero się pojawił i na dodatek nie ma pełnej gamy niezbędnych profili by wykonać np. drzwi balkonowe z ruchomym słupkiem, nie ma też profila pośredniego by wykonać drzwi balkonowe np. 90/250.

 

Si82 cava niczym nie rózni się od ronda czy clasic pod względem składu .To tylko inny kształt ( wygląd ) skrzydła-rama jest to ten sam profil :) uzywany w kazdym systemie

Wiec pisanie ze ma błedy wieku dzieciecego to nadgorliwość .

System po prostu jest jeszcze nie kompletny ( brak istotnych profili ) oraz co takze ważne , producja nie chce wprowadzać kolejnego ustawienia maszyn, oraz stanu magazynowego

Problem ze źle wybieraną wypływką w rondo jest znany.W clasicu nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Si82 cava niczym nie rózni się od ronda czy clasic pod względem składu .To tylko inny kształt ( wygląd ) skrzydła-rama jest to ten sam profil :) uzywany w kazdym systemie

Wiec pisanie ze ma błedy wieku dzieciecego to nadgorliwość .

System po prostu jest jeszcze nie kompletny ( brak istotnych profili ) oraz co takze ważne , producja nie chce wprowadzać kolejnego ustawienia maszyn, oraz stanu magazynowego

Problem ze źle wybieraną wypływką w rondo jest znany.W clasicu nie ma problemu

jaka wielka szkoda ze kolega tak malo wie w temacie Si82 i historii skrzydla w Si82 rondo. Ale co tam, ja sie tu tylko ucze od innych, lepszych. Przepraszam za naduzycie..... Hi hi hi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewax. Okna może nie są tanie, ale wygląd i jakość wykonania oraz troska o klienta bez zarzutu. Zamówienie zrealizowane bez opóźnień. I mały szok. Po czterech latach telefon z firmy czy z oknami wszystko ok. Odpowiadam że w jednym miejscu lakier trochę się łuszczy. Przysłali człowieka dokładnie obfotografował wszystkie okna. Po kilku miechach telefon że przysyłają ekipę do poprawek. Właśnie szlifują, impregnują i lakierują od nowa wszystkie okna, drzwi wejściowe i tarasowe. Nawet te na których ja nie widziałem żadnych usterek. Wymieniają uszczelki, wygłuszenia (?) i silikonowe wypełnienia które mój kot wydrapał. Edytowane przez arkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewax. Okna może nie są tanie, ale wygląd i jakość wykonania oraz troska o klienta bez zarzutu. Zamówienie zrealizowane bez opóźnień. I mały szok. Po czterech latach telefon z firmy czy z oknami wszystko ok. Odpowiadam że w jednym miejscu lakier trochę się łuszczy. Przysłali człowieka dokładnie obfotografował wszystkie okna. Po kilku miechach telefon że przysyłają ekipę do poprawek. Właśnie szlifują, impregnują i lakierują od nowa wszystkie okna, drzwi wejściowe i tarasowe. Nawet te na których ja nie widziałem żadnych usterek. Wymieniają uszczelki, wygłuszenia (?) i silikonowe wypełnienia które mój kot wydrapał.

 

albo lipe piszesz albo nazywasz sie Donald Tusk

 

o o o

 

albo jestes z PSL-u :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewax. Okna może nie są tanie, ale wygląd i jakość wykonania oraz troska o klienta bez zarzutu. Zamówienie zrealizowane bez opóźnień. I mały szok. Po czterech latach telefon z firmy czy z oknami wszystko ok. Odpowiadam że w jednym miejscu lakier trochę się łuszczy. Przysłali człowieka dokładnie obfotografował wszystkie okna. Po kilku miechach telefon że przysyłają ekipę do poprawek. Właśnie szlifują, impregnują i lakierują od nowa wszystkie okna, drzwi wejściowe i tarasowe. Nawet te na których ja nie widziałem żadnych usterek. Wymieniają uszczelki, wygłuszenia (?) i silikonowe wypełnienia które mój kot wydrapał.

 

Gdyby lakierowali Remmersem to nie musieliby się tak napinać :)

Gori to niższa, średnia półka wśród lakierów dostolarko otworowej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veka Perfectline vs. Effectline - czy jest jakaś różnica?

