Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

więc wychodzi niecałe 20zł/m2 pojedyńczej ramki - jeśli przed rabatami rzędu 35% to cena normalna. Ale zgadzam się - owe 1400zł to dla jednych majątek przez który wybierają tańszą ofertę.. a potem żal, że na szybach wychodzi wilgoć..

Jak będzie miał problem z wilgocią w domu to i ciepła ramka mu nie pomoże . Ciepła ramka ogranicza roszenie względem ramki aluminiowej o niewiele więcej niż 10% . Przerabiałam na własnej skórze klienta, który zakupił u nas kilka lat temu okna z ciepłymi ramkami . W dwóch pomieszczeniach szyby miał mokre w pozostałych suche . Oczywiście zgłosił reklamacje . za żadne skarby nie chciał sie nam dać przekonać,że problem leży po jego stronie . Ostatecznie poddał się kiedy złożył mu wizytę fachowiec od szyb z profesjonalnym higrometrem i pomierzył wilgoć we wszystkich pomieszczeniach . Od tego czasu uczciwie tłumaczę klientom aby nie spodziewali się po tej ramce cudów i nie wnosili pretensji . Znany jest mi też przypadek klientki, która zakupiła uznanej jeszcze do niedawna na tym forum firmy z pakietami trzyszybowymi i ciepłymi ramkami, a podczas dużych mrozów w przeciętnie dogrzewanych pomieszczeniach miała lód od strony mieszkania . Według mnie dopłacać 1400 złotych za ciepłą ramkę nie ma sensu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co do ciepłej ramki to proponuję wrócić do postów z okresu zimowego :)

Przy ciepłej ramce nie ma mowy o lodzie na szybie czy ramiaku pod warunkiem, że profil pvc się nie powykrzywiał a okucia są dobrze wyregulowane. Tak samo jak ciepła ramka nie jest antidotum na wysoką wilgoć w mieszkaniu, której przyczyną jest zwykle brak nawiewników. Lód powstaje w momencie kiedy zimne powietrze wchodzi do wnętrza ogrzanego pomieszczenia.

Nie znasz się SAMAR, nie rozumiesz zjawisk fizycznych na poziomie gimnazjum i przez to współczuję Twoim Klientom !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lód powstaje w momencie kiedy zimne powietrze wchodzi do wnętrza ogrzanego pomieszczenia.

Wtedy pojawia się na ościeżnicy i uszczelce w miejscu które jest nieszczelne. lód na krawędzi szyby to inna bajka i przy swisspacerze naprawdę trzeba się postarać żeby się pojawił. Przy aluminiowej w pakiecie 2-szybowym pojawia się przy około -28 na zewnątrz i kilkunastu wewnątrz , przy swiss to chyba na Syberii albo w nieogrzewanym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Ciepła ramka ogranicza roszenie względem ramki aluminiowej o niewiele więcej niż 10% . ... .

Ktoś kto sprzedaję tylko cenę a nie rozwiązania dobre dla klienta będzie takie bzdury wypisywał i szerzył herezje - podobnie jak wmawianie ludziom że ramka ze stali szlachetnej jest ciepła - kolejna bzdura jakich mało

Ciepła ramka nie zlikwiduję roszenia szyb jak ktoś z pokoju zrobi tropikalny las z 99% wilgotnością, na to to nic nie pomoże poza wentylacją, natomiast przy takich samych wartościach temperatur podnosi stopień nawilgocenia powietrza w granice realnie trudne do osiągnięcia w normalnej eksploatacji chałupy.

Pomijam już inna kwestię, podnosi wartość Uw okna, niewiele ale jednak i wpływ PSI na Uw jest tym większy im więcej jest szybek w okienku :)

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc by ostre słowa Charliego nie kaleczyły tak bardzo, to może wniosek jest taki, że to słabo ogrzewane pomieszczenie to było tak z pewnie +10st?

Wtedy to może dziać się wiele rzeczy, nie tylko lood :)

Nie mniej - ja jestem zwolennikiem ciepłej rami i bardzo szczerze ją polecam (jeśli nie ma jej w standardzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Może pomożecie w wyborze.

Wpodobnych cenach mam oferty z Oknoplusa TopThermo na profilu Brugmana i ofetę z Olbudu na SI82 na Schuco.

Które okna wybrać? które lepsze?

 

Czy OknoPlus dzięki zastosowaniu wyplenienia TOPTHERMO – tj. zbrojenia stalowego wyizolowanego pianką poliuretanową, podkładu termoizolacyjnego wokół szyby, oraz wyizolowania styku ramy z murem - uzyskał bardzo wysoki współczynniki izolacyjności termicznej. Okno referencyjne ma współczynnik izolacji cielnej dla całego okna = 0,6 W/m2K!!! - czy jest to prawdą w jakiś sposób potwierdzoną czy tylko zabiegmarketingowy dla takich laików jak ja?

Jak wygląda ta izolacyjność dla okien z pakietem 3 szybowym dla Schuco?

 

Proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Może pomożecie w wyborze.

Wpodobnych cenach mam oferty z Oknoplusa TopThermo na profilu Brugmana i ofetę z Olbudu na SI82 na Schuco.

