Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

 

 

 

Państwo Kaczyńscy zrobili interes ostatniego 10-cio lecia :)

Pytanie czy inwestor skończy tak jak nabywcy Rąbienia?

 

Poczekać trzeba i się okaże jaką część sprzedano a jak jednak została w rękach Państwa Kaczyńskich.

 

Pozdrawiam

 

Pod wpływem Twojego posta naszła mnie chwila refleksji - rzeczywiście baardzo niewielu firmą z kapitałem zagranicznym udało się przeżyć na polskim rynku stolarki otworowej PVC. Tym "obcym" co się udało, to ich na palcach obu rąk można policzyć.

Faktycznie - najbardziej spektakularną plajtę zaliczył Fundusz Penta na Oknach Rąbień. Ale Jareko pewnie pamięta też rejteradę niemieckiej firmy WERU :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundusz Penta zrobił zasadniczy błąd, wszedł w branże, na której się nie znał. Zatrudnili "managerów z MBA" co to wiedzą wszystko o prowadzeniu dużych firm, znają dużo różnych sztuczek i wzorów i wskaźników, ale o tym jak działa branża okienna nie wiedzieli nic. Chcieli z Rąbienia zrobić prawdziwą korporację co to pięknie się później sprzeda na giełdzie. Na prawdę w owym czasie wysłuchałem się tylu głupot od handlowców i na szkoleniach w Rąbieniu, że wiedziałem jak to się skończy na rok wcześniej.

Ponadto właściciele Rąbienia wycofali się z firmy, więc firma straciła najważniejsze osoby, które niejedną "plastikową" szczękę na okna zjadły.

Kaczyńscy sprzedali się podobno dużej firmie z branży: szwajcarskiej grupie AFG, i deklarują, że pozostaną w firmie. Ciekawe jak nowy właściciel wpłynie na "jakość" (wg ISO zła jakość to też jakość) produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego producenta okien w okolicy Wrocławia? I najlepiej dobrą ekipę montażową w komplecie. O Empolu na forum nie najlepsze opinie. Będę wdzięczny za pomoc.

 

ps. dobry dla mnie wcale nie oznacza najtańszy:) mam na razie jedną wycenę okien na profilu schuco, wydaje się atrakcyjna, ale chciałbym dla porównania wysłać projekt domu z zestawieniem okien jeszcze do jakiegoś innego producenta.

 

z jakiej firmy na schuco masz ofertę? jaki profil ,szklenie itd?

chodzi ci tylko o producentów czy mogą być przedstawiciele:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem tu nowy, ale trochę oczytany :) Zdecydowałem się na okna drewniane, ofert pełno:

- Urzędowski

- Sokółka

-Drewexim

 

i pełno małych nieznanych mi producentów. Cenowo są totalnie różni. Którą z firm polecacie (średnia półka cenowa), bo szczerze mówiąc patrząc na realizacje i parametry to większych różnic nie widzę, ale jestem laikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jakiej firmy na schuco masz ofertę? jaki profil ,szklenie itd?

chodzi ci tylko o producentów czy mogą być przedstawiciele:)

 

Od Jareko:) Okna Hekaplast model Cava, Pakiet szybowy: 4/16/4/16/4, okucia Winkhaus ActivPilot, profil 5-cio komorowy schuco corona ct70. Mogą być przedstawiciele również tylko z naprawdę solidną ekipą montażową. Jak tak przeglądam wątek to myślę, że lepiej mieć słabsze parametry okna ale ekipę montażową sprawdzoną niż wybulić kasę na super okna, które ci przy montażu spierniczą. Oczywiście najlepiej mieć dobre okna z dobrym montażem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od Jareko:) Okna Hekaplast model Cava, Pakiet szybowy: 4/16/4/16/4, okucia Winkhaus ActivPilot, profil 5-cio komorowy schuco corona ct70. Mogą być przedstawiciele również tylko z naprawdę solidną ekipą montażową. Jak tak przeglądam wątek to myślę, że lepiej mieć słabsze parametry okna ale ekipę montażową sprawdzoną niż wybulić kasę na super okna, które ci przy montażu spierniczą. Oczywiście najlepiej mieć dobre okna z dobrym montażem:D

 

masz ofertę od Jareko i prosisz o inne ? oj sie jeszcze Pan Jarek zdenerwuje :)

Ja z okolic Wrocławia to znam Langer Okna Pana Marcina Marchewki i tyle, jakie oferuje okna nie wiem ale montaż mogę polecić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze prośba o opinię o Pozbudzie? Na forum, oprócz ich reklamy, znalazłem dobre i złe opinie, wszystkie dość stare.

Czy ktoś z forumowiczów umie ocenić ich promocję: http://pozbud-promocje.pl/pl/oferta/529-mega-promocja-lepiej-wyposazone-i-cieplejsze-okna-w-cenie-stolarki-standardowej.php? Niestety te parametry oprócz U nie wiele mi mówią. Będę wdzięczny więc za niezależne informacje i opinie (bo u nich opinii brak:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

I jeszcze prośba o opinię o Pozbudzie? Na forum, oprócz ich reklamy, znalazłem dobre i złe opinie, wszystkie dość stare.

