Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

jeśli chodzi o wymiane doswiadczeń

kupiłem okna veka alphaline pakiety 3 szybowe 0,5 oraz z wk1 z firmy dako na okuciach winkhaus:


okno przesuwne od poczatku nie "chodziło"

serwis dako przyjechał wyregulować po 2 miesiacach


w oknach z wk1 montazyści wykrecili mi "mikrouchył" bo nie dało sie wyregulować okien

teraz dako - może w następnych 2 miesiącach przyjedzie usunąć problem wymieniając "narożniki" okuć na mniejsze.


w oknach bez wk1 pomimo tego, że potrójne , to nie było blokady błędnego położenia klamki . Teraz więc muszę ekstra domawiać;

to co gdzie indziej jest standardem, bo muszę mieć ze względu na dzieci


następne moje okna do domku - jeśli będą - to bedą na okuciach roto o klasę lepszych w montażu, niezawodności i obsłudze od przereklamowanego winkhausa


a nowe okna na pewno nie bedą z dako

 

 

kupujcie okna od lokalnych producentów, którzy maja serwis na miejscu, jestem ze śląska i polecam lokalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następne moje okna do domku - jeśli będą - to bedą na okuciach ROTO o klasę lepszych w montażu, niezawodności i obsłudze od przereklamowanego Winkhausa

 

A ja wręcz przeciwnie jestem zadowolona z okuć Winkhaus, okna mam z Hekaplastu. Na początku również byłam zła na okucia ale po kilku wizytach i regulacji polegającej na zmianie miejsc zamontowanych grzybków okna zaczęły mnie słuchać. Nie powiem że w pierwszych dniach nie doprowadzały mnie do furii.

 

Jestem posiadaczką okien od kilku tygodni ale już miałam przyjemność poznania Pana z serwisu. Bardzo miły Pan, byłam z mężem zdziwiona jego przyjaznym nastawianiem ale koniec tego cukrowania zobaczymy jak firma podejdzie do naszej reklamacji, więc dopiero będę zachwalała czy to firma godna polecenia dalej.

 

Na bazie swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że dopiero teraz zdaliśmy sobie sprawę jak ważna jest ekipa montażowa, oraz dokładny pomiar okien. Nie ma problemu ze znalezieniem opinii na temat danego producenta okien, natomiast problem się zaczyna jeśli chcemy znaleźć opinie na temat montażu konkretnego dealera. Myślę że producenci okien powinni dbać o takie rzeczy i eliminować takich dealerów ze współpracy, gdyż zazwyczaj krytyka spada na producenta, a nie na dealera który dziś jest, a jutro go nie ma.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę że wam się spodobał pan:lol2:Ale czy przypadkiem nie powinno być tak że pan nie powinien być w ogóle potrzebny? Okna powinny być dobre zaraz po zamontowaniu a nie dopiero po wizycie jednej czy kilku serwisanta. W dalszym etapie życzę ci ekip po których nie trzeba poprawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę że wam się spodobał pan:lol2:Ale czy przypadkiem nie powinno być tak że pan nie powinien być w ogóle potrzebny? Okna powinny być dobre zaraz po zamontowaniu a nie dopiero po wizycie jednej czy kilku serwisanta. W dalszym etapie życzę ci ekip po których nie trzeba poprawiać.

 

plusfoto podobać to mi się podoba ale wyciąg z konta pod koniec miesiąca.

 

Problem z moimi oknami był taki że trzeba było je dobrze wyregulować, coś podnieść, coś obniżyć, coś dokręcić, coś odkręcić. Trzeba było ściągać serwisanta z końca polski na godzinkę żeby tylko wyregulować kilka okien. Dealer u którego kupiliśmy okna regulował je kilka razy i zapewne jeździłby do dziś, gdyż nie widział w tym problemu.

Okna nie są bez wad istnieją pewne drobne wady profili. Myślę że za taką cenę nie powinno ich być co również serwisant potwierdził ale zobaczymy co na to producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sądzicie że serwis jest od tego, by regulować Wasze okna to fiu fiu.. trzeba by dołożyć dobre 10% do ceny by utrzymać takich ludzi w firmie.

Oczywiście też bym chciał, by na telefon, następnego dnia (albo najlepiej od ręki) przyjechał człowiek i mi dogodził. Ale trochę pomyślcie.

Regulacja to zwykla czynność okresowa (jak przegląd w aucie, ustawienie zbieżności kół, sprawdzanie ciśnienia, wymiana żarówek. Trudniej bądź łatwiej da się to zrobić we własnym zakresie, ale zwykle nie jest to objęte gwarancją i jest to wyraźnie zapisane w warunkach gwarancji a do tego dołączona odpowiednia instrukcja.

Ale do sedna: uważam, że na regulację powinien przyjechać ktoś od sprzedawcy - to on powinien mieć praktykę (żadne szkolenie jej nie zastąpi), zna Waszą konkretną sytuację / sposób montażu. Ale to wg mnie zwykła czynność, za którą należy się zapłata (co wcale nie znaczy że bez sam się od tego uzależniam).

Wczorja byłem przy znanych sobie oknach -okna kupiła i zamontowała firma budująca pod klucz. Zapewnienia szefa tej firmy były że hoho, ale prośba o "zerknięcie do dwóch okien" skończyła się 2 godzinnym przeglądem, gdzie okna były tak spieprzone montażem, że szok. Tzn. działały, ale wymagały tak nietypowych regulacji, że było widać bez poziomicy ogromne błędy. Czy to powinien robić serwis jeśli za montaż ktoś inny wziął pieniądze? Oczywiscie wg szefa tej firmy okna montowali "profesjonaliści" ale już przy pierwszym skrzydle widziałem, że swój błąd montażu próbowali usunąć kompletnie złym kierunkiem regulacji.

