Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam,

Pojezdziłem dzisiaj za oknami po swojej miejscowości i sugerowałem się następującymi wytycznymi

Profil klasy A, stal zbrojeniowa powyżej 1,5 mm, 5 komór, do tego jakie są okucia, cena , i w lambda. I dostałem takie oto propozycje:

1. Brugmann AD Arte za około 3900 zl z robocizną U okna około 1,3

2. Fortis cena 3900 zl U podobne

3. Drutex cena okien około 4700 zl U okna 1,1

4. Dobroplast cena około 4000 zl U okna 1,1

 

I teraz pytanie co wybrac? =) Którą firmę polecacie. Wymiana okien w bloku z płyty :)

 

Pozdrawiam i poproszę o opinie :)

 

Nie napisałeś kto na tym Brugmanie produkuje, jeśli normalna firma (MS, Adams) to byłaby najlepsza propozycja choć sądząc po cenie chyba nie będzie.

Jeśli wycena była z pakietami 2-szybowymi to naściemniali Ci z Uw, 1,3 możliwe w naprawdę dużej konstrukcji (raczej nie do bloku) a 1,1 niemożliwe do osiągnięcia. Jeśli na pakietach 3-szybowych Brugmann pozwala zapiąć pakiet 0,6 a nawet 0,5 a Druty i Dobreplasty tylko 0,7 więc miałyby gorsze niż ten pierwszy parametry.

Wybierz firmę montującą mającą najmniej złych opinii wśród znajomych i sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zapytaj sprzedawców czym się charakteryzuje profil tej klasy (wcześniej zrób sobie ściągawkę), weź suwmiarkę i poproś o przekroje profili. Będzie śmiesznie.

 

hehe no jak się dobrze Pan przygotuje i wykona 2 podejście do salonów sprzedaży to nie będzie musiał już pytać o zdanie na forum, sam będzie wiedział kogo wybrać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem na etapie zakupu okien, dostałem dziś wycenę z kilku firm i zastanawiam się nad dwoma pozycjami:

- Urzędowski Profil Optimum Oro drewno dąb D9 / sosna S5 , 3 szybowe, U=0,7 (16000zł brutto.)

 

- Profile VEKA PERFECTLINE (VP) 5 komorowe, Okucia ROTO NT, Szyby PILKINGTON 4-12-4-12-4 U=0.7, Czterostopniowa regulacja uchyłu w skrzydle RU lub blokada błędnego położenia klamki (zakres stosowania od 1117 do 1716 wys.), Blokada antyprzeciągowa w skrzydle RU, Mikro wentylacja w skrzydle RU, 2 zaczepy antywyważeniowe (16 001,00 zł).

 

Które polecicie? Są jekieś znaczące różnice między nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich. mam pytanie mozliwie glupie ale mimo wszytsko potrzebuje odpowiedzi. obecnie p.architekt tworzy mi projekt domu i ostatnio zadala mi pytanie jakiej firmy okna bedziemy uzywac. na co ja zrobilem duze oczy po co teraz jej to wiedziec... uzasadnila mi to stwierdzeniem ze rozne firmy maja rozne standardy wymiarow i ona chcialaby sie wstrzelic w dana firme zeby zaprojektowac odpowiednio nadproża. czy ona dobrze mysli ??? czy jednak wszytskie firmy maja takie same wymiary i w zaleznosci od potrzeb robia niestandardowe okna?? co za roznica jak jej teraz powiem ze biore veke lub oknoplast?? z gory dziekuje ze odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich. mam pytanie mozliwie glupie ale mimo wszytsko potrzebuje odpowiedzi. obecnie p.architekt tworzy mi projekt domu i ostatnio zadala mi pytanie jakiej firmy okna bedziemy uzywac. na co ja zrobilem duze oczy po co teraz jej to wiedziec... uzasadnila mi to stwierdzeniem ze rozne firmy maja rozne standardy wymiarow i ona chcialaby sie wstrzelic w dana firme zeby zaprojektowac odpowiednio nadproża. czy ona dobrze mysli ??? czy jednak wszytskie firmy maja takie same wymiary i w zaleznosci od potrzeb robia niestandardowe okna?? co za roznica jak jej teraz powiem ze biore veke lub oknoplast?? z gory dziekuje ze odpowiedz.

 

Według mnie, to Twoja pani architekt nie posiada odpowiedniej wiedzy o oknach i szuka usprawiedliwienia... jakby co. Ty powiesz, ona powie, że zrobiła jak powiedziałeś, a że to rozwiązanie do d... no to przecież nie jej wina, bo powiedziałeś:-). To architekt powinien zaproponować rozwiązania techniczne i na dodatek podać wartość podstawowych parametrów okien jakie są niezbędne do osiągnięcia założeń projektowych w zakresie zużycia energii, wentylacji, bezpieczeństwa użytkowania itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam wszytskich. mam pytanie mozliwie glupie ale mimo wszytsko potrzebuje odpowiedzi. obecnie p.architekt tworzy mi projekt domu i ostatnio zadala mi pytanie jakiej firmy okna bedziemy uzywac. na co ja zrobilem duze oczy po co teraz jej to wiedziec... uzasadnila mi to stwierdzeniem ze rozne firmy maja rozne standardy wymiarow i ona chcialaby sie wstrzelic w dana firme zeby zaprojektowac odpowiednio nadproża. czy ona dobrze mysli ??? czy jednak wszytskie firmy maja takie same wymiary i w zaleznosci od potrzeb robia niestandardowe okna?? co za roznica jak jej teraz powiem ze biore veke lub oknoplast?? z gory dziekuje ze odpowiedz.

