Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

:) nie no ... trochę się czepiam, najpierw zwykłą wirtareczką dziury w profilach, a nastepnie drugą wiertarą z udarem przez te dziury ... :D

Swoją drogą przy okazji ostatnich deszczy okazało się, że parapety zewnetrzne za płasko przykręcone i woda na nich stoi. Zastanawiam się czy reklamować, czy darować :wink: (żeby mi nowych dziur w ramach nie robili)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) nie no ... trochę się czepiam, najpierw zwykłą wirtareczką dziury w profilach, a nastepnie drugą wiertarą z udarem przez te dziury ... :D

Swoją drogą przy okazji ostatnich deszczy okazało się, że parapety zewnetrzne za płasko przykręcone i woda na nich stoi. Zastanawiam się czy reklamować, czy darować :wink: (żeby mi nowych dziur w ramach nie robili)

Niech poptrawią gdyz woda po odparowaniu zawsze brod pozostawi a poza tym to tak .....nieestetycznie ;)

Wiercenie w tym miejscu nie powoduje utraty gwarancji i nawet jak ser szwajcarski tam bedziesz mial nie bedzie to mialo wplywu na jakosc i trwalosc okien - wiec spoko - niech wierca tyle ile sie da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wypaczania - jesli klejonke biora z tego samego zrodla co Wolomin czy Sokolka - to wspolczuje ci. A reszta jakby standart - sama chemia - a mowia ze ekologiczne i zdrowe ;) drewniane sa[/color]

 

Nie macie wrażenia, że nasz Jareko ma składnię, jak mistrz Joda 8)

 

Urazić wcale nie chciałam cię :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to optymalny sposób montażu okien plastikowych?

Ściany z MAX 29cm i docieplenie (planowane) styropian 10 lub 12cm.

Zewnętrzna krawędź ramy okna będzie zamontowana równo z zewnętrzną krawędzią MAXa Parapety aluminiowe 15cm.

Czy tak może być???

Takie rozwiązanie można nazwać "wzorcowym"! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to optymalny sposób montażu okien plastikowych?

Ściany z MAX 29cm i docieplenie (planowane) styropian 10 lub 12cm.

Zewnętrzna krawędź ramy okna będzie zamontowana równo z zewnętrzną krawędzią MAXa Parapety aluminiowe 15cm.

Czy tak może być???

Tak jak ujal to Grzegorz63 - IDEAł!!!

ta metoda mozesz zakryc styk okno - mur (nachodzac styropianem tak z 2 - 4 cm na oscieznice) tym samym nie bedziesz mial szansy na jakiekolwiek mostki termiczne a przy okazji okno nie bedzie tak cofniete jak przy innych sposobach montazu i estetyka bedzie wieksza :)

delf - no coz - ostatnimi czasy moja zona poprawia moje tutejsze posty (jak ma okazje) - skladnia jakos nie jest moja mocna strona ;) a mistrz Joda ....hmmmm...... nie ma co kryc - wciaz fascynacja nim jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich po powrocie z urlopu. Jareko - dzięki za wsparcie w "temacie". Wdrażam się do roboty. Myślę, że jednak potrzebny jest ten poradnik łączący teorię z praktyką, możliwości z realiami, ceny, koszty i czas realizacji montażu. Montaż to temat jak Amazonka..

Tak na marginesie - montaż parapetów do ram okien to jedna z większych fuszerek. Chyba nie ma firmy co to dobrze robi - dobrze i trwale uszczelnia. Żaden z systemodawców nie dopusza takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich po powrocie z urlopu. Jareko - dzięki za wsparcie w "temacie". Wdrażam się do roboty. Myślę, że jednak potrzebny jest ten poradnik łączący teorię z praktyką, możliwości z realiami, ceny, koszty i czas realizacji montażu. Montaż to temat jak Amazonka..

Tak na marginesie - montaż parapetów do ram okien to jedna z większych fuszerek. Chyba nie ma firmy co to dobrze robi - dobrze i trwale uszczelnia. Żaden z systemodawców nie dopusza takiego rozwiązania.

WITAJ ! ! ! Naaaareszcie :)Jak tam Tunezyjki? choc jednej w oczy zajrzales? ;)

a co do tych nieszczesnych parapetow zewnatrznych - faktycznie konia z rzedem temu kto je prawidlowo zamontuje - przewaznie przykrecony i pobazgrany silikonem od zewnatrz - ale np. w dokumentacji Schuco AS jest rysunek przedstawiajacy wlasnie taki sposob ich montazu - wiec jednak ........ :)

Jestem tuz po szkoleniu u okuciowcow ROTO - echhh..... duzo by opowiadac ale kilka razy osoby tu wypowiadajace sie ludziom niesprawdzone i w sumie nieprawdziwe info przekazali

A za uznanie dla mego zastepstwa Jurku slicznie dziekuje - staram sie jak moge najlepiej funkcie P.O. Pchelka spelniac :)

A co do poradnika - ja wciaz czekam na Twa korekte mojej czesci - a ty co? luniuchujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak prawidłowo zamontować parapet zewnętrzny z kształtek klinkierowych?