Które okna wybrać? które lepsze?

 

Czy OknoPlus dzięki zastosowaniu wyplenienia TOPTHERMO – tj. zbrojenia stalowego wyizolowanego pianką poliuretanową, podkładu termoizolacyjnego wokół szyby, oraz wyizolowania styku ramy z murem - uzyskał bardzo wysoki współczynniki izolacyjności termicznej. Okno referencyjne ma współczynnik izolacji cielnej dla całego okna = 0,6 W/m2K!!! - czy jest to prawdą w jakiś sposób potwierdzoną czy tylko zabiegmarketingowy dla takich laików jak ja?

Jak wygląda ta izolacyjność dla okien z pakietem 3 szybowym dla Schuco?

 

Proszę pomóżcie.

 

...0,6 to bardzo dobry współczynnik. Pytałeś o cenę tego okna referencyjnego - jeśli tak to zapodaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Może pomożecie w wyborze.

Wpodobnych cenach mam oferty z Oknoplusa TopThermo na profilu Brugmana i ofetę z Olbudu na SI82 na Schuco.

Które okna wybrać? które lepsze?

 

Jak wygląda ta izolacyjność dla okien z pakietem 3 szybowym dla Schuco?

 

Proszę pomóżcie.

 

Co do izolacyjności Schuco to są lepsi ale różnice są w setnych po przecinku i większego znaczenia już nie mają

 

Co do Oknoplusa to się nie wypowiadam bo nie miałem do czynienia ale co do Olbudu to jest to mały, lokalny producent z dużymi problemami finansowymi. Jeżeli nie chcesz, żeby Twoja gwarancja na okna za nie długo była tylko fikcją to nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na opak interpretujesz me słowa - oddziel marketing i wypisywanie bzdur od prawdziwej wartości PSI

W dzisiejszych czasach szyby 1,0 i aluminiowa ramka to przeżytek i kpina z postępu oraz strach, strach tych co sprzedają okna, strach przed uświadomieniem klientowi CO DAJE trzecia szyba i ciepła ramka - ale by się nie bać trzeba MIEĆ wiedzę iumieć ją "sprzedać"

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zwykle jest tak, że różne dopłaty za okienne opcje są wysokie przy niskich cenach okien-golasów.

Tam gdzie są wyższe ceny te dopłaty już nie są aż takich wysokich lotów.

Piszę, że zwykle tak jest bo są takie firmy jak Internorm gdzie wszystko jest z wysokiego C :)

 

I tak wskaźnikiem jest średnia cena sprzedaży i zakupów m2 okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze... mam dylemat co wybrać. Dostawca okien proponuje mi okna na bazie profili Rehau Geneo lub aluminiowe na bazie profili Aluprof MB-70HI, oba okna wyposażone w pakiet trzyszybowy... osobiiście wole aluminiowe (bardzie pasują do mojego projektu), natomiast dostawca namawia na Geneo, bo to jakiś profil z kosmosu... I teraz pytanie, czy te Geneo to naprawdę taka przepaść w stosunku do MB-70HI?|

Dzięki z góry za każdy komentarz i argument...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze... mam dylemat co wybrać. Dostawca okien proponuje mi okna na bazie profili Rehau Geneo lub aluminiowe na bazie profili Aluprof MB-70HI, oba okna wyposażone w pakiet trzyszybowy... osobiiście wole aluminiowe (bardzie pasują do mojego projektu), natomiast dostawca namawia na Geneo, bo to jakiś profil z kosmosu... I teraz pytanie, czy te Geneo to naprawdę taka przepaść w stosunku do MB-70HI?|

Dzięki z góry za każdy komentarz i argument...

 

Geneo z kosmosu nie jest, ale wartość współczynnika przenikania ciepła kształtownika Geneo zaczyna się tam gdzie kończy się dla MB 70HI. Jeśli aluminium bardziej pasuje Tobie do projektu, to wybierz okna PVC z nakładkami aluminiowymi. Mistrzostwo świata w tej konkurencji prezentuje przywołany nieco wcześniej przez Charlie'go Internorm. Będzie ciepło i aluminiowo. Ot taki kompromis:-).

Edytowane przez T12345T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... powiem szczerze, po ostatnim montażu... raczej odradzam Geneo do montażu w warstwie ocieplenia tym ekipom, które nie maja w nim doświadczenia i sztywno trzyma się zaleceń rozmieszczenia kotew - nie sprawdza się, trzeba dać więcej punktów mocowania tym samym cena montażu jest wyższa od "normalnej" - poza tym, nie pojmuję, jak można taki bajzel robić. Jedne ze wzmocnieniem, inne bez, tak naprawdę profil jak każdy do domów pasywnych nie przystosowany do wymysłów naszych architektów Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jareko z nudów stronę przerabia:)

A co do konkretów czy jest sens zrobić okno niepodzielne, uchylne dołem (nie górą) i czy w ogóle jest to technicznie możliwe nie pociągając za sobą jakiś niebotycznych kosztów o rozmiarach 220 cm/150cm czy lepiej zrobić dwudzielne uchylno-otwierane.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...