Czy ktoś z forumowiczów umie ocenić ich promocję: http://pozbud-promocje.pl/pl/oferta/529-mega-promocja-lepiej-wyposazone-i-cieplejsze-okna-w-cenie-stolarki-standardowej.php? Niestety te parametry oprócz U nie wiele mi mówią. Będę wdzięczny więc za niezależne informacje i opinie (bo u nich opinii brak:).

 

wg mnie 2 lub 3 propozycja jest godna uwagi w 1 przypadku zmiana samego pakietu "coś" da ale czy to się opłaca ? nie wiemy wszak o jakie cenie mowa dla jednego 1.000 zł to promocja dla drugiego 950 zł to norma.

Zapewne koledzy, spece od drewna, powiedzą Ci więcej i bardziej szczegółowo :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

masz ofertę od Jareko i prosisz o inne ? oj sie jeszcze Pan Jarek zdenerwuje :)

Ja z okolic Wrocławia to znam Langer Okna Pana Marcina Marchewki i tyle, jakie oferuje okna nie wiem ale montaż mogę polecić.

 

Pozdrawiam

 

Do nich dziś wysłałem zapytanie. A jeśli chodzi o Pana Jarka, to mam nadzieję, że się jednak nie obrazi, bo mi jego oferta odpowiada i chyba nawet nie o same okna chodzi tylko o podejście i fachowość, bo jak się naczytałem tutaj to drżę o dobry montaż :) Ale z przyzwoitości chciałbym porównać oferty i pytam o kogoś bliżej Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do nich dziś wysłałem zapytanie. A jeśli chodzi o Pana Jarka, to mam nadzieję, że się jednak nie obrazi, bo mi jego oferta odpowiada i chyba nawet nie o same okna chodzi tylko o podejście i fachowość, bo jak się naczytałem tutaj to drżę o dobry montaż :) Ale z przyzwoitości chciałbym porównać oferty i pytam o kogoś bliżej Wrocławia.

 

to co najlepsze w Twoim podejściu to to, że szukasz fachowca od montażu a nie sprzedawcę od ceny :) - oby więcej takich postaw :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wpływem Twojego posta naszła mnie chwila refleksji - rzeczywiście baardzo niewielu firmą z kapitałem zagranicznym udało się przeżyć na polskim rynku stolarki otworowej PVC. Tym "obcym" co się udało, to ich na palcach obu rąk można policzyć.

Faktycznie - najbardziej spektakularną plajtę zaliczył Fundusz Penta na Oknach Rąbień. Ale Jareko pewnie pamięta też rejteradę niemieckiej firmy WERU :).

WERU Niemcy do dzisiaj klepie okna (und Türen ) na zachodnią Europę - od nas wynieśli się chyba w 2000 roku, jak również polikwidowali pozostałe oddziały poza granicami Niemiec.

WERU Polska ( wcześniej Viton ) to był jeden z najnowocześniejszych zakładów w tamtych latach , pierwszy i jedyny w mazowieckim, który tłoczył profile - na długo przed D. D.

Pewnie połowa centrum W-wy miała ich okna - MDM, Armii Ludowej, etc - a znaczna ilość "siedzi" do dzisiaj.

Jakość godna naśladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

wg mnie 2 lub 3 propozycja jest godna uwagi w 1 przypadku zmiana samego pakietu "coś" da ale czy to się opłaca ? nie wiemy wszak o jakie cenie mowa dla jednego 1.000 zł to promocja dla drugiego 950 zł to norma.

Zapewne koledzy, spece od drewna, powiedzą Ci więcej i bardziej szczegółowo :)

 

Pozdrawiam

 

Dzięki za info. Złożyłem też zapytanie na ich stronie, ale nikt mi nie odpowiedział. Nie wiem w ogóle po co im a'la fejsbukowa strona jak i tam milczą :)

Wracając do temat - ponawiam prośbę o opinię na temat Pozbudu. Czy warto w ogóle zwracać uwagę na ich reklamę, co mi tu miga ;) ? Czy szukać innych producentów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Złożyłem też zapytanie na ich stronie, ale nikt mi nie odpowiedział. Nie wiem w ogóle po co im a'la fejsbukowa strona jak i tam milczą :)

Wracając do temat - ponawiam prośbę o opinię na temat Pozbudu. Czy warto w ogóle zwracać uwagę na ich reklamę, co mi tu miga ;) ? Czy szukać innych producentów ?[/quote

 

jeśli miał bym wybierać patrząc tylko na to jak bardzo wkur****** mnie ta migawka to bym na starcie ich skreślił:) no ale reklama dźwignią ,,,

profile na facebookach twiterach itd są poprostu modne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za wskazanym linkiem.. i nie widzę nic specjalnego co by rzucała na kolana. Napiać można wszystko. Mój dostawca też rzucił promocję 25% rabatu dla Klienta, ja dorzuciłem jeszcze 15 - razem 40! Tylko co z tego, jak cennik wyjściowy się zmienił i Klient wcale mniej nie płaci. Czy to co napisał poznański producent jest prawdziwą promocją? Jak ktoś ma starą wycenę, to może porównać i zobaczy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...