Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

jareko ale jesli mozesz specjalnie dla mnie - prosze - policz w przyblizeniu

 

zamawiam u ciebie okna np w kolorze z tymi nakładkami (nakładki alu malowane proszkowe nie oklejane w okleinie)

ile trzeba dac wiecej za te nakładki malowane proszkowo ? załóżmy, że okna w 2-stronnym kolorze kosztują 20 tys.zł

 

i pytanie 2

przecież jeśli dopłacę za te nakładki alu to moge zaoszczedzic z koloru zewnetrznego okna bo i tak bedzie to schowane pod nakłądką mam racje

ile wtedy by kosztowały w/w okna w jednostronnym kolorze od wewnatrz z nakładką alu malowana proszkowo

 

Nie chodzi o dokładne ceny tylko o rząd wielkości i różnice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veka Perfectline vs. Effectline - czy jest jakaś różnica?

......................

Z tekstów marketingowych wynika, że są właściwie takie same pod względem parametrów technicznych ...czy jest tak w rzeczywistości?

 

Effectline jest profilem "ekonomicznym", prowadzono go, aby uzyskać produkt o niskiej cenie. I ta cena nie bierze się z niczego. Effectline jest profilem słabszym od Perfectline'a. Gdyby było inaczej, występowałby również wersjach z okleinami. Różnica sprowadza się do wysokości profili: w Effectline profile są niższe, i zazwyczaj w ramie daje się stal w kształcie U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Różnica sprowadza się do wysokości profili: w Effectline profile są niższe, i zazwyczaj w ramie daje się stal w kształcie U.

Czyli jak rozumiem ma to wpływ na sztywność i trwałość takiego okna?

...poszukuje profili do okien jednoskrzydłowych o wymiarach 1300(wys.), 1100(szer.) - czy jest sens dopłacać do perfectline czy effectline będzie "wystarczający"?

...przyjmuję założenie, że dla obu profili współczynnik przenikania ciepła będzie taki sam (tak podaje producent) ...a kolor i tak potrzebuję biały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effectline nadaje się do garazu, do piwnicy i na strych!

Dlaczego w imię oszczednosci 30-50zł chcesz kupić profil, który ma kawałeczki cieniutkiej gumki zamiast uszczelek? A co będzie jak ona się zniszczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem ma to wpływ na sztywność i trwałość takiego okna?

...poszukuje profili do okien jednoskrzydłowych o wymiarach 1300(wys.), 1100(szer.) - czy jest sens dopłacać do perfectline czy effectline będzie "wystarczający"?

...przyjmuję założenie, że dla obu profili współczynnik przenikania ciepła będzie taki sam (tak podaje producent) ...a kolor i tak potrzebuję biały :)

 

 

a dużą masz różnice w cenie miedzy tymi profilami na wszystkich oknach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dużą masz różnice w cenie miedzy tymi profilami na wszystkich oknach ?

 

Na razie nie dostałem porównania cenowego perfect - effect z jednej firmy, ale średnio z różnych firm wychodzi 6600 Perfect, 5800 Effect (5 okien + demontaż + montaż)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby lakierowali Remmersem to nie musieliby się tak napinać :)

Gori to niższa, średnia półka wśród lakierów dostolarko otworowej !

Gdzie wyczytałeś, że 4 lata temu lakierowali farbami Gori?

Kolejny raz coś palniesz bez sprawdzenia :bash:, np. w innych źródłach niż strona www.

 

p.s. powiadasz, że Gori to średnia półka, niech i tak będzie, są jednak firmy udzielające 7- letniej gwarancji na te właśnie powłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary - bo Charlie nie ma okien z tymi lakierami więc na pewno są do du.py ;)

Bombelo - cena za profil bez zmiany, o ile nawet nie większa z racji koloru tylko od środka - nie zawsze wychodzi taniej - choć tak się moze wydawać

Nakładki to od 50 do 100% drożej od oferty na okna w obustronnym kolorze

No i najważniejsze - jaka firma Ci to zrobi ładnie, fachowo i wogóle - jak to powiedział tu kiedyś ten którego na szczęście już nie ma - cymes? git? czy zicher? nie pamiętam i nie chcę kretyna pamiętać - teraz atakuje ITB i swoje teorie im wciska - żenada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzicie maja w domu okna Urzędowskiego – Piekne drewniane okna już z 10 lat i sprawuja się wyśmienicie, niektóre białe, inne kolorowe

Lakier nie odłazi, nie łuszczy się, ten sam kolor i nic nie trzeba wiecznie (zima /lato) regulować po prostu moim zdaniem super okna

 

Na dodatek te okna od zewnątrz maja takie w kolorze okien aluminiowe bardzo sztywne i estetyczne nakładki mocowane na takich dystansach plastikowych do ramy okna czy skrzydła – służą one pewnie zabezpieczeniu drewna przed działaniem czynników atmosferycznych ale i pięknie się prezentują

Są pomalowane w kolorze okien.

 

Te nakładki są zarówno na ramach okna, słupkach ale i każde skrzydło okna je ma !

