Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

, nawet Pan otwierał okno i mierzył je od zewnątrz.

naprawdę wcześniejsi musieli być papudrokami że to robi wrażenie :)

, a nie trzeba uwzględnić, że blok jest docieplony, a gość: a to są okna standardowe, wie Pan :jawdrop:.

to nie jest aż taka oczywista oczywistość więc komentarz był zbędny:)

,

Pytałam o ciepłą ramkę, opowiedział mi o jej działaniu i zaletach, dopłata jest niewielka, więc się na nią zdecyduje, doradził jeszcze, żeby przy balkonie był taki docisk, jak ja wyjdę, żeby drzwi się nie otwierały (nie wiem jak to fachowo się nazywa). Niski próg przy balkonie. . Opowiedział o Platinium.

ciepła ramka-tak, przymyk balkonowy-tak,niski prób -nieee,platinium nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej kiepski pomysł. Mniejsza szczelność, większa przepuszczalność ciepła. Jeśli nóżki sprawne, to jednak lepiej unieść je o te 7 cm wykonując zgrabny skok przez przeszkodę jak nie przymierzając Karino albo inny Black Beauty :-).

Bo to wygląda tak, na balkonie jest taki śmieszny próg betonowy o wysokości około 8 cm szerokości 10cm, na tym trzyma się rama starego okna. Pan mówił, że jak zostaniemy przy tym wysokim progu to po zamontowaniu ich okna podwyższy to jeszcze bardziej próg, to pytał mnie czy to usunąć czy montować tak wysoko, to powiedziałam, żeby usnąć. Pytałam, czy nie będzie wlewała się woda, to powiedział, ze nie.

Zapytam jeszcze raz, jak będzie dzwonić o co dokładnie chodziło.

Bo to jest taka dodatkowa opcja - niski próg?? A jak wygląda taki normalny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę wcześniejsi musieli być papudrokami że to robi wrażenie :)

 

to nie jest aż taka oczywista oczywistość więc komentarz był zbędny:)

 

ciepła ramka-tak, przymyk balkonowy-tak,niski prób -nieee,platinium nie:)

 

Oj naprawdę, mierzenie pierwszego "fachowca" było takie ma hop siup, może i ja lepiej bym zmierzyła :rolleyes:

To takie okna Koncept w zupełności wystarczą do bloku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ciepła ramka to chodzi o to co jest między szybami?? To co mówili, ze za dopłatą jest ze stali szlachetnej?? Kompletnie się na tym nie znam.

Jutro mają przyjść z Oknoplastu wymierzyć mi okna i wtedy będę znała cenę ostateczną. Mogę wtedy podpytać o różne rzeczy, tylko o co??

 

Jeśli mogę wtrącić swoje parę groszy to napiszę dlaczego ja zrezygnowałem z Oknoplastu.

Zaważyły drobne detale na mojej decyzji, a mianowicie:

 

- Profil Perfectline pakiet trzy szyby U=0,7 w tym zestawieniu. Znalazłem pakiet trzy szybowy U=0,5 w podobnej cenie z bogatszym wyposażeniem.

- Brak stopniowanego uchyłu skrzydła. Dla mnie bardzo ważne mam sześć dużych okien, dużych skrzydeł wysokość 230, 245 cm.

- Brak ciepłej ramki, Oknoplast zaproponował Termoramkę za dopłatą 1000zł do moich okien.

- Brak w ofercie klamek w kolorze T9 stalowy, nawet za dopłatą.

- Duża dopłata do kontaktronów wewnętrznych, oraz profili bazowych, ceny dealer w moim mieście.

 

Mój sąsiad, a w sumie dwóch mają okna Oknoplastu i są bardzo zadowoleni z tych okien, natomiast na profilu Veka pewnie znajdziesz również dobre okna innych producentów i zapewne dużo taniej.

Edytowane przez Dudi1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oknoplast Kraków nie ma w swojej ofercie najlepszej "ciepłej ramki" czyli Swisspacera ( tworzywowa ).

To co serwuje pod hasłem"ciepła ramka" to stal ocynkowana - trochę mniejszy radiator niż aluminium ( standardowy materiał na ramkę międzyszybową ).

