Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

z szewpolu dostałam takie parametry do okna wymiaru 1206 x 1555

System: SCHUCO CT-70

Szkło: 4T/12 CR/4/12 CR/4T

Listwa: Standard

U = 1.26

Uszczelka: Standardowa

Skrzydło: Classic

 

a jesli chodzi o problemy fin. to dziwna sprawa bo przewaznie gdzies cos powinno byc na necie... bo jak sa problemy to albo firma nie płaci dostawcom, pracownikom, ma opoznienia w montazu itd itp ale z drugiej strony po co ktos miałby mowic ze firma idzie ku upadłosci ??? no nic - moje głosne przemyslenia :)

 

o jednej firmie mającej problemy finansowe sam nic nie wiedziałem i ślepo wpłacałem zaliczki:D

a teraz się odbija czkawką ale zawsze mogę powiedzieć że gdzieś w Polsce mam kawałek ziemi:)

co do porównania okien to w tej lokalnej firmie proponują ci szybę k=0,7 a w hekaplast w cavie masz k=0,5

skrzydło classic ma 70mm a cava 82mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stałeś się ziemianinem ;)

 

na to wychodzi:)

 

Słuchajcie - dogadajcie się z pozostałymi "ziemianami" :) i może jakąś agroturystykę uskuteczniajcie. Ziemia kielecka jest taka ładna :)

 

jak kupisz karnet i zapłacisz zaliczkę 100% to zaczynam b.poważnie o tym myśleć:)

 

Jakie szklenie jest w Hekaplast Cava CT-70 - 4/16/4/16/4 czy 4/18/4/18/4? Jakiej firmy są to szyby?

 

efector kielce

a szklenie możesz wybrać dowolnie ale te które przedstawiłeś będą chyba najlepszym wyborem jeśli wybierasz 3szyby

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając budowy w sąsiedztwie zauważyłem montaż okien jak na obrazku poniżej.

izol.okna.jpg

Powierzchnia otworu okiennego wyklejona styropianem grubości ok. 3-4cm i w tak przygotowany otwór wstawione okno i opianowane, grubość piany 1-1,5 cm. Czy taki sposób montażu coś polepsza, czy ten styropian po obwodzie to coś w rodzaju ciepłego montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z doradców od energooszczędzania nawet na tym forum promuje ten pomysł jako dobry.

W praktyce jest w części niezgodny z każdym podstawowym podręcznikiem czy instrukcją montażu - za duże luzy montażowe, bo styropian trudno nazwać murem.

Jeden z moich klientów zrobił sobie coś takiego przy samodzielnym montazu - miał nieduże okna i nie mam pewności czy regulacja która była tam niezbędna wynikała ze słabego podparcia czy może innego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej zrobić inaczej - będzie o wiele cieplej i przynajmniej okno zostanie zamocowane w sposób stabilny i bezpieczny

Po bokach dodane poszerzenie 50 mm

Od góry dodane poszerzenie tez 50 mm - tu więcej gdyż na poszerzenia poszły rolety zewnętrzne

Później naklejamy węgarki 9-10 cm zakrywające poszerzenie, pianę i wchodzące na ościeżnicę - choć już przy takim ociepleniu moim zdaniem nawet nie muszą

 

PS

Tu powodem takiego a nie innego rozwiązania była konieczność schowania skrzynek w ociepleniu i całość została cofnieta względem lica muru o 30 mm - niewiele ale tak przynajmniej jest pewność, że nie będzie to generowało strat na styku okno-mur-roleta

DSC03884.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego producenta okien w okolicy Wrocławia? I najlepiej dobrą ekipę montażową w komplecie. O Empolu na forum nie najlepsze opinie. Będę wdzięczny za pomoc.

 

ps. dobry dla mnie wcale nie oznacza najtańszy:) mam na razie jedną wycenę okien na profilu schuco, wydaje się atrakcyjna, ale chciałbym dla porównania wysłać projekt domu z zestawieniem okien jeszcze do jakiegoś innego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobroplast został sprzedany !

Juz myślałem, że to kolejna rynkowa "sensacja" bez potwierdzenia, ale proszę - potwierdzenie w branżowych mediach:

http://www.oknonet.pl/okna/typy_okien/news,19316.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...