Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

...Powiedziałem, że liczę na realizację zamówienia w Dako lub zwrot pieniędzy abym mógł wszystko jak najszybciej zrealizować u innego przedstawiciela...

Lepiej zacznij działać konkretnie, a nie słuchaj kolejnych obietnic. Na tą firmę bym już nie liczył, chociaż ja sam z natury mam taką głupią skłonność do wierzenia ludziom..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj im chwilę, ale wycena.. hmm. to ma być rozwiązanie problemu? Takie sprawy przerastają większość firm, bo - na szczęście - nie mamy w nich doświadczenia. To ciągle tylko incydenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj im chwilę, ale wycena.. hmm. to ma być rozwiązanie problemu? Takie sprawy przerastają większość firm, bo - na szczęście - nie mamy w nich doświadczenia. To ciągle tylko incydenty.

Dako obiecało pomóc w taki sposób, że zrobiliby okna w cenie produkcji, transport przyjechałby bezpośrednio do mnie. Pozostałoby tylko zorganizowanie ekipy do montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dako obiecało pomóc w taki sposób, że zrobiliby okna w cenie produkcji, transport przyjechałby bezpośrednio do mnie. Pozostałoby tylko zorganizowanie ekipy do montażu.

 

Myślę ze oni wiedzą jaka jest cena. Tylko zwyczajnie się zastanawiają co zrobić, jak wybrnąć z sytuacji by wilk był syty i owca cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz się pogubiłem;/

to właściciel firmy gdzie zamówiłeś jednak się znalazł a zamówiłeś u jego kolegi który pracował u niego?

ale firma jest dalej?

Okna zamówiłem we firmie. Nie wierzę w te historyjkę, którą mi przedstawił. Wlaśnie rozmawiałem z policjantem, który prowadzi sprawę. Właściciel firmy został przesłuchany i poinformowany o polubownym załatwieniu sprawy, jeśli nie to będzie proces karny za oszustwo. Dodatkowo chcę już oddać sprawę do sądu cywilnego o nakaz zapłaty.

Dako cały czas milczy w sprawie stolarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dlaczego Dako milczy, informowałem ich, że zamówienie jest pilne. Wyprodukowanie okien zajmie kilka tygodni a to będzie już na pewno listopad.

 

dlaczego milczy?

hmm jesteś producentem i sprzedajesz lokalnym dilerom swój produkt .wysyłają ci zamówienie zaliczkę a ty robisz ,tak?

a jak ci diler nic nie wysłał?to z jakiej racji masz robić ?

teraz bym się bardziej skupił na odzyskaniu pieniędzy aby można było zamówić okna raz jeszcze porozmawiać z firma( o ile będziesz chciał od nich okna)w kwestii ich wykonania rabatu itp itd a jak nie to zabrać siano iść do innej firmy i zamówić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widze tak, że solidny producent, po otrzymaniu informacji o incydencie, niezwłocznie przysyła innego najbliższego partnera handlowego, który wszystko przygotowuje od nowa, spisuje ze mna umowę, firma idzie mi na ręke i nie bierze zaliczki. Wyprodukowanie okien zajmie kilka tygodni a w ciągu tego czasu być może odzyskam pieniądze.

Jest bardzo dużo sposobów na rozwiązanie zaistniałej sytuacji ale przede wszystkim trzeba chcieć to zrobić.

To co jest w tej chwili to zwykłe olewanie klienta. Zapłaciłeś to Twój problem, jesli jeszcze nie zapłaciłeś to kliencie jestes dla nas najważniejszy i zrobimy dla Ciebie wszystko.

Edytowane przez os***ko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widze tak, że solidny producent, po otrzymaniu informacji o incydencie, niezwłocznie przysyła innego najbliższego partnera handlowego, który wszystko przygotowuje od nowa, spisuje ze mna umowę, firma idzie mi na ręke i nie bierze zaliczki. Wyprodukowanie okien zajmie kilka tygodni a w ciągu tego czasu być może odzyskam pieniądze.

Jest bardzo dużo sposobów na rozwiązanie zaistniałej sytuacji ale przede wszystkim trzeba chcieć to zrobić.

