Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Wszystkiego dobrego Ci życzę. Przede wszystkim dużo zdrowia :)

Twardziel z Ciebie.

 

firma KRAINA OKIEN jest tylko po to by wyciagnac z was kase wiec uwazajcie. do momentu kiedy to oni czekaja na pieniazki z waszej strony to beda was nosic na rekach, ale pozniej juz o was zapominaja , kontakt telefoniczny bedzie ale tylko w momencie gdy to wy sami do nich zadzwonicie a oni tylko mowia ze wszystko zalatwia i nic. mam z nimi same problemy , okna zarysowane , brama garazow zle zamontowana (inna firma ktora sami wyslali poprawiala po nich), drzwi do kotlowni wgniecione ( zapopronowali rabat jak bym chcial nowe drzwi miec w gniecione ) uszczelki w oknach zle zamontowane , bakujace czesci ktore juz chyba nigdy nie zobacze a czekam od sierpnia. musialem postraszyc pismem od adwokata zeby cos sie ruszylo ale to i tak tylko po to zeby przyjechali i sprobowali cos poprawic bi i tak nic nie zrobili , obiecali ze jeszcze poprawia ale juz chyba zapomnieli moje istnienie bo juz wszystko zaplacilem wiec po co dbac o takiego klienta. do wszystkich co szukaja bobrej firmy szczerze ODRADZAM kontakt z nimi , to tylko kasa wyzucona w bloto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwójka choćby z racji ciepłej ramki lasze

poza tym porównujesz tą samą półkę jakościową - o ile można tak powiedzieć

 

dzieki za odpowiedz. ograniczylam sie do tych dwoch firm, bo budujemy na odleglosc i nie bedziemy mieli czasu, zeby spedzic kilka dni na ogladaniu i porownywaniu okien, wiec najpierw sprawdzilam przez internet co oferuja salony w okolicy, wybralam dwa i tylko u nich, wg mnie najlepszych, zrobilam wstepne wyceny. kusily mnie inne okna, ale strasznie daaaaaleko ode mnie wszystko, zadnych przedstawicieli w okolicy, a nie kupie przeciez okien bez "pomacania" :D

 

za dwojka przemawia fakt, ze znam firme, wlascicieli, pracownikow i ich realizacje i wiem, ze gdyby "cus" to nie bedzie zadnego problemu, przyjada i poprawia, a w przypadku Oknoplastu roznie to bywa:sick: oczywiscie mam nadzieje, ze reklamowac nie bede, ale musze brac pod uwage taka ewentualnosc i po przeczytaniu wczoraj kilku watkow na forum to Oknoplast taki troche niefajny sie wydaje:rolleyes:

 

Ale jedyna podobno bardziej się podoba - przynajmniej to akcentują w salonach:)

A jak wiadomo - ładna miska jeść nie daje, ale przyjemnie popatrzeć :D

Ps. Wracaj do zdrowia, bo wyraźnie Cię tu ostatnio brakuje.

 

wiem, ze wiekszosc kobiet kupuje oczamy, ale ja tych okien jeszcze nie widzialam i ta ladnosc to jako dodatek do reszty traktuje:D a skoro guru okienny napisal, ze dwojka lepsza, to znaczy, ze lepsza:)

ja wybieralam okna wg:

-odleglosc

-paramentry

-ekipa montazowa (tzn. czy maja stala czy wynajmuja kogos na montaz)

a dopiero na koncu zobacze czy ladne som

 

jareko wspolczuje i zycze szybkiego powrotu do zdrowia:hug: moja mama przechodzila przez to, wiec wiem jakie straszne i wyniszczajace sa chemia i naswietlania:( najwazniejsze, ze walka wygrana, a wszystkie inne sprawy pomalu wroca do normy:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, no nie ukrywam że irytuje mnie ten zachwyt nad kawałkiem zaokrąglonego skrzydła. Wszyscy mówią, że się podoba i płacą za to bez mrugnięcia okiem, bo dobrze jest to mieć.

Ok, nie neguję. Ja też wiele razy złapałem się na tym, że coś kupuję bo CHCĘ TO MIEĆ.. taka zachcianka..

