Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

tak wygląda elewacja zachodnia

 

:) likwidując ten nieszczęsny słup zrobił bym duuużą przesuwkę niskoprogową pod tymi dwoma oknami na piętrze + do tego duuużą werandę z markizą .

W mojej ocenie to słup sprawia wrażenie ciężkości a poza tym to przez to zaprojektowane okno werandowe za dużoświatła to nie będzie wpadać.

 

Słupy masz już od frontu i to pewnie dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) likwidując ten nieszczęsny słup zrobił bym duuużą przesuwkę niskoprogową pod tymi dwoma oknami na piętrze + do tego duuużą werandę z markizą .

W mojej ocenie to słup sprawia wrażenie ciężkości a poza tym to przez to zaprojektowane okno werandowe za dużoświatła to nie będzie wpadać.

 

Słupy masz już od frontu i to pewnie dwa.

 

rozumiem Twoje dobre intencje ale ani weranda ani tym bardziej markiza nie podobają nam się. Taki słupek, wbrew temu co piszesz znakomicie się prezentuje i tworzy zwieńczenie budynku. Identyczny jest z przodu budynku, pojedynczy.

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co sądzicie o oknach firmy Sonarol. Jestem na etapie wybierania okien do domku z projektu " Marysia" i teściu mnie namawia na te właśnie okna. Który profil lepszy "na 6 plus" czy "brugmann". Jeśli nie polecacie tych to komu można zaufać w okolicach wołomina?

ps. a może ktoś z maryśkowiczow sie wypowie

pozdrawiam Piotr

 

ponawiam zapytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALUPLAST to jest profil, z którego wykonuje się okna czy drzwi PVC. Producent okien kupuje profil, tnie go pod zadany wymiar okna, wsadza w jego środek wzmocnienie stalowe uprzednio je przycinając i zgrzewa na rogach. Później okuwa okuciami i szkli szybą a na koniec montuje w ościeżu elewacji u Klienta.

 

Dlatego musisz podać NAZWĘ PRODUCENTA OKIEN żeby coś powiedzieć na temat jego jakości wyrobów.

ALUPLAST to system ze średniej pólki cenowej na dzień dzisiejszy. Aczkolwiek swego czasu był najtańszym systemem profili okienno drzwiowych z PVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALUPLAST to jest profil, z którego wykonuje się okna czy drzwi PVC. Producent okien kupuje profil, tnie go pod zadany wymiar okna, wsadza w jego środek wzmocnienie stalowe uprzednio je przycinając i zgrzewa na rogach. Później okuwa okuciami i szkli szybą a na koniec montuje w ościeżu elewacji u Klienta.....
Albo i nie wsadza, bo to nie dość że kosztuje to jeszcze waży ;) a po co się wysilać przy noszeniu ;)

 

Pięknie Charli opisał proces produkcyjny - i tu jest sedno sprawy, czym okna, nawet na tym samym profilu, mogą się różnić między sobą w zależności od tego z jakiej fabryki wyszły. I niestety, jakość finalna wielokrotnie ma odbicie w cenie zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę co sądzicie o oknach "aluplast"?pozdrawiam!

 

witam .

 

Dokładnie , na aluplaście pracuje wiele firm zajmujących się sprzedarzą okien PCV.

z firmami z którymi ja się spotkałem to Aluplast na okuciu roto - z fabryki Oknohit , i na okiuciach maco z Eko okna z RAciborza.

 

Wiem że kluczową sprawą są okucia w oknach np przy większych konstrukcjach aby sprwaowały się nienagannie przez lata , także ja wybrałem te na okuciach roto , te same okucia stosuje wiele fabryk które sprzedają systemy Veka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepła ramka w trzyszybówce ? Wg mnie to kpina z ludzi, że jej nie ma w standardzie, a takie okna notorycznie widzę ostatnio z Oknoplastu. Trzyszybowe Platinium, a ramka aluminiowa... brrrrr!

Takie mydlenie oczu, że damy super szybę w fajnej cenie, ale za ten mały dodatek to już zapłać. Zupełnie jakby ktoś sprzedawał ciepłe buty, ale za dobre, odpowiednie do standardu wkładki do nich kazał sobie dodatkowo płacić.

 

Ciepła ramka swisspacer w moim cenniku kto koszt ok 15zł / m2/ W szybie dwukomorowej liczy się ją podwójnie, więc ok 30zł. Wychodzi mi że masz albo bardzo duży dom - ok 40-50m2 okien, albo chcą za tą ramkę z Ciebie zedrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciepła ramka za dopłatą? warto zapytać czy profile bazowe mają ,pod-parapetowe i czy pomiędzy szybami będzie gaz :)

Często takie wyceny widzę i jak tu klient ma porównać ?

Później jest przy podpisaniu umowy a ciepła ramka ma być?a no to plus 1400zł a listwa a no to 500 i już człowiek widzi że jednak nie było szału na ale jak już jestem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wychodzi niecałe 20zł/m2 pojedyńczej ramki - jeśli przed rabatami rzędu 35% to cena normalna. Ale zgadzam się - owe 1400zł to dla jednych majątek przez który wybierają tańszą ofertę.. a potem żal, że na szybach wychodzi wilgoć..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...