Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jakie okna wybrać ? Nie chodzi mi o firmę konkretnie ale o aktualne "bajery".

Co warto mieć ? Nie znam się i chciałem zaciągnąć waszej opinii.

Znajomi mają jakieś z blokadą, tj. można klamką zalokować żeby sie nie zamekały same, jakies z trzema szybami... itp.

 

Więc jakie polecacie, co warto mieć i troszkę dopłacić ?

 

Myśmy podnosili nadproża o 20cm juz na etapie murowania aby móc zamontować rolety nad oknami i takie okna będe potrzebował już z roletami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie okna wybrać ? Nie chodzi mi o firmę konkretnie ale o aktualne "bajery".

Co warto mieć ? Nie znam się i chciałem zaciągnąć waszej opinii.

Znajomi mają jakieś z blokadą, tj. można klamką zalokować żeby sie nie zamekały same, jakies z trzema szybami... itp.

 

Więc jakie polecacie, co warto mieć i troszkę dopłacić ?

 

Myśmy podnosili nadproża o 20cm juz na etapie murowania aby móc zamontować rolety nad oknami i takie okna będe potrzebował już z roletami.

 

a ile masz kasy?

ja jak bym wczoraj np zagrał w lotka i wygrał 30baniek to w nowym domu wstawiał bym okna na pilota

ale że się tak nie stało :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie okna wybrać ? Nie chodzi mi o firmę konkretnie ale o aktualne "bajery".

Co warto mieć ? Nie znam się i chciałem zaciągnąć waszej opinii.

Znajomi mają jakieś z blokadą, tj. można klamką zalokować żeby sie nie zamekały same, jakies z trzema szybami... itp.

 

Więc jakie polecacie, co warto mieć i troszkę dopłacić ?

 

Myśmy podnosili nadproża o 20cm juz na etapie murowania aby móc zamontować rolety nad oknami i takie okna będe potrzebował już z roletami.

 

a ile masz kasy?

ja jak bym wczoraj np zagrał w lotka i wygrał 30baniek to w nowym domu wstawiał bym okna na pilota

ale że się tak nie stało :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana tematu

klient robił u nas wycenę (ogólnikowo okna pcv 3szyby antracyt w tym hs)i pyta czy nie chce go skroić itp zaproponowałem by udał się do innej firmy by miał porównanie niech powie jaki standard okien ma liczony itd

po jakimś czasie wraca i mówi że zaproponowano mu podobne okna o 4tys taniej tylko i tu uwagą hs będzie drewniany bo ich producent za dużo woła za hs i zrobią mu drewniany w antracycie i on jest 4tys tańszy hmm i co o tym myśleć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile masz kasy?

ja jak bym wczoraj np zagrał w lotka i wygrał 30baniek to w nowym domu wstawiał bym okna na pilota

ale że się tak nie stało :)...

 

Kasa sie znajdzie ale nie chodzi mi o najdroższe, ale po prostu dobre.

 

Chodzi mi bardziej o to jakie są teraz standardy, jakie warto te okna teraz brać, znaczy z czym i jak.... Żeby jakiś lipnych nie kupić.

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

po jakimś czasie wraca i mówi że zaproponowano mu podobne okna o 4tys taniej tylko i tu uwagą hs będzie drewniany bo ich producent za dużo woła za hs i zrobią mu drewniany w antracycie i on jest 4tys tańszy hmm i co o tym myśleć:)

Wcale nie jestem zaskoczony. U mnie od dawna HS w drewnie są w znacznie niższej cenie niż w PCW (nawet do 30-40% taniej niż najczęściej spotykane ceny w plastik). A i swoją historię w drewnie HS mają na naszym rynku dłuższą.

I jeszcze Was zaskoczę - mam producenta, który ma HS w PCW jeszcze tańsze niż drewno.. i tu dopiero drapię się w głowę jak to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze tego. Dla mnie to dziwactwo i jak Klient zaczyna iść w tym kierunku to go sobie odpuszczam.

Z drugiej strony HS i tak jest kompletnie inaczej wygladającym oknem. Pozostaje tylkp kolor zgrac (a to niewielka szansa, bo drewno w zaleznosci od swiatla bedzie przybieralo rozny wyglad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze tego. Dla mnie to dziwactwo i jak Klient zaczyna iść w tym kierunku to go sobie odpuszczam.

Z drugiej strony HS i tak jest kompletnie inaczej wygladającym oknem. Pozostaje tylkp kolor zgrac (a to niewielka szansa, bo drewno w zaleznosci od swiatla bedzie przybieralo rozny wyglad).

 

to nie chodzi o klienta bo on tylko powiedział że konkurencja zaproponowała mu coś takiego.dla mnie to od razu było śmieszne

bo albo wchodzimy w drewno na wszystkim i tu np rolet zewnętrznych z aluminiową prowadnicą w kolorze antracyt gładki również nie widzę to jeśli robimy pcv to też wszystko.

rozwala mnie takie zbieractwo hs z drewna bo taniej okna w kuchni pcv a w garażu z alu jeszcze a co :)

a miałem dobre zdanie o tej firmie ale widzę że idą w stronę aby sprzedać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie czasy, więc walczy się każdymi siłami. Do takich kwiatków dodaję jeszcze opcje " okna dwukolor, ale w garazu te dwa małe okienka to może by białe od wewnątrz i jak taniej to jeszcze z jakiejś jednej firmy.. Dla 200-300zł robi się takie "cuda"..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie czasy, więc walczy się każdymi siłami. Do takich kwiatków dodaję jeszcze opcje " okna dwukolor, ale w garazu te dwa małe okienka to może by białe od wewnątrz i jak taniej to jeszcze z jakiejś jednej firmy.. Dla 200-300zł robi się takie "cuda"..

