Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Napisałem to co z tabelki wynika a i tak będę sam sobie dziękował za to że nie zamówiłem okien z szyba o Lt 51-55% W pokoju 10m2 z oknem 120 na 120 to istna ciemnica. Jareko nie każdy ma dom z oknami wielkości całej ściany i w dodatku na południe, gdzie słonce wali do późnego wieczora, a może Ty lubisz efekt zielonego szkła:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stibdom - mylisz się, to tylko %, które pobudzają wyobraźnię, natomiast realnie niewyczuwalna różnica dla twych oczu. Gdybyś miał okazję w jakimkolwiek salonie spojrzeć raz przez jedną raz przez drugą szybę dopiero byś zauważył minimalną, wręcz dla wielu klientów NIEDOSTRZEGALNĄ różnice w ilości przepuszczanego światła. Uwierzysz w me słowa dopiero latem, nawet mając tak małe okna od południa i zachodu w pokoju będziesz miał słonecznego dnia saunę - ale wiesz... ja tu tylko tak zaglądam bo się nudzę i wiedzę mam bardziej praktyczną niż ulotkową ;) A ostatnio nudzę się cholernie, leżąc i podziwiając sprawność NFZ w wykańczaniu pacjentów ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu zamawiałem okna i gdzieś w sieci znalazłem tabelkę odnośnie szklenia, wiec tak okno z szybą U=0.5 (argon) o budowie 4/18/4/18/4 będzie miało przepuszczalność światła Lt na poziomie 71% - b.dobra widoczność, co do budowy samego oszklenia to się nie wypowiadam:)

 

71% transparencji to nie problem.

Patrząc od wewnątrz oko nie odczuje problemów z mniejszą ilością światła.

 

patrząc od zewnątrz, szyby są ciemniejsze z powodu przede wszystkim dwóch szyb niskoemisyjnych w pakiecie 3 szybowym.

 

Większą udręką są np. korony drzew zasłaniające światło słoneczne. Ja mam taki przypadek - niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) , dziękuję za wszystkie podpowiedzi:yes:

Wycena na te schuco ( z hekaplastu) si82 clasic była tylko " ździebko" wyższa niż z oknoplastu ( ok. 3k), ale w oknoplaście profil 5 komorowy przy trzech szybach współczynnik 1.1 , a w schuco w zależności od okna od 0.7 do 0.9 na całym oknie. Dom ma być energooszczędny i asolt zalecił żeby poszukać okien o lepszych współczynnikach .Małżonek natomiast bał się że nic przez taki pakiet 3szybowy nic nie będzie widać, dodatkowo chciałby żeby w zimie grzało słoneczko przez te szyby:rolleyes:

 

Jareko , nie daj się tam wykończyć psychicznie NFZ, trzymaj się i wracaj szybko do zdrowia:yes::

 

Czy Waszym zdaniem duże okno tarasowe szer 370x230 , dzielone na trzy części po bokach fixy szklone w ramie a w środku drzwi przesuwne ( hks) oraz fix szer 260xm x230 dzielony na pół ,powinny koniecznie mieć pakiety szybowe ze szkłem 6mm, czy może wystarczy 4mm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie przekonacie mnie bo sam jeździłem i specjalnie sprawdzałem jak to jest z tym parametrem " Lt " Dla mnie jest to duża różnica (gołym okiem) ją widać;) pakiet szybowy z przepuszczalnością światła Lt 51-55% jest ciemniejszy w porównaniu z Lt 71-77% Warunki lokowania i wielkość okna niestety też jak dla mnie maja ogromne znaczenie, wiec proszę o odrobinę obiektywizmu bo ja te okna kupowałem a nie sprzedawałem. Z całym szacunkiem doceniam Wasze lata praktyki i bogate zaplecze umiejętności. Ponieważ będę miał rolety zew. zdecydowałem że jednak wystarczą mi szyby z U=0.6 bo wole widzieć a nie patrzeć przez okno i mieć wrażenie że mam założone okulary przeciwsłoneczne;) ale to przecież każdego indywidualny wybór, a tu je tylko opisujemy. hejka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem duże okno tarasowe szer 370x230 , dzielone na trzy części po bokach fixy szklone w ramie a w środku drzwi przesuwne ( hks) oraz fix szer 260xm x230 dzielony na pół ,powinny koniecznie mieć pakiety szybowe ze szkłem 6mm, czy może wystarczy 4mm.