 

proponuję póki jeszcze czas zmienić architekta

w 100% popieram zdanie kolegi TESTA

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona nie chce ode mnie konktretnych rozwiazan, tylko firme z ktorej chce korzystac. ma to sens?? tzn ja jej mam nie mowic ze okno ma byc 5-komorowe o jakims tam profilu tylko z jakiej firmy. i tu moje pytanie czy rozne firmy dysponuja roznymi standardowymi wymiarami czy niewazne jaka firma a okna maja standardwe wymiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam,

jestem na etapie zakupu okien, dostałem dziś wycenę z kilku firm i zastanawiam się nad dwoma pozycjami:

- Urzędowski Profil Optimum Oro drewno dąb D9 / sosna S5 , 3 szybowe, U=0,7 (16000zł brutto.)

 

- Profile VEKA PERFECTLINE (VP) 5 komorowe, Okucia ROTO NT, Szyby PILKINGTON 4-12-4-12-4 U=0.7, Czterostopniowa regulacja uchyłu w skrzydle RU lub blokada błędnego położenia klamki (zakres stosowania od 1117 do 1716 wys.), Blokada antyprzeciągowa w skrzydle RU, Mikro wentylacja w skrzydle RU, 2 zaczepy antywyważeniowe (16 001,00 zł).

 

Które polecicie? Są jekieś znaczące różnice między nimi?

 

będzie ciężko porównać DREWNO do PCW znajdzie się 100 zwolenników 1 jak i 2 opcji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ona nie chce ode mnie konktretnych rozwiazan, tylko firme z ktorej chce korzystac. ma to sens?? tzn ja jej mam nie mowic ze okno ma byc 5-komorowe o jakims tam profilu tylko z jakiej firmy. i tu moje pytanie czy rozne firmy dysponuja roznymi standardowymi wymiarami czy niewazne jaka firma a okna maja standardwe wymiary.

 

nie ma to sensu, a jak firma "padnie" do czasu budowy to co ? projekt w kosz?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz architektowi tak:

Panie, po to Panu płacę by zaprojektował Pan okna jakie można wykonac i to spełniające założenia - jak Pan tego nie potrafisz to spadaj na księżyc a nie wyciągasz Pan ode mnie ciężko zarobione pieniądze

Czy do tych głąbów co Was kroją dotrze że nie ma pojęcia "Okna typowe" ? Czasy fabryk domów minęły wraz z Jaruzelem ;)

Tak samo jak w 99% nie ma ekip murarzy potrafiących czytać projekt i jakie mają mieć wymiary otwory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, jak architekt jest kretynem to zaprojektuje ci piękną chałupę a ty włosy sobie później będziesz rwał bo inny za kasę jaką wydasz na okna zbuduje cały dom i go jeszcze wyposaży

 

Jest kilka zasad które architekt powinien znać i nie zależą one od producenta okien !!!

- Każde duże przeszklenie generuje koszty - optymalnie by nie przekraczało 3,0 mkw bo to wymusza wejście w szyby 6mm a to kosztuje, waży i jest "zimniejsze" od 4-rek

- konstrukcje w PVC i w kolorze znacząco zmieniają swoje wymiary pod wpływem ciepła latem-zimą, stąd czasem trzeba zastosować specjalne profile dylatacyjne - znów koszty

A zresztą, do cholery, on bierze kasę do Ciebie - nie ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj szanowny Inwestorze

Nie ma czegoś takiego jak wymiary Oknoplastu

Jak już chcesz być taki "typowy" to poszukaj w sieci Katalogu okien typowych - opracowany na początku lat 70 w czasach gdy budownictwo było znaczącą gałęzią gospodarki i tylu mieszkać ile za Gierka wybudowano nie udało się po dziś dzień... no tak, Kaczor obiecał chyba 3.000.000 mieszkań - zapomniał tylko powiedzieć - kiedy ;)

 

ułatwię ci zadanie

typowe szerokości

565 865 1165 1465 1765 2065

typowe wysokości

535 835 1135 1435 1635 2095 2195 2295 i już za Jaruzela pojawiły się balkony o wysokości 2470

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi wiara w oknoplast jeszcze nich zrobią swoje radio i będzie kolejna sekta:)

bo jeśli byś zainteresował się oknami choć troszkę to veki i oknoplastu nie da się do siebie porównać

jedno to profil drugie firma która robi na tym własnie profilu

Edytowane przez witek86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że architekt tu wykazał się jednak myśleniem. Czasem projekt przybiera jakiś kierunek z założeniami np. dla okien drewnianych, a pod koniec okazuje się, że Klient życzy sobie konkretną markę która ma inne wytyczne. Dotyczy to np. wysokości okien balkonowych. Na 3 firmy których okna mogę sprzedać, dwie może wykonać balkon w kolorze do wys. 230cm, a trzecia - teoretycznie najsłabszy profil - spokojnie robi niemal 250cm. Oczywiście że dobry architekt powinien znać ogólne możliwości, ale tu- uważam, że pytanie było zasadne.

 

J.C.

Porównujesz kompletnie inne okna. Jakimś cudem stało się, że spotkały się cenowo, a to dlatego, że trafiłeś na nowe okno wchodzące na rynek i sprzedawane po okazyjnej cenie a z drugiej strony masz zwykły 5komorowy plastik z wciśniętą na siłę 3 szybówką, która jest dość droga (tak się złożyło, że znam obie firmy).

Ale rzecz dla wielu istotna - ten plastik będzie w 2-3 tygodnie, a to drewno w 2-3 miesiące.

 

Ps. Witaj Jarku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...