Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

jaka wielka szkoda ze kolega tak malo wie w temacie Si82 i historii skrzydla w Si82 rondo. Ale co tam, ja sie tu tylko ucze od innych, lepszych. Przepraszam za naduzycie..... Hi hi hi

 

Czyli sugerujesz , że są dwa rodzaje ram , do rona oraz clasic osobno ? oraz np. inne listwy przyszybowe, prolfile dodatkowe ( łączniki , poszerzenia itp) do każdego rodzaju systemu Si 82 ?

Podaj nr katalogowy ramy do ronda i do clasica , to nie tajemnica , w każdym katalogu są dostępne :)

Jeżeli są inne to uznam że wiem mało :) , a Ty jesteś naprawde dobry w zakresie wiedzy o oknach :)

Jeżeli takie same to twierdzisz , że są dwie oddzielne linie produkcyjne , jedna do wszystkiego a inna do skrzydła na cavie ?

:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raaaaany człowieku, czytaj ze zrozumieniem

Si82 Rondo - skrzydło w swoim przekroju różni się dość znacznie od pierwotnie wprowadzonego - stad moje słowa o chorobie wieku dziecięcego w odniesieniu do Si 82 rondo

Rama a prawidłowa nazwa - ościeżnica - jest w obu wypadkach identyczna - tym samym wszystkie łączniki, profile statyczne itp pasują bez problemu

Rondo od Clasica różni się wizualnie i o jedną komorę więcej - co nie ma realnie przełożenia na jakąś większą statykę, termikę czy inne. Asortyment listew itp jest także identyczny

NIe wiem gdzie wyczytałeś że jest inaczej

Patrząc na przekrój skrzydła Si82 CAVA i biorąc pod uwagę jego szerokość 95 mm, kształt wzmocnienia - tym bardziej obawiałbym się już teraz zamawiać ten profil - ale to moje subiektywne odczucie - jak zwykle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z tego samego powodu pominęłem ten post.. co komu po zakupie. Sam wyrobisz sobie zdanie po użytkowaniu.

Ale żeby Cię uspokoić to uważam okno Elita Thermo (czyl iSchuco Ct70CAVA) z trzyszybowym pakietem za jedno z najlepszych zestawień dla cieplych okien pieciokomorowych. Co do Jezierskiego - smiało polecam tą firmę, ale nie jestem obiektywny bo sam z nimi wspolpracuje.

 

Do ww producenta okien, póki co nie mam zastrzeżeń. Chciałem dowiedzieć się jaki mam profil, ponieważ nigdzie nie mogłem tego znaleźć. Odpowiedź uzyskałem- dziękuję.

 

Mam jednak pytanko do Ciebie: nie za późno na takie pytania?

 

Interesują mnie opinie na temat zakupionego przeze mnie produktu stąd moje wcześniejsze pytanie.

Pozdrawiam

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

piszę w charakterze totalnego laika - przekopałam się trochę i wygląda na to, że zaproponuję mojej rodzinie zakup okien z KNS Libris Plus, ale bardzo proszę, napiszcie, czy ktoś słyszał o firmie "vitoplast"? albo "mazowieckiej fabryce mebli"?

 

Dodatkowo potrzebuję przesuwanych drzwi balkonowych o szerokości 3m. - czy coś możecie mi podpowiedzieć?

 

Bardzo dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to firm to ja nie znam

a co do okien przesuwnych przy tej szerokości masz do wyboru PSK(suwanka) albo HS

jak suwanka to tylko z automatem a jak hs to licz ze 2razy drożej o różnicach było więc jak mówisz prawdę że trochę kopałeś będziesz widział co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos moze polecic jakas dobra firme od okien z okolic Pajęczna woj łodzkie/slaskie

miasta: i ich okolice

Zduńska WOla

Częstochowa

Radomsko

Wieluń

Kłobuck

itp?

 

Nie napisałeś czy szukasz pcv czy drewnianych. Ja mam okna PCV (okleina) z firmy Mielczarek ze Zduńskiej Woli (okna + rolety). Z okien jestem zadowolony, aczkolwiek montażystów musiałem delikatnie przypilnować przy montażu przy niektórych kwestiach. Okna solidne, pan od alarmu dziwił się że takie solidne profile metalowe wewnątrz.. Firma bardzo sprawnie i bez kłopotu podeszła do kwestii reklamacji pakietu szybowego (usterka produkcyjna przy produkcji pakietu - bez winy producenta okien).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwieczne pytanie forumowe :)

 

Witam,

 