 

:)

rozumiem jak to klient chce tak szukać kosztów ale jak widzę wycenę gdzie miała być porównaniem firm i nagle z okna 2skrzydłowego robi się 1(bo taniej)

jak ze szkleń z imitacją skrzydła robi się szklenia w ramie (bo taniej) itd itd a już porównywanie rolet tam to można namieszać:)

A później się mówi klientowi że przecież Pan miał tak w wycenie a jak Pan tak miał to Pan tak chciał :)

:offtopic: aby zima w tym roku przyszła w styczniu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Hekaplastu pojawiła się taka informacja:

"Firma markoweokna.eu Pana Jacka Jezierskiego dołączyła do grona partnerów handlowych grupy Amazing Windows."

 

Czy to oznacza, że hekaplast i Jezierski teraz to ta sama firma i jak zamówię okna Hekaplast, to mogę dostać Jezierskiego, czy Jezierski będzie tylko przedstawicielem handlowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze tego. Dla mnie to dziwactwo i jak Klient zaczyna iść w tym kierunku to go sobie odpuszczam.

Z drugiej strony HS i tak jest kompletnie inaczej wygladającym oknem. Pozostaje tylkp kolor zgrac (a to niewielka szansa, bo drewno w zaleznosci od swiatla bedzie przybieralo rozny wyglad).

Prowokacyjnie powiem - elastyczność to cecha przedsiębiorcy skutecznego.

Przykład FINa z kolorem 1-str do garażu to jeden z aspektów myślenia pragmatycznego. Pamiętajcie, że zaakceptowanie wyższej ceny za pozornie "podobny" produkt wymaga często przełamania u inwestora postawy z którą przyszedł, jego wzorców oceny. Niby śmieszne zabiegi za te parę stów to nic innego jak psychologia. Wyśmiewanie ich tu na forum jest bez sensu. Przychodzi do Was człowiek nie księgowy. Każda zmiana oferty, dopóki jest jej świadomy i ją akceptuje - jest OK. A jeśli pomaga w podjęciu poważniejszych decyzji - jest to juz BIG-OK.

Poza tym równie dobrze można stawiać inną tezę - upieranie się że "wszystko z PVC albo śmierć" jest idiotyczne.

Podam przykład.

Klient zdecydowany na moje okna z PCV napotkał problem, bo patio było poza zakresem gabarytowym. Z oferty którą mu polecałem mogłem wykonać to samo patio w Meranti. Więc dopracowaliśmy kolor i mam zadowolonego Klienta od 4 lat. Na pytanie jak odczuwają różnicę w wyglądzie (6 okien na elewacji) jego żona odpowiedziała "sądzi Pan że gdyby była to przestali byśmy się cieszyć naszym nowym miejscem do życia ?".

Zatem uczmy się dojrzałego podejścia panowie, bo czasem sami możecie tworzyć sobie problemy, głównie mentalne.

 

Co innego cwaniactwo w rodzaju zmiany FF na FIB bez wzmianki o fakcie. Jednak w moim odczuciu oszukiwanie przez konkurencję Waszego Klienta jest jedynie mimowolnym pokreśleniem Waszej nieskazitelnej postawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Hekaplastu pojawiła się taka informacja:

"Firma markoweokna.eu Pana Jacka Jezierskiego dołączyła do grona partnerów handlowych grupy Amazing Windows."

 

Czy to oznacza, że hekaplast i Jezierski teraz to ta sama firma i jak zamówię okna Hekaplast, to mogę dostać Jezierskiego, czy Jezierski będzie tylko przedstawicielem handlowym?

 

:wtf:hahaha:D

oznacza to że kielecki diler jezierskiego sprzedaje teraz heke!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokacyjnie powiem - elastyczność to cecha przedsiębiorcy skutecznego. ...
To żadna prowokacja - to podstawy skutecznej sprzedaży. Nawet gdy sami uważamy to za wydziwianie klient prawie zawsze ma rację, można go tylko przestrzec, nakierować a i tak ON decyduje.

Nie naśmiewam się z ludzi łysych (niestety sam już takim jestem) kolorowych etc dlaczego miałbym się naśmiewać z okien PVC w połączeniu z aluminium czy drewnem?

Inna sprawa, że kiepski ze mnie handlowiec gdyż nie mam i nie zamierzam mieć u siebie drewna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Hekaplastu pojawiła się taka informacja:

"Firma markoweokna.eu Pana Jacka Jezierskiego dołączyła do grona partnerów handlowych grupy Amazing Windows."

 

Czy to oznacza, że hekaplast i Jezierski teraz to ta sama firma i jak zamówię okna Hekaplast, to mogę dostać Jezierskiego, czy Jezierski będzie tylko przedstawicielem handlowym?

 

Nie, na ile mi wiadomo firma Jacka poza zbieżnością nazwisk formalnie nie ma nic wspólnego z producentem Jezierski sp. zoo (poza tym, że też oferowali okna tej firmy). Skoro Jezierski otwiera gdzieś nowe salony, to stare mają prawo poczuć się zagrożone i rozszerzać/zmieniać ofertę (oby to był jedyny powód).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...