Pozdrawiam

 

Witam wrzuciłam moje dwie fotki mam 4/16/4/16/4. Ja jestem zadowolona, sąsiad niewiele widzi z daleka, a i słonka w letnie dni wpada w sam raz. Obawiałam się gdyż mieliśmy robione tynki przy plus 30 i schły sobie spokojnie, ciemno nie jest, a i pomieszczenia nie przegrzewają się.

Myślę że z szyba 6mm to słonka będziesz miała nie wiele.

j191.jpg1j181.jpg2

monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie przekonacie mnie bo sam jeździłem i specjalnie sprawdzałem jak to jest z tym parametrem " Lt " Dla mnie jest to duża różnica (gołym okiem) ją widać;) pakiet szybowy z przepuszczalnością światła Lt 51-55% jest ciemniejszy w porównaniu z Lt 71-77% ...
Nikt nie zamierza polemizować z Tobą. Jeśli miałeś okazję w tym samym punkcie patrzeć przez jedną jak i przez drugą szybę - OK (choć w to wątpię) uległeś magii procentów - jak każdy kto do mnie przychodzi ale jak sobie spojrzy przez jeno i drugie zmienia zdanie.

Nikt Cię na to nie namawia, nie wiem jak u innych ale u mnie 4/16/4/16/4 jest w takiej samej cenie jak 4/18/4/18/4

 

Monia - w tych wymiarach spokojnie mogą być szyby 4mm

I dobrze by było gdybyście zrozumieli dlaczego do pewnego momentu ma być 4 a później 6mm grubości. To nie tak że ktoś chce Was skroić tylko proponując Wam przy powierzchniach powyżej 3,0 mkw szybę 6mm myśli o Waszym dobrze pojętym interesie. Za cienka szyba to zimą środkiem możliwość wykraplania się pięknych, eliptycznych kółeczek bo gaz w środku tak się skórczy że na ramce 16 z boku w środku odległość miedzy szybami może wynieść i 10 mm -to nie żarty, tak może się wygiąć szkło, nawet bardziej i ta cała Wasza szyba niby k=0,5 będzie miała 1,0 albo i dużo więcej mimo iż trzyszybowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko ,kiedyś pytałem ,mówiłeś ,że możesz zrobić okna w chałupie na terenie malopolski (dobry dojazd z Warszawy -na Kraków w Miechowie w prawo i za chwilę na miejscu).Czy to aktualne?Mogę wysłać ci rzuty chałupy na maila do wyceny?Proponują mi OknoPlasta trzyszybowego Platinum Evo o współczynniku U=0,6 z termoramkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam okno dwuskrzydłowe w salonie jedna szyba 4/16/4 druga 4/16/4/16/4 no i ok jest różnica ale tylko jak widzisz dwie szyby obok siebie bo jak klienci jadą oglądać okna na budowie to już nie widzą różnicy:) uważam że pokazać różnice trzeba ale zazwyczaj jest o jezu jakie ciemne będzie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam okno dwuskrzydłowe w salonie jedna szyba 4/16/4 druga 4/16/4/16/4 no i ok jest różnica ale tylko jak widzisz dwie szyby obok siebie bo jak klienci jadą oglądać okna na budowie to już nie widzą różnicy:) uważam że pokazać różnice trzeba ale zazwyczaj jest o jezu jakie ciemne będzie:)

Obawa że będzie za ciemno w środku to jedno, ale dodatkowo małżonek się boi że będzie musiał oglądać zielone niebo ( a lubi obserwować np. samoloty na niebie):yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymiane doswiadczeń

Kupiłem okna Veka alphaline pakiety 3 szybowe 0,5 oraz z WK1 z firmy Dako na okuciach winkhaus:

 


 

okno przesuwne od poczatku nie "chodziło"

SERWIS DAKO PRZYJECHAŁ WYREGULOWAĆ PO 2 MIESIACACH

 


 

W OKNACH Z wk1 montazyści wykrecili mi "mikrouchył" bo nie dało sie wyregulować okien

Teraz DAKO - może w następnych 2 miesiącach przyjedzie usunąć problem wymieniając "narożniki" okuć na mniejsze.

 


 

w oknach bez WK1 pomimo tego, że potrójne , to nie było blokady błędnego położenia klamki . Teraz więc muszę ekstra domawiać;

to co gdzie indziej jest standardem, bo muszę mieć ze względu na dzieci

 


 

następne moje okna do domku - jeśli będą - to bedą na okuciach ROTO o klasę lepszych w montażu, niezawodności i obsłudze od przereklamowanego Winkhausa

 


 

a nowe okna na pewno nie bedą z DAKO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...