Ale czy to na prawdę takie piękne, istotne itp? Dziś dostałem dowód na to, że to tylko wypromowany stan. Otóż Porta - od lat jeden z największych producentów drzwi w kraju wycofuje z powodu znikomego zainteresowania ościeżnicę Prestiż, która mogła służyć za wzór dla tej krągłości na skrzydle Platinium. Idealnie zaokrąglona linia, do tego mocniejsza.... a nie znajduje zainteresowania, chociaż o futrynę drzwi będziemy obijać się wiele razy dziennie a okna zasłonimy firankami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarku,

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Jako osoba, która przeżyła chorobę nowotworową brata wiem jakie to ciężkie.

 

Niestety z wielkim bólem serca muszę stwierdzić, że choroba nie jest jednak wymówką do niezałatwionych od niemal dwóch lat spraw. Zaraz pewnie zostanę zrugany przez innych użytkowników, ale takie mam zdanie na ten temat. Dobrze Pan wie, że montaż u mnie nie był idealny - wiało w niektórych oknach tak, że prawie gasła świeca. Mimo to grzecznie prosiłem i czekałem. Jako, że elewacja od zewnątrz była skończona, a w środku zrobione tynki nie dało się doszczelnić okien inaczej niż pianką od zewnątrz (cały czas zastanawiam się czy to poprawna forma przy montażu w warstwie ocieplenia). Niestety zabieg ten spowodował, że przy wszystkich oknach wiszą piękne bąble zaschniętej piany montażowej i wszystkie taśmy rozprężne są nią ubabrane.

 

Przez dwa sezony nie doczekałem się obiecanej wymiany, na wiadomości przestał Pan odpowiadać, a dzisiaj w słuchawce słyszę "nie ma takiego numeru".

 

Nie czuję się z tym dobrze, a poleciłem Pana moim rodzicom (zgodzili się na sklejenie parapetu, który pękł przy montażu) oraz bratu (u którego również była spora obsuwa z terminem). Jeszcze smutniejsze jest to, że nie odpowiada Pan na maile, telefony, a na forum co drugi dzień jest po kilka Pana wpisów i pojawiają się one regularnie. Przecież pracownicy chyba pracują i mogliby poświęcić mi jeden dzień na dokończenie prac?

 

Podobny problem mam z firmą, która od dwóch lat produkuje mi okiennice (założę osobny wątek ku przestrodze). Syn właścicielki również grał na uczuciach informując o tym, że jego narzeczona poroniła.

 

Kolejny przykład to stolarz robiący mi drzwi, który nie wykonał zamówienia i nie zwrócił mi zaliczki. Powodem jest podobno choroba nowotworowa i konieczność zakupu leków.

 

Nie jestem człowiekiem bez uczuć i każdemu szczerze współczuję, ale dlaczego na Boga wszystko ma się odbywać moim kosztem? Sam przeszedłem życiową tragedię dwa lata temu, ale nigdy nie dowiedział się o niej żaden z moich klientów i nigdy nie miało to wpływu na czas realizacji zamówień i obsługi w mojej firmie.

Edytowane przez mariusz.s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

swiezo na forum wiec wybaczcie jak napisze jakies glupoty..

 

Na wstepie chcialem zyczyc szybkie powrotu do zdrowia panu Jarkowi..

 

Jestem oczywiscie w trakcie budowy.. i zaczynam rozgladac sie za oknami.. przewalkowalem wiekszosc tego tematu i wiem mniej niz wiedzialem a wiedzialem niewiele...

pytan mam mnustwo.. ale nie wszystko na raz ;)

Chcialbym Panowie.. wzasadzie to mialbym prosbe czy moglibyscie co nieco doradzic..

W swoi rejonie mam firme Tados Firek robia okna na profilu Veka (PERFECTLINE, SOFTLINE SL-213) z okuciami WINKHAUS...

Czy ktos cos slyszal o firmie? Jaki profil wybrac? prfectline bedzie ok?

Najwieksze okna a wzasadzie drzwi balkonowe maja wymiar 1800x2300 (szerokosc x wysokosc)..

rozwazam do tego pakiet 3 szybowy.. dom nie jest oczywiscie domem pasywnym.. ale wmiare energooszczednym moglby byc ;) wiem ze bardzo wazny jest montaz.. ale najpierw musze zdecydowac co zamontowac.. czy taki zestaw bedzie ok? czy od razu sobie odpuscic.. to jest zdaje sie profil 5cio komorowy.. lepiej aby byl 6cio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tados Firek Radomsko - przyzwoita firma.