Podobnie niedawno powiedział jakiś Klient : okno się nie uchyla, a w ogóle ma zepsutą śrubę regulacji. No cholera! Skąd on wiedział że jest zepsuta jak się to niby samo stało? Na 100 procent okno próbował podkręcić ktoś bez doświadczenia. Czy to powinien naprawiać serwis w ramach gwarancji?

Trochę się uniosłem, ale nie cierpię jak ktoś robi ze mnie balona. Naprawiam te okna, zagryzam zęby, słucham kłamstw. Szlag mnie trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fin nie masz co się stresować. Ja dzięki temu forum i kilka innych osób o pewnych regułach gry wie ale większość nie. Większość ludzi traktuje praktycznie sprzedawcę jako producenta, sprzedawcę i montażystę. Dla nich to ta sama osoba i najlepiej jakby przy montażu na koniec jeszcze ktoś zawiesił firanki w oknie. Osobną sprawą jest że część sprzedawców nawet nie informuje klienta co do kogo należy i kto za co odpowiada, a w umowach pewne rzeczy są tak sformułowane, że zwykły śmiertelnik się w tym gubi. Ponad to takie rzeczy chyba nawet doświadczony montażysta powinien wychwycić:

- regulacji polegającej na zmianie miejsc zamontowanych grzybków

- Okna nie są bez wad istnieją pewne drobne wady profili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wręcz przeciwnie jestem zadowolona z okuć Winkhaus,

 

Jestem posiadaczką okien od kilku tygodni (

 

Oceniać czy porównywać okucia i ich działanie można po 2-3 latach. I nie chodzi mi o błędne ustawienie zaczepów. A sprzedawca-montażysta który bezpośrednio po montażu wzywa serwis bo nie radzi sobie z drobiazgami (bo to były drobiazgi) lepiej niech zmieni zajęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusfoto, ciesze sie ze nie odbierasz moich slow jako atak personalny. Nawet jakbys byl tym Klientem to "gdybalbym" przy Tobie ze moze tej zlej regulacji dokonal ktos trzeci (np. glazurnik), kto chcial zablysnac. Jak ktos sie zachowuje fair to nawet mysl o pieniadzach nie przechodzi mi przez glowe, bo to drobiazgi. Ale jak ktos zaczyna rozmowę od pretensji, powołuje się na gwarancję (której jak widzę nie czytał) i jeszcze zawsze mówi "tak było od początku" to nie jest to dla mnie miłe (bo okno może się opuścić, tą nieszczęsną gwarancję wypada przeczytać, a czas powstania wady byl na pewno inny, bo ja każde swoje okno "dotykam" po montażu.

A wystarczyłoby rozmowę zacząć inaczej, " mam problem, okno mi obciera,nie da się zamknąć/ ciężko się zamyka, może się zepsuło? itp. czy można coś z tym zrobić?" Zapewniam Was że każdy szanujący się sprzedawca zechce na to rzucić okiem, bo może faktycznie to wada, którą wypada zgłosić do serwisu. A regulacji i tak lepiej dokona ktoś doświadczony niż przeciętny amator. A jak ktoś mnie po fakcie pyta, ile to kosztowało, to już zupełnie mnie "rozbraja" bo zwykle nic nie biorę, a jak już jestem po tym zły, to tylko na siebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) , dziękuję za wszystkie podpowiedzi:yes:

Wycena na te schuco ( z hekaplastu) si82 clasic była tylko " ździebko" wyższa niż z oknoplastu ( ok. 3k), ale w oknoplaście profil 5 komorowy przy trzech szybach współczynnik 1.1 , a w schuco w zależności od okna od 0.7 do 0.9 na całym oknie. Dom ma być energooszczędny i asolt zalecił żeby poszukać okien o lepszych współczynnikach .Małżonek natomiast bał się że nic przez taki pakiet 3szybowy nic nie będzie widać, dodatkowo chciałby żeby w zimie grzało słoneczko przez te szyby:rolleyes:

 

Jareko , nie daj się tam wykończyć psychicznie NFZ, trzymaj się i wracaj szybko do zdrowia:yes::

 

Czy Waszym zdaniem duże okno tarasowe szer 370x230 , dzielone na trzy części po bokach fixy szklone w ramie a w środku drzwi przesuwne ( hks) oraz fix szer 260xm x230 dzielony na pół ,powinny koniecznie mieć pakiety szybowe ze szkłem 6mm, czy może wystarczy 4mm.

Pozdrawiam

 

Tylko, że si82 to profil sześciokomorowy, wyceń w oknoplaście profil również sześciokomorowy lub nawet siedmiokomorowy z 3-szybowym pakietem to zobaczysz jakie będę współczynniki. Nie porównuje się malucha do golfa mówiąc, że golf lepszy i trochę droższy o jakieś 3k, bo na tym właśnie polega różnica - jest rzeczywiście może trochę lepszy a zatem i droższy. Porównaj golfa do golfa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pojezdziłem dzisiaj za oknami po swojej miejscowości i sugerowałem się następującymi wytycznymi

Profil klasy A, stal zbrojeniowa powyżej 1,5 mm, 5 komór, do tego jakie są okucia, cena , i w lambda. I dostałem takie oto propozycje:

1. Brugmann AD Arte za około 3900 zl z robocizną U okna około 1,3

2. Fortis cena 3900 zl U podobne

3. Drutex cena okien około 4700 zl U okna 1,1

4. Dobroplast cena około 4000 zl U okna 1,1

 

I teraz pytanie co wybrac? =) Którą firmę polecacie. Wymiana okien w bloku z płyty :)

 

Pozdrawiam i poproszę o opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...