Mam ścianę trójwarstwową i przyszedł mi do głowy taki pomysł, żeby wymurować ten parapet przed osadzeniem okna i potem potraktować go jak węgarek i uszczelnić przestrzeń pomiędzy nim a listwą podokienną przy pomocy taśmy rozprężnej. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak prawidłowo zamontować parapet zewnętrzny z kształtek klinkierowych?

Mam ścianę trójwarstwową i przyszedł mi do głowy taki pomysł, żeby wymurować ten parapet przed osadzeniem okna i potem potraktować go jak węgarek i uszczelnić przestrzeń pomiędzy nim a listwą podokienną przy pomocy taśmy rozprężnej. Co wy na to?

Jejku - czego to ludziska nie chca wymyslec ;) (bez obrazy :))- jesli nie chcesz miec klopotow to klinkier MUSI podejsc pod okno i dopiero wtedy mozesz sobie uszczelniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze a co jeśli to będą takie płaskie płytki klinkierowe?

WG - to nie jest wazne jaka grubosc bedzie mial klinkier - jak nie chcesz miec klopotow to POD okno wloz czy plytke czy specjalne ksztaltki parapetowe. W innym wypadku - jesli juz takiej mozliwosci nie ma (a sadze ze jeszcze jest gdyz okna albo dopiero wstawione albo na etapie myslenia o nich) to zamiast silikonu czy innych genialnych preparatow uszczelnj polaczenie styku okno-klinkier USZCZELNIACZEM BUDOWLANYM (np. produkcji Soudala). Podstawowa jego zaleta - jest trwale plastyczny szczelnosc gwarantujac a podstawowa wada - bedzie zawsze brudny i nie do doczyszczenia gdyz kurz bedzie sie do niego kleil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, kieruję je do Was, bo producent i tak mi szczerze nie odpowie.

Dwa dni temu wstawiono okna. Zauwazaylam, ze szyby są zielonkawe.

Kiedy montowali ramy, pakiety szybowe stały obok, to widac było wyraznie zabarwienie zielone.

Czym jest spowodowane? - rosyjskim szkłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, kieruję je do Was, bo producent i tak mi szczerze nie odpowie.

Dwa dni temu wstawiono okna. Zauwazaylam, ze szyby są zielonkawe.

Kiedy montowali ramy, pakiety szybowe stały obok, to widac było wyraznie zabarwienie zielone.

Czym jest spowodowane? - rosyjskim szkłem?

hahahaha dobre - zapewne to rosyjskie szklo ;) a na powaznie - szyby niskoemisyjne maja napylona warstwe czort wie czego (tajemnica produceta - mowi sie o tlenkach metali ale czy to prawda? ;) ) by podniesc ich termoizolacyjnosc - stad ta poswiata. A kolory bywaja rozne zielonkawe, niebieskawe, fioletowe a kiedys gdy szklo bylo importowane z Reichu - brazowawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak... kolorki szkła niskoemisyjnego to temat na osobną książkę a przynajmniej broszurę... ;) Widziałem oprócz tych wymienionych przez jareko zółte (fuj), różowe (:)) i błękitne (czyli powiedzmy że niebieskie). Najladniejsze moim zdaniem - planitherm futur neutral z glaspolu :) piękny błękitny odcień. Natomiast żółte lub brązowe = reklamacje na brudne firanki :):):) szczególnie na wsi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak... kolorki szkła niskoemisyjnego to temat na osobną książkę a przynajmniej broszurę... ;) Widziałem oprócz tych wymienionych przez jareko zółte (fuj), różowe (:)) i błękitne (czyli powiedzmy że niebieskie). Najladniejsze moim zdaniem - planitherm futur neutral z glaspolu :) piękny błękitny odcień. Natomiast żółte lub brązowe = reklamacje na brudne firanki :):):) szczególnie na wsi....

och....kolorkow jest jeszcze wiecej szczegolnie jesli szyby sa antisol lub stopsol ;) a firany trzeba prac bez wzgledu na barwe szyby - przynajmniej raz w roku ;)

A odcien podobny do Glaspolowskich ma tyz Wiglaw, Presglas i Pilkington czy jak go sie tam pisze ;)

A jak "pieknie" wygladaja lustrzanki w domku jednorodzinnym :) a jeszcze pikniej jak klient nie ma firan (bo raz w roku przynajmniej prac trzeba ;)) i wieczorkiem swiatlo sobie zapali w pokoiku, lata na golasa czy tez inne rzeczy robi ;) i sadzi ze niewidocznym dla ogolu jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze a co jeśli to będą takie płaskie płytki klinkierowe?

WG - to nie jest wazne jaka grubosc bedzie mial klinkier - jak nie chcesz miec klopotow to POD okno wloz czy plytke czy specjalne ksztaltki parapetowe. W innym wypadku - jesli juz takiej mozliwosci nie ma (a sadze ze jeszcze jest gdyz okna albo dopiero wstawione albo na etapie myslenia o nich) to zamiast silikonu czy innych genialnych preparatow uszczelnj polaczenie styku okno-klinkier USZCZELNIACZEM BUDOWLANYM (np. produkcji Soudala). Podstawowa jego zaleta - jest trwale plastyczny szczelnosc gwarantujac a podstawowa wada - bedzie zawsze brudny i nie do doczyszczenia gdyz kurz bedzie sie do niego kleil

Pod okno to znaczy dosunąć czołem do listwy podokiennej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...