Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ze względu na usytuowanie działki nie miałem dużego wyboru odnośnie rozplanowania pomieszczeń w domu a przy tym okien. Planuję zamiast 2 okien 150/150 wstawić jedno 230/230 lub nieco mniejsze. Co sądzicie na temat podcienia oraz okna w kuchni? Czy wstawić jeszcze większe okno w salonie od południa?

Chciałbym zasięgnąć opinii na temat okien tarasowych. Jaką firmę proponujecie?

plan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym tylko, że do Si82 Cava nie ma jeszcze pełnej gamy profili - tym samym nie sposób wykonać np. balkon dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem

Poza tym.... nowości.... lepiej nie eksperymentować na sobie - już o tym kiedyś pisałem

 

 

Hmmm... lekko mi się skróciło auto z frontu, tak z pół metra :( i jakoś nie idzie nim jeździć - może ktoś wie jak je wyciągnąć na nowo ? ;)

wypadek 4 września.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co sądzicie o oknach firmy Sonarol. Jestem na etapie wybierania okien do domku z projektu " Marysia" i teściu mnie namawia na te właśnie okna. Który profil lepszy "na 6 plus" czy "brugmann". Jeśli nie polecacie tych to komu można zaufać w okolicach wołomina?

ps. a może ktoś z maryśkowiczow sie wypowie

pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym tylko, że do Si82 Cava nie ma jeszcze pełnej gamy profili - tym samym nie sposób wykonać np. balkon dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem

Poza tym.... nowości.... lepiej nie eksperymentować na sobie - już o tym kiedyś pisałem

 

 

Hmmm... lekko mi się skróciło auto z frontu, tak z pół metra :( i jakoś nie idzie nim jeździć - może ktoś wie jak je wyciągnąć na nowo ? ;)

 

...jak silnik o`k to się wypuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, wartość naprawy przekracza wartość pojazdu - nie wiem jak oni to liczą, ale wóz idzie do kasacji. nic z nim nie będą robić a mnie pozostaje wziąć następny i czekać na rozliczenie leasingu

Plusfoto - pisze więc dycham jeszcze :) mnie za kółkiem nie było, wiesz.... ponad 2 mln kilometrów za mną, kilka wypadków przeżyłem ale ANI RAZU nie wjechałem komuś w kufer - no, cóż, ja jestem pod każdym względem ;) wyjątkowy ;) , niespełniony rajdowiec :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć wprost gdyż nie wiem jakie masz wobec okien wymagania

Do domów normalnych, nawet energooszczędnych ale nie pasywnych - dla mnie przerostem formy nad treścią będzie Schuco Si82+ - pomijam kwestię że nie wszystko można w tym profilu wykonać

HS - nie masz póki co wyboru - jest CT70 ale.... o ile dobrze pamiętam od wiosny ma wejść SI82 w HS-ie i biorąc pod uwagę samą zasadę działania okna realnie nie ma co sp... w profilu - to będzie w mej ocenie strzał w dziesiątkę - zniknie podstawowe ograniczenie - grubość pakietu szyb

Jeśli powierzchnia szyb jest duża - nie ma aż takiego znaczenia ilośc komór i opór cieplny profila - czyli CT70 CAVA

jeśli odwrotnie - Si82

 

A najlepiej gdybyś znał założenia architekta co do Uw i w tym się zmieścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o ocenę rozmieszczenia okien w moim domu oraz proszę o ewentualne zmiany i podpowiedź jakiego typu oraz jakiej marki okna byście zastosowali. Dziękuję.

 

 

[ATTACH=CONFIG]135702[/ATTACH]

 

Chyba mi się wyświetla inny rysunek, bo widzę tylko jedno okno 150x150..

Bluenet ,

Twoje pytanie powinbo być raczej skierowane do architekta. U nas usłyszysz czy masz dobrze zaplanowane wielkości otworów czy rozwiązania okien. Ja wcale nie widzę by były tu jakieś wielkie otwory. Owszem - spore, ale jak najbardziej w granicach rozsądku. Konkretnych marek od nas raczej nie usłyszysz - namawiając wprost na swojego dostawcę straciłbym wiarygodność.. a sądzę że koledzy czują się podobnie związani.. Oczywiście - bliskich nam producentów pewnie traktujemy lepiej, ale nie w kategoriach "jedyny idealny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o ocenę rozmieszczenia okien w moim domu oraz proszę o ewentualne zmiany i podpowiedź jakiego typu oraz jakiej marki okna byście zastosowali. Dziękuję.

 

 

[ATTACH=CONFIG]135702[/ATTACH]

jeśli ten domek ma piętro to robiliśmy chyba ten projekt albo bardzo podobny tam klient w garażu wstawił luksfery (osobiście nie znoszę)

a tak to wszystko masz "normalnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...