Kupiłem stary poniemiecki dom (z 1931 r.) do (dość gruntownego) remontu. Z zewnątrz dach, ocieplenie, izolacja piwnic i oczywiście okna (w tym część trzypłaszczyznowych w wykuszach). Pomimo dość mocnego nacisku otoczenia na okna drewniane ("nobles oblige", "tylko drewno", "chyba nie wstawisz plastików?!" itd) myślę raczej o porządnych, białych pcv (ze względów praktycznych, żeby nie musieć za 5 czy 10 lat się znowu tym zajmować). Z drugiej strony budynek jest przedwojenny, więc zamysł jest taki, żeby okna wyglądały na tradycyjne - białe, drewniane - tzn. mogą mieć oczywiście unowocześnioną linię ale nie powinny z daleka wyglądać na plastik.

I tu dochodzimy do sedna: znalazłem w necie okna Salamander BlueEvolution 3D (widziałem, że przewijały się już na forum). Ponoć bardzo dobre, najbielsze i trudne do odróżnienia od drewnianych.

 

Stąd 2 pytania:

1. Czy to dobry wybór, czy może przeoczyłem jakiś lepszy?

2. Czy możecie polecić dobrego jakościowo i cenowo wykonawcę/montażystę z okolic Wrocławia?

 

Z góry dziękuję ("Thanks from the montain", jak powiedział ponoć jeden z byłych premierów)

bart7

Edytowane przez bart7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie każde okno plastikowe jest na pierwszy rzut oka łatwe do odróżnienia od drewna :) Powiem nawet, że jedna z nowości w drewnie do złudzenia przypomina właśnie kształt wspomnianego bluEvolution:) Dziś oglądałem 15letnie białe okno sosnowe. Oczywiście wymagało malowania, ale mimo wszystko Klient myślał je zostawić ze względu na dobrą markę (chociaz inne, w niegorszym stanie kategorycznie były przeznaczone do wymiany. A wystarczyło by je pomalować.. jednak to słowo "malowanie" przeraża :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuje Waszej pomocy. Wlasnie dzis montowali u mnie okna. Okazalo sie, ze nastapila pomylka. Mam wykusz gdzie zaplanowane bylo okno z lacznikami rurowymi o wysokosci 170cm. Zdaje sie, ze murarze zostawili miejsce na rolety nadstawne a takich wykonawcy od okien stwierdzieli, ze nie da sie zrobic - jednoczesnie osoba bioraca wymiary na okna rowniez tego nie spostrzegla. dzis na budowe przywiezli okno wysokosci 170cm i stwierdzilei, ze mialo byc podmurowane! Czy da sie zrobic cos u gory okna? Jest to salon, w ktorym jest tez duze okno o wysokosci 170cm z roleta nadstawna i niestety bedzie widac roznice poziomow? Do tego nie ma mnie w PL! moze mnie nakierunkujecie przed rozmowa z wykonawca okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje Waszej pomocy. Wlasnie dzis montowali u mnie okna. Okazalo sie, ze nastapila pomylka.

No ale to chyba problem wykonawcy a nie twój?

W tej sytuacji najlepiej dać górą poszerzenia by linia nadproży była taka sama jak w innych oknach z roletami kompaktowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować tu część wypowiedzi z tematu "montaż w warstwie ocieplenia" A że sprawa dotyczy każdego montazu okien, więc bardziej pasuje w tym miejscu i jest na temat (więc admin nie usunie postu), to proszę:

...

lub zamówić same okna bez montażu i z kolegą je zamontować niby kolega już kilka okien montował ,gwarancja obejmuje 5 lat i nie musi być montowana przez firme tylko musi być w pionie i poziomie . Ale z drugiej strony zeby nie zrobił sobie jeszcze gorzej :(

 

Zastanawiałem się jak Ci odpisać.. zawsze tak jest, że znajdzie sie ktoś, kto zamontuje taniej, tak jak sobie będziesz życzył itp.

I niby trzeba zachować TYLKO pion i poziom.. W sumie tak (pomijajam już wszelkie inne ważne aspekty), ale jak to jest, to takie przecież proste i oczywiste, to dlaczego okna czy drzwi się same zamykają (czyli nie mają pionu) obcierają (bo są brzuchy) itp.

 

I tak pomyślałem: to takie łatwe? ! Zupełnie jak strzelectwo. Celujesz w 10tkę, naciskasz cyngiel i już. Nic prostszego. A jednak nie każdy zostaje mistrzem na Olimpiadzie....

 

I to samo widzę w montażach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...