 

Ale trzeba przyznać, że majstersztyk marketingowy im się udał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako, że moje 17-letnie okna nadają się do wszystkiego tylko nie do izolacji termicznej postanowiłem je wymienić na coś nowszego. Mam 2 oferty. Pierwsza to 4 Pory Roku na profilu Schuco Si 82 Rondo, pakiet 3-szybowy 0,5. Druga to Vertex Veka Alphaline V90+, pakiet 3-szybowy 0,5. Różnica w cenie prawie żadna ( 100 zł przy ponad 7000 tys. ). Ale co wybrać ? Czy są jakieś zasadnicze różnice których nie dostrzegam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam,

jako, że moje 17-letnie okna nadają się do wszystkiego tylko nie do izolacji termicznej postanowiłem je wymienić na coś nowszego. Mam 2 oferty. Pierwsza to 4 Pory Roku na profilu Schuco Si 82 Rondo, pakiet 3-szybowy 0,5. Druga to Vertex Veka Alphaline V90+, pakiet 3-szybowy 0,5. Różnica w cenie prawie żadna ( 100 zł przy ponad 7000 tys. ). Ale co wybrać ? Czy są jakieś zasadnicze różnice których nie dostrzegam ?

 

a czy oba warianty będą montowane przez tę samą ekipę ? jeśli tak to kup to co "ładniejsze" :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre i tanie to jakiś market miał swoje produkty:)

za dobre trzeba zapłacić na pewno więcej i to nie ma co się łudzić dlatego lepiej zadać pytanie jakie rolety proponujcie w dobrej cenie ...

odp będzie a jaka to jest rozsądna ?itd

nie ma chodzenia na skróty ! zawsze możesz wybrać tańszą opcję napędów czyli nie silnik a ręka:)

 

zawsze można znaleźć inne forum gdzie użytkownik bez wymądrzania napisze chociaż nazwę firmy lub kilku.

 

Aby podłechtać Waszą próżność zapytam raz jeszcze: jakie polecacie dobre rolety do okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonił dziś Pan z Oknoplastu, a więc tak:

okna Koncept w kolorze białym 3086zł + 754zł za montaż i demontaż = 3840zł

parapety z płyty postforming 540zł + 150zł montaż i demontaż = 690zł

termoramka do tych okien 135zł

za całość wychodzi 4665zł

okna koncept w kolorze z termoramką 5088zł (tylko tu nie wiem czy to cena z parapetami czy nie)

 

Tak więc, jak mówiłam, po pomiarach wychodzi wszystko dużo drożej.

 

Pytałam też o ten próg balkonowy, będzie taki normalny, nie obniżony, tylko usuną ten betonowy bloczek na balkonie

 

Z innych firm to w miasteczku są tylko takie z tych słabszych firm, jedynie okna z MS, byłam u dwóch dealerów, w jednym siedziały 3 dziewczyny i patrzyły na mnie, jak na ufo. Drugi przyjeżdżał do mieszkania "mierzyć okna" od wewnątrz. Pisałam do Vertex to najbliższy dealer jest 60km stąd. Nawet nie mam, jak się tam dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vetrex od lat ma dilerów w Białymstoku, a to mniej niż 40km..

chyba, ze na mapie, bo doliczając jeszcze wydostanie się z miasta i dostanie się do firmy w Białymstoku to 60km wyjdzie.

Szukać niani dla dziecka, ciągać się autobusami i komunikacją miejską, jak dla mnie odpada. Wolę kogoś ze swojej miejscowości. Jestem obecnie sama. A na pewno za jednym razem się nie obejdzie, ze 2 razy byłoby trzeba podjechać

Nie chce marznąć kolejnej zimy i mieć w domu 14 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jak najbardziej przyznaję Ci rację. Dobrze jest mieć sprzedawcę ze swoich stron, bo w razie problemów odchodzi potencjalny klopot z dojazdem.

Poza tym lokalni znają bardziej swoje blokowiska. Na innym forum pisałaś, że znajomi mają okna tej firmy i jakieś kłopoty z nimi?

Zapytałaś się Pana co będzie w takim przypadku, kiedy okna trzeba po 10 latach wyregulować? (bynajmniej nie oczekuj odpowiedzi że to Ci zrobią gratis, szczególnie po gwarancji)

Dawno nie byłem w okiennych sprawach w Bielsku, więc nie mam lepszych propozycji. Na pewno jednak Oknoplast to dobre okna i nie kupujesz kota w worku jak to może być w przypadku innych. Abakus - ma swoją renomę w regionie, podobnie Witraż (to także Veka, więc powiedzmy, ze może być to oferta produktowo na podobnym poziomie do O.)

 

Ps. Przyszła mi do głowy firma z Wysokiego Mazowieckiego - Polfard - sądzę że dojechaliby do Bielska, nie wiem czyje okna aktualnie sprzedają, ale to na pewno sprzedawca którego bym polecił w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama ma te okna od ponad 10 lat i to ona ma problem z oknami Oknoplast. Kupowała je kiedyś dużo drożej niż inne okna na lokalnym rynku, czyli jakieś z "wyższej półki", jak na tamte czasy.

