Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

oj dużo tych firm porównujesz ale nie wszystkie są na tym samym poziomie co inne.

ważny jest profil wyposażenie okien standard itp

dobrze jest sprawdzić co jedni ci dają w cenie a u drugich już tego nie ma.

jeśli chodzi o wybór okien do bloku to tu prawidłowo wstawione dobre okno będzie spełniać swoje zadanie.

to taka najprostsza odpowiedź

Nawet nie wiem o co pytać w tych oknach i co byłoby mi potrzebne. W Oknoplast proponował tylko kolor i ramkę ze stali szlachetnej jako dodatek. A w tych innych firmach to w ogóle rozmawiali jakby nie byli przygotowani. Pokazują tylko komory - albo 5 albo 6 i że rama jest zaokrąglona bądź prosta. U dealera okien MS przeżyłam szok, bo siedziały 3 kobietki, jak przyszłam z wymiarami okien i poprosiłam o wycenę, to dziewczyny był w ciężkim szoku i zaczęły patrzeć na siebie. One tego nie umieją itp. zaczęły gdzieś dzwonić, nikt nieodbierał. A jak pokazywała mi okna - te ładniejsze bo ma okrągłą ramkę itp, te cieplejsze bo ma kawałek drewna w środku ale wszytskie są dobre. Ale nie wiem które najtańsze, chyba te co nie mają tego drewna.

 

Tam gdzie okna Abakus, Drutex, Sonarol, są cieniutkie i strasznie drogie parapety 900zł, w Oknoplast ok 410zł.

Reasumując za okna Abakus i Drutex z parapetami zapłacę 4350zł i za Okna Oknoplast z parapetami zapłacę 4350zł. WIęc chyba Oknoplast na profilu Veka bardziej się opłaca kupić.

Podwykonawca Masters też istnieje na rynku od ponad 10 lat, jest jedynym dealerem Oknoplast w mieście, więc zapewne długo tu jeszcze zostanie. Okna będą takie najprostsze, zastanawiam się czy dać kolor na zewnątrz (dopłata 135 do ceny), czy pozostać przy białym kolorze. Czy Oknoplast to dobry wybór??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. uszkodzony element ościeżnicy na tyle, że nie da się naprawić.

W praktyce - miałem kiedyś słupek w takim oknie, który się kwalifikował do wymiany - w praktyce trudna rzecz.

Więc by wymienić ościeżnicę trzeba wymienić ją całą - koszty, koszty, koszty.

 

...w każdym systemie masz tak samo z tego typu problemami - czy to drewno, pvc czy aluminium.

W przypadku wymiany słupka to polecam najpierw rozeprzeć ramiaki ościeżnicy - rozpieraki kupisz sobie w Castoramie :)

 

P.S. myślę, że jesteś przepracowany bo marudzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeśli ktoś tak podchodzi do pracy to lepiej go omijać. oknoplast to dobra firma i jeśli tylko montażyści nie są "z łapanki" to powinno być dobrze. tym bardziej jeśli z parapetami wychodzi porównywalnie do drutexu itd .

dopłać do ciepłej ramki a kolor to już tylko twoja sprawa

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę :bash:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-OKNA-szukam-dobrych-okien-jakie-okna-polecacie&p=5579952&viewfull=1#post5579952

 

i jeszcze pytanie i prośba:

 

Pytanie: czy ciepły profil to rzeczywiście tak olbrzymi koszt jaki dostaje w ofertach (średnio 2x droższy od tradycyjnego)

 

Prośba: czy znacie dobrego i taniego producenta rolet okiennych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś tak podchodzi do pracy to lepiej go omijać. oknoplast to dobra firma i jeśli tylko montażyści nie są "z łapanki" to powinno być dobrze. tym bardziej jeśli z parapetami wychodzi porównywalnie do drutexu itd .

dopłać do ciepłej ramki a kolor to już tylko twoja sprawa

pozdrawiam

Ta ciepła ramka to chodzi o to co jest między szybami?? To co mówili, ze za dopłatą jest ze stali szlachetnej?? Kompletnie się na tym nie znam.

Jutro mają przyjść z Oknoplastu wymierzyć mi okna i wtedy będę znała cenę ostateczną. Mogę wtedy podpytać o różne rzeczy, tylko o co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiegoś sensownego producenta okien (trzyszybowych) na profilu Salamander Streamline 76 prostym (!, czy tam klasycznym, a nie obłym)? Jestem z Górnego Śląska. To chyba ten:

 

http://www.homepage.eu/userdaten/0100192/605/bilder/sl_bild2.png

 

Polecam firmę niezwykleokna.pl specjalizują się w profilach samlamander

 

JA jestem bardzo zadowolony z ich usług . Fachowo doradzili i montaż tez bardzo OK - i potargować się można

 

Pytaj o Pana Bartka T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ciepła ramka to chodzi o to co jest między szybami?? To co mówili, ze za dopłatą jest ze stali szlachetnej?? Kompletnie się na tym nie znam.

Jutro mają przyjść z Oknoplastu wymierzyć mi okna i wtedy będę znała cenę ostateczną. Mogę wtedy podpytać o różne rzeczy, tylko o co??

 

...to co Ci zaproponują to zarzuć na forum - przedyskutujemy i ewntualnie napiszesz do nich sprostowanie do oferty :)

Teraz to jest za późno na Twoją edukację okienną :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to co Ci zaproponują to zarzuć na forum - przedyskutujemy i ewntualnie napiszesz do nich sprostowanie do oferty :)

Teraz to jest za późno na Twoją edukację okienną :):)

Raczej wątpię, że to ogarnę. Ostatnio siedziałam 5 godzin czytałam różne fora i powiem tak - dla mnie to ciemna magia :rolleyes:. A męża nie ma i do świąt nie będzie więc wybór muszę podjąć sama. Dlatego pytam fachowców.

