Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

będąc frontem do klienta ewentualnie ty po d... dostaniesz a nie klient

Wystarczy, że klient zażyczy sobie byś na fakturze miał pozycje "okna" i już MUSISZ wystawić 23% VAT a nie usługę na 8%

Kolejnym błędem, nagminnie popełnianym przez tych "frontem do klienta" jest zaniżanie VAT-u tam gdzie nie można tego uczynić - np. moskitiery czy roletki materiałowe czy żaluzje - to wszystko zgodnie z prawem powinno mieć 23% VAT a nie 8 jak czasem się spotyka - współczuje późniejszego zwracania VAT-u tym którzy chcieli być tańsi od konkurencji, a o tych co robią beż żadnego kwitu to już nie współczuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ten domek ma piętro to robiliśmy chyba ten projekt albo bardzo podobny tam klient w garażu wstawił luksfery (osobiście nie znoszę)

a tak to wszystko masz "normalnie"

 

rzeczywiście ma piętro i nie robiliśmy wspólnie tego domku. jedno co nas łączy to, że też nie znoszę luksferów

 

BTW. dziękuję za chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o ocenę rozmieszczenia okien w moim domu oraz proszę o ewentualne zmiany i podpowiedź jakiego typu oraz jakiej marki okna byście zastosowali. Dziękuję.

 

 

[ATTACH=CONFIG]135702[/ATTACH]

 

...tak na szybko to nie podoba mi się strefa werandy:

1. słup zastawia widok od wenątrz

2. na werandę wyjście jest via kuchnia - bez sensu

 

Taki projekt powinien mieć naniesioną strzałę północy - nie wiadomo na jakie strony Świata wychodzą Ci okna i drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak na szybko to nie podoba mi się strefa werandy:

1. słup zastawia widok od wenątrz

 

Taki projekt powinien mieć naniesioną strzałę północy - nie wiadomo na jakie strony Świata wychodzą Ci okna i drzwi.

 

dokładnie jak na obrazku. u góry jest północ

 

2. na werandę wyjście jest via kuchnia - bez sensu

 

a jak ma mieć skoro dalej jest ogród? gdzie ma być wyjście na taras? Poza tym co ma podtrzymywać ten podcień?

 

słup zastawia widok od wenątrz

 

z pewnością, ale po

1. dzięki niemu bryła budynku jest ciekawsza

2. odległośc między ścianą a słupem to ok 3 m, wystarczy chyba abym nie musiał ciągle patrzeć w słup? widok będzie z salonu i z kuchni.

3. jak wyżej. co zamiast słupa aby podtrzymać podcień?

Edytowane przez bluenet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas piszę o swoich przemyśleniach.

Po co mi widok na ogród z kuchni jak salon jest dla mnie najważniejszy ?

Słup można zlikwidować ale na etapie projektowania - podciąg robi się mocniejszy. Ale to i tak nie zmienia faktu, że tylko z kuchni będzie widok na ogródek.

Zlikwidował bym wyjście na werandę w tym miejscu domurowując 2 ściany do słupa i zrobił werandowe wyjście ale wąskie na prostej ścianie.

Werandę przeniósł bym na ścianę zachodnią od salonu.

Zyskuję dodatkową powierzchnię w strefie kuchni a nową werandę można wystylizować do tego stopnia żeby elewacja zyskiwała na estetyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...poza tym w pomieszczeniu gospodarczymmasz okno zaprojektowane na przeciwko drzwi wejściowych - nie robi się w ten sposób. Przesunął bym drzwi albo okno poza ich wspólną oś. Powodem jest gra świateł - po przesunięciu otwory będą doświetlać większą powierzchnię pomieszczenia gospodarczego. Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas piszę o swoich przemyśleniach.

Po co mi widok na ogród z kuchni jak salon jest dla mnie najważniejszy ?

Jasne, tyle tylko, ze wtedy salon byłby od północy a kuchnia od południa. Nie wiem czy kuchnia od południa jest dobrym rozwiązaniem.

 

Słup można zlikwidować ale na etapie projektowania - podciąg robi się mocniejszy. Ale to i tak nie zmienia faktu, że tylko z kuchni będzie widok na ogródek.

 

Z jadalni też będzie widok na ogródek. Nie wiem czy można zrobić mocniejszy podciąg. Architekt twierdzi, że tam słup musi być. Poza tym bardzo fajnie urozmaica bryłę budynku. Byłem w domach które mają podobne rozwiazania z mniejszymi oknami tarasowymi i nie widziałem aby ten słupek był wielką przeszkodą.

 

Zlikwidował bym wyjście na werandę w tym miejscu domurowując 2 ściany do słupa i zrobił werandowe wyjście ale wąskie na prostej ścianie.

Werandę przeniósł bym na ścianę zachodnią od salonu.

Zyskuję dodatkową powierzchnię w strefie kuchni a nową werandę można wystylizować do tego stopnia żeby elewacja zyskiwała na estetyce.

 

Po co tyle miejsca w strefie kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...poza tym w pomieszczeniu gospodarczym masz okno zaprojektowane na przeciwko drzwi wejściowych - nie robi się w ten sposób. Przesunął bym drzwi albo okno poza ich wspólną oś. Powodem jest gra świateł - po przesunięciu otwory będą doświetlać większą powierzchnię pomieszczenia gospodarczego.

 

Nie bardzo rozumiem. Drzwi będą zamknięte zazwyczaj, pomieszczenie gospodarcze jest od północy. Czy chodzi Ci o to, że światło od zachodu będzie ogrzewało te drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Drzwi będą zamknięte zazwyczaj, pomieszczenie gospodarcze jest od północy. Czy chodzi Ci o to, że światło od zachodu będzie ogrzewało te drzwi?

 

sorry nie zauważyłem, że to Drzwi - D6 przesuwasz w stosunku do D7 lub odwrotnie ale na tej samej elewacji. Chodzi o to żeby nie były w tej samej osi. Drzwi tego typu zrób przeszklone i nie dość, że będą udawały wejście do jakiegoś pokoju to będą światło dawały więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry nie zauważyłem, że to Drzwi - D6 przesuwasz w stosunku do D7 lub odwrotnie ale na tej samej elewacji. Chodzi o to żeby nie były w tej samej osi. Drzwi tego typu zrób przeszklone i nie dość, że będą udawały wejście do jakiegoś pokoju to będą światło dawały więcej.

 

dobry pomysł. będzie jaśniej w pom. gospodarczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wbrew pozorom to wizytówka Twojego wnętrza - jak je zrobisz jak dla krasnoludków to cały design legnie w gruzach.

 

wiem. budynek na potrzeby większej klatki schodowej został wydłużony o metr aby schody nie zaczynały się przy wiatrołapie. chciałem schody ze spocznikiem ale tak jak piszę, mogłyby zacząć się przy wyjściu z wiatrołapu. architekt twierdzi, że jeszcze popracuje nad schodami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...