Może tylko Urzędowski robił kiedyś tak dobre okna bo w okolicy jak oglądam okna drewniane to jeszcze nigdy nie widziałem podobnego rozwiązania z tym aluminium – jedynie jakieś delikatne srebrne czy złote okapniki i to wszystko

 

Bombelo. Wygląda na to ze Twoi rodzice mają okna z nakładkami Alu. Była kiedys taka opcja, nie tania, sporadycznie wybierana, z długim terminem realizacji. Okna z drewniano-aluminiowe są w ofertach wielu producentów. W Urzędowskim też w końcu wracają w oknie Optimum Alu (ale póki co tylko w katalogu /fotka wygląda świetnie/, bo jak znam zycie to nie będzie ten rok na produkcji). Także trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo wstępna cena nie odbiega od zwykłego okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie dostałem porównania cenowego perfect - effect z jednej firmy, ale średnio z różnych firm wychodzi 6600 Perfect, 5800 Effect (5 okien + demontaż + montaż)

 

6600,00 zł za 5 okien??????????????? jednoskrzydłowych??????????? 1300 x 1100?????????????

Gdzie są takie marże??????? Przeprowadzę się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wyczytałeś, że 4 lata temu lakierowali farbami Gori?

Kolejny raz coś palniesz bez sprawdzenia :bash:, np. w innych źródłach niż strona www.

 

p.s. powiadasz, że Gori to średnia półka, niech i tak będzie, są jednak firmy udzielające 7- letniej gwarancji na te właśnie powłoki.

 

bujaj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już dochodzę do końca z tematem okien. Jedną firmę już pogoniłem. Nie przywykłem do tego, że muszę się prosić kogoś i jeszcze za to płacić. Teraz wybieram pomiędzy profilem Cava CT 70 Schueco z firmy Grzomba i Libris Plus Veko z firmy KNS. Do tego pakiet trzyszybowy, ciepła ramka, dwa skrzydła z ruchomym słupkiem itp. itd. Grzomba daje okucia Siegenia Favorit, KNS Roto. Różnica w cenie ok. 1 - 2 tys. na korzyść KNS. Chętnie wysłucham jeszcze jakichś uwag co do moich pomysłów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już dochodzę do końca z tematem okien. Jedną firmę już pogoniłem. Nie przywykłem do tego, że muszę się prosić kogoś i jeszcze za to płacić. Teraz wybieram pomiędzy profilem Cava CT 70 Schueco z firmy Grzomba i Libris Plus Veko z firmy KNS. Do tego pakiet trzyszybowy, ciepła ramka, dwa skrzydła z ruchomym słupkiem itp. itd. Grzomba daje okucia Siegenia Favorit, KNS Roto. Różnica w cenie ok. 1 - 2 tys. na korzyść KNS. Chętnie wysłucham jeszcze jakichś uwag co do moich pomysłów.

 

pomysł z PVC średnio udany :-(

bierz okna drewniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6600,00 zł za 5 okien??????????????? jednoskrzydłowych??????????? 1300 x 1100?????????????

Gdzie są takie marże??????? Przeprowadzę się!

 

Nie do końca tak - okna są dwuczęściowe - duże skrzydło ma 1100 x 1300, natomiast małe (górne) 1100 x 500, do tego każde z okien ma słupek pionowy i po 2 szprosy (5 okien) - mogę wysłać dokładne rysunki techniczne, jeżeli ktoś ma ochotę ...jestem z trójmiasta, chętnie usłyszę Wasze wyceny na taki zestaw, jeśli uważacie, że to przegięcie.

 

Wracając do wcześniejszego pytania: Czy przy różnicy ok. 800zł / 5 okien warto dorzucić do Perfectline czy Effectline będzie OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z tego samego powodu pominęłem ten post.. co komu po zakupie. Sam wyrobisz sobie zdanie po użytkowaniu.

Ale żeby Cię uspokoić to uważam okno Elita Thermo (czyl iSchuco Ct70CAVA) z trzyszybowym pakietem za jedno z najlepszych zestawień dla cieplych okien pieciokomorowych. Co do Jezierskiego - smiało polecam tą firmę, ale nie jestem obiektywny bo sam z nimi wspolpracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak - okna są dwuczęściowe - duże skrzydło ma 1100 x 1300, natomiast małe (górne) 1100 x 500, do tego każde z okien ma słupek pionowy i po 2 szprosy (5 okien) - mogę wysłać dokładne rysunki techniczne, jeżeli ktoś ma ochotę ...jestem z trójmiasta, chętnie usłyszę Wasze wyceny na taki zestaw, jeśli uważacie, że to przegięcie.

 

Wracając do wcześniejszego pytania: Czy przy różnicy ok. 800zł / 5 okien warto dorzucić do Perfectline czy Effectline będzie OK?

 

To zmienia postać rzeczy, bo masz całkiem duże okna do starego budownictwa. Chcesz poznać realną różnicę między tymi firmami? Wyceń je w Vetrexie. Powinno wyjść ok 10%. Osobiście uważam, że warto brać lepsze. Tym bardziej że to okna dwurzędowe, okazuje sie że z małych zrobiły się całkiem duże i statyka będzie tu ważna. I koniecznie zobacz ich przekroje na żywo - zobaczysz różnicę (bo w ulotkach jej nie widać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...