Veka to profil o uznanej reputacji - OknoPlast Kraków na nim produkuje okna i drzwi.

Kup sobie Alphaline 90+ z szybą U = 0,5 W/m2xK. Najcieplejsze okno PVC także będziesz miał najnowocześniejsze rozwiązanie we w miarę przyztępnej cenie.

Są oczywiście lepsze konstrukcje ale też i droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off-topic: Charlie jakie szkło będzie lepsze jako wypełnienie balustrady z nierdzewki: VSG 44.2 czy może hartowana 8 mm?

 

Szkło do balustrad to mocno szeroki temat ( wbrew pozorom ).

 

Odpowiedz na poniższe pytania:

1. jakie mocowania słupek - szkło ( lizaki z otworami w szkle czy tylko ściskające )

2. konstrukcja wewnątrz budynku czy na zewnątrz

3. szerkość i wysokość formatki ( największej )

4. pochwyt/poręcz jest ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to dobra cena 20 tys zł za:

 

okna HekaPlast CT70 Cava, trzyszybowe, pięciokomorowe, 4 okucia antywyważeniowe, ciepły montaż, okna w ilości:

 

- 3 okna 600x900,

- 1 okno 1800x1800,

- 1 duże okno tarasowe przesuwne automat 2500x2300,

- 1 okno 1500x1300

- 3 okna 1500x1500

- 1 okno 1200x1500

 

wszystko w kolorze białym plus rolety (do suwanki i okna 1800x1800 z silnikami - opuszczane elektrycznie) oraz bramę garażową krispol z silnikami somfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tados Firek Radomsko - przyzwoita firma.

Veka to profil o uznanej reputacji - OknoPlast Kraków na nim produkuje okna i drzwi.

Kup sobie Alphaline 90+ z szybą U = 0,5 W/m2xK. Najcieplejsze okno PVC także będziesz miał najnowocześniejsze rozwiązanie we w miarę przyztępnej cenie.

Są oczywiście lepsze konstrukcje ale też i droższe.

 

Robia tez montaz trzysystemowy.. wiec zakladam ze skoro piszesz iz firma przyzwoita to zrobia taki montaz przyzwoicie ;)

Jesli mozesz powiedz jeszcze o co chodzi z szyba U=0,5 rozumiem ze to pakiet szybowy... 3 szyby? czy kazdy pakiet 3 szybowy (pod warunkiem ze szyby sa tej samej grubosci w poruwnywanych pakietach) bedzie mial taki sam wspolczynnik? wiec jak poprosze do tego prfilu alphaline 90+ pakiet 3 szybowy to juz bedzie wszystko?

a i przewijala sie tu w temacie ciepla ramka.. o co chodzi z ta ciepla ramka? to jest jakos w standardzie teraz co to daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robia tez montaz trzysystemowy.. wiec zakladam ze skoro piszesz iz firma przyzwoita to zrobia taki montaz przyzwoicie ;)

Jesli mozesz powiedz jeszcze o co chodzi z szyba U=0,5 rozumiem ze to pakiet szybowy... 3 szyby? czy kazdy pakiet 3 szybowy (pod warunkiem ze szyby sa tej samej grubosci w poruwnywanych pakietach) bedzie mial taki sam wspolczynnik? wiec jak poprosze do tego prfilu alphaline 90+ pakiet 3 szybowy to juz bedzie wszystko?

a i przewijala sie tu w temacie ciepla ramka.. o co chodzi z ta ciepla ramka? to jest jakos w standardzie teraz co to daje?[/quote

 

Złóż zapytanie w kilku firmach okiennych podając rozmiary okien, profil Alphaline 90+ , szyba U = 0,5 W/m2xK z ciepła ramką i jak potrzeba z szybą Antywłamaniową oraz klasą okuć WK2 antywłamniowych, montaż 3warstwowy.

W zapytaniu podaj telefon do siebie, żeby pracownik mógł wyjaśnić wątpliwości.

