Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Pamiętam inna historię, sprzedałem okna z osiem lat temu klientowi, który został podobnie jak Ty wyrolowany.

Nie, że z jakiś tam powodów przedłużyła się dostawa, czy coś innego, bo takie zdarzenia się przytrafić mogą i obie strony, bez angażowania osób trzecich, dochodzą do porozumienia. Budowa ma tyle etapów, tyle rzeczy jest do wykonania, że spokojnie można kolejność prac zmienić.

Tam było jednak podobnie, facet wziął zaliczki jak się okazało na ponad 300 tyś i zwiał na zachód bo otworzyli granice i tam szukał lepszej roboty. Po prostu wyparował.

Sprawa trafiła do sądu, gdyż klient pozwał producenta uważając jak Ty, że on odpowiada za wszystko, za gradobicie w Chinach także.

Sąd w sposób jednoznaczny, pełną odpowiedzialnością obarczył stronę umowy cywilno-prawnej - czyli sprzedawcę całkowicie oczyszczając z zarzutów producenta - i słusznie, bo jak napisał stary - trafi się cwaniak co przerobi na bańkę iluś tam klientów i co? producent ma za friko okna wykonywać?

Twoja idealistyczna wizja możliwa będzie wtedy, gdy sprzedawcy staną się pracownikami firmy i w jej imieniu będą podpisywać umowę - ale realnie jest to nierealne, bo tak samo pracownikami firmy powinni stać się montażyści, samochody, wszystko, dosłownie wszystko co do tej roboty jest potrzebne.

To tak jakby VW każdy salon miał jako własność i ponosił odpowiedzialność np. za plajtę jakiegoś tam punktu

Bądźmy rozsądni - nie da się

Jesteś wkurzony - rozumiem. Ale w świetle prawa niestety nie masz racji. Fin dobrze ci radzi, jeśli to przekręt to takich jak Ty musi być więcej, mało prawdopodobne by dla 20 czy nawet 100 tys facet zwinął interes i zmienił miejsce zamieszania - chociaż, cholera wie

Nie wymagam od Dako zrobienia okien za friko tylko aby postawili się w mojej sytuacji i pomogli w jakiś sposób, tym bardziej, że sami wepchneli mnie w paszczę lwa. Nie mam zamiaru pozywać producenta ale powinien poczuwać sie do do chociazby minimalnej odpowiedzialności za klienta. Pomimo tego co się stało cenię markę Dako i chcę aby własnie takie okna były w moim domu. Mam umowe kredytowa z której wyparowało właśnie 20 tys zł i pieniądze przeznaczone na inny cel muszę ponownie wydać na okna. Póki co czuje sie oszukany nie tylko przez firme, która pośredniczyła w sprzedaży okien i nie mam zamiaru nic zmieniać na forum.

Jutro mam otrzymać wycenę z Dako i zobaczę jak sie do tego wszystkiego ustosunkuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli przyjdzie mi samemu dochodzić swoich praw, to będzie oznaczało, że każdy zakup okien Dako jest obarczony ryzykiem.

 

Informuję na początku, że nie znam szczegółów Pańskiej umowy, ot tyle co Pan napisał. Nie mniej zacytowane zdanie uważam za jedyne w Pańskich wywodach, z którym można się zgodzić bez zastrzeżeń. Każdy zakup jest obarczony ryzykiem! Zawsze! Niech tylko każdy z nabywców zmieni nazwę firmy producenta, którą Pan wymienia, na tę dla jego transakcji właściwą. Oczywiście wiem, że nabywców Pańskiego pokroju nic nie przekona, bo oni z tych oszukanych, co to jak w Amber Gold. Ewentualny zysk dla nich, strata... no a jakże - z winy Tuska! Należą się odszkodowania od Skarbu Państwa. Może i tak, ale tylko tym, co muszą tego słuchać. Firmie DAKO współczuję, co mi się rzadko zdarza. Chociaż zgadzam się z przedmówcami, że dla pomówionej firmy zwrot 20 tys albo dostarczenie paru okien bez zapłaty nie powinno być wielkim kłopotem, na jej miejscu nie kiwnąłbym palcem aż do głośnych przeprosin wygłoszonych publicznie na FM, bo jej wina właściwie tu żadna, Wskazali dealera! Panie drogi, w ten sposób można powiedzieć o każdej firmie, która ma spis dealerów na stronie www, bo niby po co ten spis? Zrobili to w rozmowie telefonicznej? No cóż do mnie też dzwonią tacy, którym nawet nie chce się przejrzeć treści na stronie, bo to za dużo fatygi. Mimo, że zwykle bronię konsumenckich interesów, o czym raczej powszechni wiadomo, tym razem pozwoliłem sobie na ten dość emocjonalny post w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj firma Dako nie jest w żaden sposób odpowidzialna za dilera, z którym drogi forumowiczu podpisałeś umowę o dostawę okien. Firma Dako może ci w jakiś sposób pomóc rozwiązać ten problem, ale przez takie posty jakie napisałeś na początku przynosisz złą reklamkę temu producentowi i wcale bym się nie zdziwił, gdyby po napotkaniu tego tematu fabryka zrezygnowała z pomocy w twojej sytuacji. Trzeba bardziej ważyć słowa a nie rzucać na lewo i prawo co się chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnoscia nie zapomne przeprosic jesli firma zajmie sie sprawa profesjonalnie tak jak zrobil to np. Oknoplast.

 

Profesjonalne = prezent na 20 tys dla szantażysty? Wybacz, ja to tak widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalne = prezent na 20 tys dla szantażysty? Wybacz, ja to tak widzę.

Nie oczekuję żadnych prezentów. Oknoplast nikomu nie zrobił prezentów tylko zajął się sprawą na tyle profesjonalnie, że poszkodowane osoby otrzymały zwrot pieniędzy i zamówiły okna tam gdzie chciały.

To co piszę nie ma najmniejszego cienia szantażu, tylko po to aby poszukujący okien wiedzieli na co mogą liczyć w razie jakichkolwiek problemów.

Co więcej w sieci sprzedaży Dako jeszcze nigdy nie zdarzył się taki przypadek, więc z pewnością dużo osób będzie mogło poczytać sobie sprawę od początku do końca.

Edytowane przez os***ko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja jestem zielony jeżeli chodzi o okna. Co polecacie W srednim przedziale cenowym do nowo wznoszonego budynku. W miare z dobrymi parametrami izolacyjnymi. Ogólnie patrze na drutex, schuco ,aluplast

 

Polecam Schuco profil CAVA.

Jestem bardzo zadowolony z okien na tym profilu.

Co do Drutexu to odradzam, nie ma co porównywać tych okien z pozostałymi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyjechał do mnie na budowę właściciel firmy, która mnie oszukała, obiecał mi bardzo dużo ale co i jak będzie to się okaże. Tłumaczeniem jest, że wspólnik oszukał i zwinął kasę. Oszustwo jednak ciąży na właścicielu firmy, ponieważ wspólnik był tylko na zasadzie koleżeńskiej działalności. Powiedziałem, że liczę na realizację zamówienia w Dako lub zwrot pieniędzy abym mógł wszystko jak najszybciej zrealizować u innego przedstawiciela.

Dziękuję administratorowi za zmianę mojego loginu na forum muratora i bardzo przepraszam za wcześniejszą zbyt dużą wylewność na niekorzyść DAKO.

Edytowane przez os***ko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...