Na razie przychodzą mierzyć, nie zobowiązuje mnie to w niczym. Będę miała chociaż wycenę zgodną na 100% bo zawsze okazuje się, że jest wyższa niż przychodzi się z własnymi wymiarami. Już z jednej firmy przychodzili mi mierzyć, ale nie spodobali mi się więc umowy z nimi nie podpiszę.

Zależy mi tez na czasie, od momentu podpisania umowy, na okna czeka się miesiąc, a później na montaż.

Mam obecnie tak okropneokna, wieje z nich strasznie i nie chce mi się już bawić w klejenie uszczelek, zapychanie waty i zaklejanie taśmą, a zima tuż tuż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma dobrych i tanich? Ciekawe....

Spróbuje odpowiedzieć.

Żeby było DOBRZE trzeba dbać o ludzi,o maszyny,o komponenty.O każdy szczegół.To kosztuje.

Ty oczekujesz cudu, że to nie kosztuje.

 

Ale...

Możesz jednak trafić na firmę, która robi ten sam błąd co Ty i dlatego wkrótce zniknie z rynku.

Zatem wiadomości są dwie - dobra i zła.

Jeśli będziesz szukał, zdążysz załapać się gdzieś na tę "promocję".

Niestety serwisować będziesz później sam te TANIE rolety. Że tak powiem, zostaniesz ich jedynym opiekunem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre i tanie to jakiś market miał swoje produkty:)

za dobre trzeba zapłacić na pewno więcej i to nie ma co się łudzić dlatego lepiej zadać pytanie jakie rolety proponujcie w dobrej cenie ...

odp będzie a jaka to jest rozsądna ?itd

nie ma chodzenia na skróty ! zawsze możesz wybrać tańszą opcję napędów czyli nie silnik a ręka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię, że to ogarnę. Ostatnio siedziałam 5 godzin czytałam różne fora i powiem tak - dla mnie to ciemna magia :rolleyes:. A męża nie ma i do świąt nie będzie więc wybór muszę podjąć sama. Dlatego pytam fachowców.

Na razie przychodzą mierzyć, nie zobowiązuje mnie to w niczym. Będę miała chociaż wycenę zgodną na 100% bo zawsze okazuje się, że jest wyższa niż przychodzi się z własnymi wymiarami. Już z jednej firmy przychodzili mi mierzyć, ale nie spodobali mi się więc umowy z nimi nie podpiszę.

Zależy mi tez na czasie, od momentu podpisania umowy, na okna czeka się miesiąc, a później na montaż.

Mam obecnie tak okropneokna, wieje z nich strasznie i nie chce mi się już bawić w klejenie uszczelek, zapychanie waty i zaklejanie taśmą, a zima tuż tuż

 

jak będą mierzyć to powinni ci mówić co i jak będzie wyglądało jak oni widzą sam montaż ,jego przebieg itd

ja zawsze to mówię by później ktoś się nie zdziwił że jego stare okno jest w kawałkach bo myślał że będzie całe i wstawi w altance:)

zapytaj jak montują okna ,jak montują parapet itp będą widzieć że się tym interesujesz

a ofertę możesz tu wrzucić zobaczymy czy na czymś ci nie chcą oszczędzić lub coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był Pan z Oknoplastu. Już spodobał mi się sam pomiar okien, bardzo dokładny, z każdej strony, nawet Pan otwierał okno i mierzył je od zewnątrz. Całkowite przeciwieństwo drugiej firmy, gdzie zmierzył je tak, ze ja bym tak samo zmierzyła, przyłożył metrówkę do okna od wewnątrz i zapisał, a mąż mówi: a nie trzeba uwzględnić, że blok jest docieplony, a gość: a to są okna standardowe, wie Pan :jawdrop:.

Pytałam o ciepłą ramkę, opowiedział mi o jej działaniu i zaletach, dopłata jest niewielka, więc się na nią zdecyduje, doradził jeszcze, żeby przy balkonie był taki docisk, jak ja wyjdę, żeby drzwi się nie otwierały (nie wiem jak to fachowo się nazywa). Niski próg przy balkonie. Pytałam jakie są jeszcze rzeczy za dopłatą to powiedział tak: klamka balkonowa na kluczyk, ale wtedy trzeba wszystkie okna balkonowe robić jako antywłamaniowe, kolor, inne klamki z takim klikerem, nawiewniki. Oczywiście wytłumaczył o co we wszystkim chodzi. Opowiedział o Platinium.

Zdecydowałam się na system Koncept z ciepła ramką i dociskiem.

Jutro Pan ma zrobić mi wycenę okien Koncept białych, Koncept kolorowych i z ciepłą ramką. Zadzwoni telefonicznie.

 

Z góry przepraszam, że namieszałam, bo kompletnie się na tym nie znam. Zadawałam dla Pana dużo pytań, ale nie odnośnie montażu tylko samych okien. Ciekawe jaka będzie cena ostateczna. Bo np Pan w salonie mówił, ze dopłata do koloru to 13%, a ten co mierzył, że 15%.

Bielsk to mała mieścina i każdy tu chce zarobić, więc nie zdziwię się jeśli jakieś ceny będą zawyżone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niski próg przy balkonie.

 

To raczej kiepski pomysł. Mniejsza szczelność, większa przepuszczalność ciepła. Jeśli nóżki sprawne, to jednak lepiej unieść je o te 7 cm wykonując zgrabny skok przez przeszkodę jak nie przymierzając Karino albo inny Black Beauty :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...