Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

martwi się, że jak będzie miał to lipa z serwisem bo firma, która je wyprodukowała, niestety ale zbankrutowała.

 

ciekawe...a okna wciąż produkowane...jedna firma to produkowała? Dostałem ofertę od dystrybutora...

 

http://www.alsecco.net.pl/pl/kolekcja-standard-plus - tutaj produkują

 

i tutaj też:

 

http://bruegmann.pl/30,5=30,s.html?type=1&state=14

Edytowane przez bluenet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powiem szczerze, że do okien nie mam zastrzeżeń. Raczej do dystrybutorów i montażystów...

 

taki problem to nie problem, masz na forum sporo ludzi, którzy potrafią montować stolarkę - wybierz KTO - a okna to sprawa wtórna.

Niedawno klient przyszedł powiedział, że bardzo mu zależy aby kupić okna X ale ze względu na brak zaufanie do ekipy montażowej chce aby zamontowali je fachowcy, pooglądaliśmy okna okazały się OK więc nie było problemu z montażem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy umowa jest podpisywana z dystrybutorem (przedstawicielem) czy z firmą produkującą? Kto odpowiada za błędy?

 

no to zależy za jakie błędy, wady mogą być spowodowane montażem a mogą je zawierać same okna więc trzeba to rozgraniczyć, no chyba że jestem w błędzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluenet - masz na forum chłopaków z Bydgoszczy i Zielonej Góry z Warszawy i Siedlec a nawet ze Śląska co sprzedają i montują okna. Ludzie sprawdzeni przez forumowiczów - zero skarg, wiedza techniczna i doradztwo na najwyższym poziomie, Powysyłaj zapytania a nie błąkasz się po tym forum i nie wiesz co masz robić. Zima za pasem a z pola wszystko co żyje wymiata pod strzechy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bluenet - masz na forum chłopaków z Bydgoszczy i Zielonej Góry z Warszawy i Siedlec a nawet ze Śląska co sprzedają i montują okna. Ludzie sprawdzeni przez forumowiczów - zero skarg, wiedza techniczna i doradztwo na najwyższym poziomie, Powysyłaj zapytania a nie błąkasz się po tym forum i nie wiesz co masz robić. Zima za pasem a z pola wszystko co żyje wymiata pod strzechy :)

 

no o tym chciałem powiedzieć ale bałem się być taki bezpośredni :) wszak młody tu jestem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powysyłaj zapytania a nie błąkasz się po tym forum i nie wiesz co masz robić.

 

Skąd Twoja pewność, że nie wysłałem? Sprawdź skrzynkę. Odświerz pamięć.

Być może Ty masz w pompce kto będzie odpowiadał za błędy montażu lub błędy produkcyjne. Umoralnianie zostaw sobie. Moje pytania kierują również do tych, którzy podjęli złe decyzje co do wyboru produktu lub po prostu zostali oszukani.

BTW. Gdy od handlarza słyszę kup Pan a potem będziemy się martwić to decyzja może być tylko jedna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De facto odpowiedzialność jest rozłożona w budownictwie na dwa obszary - producenta materiałów i wykonawcy. Czy to jest okno, cegła, więźba etc..

Komunikacja przebiega przez tego, który wystawia Ci fakturę !!!

 

Przykład 1 - kupujesz okna wraz z montażem od Kolegi Witek czy MMichał, Jareko czy Finlandia, Cinek czy Slaku - odpowiedzialni są ONI w 100%. Czy to ramiak się wygnie, czy szyba problem czy okucie ONI załatwiają reklamację i naprawę ( czy to będzie przez nich zrobione czy przez producenta to nic Cię to nie obchodzi ).

 

Przykład 2 - kupujesz okna od producenta ale do montażu wynajmujesz powyższych i jest problem nie z montażem tylko z ramiakiem ( banan się zrobił ), szkło problem, okucie to atakujesz tego producenta, który wystawił Ci fakturę. NIESTETY, ale jest to niekorzystne rozwiązanie z jednego prostego powodu - proces ten przebiega długo z powodu wzajemnych oskarżeń na linii Producent - Montażysta ( producent twierdzi, że wina leży po stronie montażu a montaż twierdzi, że po stronie producenta ).