To co jest w tej chwili to zwykłe olewanie klienta. Zapłaciłeś to Twój problem, jesli jeszcze nie zapłaciłeś to kliencie jestes dla nas najważniejszy i zrobimy dla Ciebie wszystko.

 

rozumiem rozgoryczenie i zapewne miał bym tak samo.

nie chcę nikogo bronić itp nie wiem jak wygląda kwestia pieniędzy bo to jest najważniejsze czy firma dostała zaliczkę czy nie ?robienie okien, przyjmując że każda inwestycja jest inna, bez zabezpieczenia jakim niewątpliwie jest zaliczka to też ryzyko dla firmy

mam nadzieje że wszystko wyjdzie na plus przynajmniej z odzyskaniem pieniędzy a tak dla świętego Pana spokoju proszę się nastawić na montaż okien na wiosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym życzył oszukanemu przez oszusta (który się znalazł) by odzyskał pieniądze, ale faktycznie - jeśli ktos (ktoś -czyli Ty) nie założy nowej kasy to nikłe szanse na ten rok..

Zdziwiłbym się gdyby fabryka wykonała nowe okna bez zaliczki.. Tylko desperaci pracują bez zaliczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zaliczkę tylko o sporządzenie umowy, oczywiście jakaś zaliczke jestem w stanie wysupłać.

Dostałem wycene od Dako i jedyne o co się firma postarała to:

-10 % rabatu

- każe mi przyjechać w celu spisania umowy do Jędrzejowa

- w rabacie uwzglednili od razu 100% zaliczki a więc maja w dupie to, ze ktoś utopił już prawie 20 tys na ich oknach

Ogólnie to porażka Dako jako producenta, którego finalnymi odbiorcami jestesmy właśnie My.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widze tak, że solidny producent, po otrzymaniu informacji o incydencie, niezwłocznie przysyła innego najbliższego partnera handlowego, który wszystko przygotowuje od nowa, spisuje ze mna umowę, firma idzie mi na ręke i nie bierze zaliczki. Wyprodukowanie okien zajmie kilka tygodni a w ciągu tego czasu być może odzyskam pieniądze.

 

 

A niby dlaczego inna firma z którą podpiszesz nową umowę nie ma pobrać zaliczki? jest duże prawdopodobieństwo, że po otrzymaniu okien klient będzie szukał dziury w całym aby tylko opóźnić zapłacenie albo sępić dodatkowy rabat. Historia już zna takie przypadki i moim zdanie głupotą dystrybutora byłoby nie pobranie od ciebie kliencie zaliczki. Może nie 100% ale zaliczka obowiązkowa. A co do rabatu od Dako, to nie taki mały rabat te 10%. No ale klient od razu chiałby z 70% rabatu i jeszcze pewnie do tego kwiaty w podzięce za zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego inna firma z którą podpiszesz nową umowę nie ma pobrać zaliczki? jest duże prawdopodobieństwo, że po otrzymaniu okien klient będzie szukał dziury w całym aby tylko opóźnić zapłacenie albo sępić dodatkowy rabat. Historia już zna takie przypadki i moim zdanie głupotą dystrybutora byłoby nie pobranie od ciebie kliencie zaliczki. Może nie 100% ale zaliczka obowiązkowa. A co do rabatu od Dako, to nie taki mały rabat te 10%. No ale klient od razu chiałby z 70% rabatu i jeszcze pewnie do tego kwiaty w podzięce za zamówienie.

Człowieku o czym Ty mówisz. Postaw się w mojej sytuacji. Nie potrzebuje i nie oczekuję dodatkowych rabatów, chodzi o profesjonalną i odpowiedzialną obsługę klienta. Nie jestem w stanie wysupłać kolejnych 20 tys zł w krótkim czasie, dlatego stosowna umowa załatwiłaby sprawę.

Co rozumiesz przez inną firmę? Mówimy cały czas o Dako, które ma swoje punkty handlowe, tam nie znajdziesz innych produktów niż Dako i DK Prof.

Edytowane przez os***ko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...