Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jareko - a co myślisz o montażu okien u mnie. Fix + balkon. Fix mam. Balkon muszę odszukać.

Jureczku - zawsze do uslug :) znajdz tylko ten balkon i ustalimy dzien - nie zapomnij tylko do lodowki Heinekena wsadzic - ale to tylko dla mnie - moi beda na trzezwo ;) pracowac (mam nadzieje ze nie bedzie to poniedzialek - wiesz czemu ;) )

A swoja droga masz fart - znow okna zagubiles? :)

smarcat - masz odp na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie:Co sądzić o przedstawicielach z branży okiennej, którzy odwiedzają budowy i przedstawiają swoje oferty?Czy brać ich poważnie czy po prostu nie zwracać na nich uwagi?Tzn. wogóle nie brać pod uwagę ich ofert?

pozdrawiam

jest to jeden z wielu sposobow pozyskiwania klientow gdyz coraz leniwsi sa i po pawilonach chodzic nie chca ;) (oczywiscie ten komentaz to zart ;) )

Mozna brac ich serio ale mimo wszystko zweryfikowac - czy to odwiedzajac ich punkt handlowy czy tez rozpytujac sie tu i owdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pałowanie odchodzi to się bym coś zapytał :D
spoko - palowanie nie odchodzi - palki sie stepily a sa one przedewszystkim dla montazystow co robote pie..... ;)

Czym zamocować okno PCV w ścianie z MAXa?
wiecej szczegolow poprosze gdyz okno mozna wlasciwie montowac we wszystkim (oby tylko nie w welnie czy styropianie ;)) :)
Czy dyble metalowe (np. fi 8x92) przez ramę i w fudze pomiędzy MAXami?
tak - tak jakbys przy tym byl - wlasnie tak z tym tylko ze 92mm to jak na dybel troszke za malo - a poza tym jak nie wycyrklujesz w fuge to dlulzszy dybel lepiej sie zalapie w maxie :)
Czy kotwy (tzn takie blaszane profile)?
predzej bym powiedzial ze to takie kawalki blachy - ale wlasnie to sa kotwy :)

Mam ochotę na dyble wiercę, zaslepiam i po sprawie ale czy napewno?

zanim zaslepke zalozysz to jeszcze dybel nalezy skrecic by sztywniej w murze sie zakotwi - i to wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarku, pojawił się ciekawy (choćby dla mnie) wątek na temat montażu okien w porothermie

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=27580&highlight=

może rzuci Pan trochę światła z kaganka wiedzy...

Wiec moi drodzy forumowicze (ladny wstep - zaczalem od wiec a nie nalezy tego czynic ;) i takst jakby z ambony ;) ) by rozwiac watpliwosci

W tamtym tekscie kierownik budowy mial calkowicie razje - sadzac po opisie zastosowane zostaly kolki do tzw. szybkiego montazu i realnie one poza zamocowaniem w betonem trzymac kotew nigdy nie beda

Panie Krzysztofie - niech Pan zwroci uwage na dwa, rozne rodzaje kolkow zastosowanych u Pana w domu - w nadprozach kolki do szybkiego montazu (jak ich zbraklo - te same kolki co w porotermie) zas w porotermie (jak i kazdej innej szczelinowce) zastosowane zostaly kolki do takiego montazu przewidziane (symbolu handlowego nie pamietam).Maja zupelnie inny ksztalt, zaczynaja rozpierac jak juz 1/4 sruby jest wkrecone i rozchylaja sie po pelnym wkreceniu tak ze moga trzymac mocno w szczelinie dochodzacej do 20-25mm. Najprosciej sprawdzic jak kolek trzyma probujac go wyjac - kolki szybkiego montazu wychodza jak dzieci - jakby byly w masle a nie w scianie )oczywiscie w szczelinowkach).

I jeszcze jedna uwaga - czesto kotwy mocowane sa tylko jednym wkretem - wbrew pozorom liczba otworow w kotwie nie oznacza koniecznosci zapelnienia ich kolkami ;). W 99% montazy wystarczy jeden kolek na kotwe. Podobnie z mocowaniem kotew do profila - wlasciwie dopiero przy oknach ciezkich (np. antywlamaniowych) i przy innej konstrukcji sciany (np. sciana warstwowa - jak u mieczotronixa) polaczenie tych dwu wypadkow wymusza mocowanie kotew do profila. (Swoja droga czy jakikolwiek montazysta wie o tym??? ;) )

 

i jeszcze jedna uwaga - kolki mocujace kotwy pracuja w plaszczyznie rownoleglej do sciany (na ich scinanie a nie na wyrywanie) - to tak na marginesie slowo do Inspektorow nadzoru i tym podonych ;)

Okna nie trzyma kotwa!!! tylko to co pod oknem jest - czyli co???? ;)