 

Przykład 3 - kupujesz cegłę i wynajmujesz murarza. Cegła zaczyna pękać z powodu nierównomiernego osadzania się budynku. Czyja wina ? Tego co robił fundamenty albo projektanta. Bardzo żmudna i kosztowna droga do prawdy.

 

Dlatego mądry Inwestor wynajmuje firmę do kompleksowego wykonawstwa :)

 

P.S kupujesz nowy samochód na gwarancji - jest problem - jedziesz na serwis i nie interesuje Cię kto jest odpowiedzialny za pompę wodną czy wycieraczki. Serwis naprawia i już. Dotyczy to punktu "1" jako najkorzystniejszego rozwiązania dla Ciebie !!!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy od handlarza słyszę kup Pan a potem będziemy się martwić to decyzja może być tylko jedna...

 

I to jedyna dobra decyzja!

Kupisz a później ci dochodzi tysiąc za to tysiąc za to .... ale jak już podpisałeś to co nie dopłacisz za klamki bo kurcze nikt nie powiedział że nie ma w ofercie.

Kiedyś nasz klient opowiadał że podjechał na budowę gościu mówi że chce mu zaproponować okna że zrobi pomiar mu wyceni itd

no ok niech pan mierzy .... facet pochodził pomierzył o nic nie pytał coś sobie porysował ,policzył powiedział że okna będą kosztować tyle i tyle(wszystko dzieje się w ten sam dzień na budowie) ,ale (zawsze jest jakieś ale:) ) jak Pan podpisze umowę dziś i wpłaci zaliczkę w wysokości 30% dostaje Pan 30%rabatu!

Można...

Jeśli mogę doradzić (a mogę,nie musisz słuchać:) ) kupił bym okna u tych ludzi co mają je montować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De facto odpowiedzialność jest rozłożona w budownictwie na dwa obszary - producenta materiałów i wykonawcy. Czy to jest okno, cegła, więźba etc..

Komunikacja przebiega przez tego, który wystawia Ci fakturę !!!

 

Przykład 1 - kupujesz okna wraz z montażem od Kolegi Witek czy MMichał, Jareko czy Finlandia, Cinek czy Slaku - odpowiedzialni są ONI w 100%. Czy to ramiak się wygnie, czy szyba problem czy okucie ONI załatwiają reklamację i naprawę ( czy to będzie przez nich zrobione czy przez producenta to nic Cię to nie obchodzi ).

 

Przykład 2 - kupujesz okna od producenta ale do montażu wynajmujesz powyższych i jest problem nie z montażem tylko z ramiakiem ( banan się zrobił ), szkło problem, okucie to atakujesz tego producenta, który wystawił Ci fakturę. NIESTETY, ale jest to niekorzystne rozwiązanie z jednego prostego powodu - proces ten przebiega długo z powodu wzajemnych oskarżeń na linii Producent - Montażysta ( producent twierdzi, że wina leży po stronie montażu a montaż twierdzi, że po stronie producenta ).

 

Przykład 3 - kupujesz cegłę i wynajmujesz murarza. Cegła zaczyna pękać z powodu nierównomiernego osadzania się budynku. Czyja wina ? Tego co robił fundamenty albo projektanta. Bardzo żmudna i kosztowna droga do prawdy.

 

Dlatego mądry Inwestor wynajmuje firmę do kompleksowego wykonawstwa :)

 

P.S kupujesz nowy samochód na gwarancji - jest problem - jedziesz na serwis i nie interesuje Cię kto jest odpowiedzialny za pompę wodną czy wycieraczki. Serwis naprawia i już. Dotyczy to punktu "1" jako najkorzystniejszego rozwiązania dla Ciebie !!!

 

Pozdrawiam

 

Przykład 2 - nieopłacalny ze względów finansowo/podatkowych. Tracisz 8%VAT :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...