Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

A polecicie jakichś dobrych (cena/jakość/solidność) producentów / montażystów z okolic Wrocławia?

 

A polecicie jakichś dobrych wykonawców/montażystów z Dolnego Śląska?

(ostatnio jak wymieniłem okna poniemieckie na pcv w "rekomendowanej" firmie, to w domu zrobiło się zimniej (choć tylko w zimie, bo w lecie za to cieplej:))

 

Jareko, trzymaj się i w razie czego pamiętaj, że podstawa to pogoda ducha, a nieudana operacja, to już połowa udanej sekcji! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wymieniałem stolarkę okienna w mieszkaniu. Wybrałem okna firmy Amex Bączek. Okna montowała firma BESTPOL z Gdańska.

Co do okien nie mam zastrzeżeń co do montażu to wole się nie wypowiadać. Okazało się, że firma BestPOL nie montuje sama okien tylko korzysta z usług podwykonawcy. Materiał jaki stosuje nie jest dobrej jakości. Śruby z okien wystają i nie są zaślepione. że śrub łączeniowych okna mogę śmiało korzystać jako wieszak. O wykończeniówce wole nie wspominać tym bardziej, że miałem porównanie znajomego który w tym samym czasie wymieniał okna. Oczywiście zwróciłem się z prośbą o poprawienie montażu zaślepienia śrub oraz wymiany krzywego parapetu. Ekipa przyjechała wymieniła jeden parapet stwierdziła krzywy drugi zaślepiła połowę śrub i zabrakło materiału nowych śrub łączeniowych i zaślepek. NA dalszą część prac czekam już miesiąc. Oczywiście nie jest to budowa tylko mieszkanie gdzie remont już się zakończył. W momencie zamawiania okien chciałem również zamontować rolety okienne , na szczęście zrezygnowałem z dalszych usług tej firmy. Właściciel firmy nie jest osobą kompetentną i nie dba o jakość wykonywanych usług. A wiec odradzam jakiego kol wiek korzystania z usług firmy BestPol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Żyję i żyć będę, widać nie chcą mnie gdzie indziej i trochę Was tutaj po wkurzam ;)

Nie mogę jeszcze mówić, jestem ogólnie osłabiony i moje wizyty tutaj nie będą zbyt częste - póki co

Usunięto mi migdał bo trakcie operacji rozsypał się na kawałki, kawałek nasady języka oraz świństwo najważniejsze, wyhodowany przez 6 miesięcy - guz wielkości kurzego jaja w rozmiarze S i kilka małych jajeczek wokoło. Wyniki histopatologi dopiero za dwa - trzy tygodnie :(

Zachciało mi się rzucić palenie hi hi hi

To tak w telegraficznym skrócie prosto z komórki, z szpitala na Banacha

Bart4 - póki co sekcji jeszcze nie będzie :)

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Żyję i żyć będę, widać nie chcą mnie gdzie indziej i trochę Was tutaj po wkurzam ;)

Nie mogę jeszcze mówić, jestem ogólnie osłabiony i moje wizyty tutaj nie będą zbyt częste - póki co

Usunięto mi migdał bo trakcie operacji rozsypał się na kawałki, kawałek nasady języka oraz świństwo najważniejsze, wyhodowany przez 6 miesięcy - guz wielkości kurzego jaja w rozmiarze S i kilka małych jajeczek wokoło. Wyniki histopatologi dopiero za dwa - trzy tygodnie :(

Zachciało mi się rzucić palenie hi hi hi

To tak w telegraficznym skrócie prosto z komórki, z szpitala na Banacha

Bart4 - póki co sekcji jeszcze nie będzie :)

 

Trzymaj się i wracaj szybko do zdrowia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Szybkiego powrotu do zdrowia Jareko:yes:

 

Chłopaki powiedzcie mi czy warto kupić okna schuco profil si82 clasic ? Czy będą dobre?

Czy szklenie szybą U=0.5 4/18/4/18/4 nie będzie zimą przy mrozach robić się wklęsłe?

Czy przez taką szybę coś jeszcze będzie wogóle widać:rolleyes:

Czy ta szyba będzie w miarę dobrze przepuszczać światło?

 

Tak dużo pytań a tak mało odpowiedzi:confused:

Pozdrawiam:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki powiedzcie mi czy warto kupić okna schuco profil si82 clasic ? Czy będą dobre?

 

modena uważasz, że na takie pytanie można kompetentnie odpowiedzieć? Niech będzie skromnie, że u 30 producentów takich okien powstaje rocznie łącznie 30.000, któreś będzie Twoje i któreś będzie niedobre. Zwykły rachunek prawdopodobieństwa. Każde zakupy to trochę loteria, chociaż zakup schueco, to loteria z większą ilością losów wygrywających

 

Czy szklenie szybą U=0.5 4/18/4/18/4 nie będzie zimą przy mrozach robić się wklęsłe?

 

Będzie, nie tylko przy mrozach. bo to raczej kwestia różnicy ciśnień i temperatur, a nie wyłącznie niskich temperatur.

 

Czy przez taką szybę coś jeszcze będzie wogóle widać.

 

Hm... coś na pewno bedzie:-)

 

Czy ta szyba będzie w miarę dobrze przepuszczać światło?

 

Zapytaj o wartość współczynnika Lt dla szyby. Im wyższa wartość wyrażona w % tym więcej światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modena - jeśli szyba jest wykonana prawidłowo jest to zjawisko normalne i podstawy fizyki je wyjaśniają. Pod wpływem temperatury zmienia się objętość gazu a że mamy zamknięta przestrzeń to szyba ulega wygięciu na zewnątrz ( latem) i do środka (zimą) i dlatego ważne jest trzymanie się zaleceń co do powierzchni szkła co większość ma duuuupie bo zmiana 4 mm na 6mm to przegranie z ofertą konkurencji.

stibdom - zanim zdecydujesz się na szybę o Lt 71 % zamiast 51% zastanów się jak ci się bezie żyło w salonie w słoneczny dzień - od razu zaplanuj albo rolety, albo markizy albo jedno i drugie plus klimatyzacja bo szyba tej konstrukcji przepuszcza bardzo dużo energii słonecznej - tak potrzebnej zimą a tak do bani latem. Znam kilku inwestorów niepomnych uwag którzy po zamieszkaniu dorabiali sobie klimatyzację i per saldo za oziębianie pomieszczeń latem płacą więcej niż za ogrzewanie zimą

bwojtek - po tylu latach palenia zachciało mi się rzucić - to bardzo dobry nałóg i nałogowiec powinien dalej palić a tak... tak to dopiero organizm szału dostaje i różne głupoty produkuje ;) (to oczywiście żart - jakby ktoś nie wyczul)

Nieeeee... dość, pisanie z komórki na FM to udręka ale nie mogłem się powstrzymać po ostatnich postach i braku reakcji innych doradców na małe co nie co głupot tu napisanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie Schuco może być warte kupienia, jeśli nie będzie za drogie ;p a do tego wykona je niezły Producent i nie zepsuje w montażu jakiś amator. I na tym bym się skupił a nie na roztrząsaniu innych aspektów (chociaz jak lubisz znać szczegóły to dobrze że pytasz ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...