W każdej miejscowości i jej okolicach jest kilku producentów okien - namiary w google :)

Następnie na Forum Muratora śmignij parametry ofert jakie dostałeś na maila i będziemy radzić :)

 

P.S. tak na "sucho'to poczytaj sobie posty - mielone towszystko było kilka razy w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecic okna firmy NATURA drewniane solidne nic sie nie dzieje z nimi przez lata wspolpracujemy dobre 10 lat z nimi teraz zostaly zamontowane 3 szybowki z ciepla ramka

i takie wspolczytnniki uzyskaly

 

Poz 1 okno 1470 x 1550 U-W/m2xK =0,8850

Poz 2 okno 1760 x 2200 U-W/m2xK =0,8293

Poz 3 okno 970 x 2200 U-W/m2xK =0,7844 (witryna )

Poz 4 okno 1480 x 1220 U-W/m2xK =0,9130

Poz 5, 6 okno 970 x 2220 U-W/m2xK =0,8421

Poz 7 ,8 okno 1180 x 2220 U-W/m2xK =0,8052

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

………………… okna na profilu Veka (PERFECTLINE, SOFTLINE SL-213) ……….. rozwazam do tego pakiet 3 szybowy.. dom nie jest oczywiscie domem pasywnym.. ale wmiare energooszczednym moglby byc ;) wiem ze bardzo wazny jest montaz.. ale najpierw musze zdecydowac co zamontowac.. czy taki zestaw bedzie ok? czy od razu sobie odpuscic.. to jest zdaje sie profil 5cio komorowy.. lepiej aby byl 6cio?

 

Perfectline to profil 5 komorowy; głębokość zabudowy 70 mm – czyli patrząc na te parametry to taki standard rynkowy. Jeśli dom ma być „w miarę” energooszczędny to pakiet 3 szybowy jest konieczny. Najczęściej do tej wersji proponowany jest U=0,7 4/12/4/12/4. Jak dla mnie ciepła ramka międzyszybowa to podstawa – oczywiście Swisspacer a nie taka jak w O. stalowa.

Vetrex ma wersję specjalną ze zmienionym skrzydłem V70 Optimal Black gdzie w standardzie jest pakiet U=0,5 z ramką Swisspacera – polecam. A jeśli masz fundusze to inwestuj w w jeszcze cieplejsze okna np. VA90+

………… a i przewijala sie tu w temacie ciepla ramka.. o co chodzi z ta ciepla ramka? to jest jakos w standardzie teraz co to daje?

 

„….. zastosowanie „ciepłej ramki” do budowy szyby zespolonej może wywierać znaczący wpływ na dwa istotne parametry każdego okna. Na przenikalność cieplną odpowiedzialną za ograniczanie strat energii przez to okno oraz na temperaturę punktu rosy na styku szyby z kształtownikami okna co z kolei ma znaczenie dla komfortu użytkowania, tak okna jak i pomieszczeń, w których ono się znajduje.”

Więcej na http://www.oknotest.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie.. napewno tak zrobie ze posle zapytanie do kilku producentow.. tylko chodzi o to ze chcialem wczesniej sie zorientowac co i jak.. zeby nie bylo ze kompletnie nie wiem co koles do mnie pisze... czy mowi...

dzis dostalem wycene okien wlasnie z wyzej wspomnianej przezemnie firmy.. ale.. ale jest to wersja standardowo-przecietna :) profil perfectline + dwu szybowy pakiet ze zwyklym montazem.. i tak do konca nie wiem o co chodzi.. :)

1.Typ: PERFECTLINE okno kolor, kolor: Golden Oak 1x S

Słupki pionowe: 1 x 102.214

1.Typ okuć: UR LUX, kolor okuć: Biały malowany

Szklenie: float/niskoemisyjna U-1,1

2.Typ okuć: R LUX, kolor okuć: Biały malowany

Szklenie: float/niskoemisyjna U-1,1

 

teraz po dwuch postach juz wiem o jaka wycene zapytam.. i wysle maila zeby zrobili wycene na Alphaline 90+ z pakietem 3 szybowym U=0,5 czy 0,7 jaki tam maja zestaw 4/12/4/12/4.. z ciepłą ramka miedzyszybowa najlepiej Swisspacera :D no i z montazem 3 systemowym..

 

i chyba w calosci w kolorze a nie tylko z zewnatrz :]

 

 

btw. dzieki _FIX_

 

btw2.

napewno poczytam tez wiecej na oknotes.pl :)

Edytowane przez Sqeez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...