Wspominałam o tym Panu w Oknoplast. Dał wizytówkę, powiedział, ze okna trzeba wyregulować, niech mama zadzwoni, oni coś poradzą. Ja mówię, ze już był ktoś z Państwa firmy i dalej wieje, mówię, ze może to wina montażu lub pianki, bo mam wrażenie, że wieje z tamtych miejsc. Mówił, dalej, żeby mama do nich zadzwoniła, na pewno ktoś przyjdzie. Wiem, że mama płaciła za regulacje ale ile to nie pamiętam, może 20-30zł.

A jeśli okna są na gwarancji i jeszcze ona obowiązuje, to czy taka regulacja jest w ramach gwarancji?? Czy też trzeba za nią płacić??

Więcej złych opinii nie słyszałam o tych oknach, na osiedlu dużo osób wstawia te okna, widać często samochód Oknoplast.

 

A czy podana wycena nie jest jakoś szczególnie zawyżona??, wychodzi mi 350zł więcej niż okna Drutex i Abakus (oczywiście z parapetami we wszystkich przypadakch)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość wyceny "zakłamują" Ci parapety. Jak zauważyłaś inni mają je drożej, bo pewnie proponują konglomerat. Mdf jest produktem raczej z tańszej półki cenowej i mojego uznania nigdy nie zdobył.

 

Zwykle Klienci regulacje wiążą z gwarancją (bo mówią "okno mi nie działa"), ale zwykle też w kartach gwarancyjnych jest instrukcja regulacji, pielęgnacji i konserwacji okien/ okuć. To tak jakby skończył mi się olej w silniku (bo wyciekł/zużył się /) i oczekiwałbym jego bezpłatnej wymiany przez serwis..

 

Wracając do Twojego sprzedawcy - pociesz się, że przez 10 lat można się bardzo dużo nauczyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama ma te okna od ponad 10 lat i to ona ma problem z oknami Oknoplast.

Więcej złych opinii nie słyszałam o tych oknach, na osiedlu dużo osób wstawia te okna, widać często samochód Oknoplast.

No nie dziwię się, że ich "widać na osiedlu", skoro ich konkurencja mierzy okna od wewnątrz :no:

 

Ale Tobie się trochę dziwię. Masz opinię z 1.ręki a sugerujesz się opinią zasłyszaną? No chyba że takie przewiewy to dla Ciebie "noł-problem". Zrób test firmie, niech pojadą na te "regulacje". Jak poradzą sobie z problemem - można im powierzyć pieniądze. Trzymaj sie zasady - ja zgłaszam problem - Panowie go rozwiązujecie. Bo "regulacje" niekoniecznie są rozwiązaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

muszę wstawić okno tarasowe i mam 2 opcje do wyboru pomóżcie proszę.

 

1)

System: BRUEGMANN Classic

Typ: OKNO (FF) STAŁE W SKRZYDLE ; OKNO 2-SK.(R+UR) RUCHOMY SŁU.

Kolor: dwustronna okleina (cova 49158) złoty dąb

Szyba: 4/16A/4TM - 24mm (U=1,0 W/{m2*K})

Okucie: ROTO NT

 

2)

[ATTACH=CONFIG]142522[/ATTACH]

 

pierwsza opcja jest od adamsa druga to veka.

 

Pytałam o tą ramę: adams ma łączniki, veka na jednej bo jest w środku wzmocnienie stalowe o zamkniętym przekroju. W dalszym ciągu nie wiem na co się zdecydować. Doszła jeszcze kwestia koloru. Podoba mi się winhester ale ponoć jest miękki=słabszy. Co Wy na to ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza opcja jest od adamsa druga to veka.

 

Pytałam o tą ramę: adams ma łączniki, veka na jednej bo jest w środku wzmocnienie stalowe o zamkniętym przekroju. W dalszym ciągu nie wiem na co się zdecydować. Doszła jeszcze kwestia koloru. Podoba mi się winhester ale ponoć jest miękki=słabszy. Co Wy na to ???

Najgrożniejsze dla taj konstrukcji jest rozszerzanie się tych prawie 4 metrów profilu przygrzanego słoneczkiem i kurczenie się zimą a na to zamknięte wzmocnienie pomoże podobnie jak okadzanie. Kup tego Adamsa, dopłać do wzmocnienia VS105 w skrzydłach, dopilnuj poprawnego montażu (zajrzyj na stronę Jareko) a będzie OK.

Kwestię wyższości Roto nad Winkhausem pomijam bo mnie zakrzyczą wyznawcy Heki czy Jezierskiego ;-)

 

P.S. Tej miękkości winchestera coś nie mogę pojąć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...