 

Witam,

przekopałem się przez paredziesiąt stron tego forum a także innych i nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Czy poza tym , że przy profilach Perfectline " Szeroka gama kolorów i deseni zadowoli najbardziej wyszukane gusty" a Effectline to tylko kolor biały jest jakaś różnica?

Chodzi mi o jakość materiałów, współczynnik przenikania ciepła, wytrzymałość.

Z tekstów marketingowych wynika, że są właściwie takie same pod względem parametrów technicznych ...czy jest tak w rzeczywistości?

Edytowane przez _mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne Charlie - są lakiery lepsze, są gorsze, są całkiem do d... - taki jest Twój rynek drewniany gdzie cena odzwierciedla jakość produktu finalnego

Ale nie o tym chciałem

Chodzi o samo podejście firmy - na tym się skup :)

 

To ja mam pytanie do jareko bo zęby już zjadł na oknach wszelakich :-)

I Charlie bo to spec od okien drewnianych i ich miłośnik :-)

 

Moi rodzicie maja w domu okna Urzędowskiego – Piekne drewniane okna już z 10 lat i sprawuja się wyśmienicie, niektóre białe, inne kolorowe

Lakier nie odłazi, nie łuszczy się, ten sam kolor i nic nie trzeba wiecznie (zima /lato) regulować po prostu moim zdaniem super okna

 

Na dodatek te okna od zewnątrz maja takie w kolorze okien aluminiowe bardzo sztywne i estetyczne nakładki mocowane na takich dystansach plastikowych do ramy okna czy skrzydła – służą one pewnie zabezpieczeniu drewna przed działaniem czynników atmosferycznych ale i pięknie się prezentują

Są pomalowane w kolorze okien.

 

Te nakładki są zarówno na ramach okna, słupkach ale i każde skrzydło okna je ma !

Może tylko Urzędowski robił kiedyś tak dobre okna bo w okolicy jak oglądam okna drewniane to jeszcze nigdy nie widziałem podobnego rozwiązania z tym aluminium – jedynie jakieś delikatne srebrne czy złote okapniki i to wszystko

 

I teraz pytanie

Dlaczego producenci PVC czegoś takiego nie robią do okien PVC i skrzydeł

Przecież to wspaniale zabezpieczałoby ramy okna i skrzydła (generalnie cały profil PVC) przed znacznym nagrzewaniem, deformacją, deszczem i dodawałoby uroku tym oknom

Zaznaczam, że tak jak w oknach Urzędowskiego musiałoby to być w pewnej odległości oddystanoswane od PVC

A może są producenci okien PVC, którzy robią coś takiego tylko ja takich nie widziałem

Coś mi świta, że jakaś firma robiła gdzieś kiedyś jakieś nakładki aluminiowe do profili PVC aluplasta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba o to chodzi ?

http://www.aluplast.com.pl/index.php?module=katalog&kategoria=32

 

w urzedowskim jest cos w podobie choc troszke inne

http://www.oknonet.pl/okna/typy_okien/energooszczedne/news,16312,gallery,0.html

 

jejku jeszcze taki kosmos

drewno + nakładka aluminiowa z pianką !!!

http://www.wisniowski.szczecin.pl/index.php?s1=loy143&vl=0

Edytowane przez bombelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są, robią, masz choćby Schuco Ct70 oraz Si82 w wersji TopAlu...... ale.... ale to klient decyduje na co ma wydąć kasę. Nakładka zmienia nieco wartość Uw całego okna (niestety podnosi) ale ma niezaprzeczalne zalety o których wspomniałeś

Po ostatnich kilku ofertach jakie czyniłem odpowiem ci inaczej.

Niewielu myśli o oknach w jakiejś tam perspektywie czasowej, ważne by były i były w ogromnej większości, jak najtańsze a Ty jeszcze chcesz klienta namawiać na nakładki aluminiowe - no wiesz... szalejesz :)

Jak ktoś np. wybiera projekt domu z fasadą która kosztuje 150 tyś a później cudaczy by zejść z ceną o 10-20 tyś .... chłopie ;) o czym my wogóle mówimy ?!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...