Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

i tu padło by pytanie czy budujesz dla siebie czy dla kogoś:)

Buduje dla siebie.

Trwałość parapetu z blachy powlekanej oceniam przynajmniej na 20-30 lat a po tym czasie to zapewne cała elewacja będzie wymagała remontu a zatem nie przekonały mnie Twe argumenty.

Tak na marginesie to ile kosztuja parapety z granitu? (szerokość 20 cm, klor pasujacy do białej elewacji i do okien w kolorze złoty dąb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Buduje dla siebie.

Trwałość parapetu z blachy powlekanej oceniam przynajmniej na 20-30 lat a po tym czasie to zapewne cała elewacja będzie wymagała remontu a zatem nie przekonały mnie Twe argumenty.

Tak na marginesie to ile kosztuja parapety z granitu? (szerokość 20 cm, klor pasujacy do białej elewacji i do okien w kolorze złoty dąb).

 

myślę, że witkowi86 chodziło o ESTETYKĘ takich parapetów a nie o ich trwałość

 

tak na marginesie 20-30 lat dla obecnie sprzedawanych parapetów stalowych - kiepsko to widzę :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduje dla siebie.

Trwałość parapetu z blachy powlekanej oceniam przynajmniej na 20-30 lat a po tym czasie to zapewne cała elewacja będzie wymagała remontu a zatem nie przekonały mnie Twe argumenty.

Tak na marginesie to ile kosztuja parapety z granitu? (szerokość 20 cm, klor pasujacy do białej elewacji i do okien w kolorze złoty dąb).

 

michał dobrze zrozumiał o co mi chodziło:)

cenny granitów zależą od wybranego kamienia może być 200zł a może być i 2 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

 

tak na marginesie 20-30 lat dla obecnie sprzedawanych parapetów stalowych - kiepsko to widzę :)

 

Pozdrawiam

 

Ja myślę, że 20 lat to spokojnie one wytrzymają, bo w domu w którym obecnie mieszkam ponad 9 lat temu wymieniałem okna a przy okazji parapety i jak na razie na parapetach nie widać żadnych niepokojących objawów. Parapety były wykonane z blachy z huty Florjan a więc balacha nie była z górnej pułki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mojej mamy, na zwykłym parapecie z blachy ocynkowanej, jest jeszcze naklejona tapeta samoprzylepna (taka do oklejania drzwiczek czy czegokolwiek, kupioną jeszcze w Pewexie za bony Banku PKO SA czy jak on się nazywał - nie pamiętam już) jeszcze jak chodziłem do Liceum - czyli prawie 40 lat temu - i... i ciągle się trzyma :) nawet się nie pofałdowała - może dlatego, że to 9 piętro ? a może po prostu kiedyś inne materiały były ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petecki albo jak masz mniej pieniędzy Drutex

 

http://www.petecki.eu

http://www.drutex.pl

 

Wszystkie Dobroplasty, Oknoplasty, Hydropole i Rąbienie odradzam

 

EDIT:

Nie zauważyłem tego wcześniej, ale na stronie Drutexu pokazują na mapie, że mają salony na Grenlandii, na Syberii, na Saharze, ale nie w Europie zachodniej :D

 

Jesteś niekonsekwentny. Z jednej strony namawiasz na zakup od największych, a z drugiej mówisz "nie" dla dwóch z największych graczy na rynku.. ? To jak to jest?

 

Ps. A co do Twojego faworyta: dobrze pamiętam sytuacje z targów sprzed 14 lat z Łodzi. Miałem okazję "uścisnąć" tą dłoń. Ale za plecami jego człowiek westchnął: "u nas żaden pracownik nie będzie dobrze zarabiał dopóki szef się nie dorobi". To już się dorobił czy może w miarę jedzenia apetyt rośnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie handluję oknami, budowałem dom i bardzo dokładnie zasięgnąłem języka na temat różnych firm i ogólnie branży budowlanej. To, co usłyszałem na temat tych czterech firm było wyjątkowo niepochlebne i ostatecznie wybrałem tę pierwszą. Drutex był moją drugą opcją, ale postanowiłem wydać więcej i dostać lepszy produkt.

Nie wiem co i od kogo usłyszałeś, czy o samych firmach, produktach, dealerach czy montażystach. Produktowo Drutowi daleko do Oknoplastu choć marketingowo oba się wygłupiają nieźle, Ty stawiasz Druta wyżej. Na jakiej podstawie?

Co do Peteckiego, mało się u nas widzi ich okien. Niedawno mierzyłem drzwi wejściowe do domu w którym wcześniej zamontowano Brugmana z tej firmy. Okna chyba OK ale montażyści a raczej efekty ich pracy i rady jakich udzielili właścicielowi stawiają ich w rzędzie największych baranów montażowych jakich znam. Za 2-3 lata dom będzie wielką antyreklamą bogu ducha winnej firmy. Ktoś kto będzie robił taki zwiad jak Ty Peteckiego postawi na końcu rankingu, a czy sprawiedliwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie handluję oknami, budowałem dom i bardzo dokładnie zasięgnąłem języka na temat różnych firm i ogólnie branży budowlanej. To, co usłyszałem na temat tych czterech firm było wyjątkowo niepochlebne i ostatecznie wybrałem tę pierwszą. Drutex był moją drugą opcją, ale postanowiłem wydać więcej i dostać lepszy produkt.

 

Dobre, bardzo dobre, na podstawie tego co TY usłyszałeś doradzasz na forum, ok i tak można ale raczej bardzie uczciwie będzie napisać:

" JA kupiłem od Peteckiego i sobie chwalę!!!" i dołączysz jeszcze fotki - takie coś ma sens ale klasyfikacja producentów na podstawie podsłyszanych opinii ? - bez komentarza.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...