PARAPET!!! :) (lub pozostawione specjalnie podporki (i nie wazne czy kliny plastikowe, drewniane czy tez specjalne systemy kotwiace - w wiekszosci wypadkow niedostepne w kraju a sciagniecie ich np. z Reichu graniczy z cudem - trwa miesiacami a kosztuje ze ho ho ho)

kotwy tylko pilnuja by okno trzymalo sie w pionie i nie mialo tendencji by pod wplywem swojej pracy (termika) nie przemieszcalo sie dowolnie w otworze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie:Co sądzić o przedstawicielach z branży okiennej, którzy odwiedzają budowy i przedstawiają swoje oferty?Czy brać ich poważnie czy po prostu nie zwracać na nich uwagi?Tzn. wogóle nie brać pod uwagę ich ofert?

pozdrawiam

jest to jeden z wielu sposobow pozyskiwania klientow gdyz coraz leniwsi sa i po pawilonach chodzic nie chca ;) (oczywiscie ten komentaz to zart ;) )

Mozna brac ich serio ale mimo wszystko zweryfikowac - czy to odwiedzajac ich punkt handlowy czy tez rozpytujac sie tu i owdzie

 

Dzięki jareko. Ponieważ leniwa nie jestem to oczywiście firmę zweryfikuję, odwiedzę, popytam :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dyskusja jest na takim poziomie zaawansowania technicznego ,że taki prosty człowiek jak ja trochę się gubi.Mam w związku z tym pytanie ,dostałem dziś ofertę na okna Aluplastu profil Iglo z Drutexu Bytów.Okna bardzo tanie tak myślę okno 150x150 dwustronna okleina złoty dąb barwione w masie za 850 zł ( zmontażem za 900).Nie wiem co myśleć może to jakiś drugi gatunek jak to sprawdzić? I czy to dobry profil?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

klamki z przyciskiem, klamki z kluczykiem itd. A czy sa takie klamki z kluczykiem, ktore dzialaja jak te z przyciskiem?

 

Tzn. Przeszedlem sie po Bartyckiej i wszystkie klamki okienne, jakie po drodze napotkalem, byly albo na przycisk (zeby okno otworzyc trzeba wcisnac guziczek), albo na kluczyk (pozycja otwarte-zablokowane). Nie jestem przekonany do kluczykow, ale Zona mowi, ze jak sie ma male dzieci, to kluczyk musi byc. No wiec czy sa takie przyciski na kluczyk, ktore maja guzik? A wiec jak kluczyka nie ma w zamku (a zamek jest "otwarty"), to dzialaja jak te "klamki z guzikiem", nie daja sie otworzyc bez wcisniecia przycisku. A jak chcemy je zablokowac na dobre, to przekrecamy kluczyk. Dla mnie przycisk jest juz wystarczajaca ochrona (pomijajac post jareko na temat krotkiego wlamu :) ), ale kluczyk bym mial dla swietego spokoju (zony) i na wyjazdy.

 

Nie wiem, czy to dobrze opisalem, bo sam juz w tym sie gubie. Za duzo tego jest!

 

Pozdrawiam

Pieczara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie: czy ktos spotkal na swojej drodze firme "Okna Cieslak"? Maja takie ladne stanowisko w pawilonie zaraz przy Urzedowskich... Ale nigdzie ich w Internecie nie wygooglalem.

 

Podobaly mi sie tez Salamandry 2D/3D (jakas taka hybryda, ale ladna, zlicowane od zewnatrz). Wygladaja niezle. Na Bemowie jeszcze nie bylem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....klamki z przyciskiem, klamki z kluczykiem itd. A czy sa takie klamki z kluczykiem, ktore dzialaja jak te z przyciskiem?....

Czyzby handlowiec nie pokazal Ci jak dziala klamka z kluczykiem?

dziala podobnie jak przycisk tzn, jesli nie jest zablokowana (tzn.zamek wystaje jakby z klamki) mozesz klamka krecic na wszystkie strony ale wystarczy ze wcisniesz ten zamek a juz blokuje sie i uniemozliwia obrot - nalezy wlozyc kluczyk i odblokowac by znow byly mozliwe manewry :)

Podstawowa zaleta (i jednych i drugich) - mozesz tak zablokowac okno takze w pozycji uchylenia - tym samym pociecha nie zmieni tegu ustawienia i nie bedzie probowac nauki latania

Roznice dodatkowe

klamka z kluczykiem wymaga mniej sily do obslugi, zamek chodzi lekko i nie wymaga duzej sily by zablokowac lub odblokowac go

W klamce z przyciskiem jednak trzeba uzyc o wiele wiekszej sily i musi on byc zawsze wcizniety do samego konca - dziecko tego nie zrobi chyba ze malym Herkulesem jest ;) (tak jak moj trzylatek co juz 106cm mierzy i sile ma ze ho ho ho. Dopiero widzac jak rosnie i sie zmienia uplyw czasu widze - cholera jak ten czas przez palce przecieka :( ))

Na Bemowo zapraszam ale jesli mozna prosic o telefon wczesniej na komore bym oprocz pracownika takze byl:) Najlepiej w przyszlym tygodniu lub po 13.06.2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...